Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 156 2.0 TS hangi LPG  (Okunma sayısı 1124 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ulasyor

• Ziyaretçi
156 2.0 TS hangi LPG
« : 06 Ocak 2013, 23:09:08 »
Arkadaşlar selamlar, forumda LPG yazıp arattım ve bütün konuları okudum, farklı farklı alfalarla ilgili lpg bilgilerine eriştim.
ama biraz uyuz olduğum için bende bir başlık açtım, yardımınıza ihtiyacım var.

2000 model alfa 156 2.0 TS sahibiyim, aracı alalı 1 ayı biraz geçti, şuanda kendisi orjinal 70000 km de,

kullananlardan, üstatlardan LPG öneri bekliyorum, fiyat / performans / menzil olarak hangisini tavsiye edersiniz, spesifik olarak soruyorum 1.6 lpg li araçlarınızla ilgili bilgileri aldım.

hiç anlamıyorum bu LPG olayından, atikeri biliyorum bir tek yerli ve en ucuzlarından biri olduğu için  birde BRC yi duydum, o da iyi diyorlar,

Prins en pahalısıymış, o yüzden pek üstüne düşmedim.:)

çok pahalı olmayan aracıma zarar vermeyen hangi markayı önerirsiniz, hangi servisi önerirsiniz? istanbulda yaşıyorum istanbul içi neresi olursa olsun tanıdıksa, işinde iyiyse sizden iyi referans almışsa gider aracımı emanet ederim.

P.S: Admin arkadaşlar bu konunun kirlilik yaptığını düşünürlerse, yanıtımı aldığım zaman silebilirim.

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Cuore Sportivo

• Ziyaretçi
Ynt: 156 2.0 TS hangi LPG
« #1 : 06 Ocak 2013, 23:17:18 »
BRC-PRINS arasında 200-300,bilemedin 400 lira oynuyor sanırım.LPG'ye karar verdiyseniz 300-500'e bakmayın derim sonra başınız çok ağırır :)

Alper

• Membro
« #2 : 06 Ocak 2013, 23:25:13 »
LPG markasından daha önemlisi kimin taktığı.
Açıkçası daha önce TS motorlara montaj yapmış bir yer araştırın.
Sanırım Bostancıda var bir kaç yer.
10 larca Alfa Romeo ya montaj yapmış yerler.
Gidipte en pahalısı iyidir diye bir şey yok.
Prins markası iyidir tamam ama ustalık burada daha önemlidir.
Bir de taktırırken gözünüzü seveyim en azından üst plastik kapağın altından montaj yapsınlar ve enjektörler gözükmeyecek şekilde yapılsın yoksa ortaya çok kötü bir görüntü çıkıyor.

ulasyor

• Ziyaretçi
« #3 : 07 Ocak 2013, 01:17:22 »
hangi markayı taktırmam gerektiğini bulunca kesinlikle kapak altından yapıcam alpermusa fikir için saol,

madem usta bu kadar önemli, servis tavsiyelerinizi bekliyorum bostancıdaki lpgcinin detaylı bilgisini bilen varsa sevinirim.
ozaman iyi bir ustaya en ucuz atikeri takalım mı dersiniz   ? :)

Kutay

• Membro
« #4 : 07 Ocak 2013, 09:03:43 »
LPG markasından daha önemlisi kimin taktığı.
Açıkçası daha önce TS motorlara montaj yapmış bir yer araştırın.
Sanırım Bostancıda var bir kaç yer.
10 larca Alfa Romeo ya montaj yapmış yerler.
Gidipte en pahalısı iyidir diye bir şey yok.
Prins markası iyidir tamam ama ustalık burada daha önemlidir.
Bir de taktırırken gözünüzü seveyim en azından üst plastik kapağın altından montaj yapsınlar ve enjektörler gözükmeyecek şekilde yapılsın yoksa ortaya çok kötü bir görüntü çıkıyor.
Alpere katılarak şunları ekleyebilirim;
Benim aracımda 2.0 benden oncekı sahibi atiker takmıs.arac 5 devirden yukarı cıkmıyor. Benzine geçinece 7.2
Çok araştırdım genelde ezbere dayalı enjektör memelerinin değişmesini soyledıler.sadece bir yer regülatordendir dedi.diğer markaları bilmiyorum ama atikerin yüksek beygirli ve motorlu araclarda kullandıgı daha büyük Regülatörleri varmış.Onlardan kullanırsak sorun hallolur.olmazsa enjektör memelerine yönleniriz dedi.Demem o ki tercih edeceğin markada bunu sor yüksek motorlu araçlar için kullanılan parçalar neyse onları araştırıp takmasını isteyebilirsin.
Markadan çok takan ustanın önemi büyük. Mesela Ankaradaki özel servisin bir tanesi Tanıdıgı Lpg cisine 1 kere nasıl monte edeceğini ve neyi nereye koyacagını göstermiş. Dikkat edecegı seyleri soylemıs. Lpg taktıran müşterilerini oraya yönlendiriyor. kaputu açtıgın zaman göze batan birşey olmadıgı gibi yarın bigün ustanın çalışmasına engel olacak bir durum oluşmuyor.
Enjektörün monte yeri çok önemli.plastik üst kapagın enjektör hortumlarını ezip ezmediğine ÇOK dikkat edin. Yakın zamanda basımıza geldi.Montajdan sonra Kapak hortumu sıkıstırdıgı için araç tekleme başladı.enjektörleri sokmek yerine plastık üst kapagın delik yerlerini keserek büyülttüler.
https://hizliresim.com/2bAebA

98" 156 1.6
99" 156 2.0
99" 166 3.0 Sportronic

fevkalbeser12

• Membro
« #5 : 07 Ocak 2013, 09:09:43 »
Ben lovato taktırdım 2011 de, şimdiye kadar tık demedi, hem performans olarak çok, iyi hemde epey ekonomik yakıyor.
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

Alper

• Membro
« #6 : 07 Ocak 2013, 09:17:41 »
Benim Volvoda da var mesela LPG.
Marka olarak BRC takılı.
Ama regülatör benimde farklı.
Çünkü araç 2.0 ve Turbo.
Yani standart olarak 4 silindirli diye 1.6 yada 1.4 motora ne takıyorlarsa onu takıyorlar standart paket gibi düşün.
Adamlar umursamıyor pek bunu montaj yaparken ucuza kaçıyor.
Regülatörü 2.0 motorlu ise araç kesinlikle daha büyüğünün takılmasını isteyin.
Zaten güç oranına göre hangisinin takılacağı bellidir.

A.S.GÜMÜŞ

• Membro
« #7 : 07 Ocak 2013, 13:00:43 »
marka seçiminizden sonra taktıracağınız yere manifoltu delmeden montaj yaptırın ya da manifolt delmeden yapan bir yer bulmaya çalışın.

07 DH 800

Alfadanadam

• Moderatore
« #8 : 07 Ocak 2013, 16:33:44 »
BRC'de pipo'lu montaj vardır. Tercih edebilirsiniz. Benim 156 2.0'da o şekildeydi mesela.

ulasyor

• Ziyaretçi
« #9 : 07 Ocak 2013, 19:53:53 »
brc ve lovato ya yoğunlaşmaya karar verdim,
pipo'lu montaj nedir alfadanadam ve siz montajını nerede yaptırmıştınız, anlaşılan o ki öncelikle iyi bir usta bulmam lazım.

regülatör konusunu kesinlikle dikkate alacağım, 2.0 olan aracıma 2.0 dan daha büyük regülatör taktırmam gerektiğini anladım.

Alfadanadam

• Moderatore
« #10 : 07 Ocak 2013, 21:40:32 »
Pipo, benzin enjektör deliklerine takılan bir T parçadır.
Benzin enjektörleri sökülerek yerine bu T şeklindeki parçalar takılır. Üst kısmına benzin enjektörü takılırken yandan giriş te lpg için kullanılır.

kemalkml

• Membro
« #11 : 07 Ocak 2013, 22:01:43 »
brc, lovato ,landi renzo olabilir. ben emmegas adında italyan bir marka taktırdım yaklaşık 9 ay oldu hiç sorunsuz ben memnunum . ama pek bilenen bir marka değil. marka kötülemek gibi olmasın ama atiker'in regülatörleri kısa ömürlü ve sorunlu oluyor genelde . ben atiker'in üretildiği şehirdeyim (konya) :) .yukarda söylendiği gibi iş montajcıda biter . iyi montaj , doğru regülatör seçimi ve iyi bir kalibrasyon ile ts motor gayet güzel çalışacaktır. birde montaj yapılıp 500-1000 km sonrasında sizi tekrar ayara çağıracaklar ,mümkünse araç hareket halindeyken ayar yaptırın . işi bilen bir usta bu şekilde bir ayar yaptıktan sonra inanın neredeyse benzinden bir farkı olmuyor çekişte .

147BLACK

• Membro
« #12 : 07 Ocak 2013, 22:20:34 »
1.6 147'de Lovato kullanıyordum ve memnundum. Şu an babamda olan 156 1.6'ya da yazın Tartarini taktırdım ondan da memnundum. Şu an 2.0 156'da BRC Bravo var... hepsi de sorunsuz. Yani... takan yerin daha önceden TS motorlara montaj yapmış olması önemli.
Daha önce gittiğim özel servis kendi Lovato'cusuna yönendiriyordu ve adamlar gayet profesyonel hizmet veriyordu. Makine mühendisi kontrolünde.
Şu anki servisim ise Atiker'in ucuz ama diğerlerinden farksız olduğunu söyleyip kendi Atikerci'sine yönlendiriyor.
1.6'lar lpg ile çok tat vermiyor gidişte ama gayet ekonomik. Fazla performans beklemeden sorunsuz ve ekonomik olmasına dikkat etmek gerek 1.6'da. 2.0'da ise lpg çok farketmiyor performans olarak. :-)
Dolayısıyla daha önce TS motora sorunsuzca montaj yapmış ve servis ağı yaygın bir lpg'ci bulursanız iyi edersiniz. :-) Servisinizden tüyo alın.
please teach me how to dream
I long to be more than a machine

ulasyor

• Ziyaretçi
« #13 : 07 Ocak 2013, 22:58:11 »
servisim de yokki aracı alalı 1 ay civarı oldu aldığımdan beri toplam 500 600 km falan yaptım yoğunum şu sıralar pek keyfini cıkaramadım:)

Yiğit Doğukan

• Membro
« #14 : 08 Ocak 2013, 12:44:02 »
Daha önceki arabama Vikars taktırmıştım. Ancak hiç memnun kalmadım. Şimdi 147'mde Atiker var ve ben aldığımda takılıydı. Yaklaşık 2 sene olmuş takılalı ve sorun üstüne sorun... Atiker'i 2 sene sonra al çöpe at derlerdi hakkaten doğruymuş. Aman ha Atiker ve Vikars taktırmayın.

Inan

• Membro
« #15 : 04 Haziran 2013, 12:53:31 »
Arkadaşlar gündem yoğun ama bu arada tüp taktırıyorum .İnce uzun tüp mü yoksa Simit tüp mü taktırmalıyım. İnce uzun bile olsa bagajda yer gasp edecek, mesele sadece yer meselesi midir yoksa simit tüp taktırmak için başka nedenler de var mı?

Alper

• Membro
« #16 : 04 Haziran 2013, 14:37:49 »
Arkadaşlar gündem yoğun ama bu arada tüp taktırıyorum .İnce uzun tüp mü yoksa Simit tüp mü taktırmalıyım. İnce uzun bile olsa bagajda yer gasp edecek, mesele sadece yer meselesi midir yoksa simit tüp taktırmak için başka nedenler de var mı?
Yer meselesi sadece.
Bence simit taktırın ve stepneyi de eve alın.
Araçta yer kaplamasın.
Onun yerine lastik tamir kiti alın.
Lastik tarılmadığı sürece size her türlü yeterli olur.

GoogleTagged