Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 156 Fren Hortumu Hakkında  (Okunma sayısı 474 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sametunver134

• Membro
156 Fren Hortumu Hakkında
« : 03 Temmuz 2016, 03:56:15 »
Arkadaslar öncelikle herkesin ramazanı mübarek olsun. Bugün başımdan geçen bir olayı anlatayim lütfen 2 dakikanızı alıp okuyunuz. Geçen sene haziran ayında Carium Zeki Ustada araciminim tüm bakimlarini yaptirdim malum tayinim Sarıkamışa çıktı arizalarla falan ugrasmak istemedim. Gelelim olaya; Sabah Sarikamistan Erzurum istikametine ilerliyorum Horasan denilen bir ilceye geldigimde (yaklasık 50km) frenlerimin tutmadigini gordum Allahtan hizim cok degildi hemen aracimi saga cektim ve bir baktim ki sag ön tekerin ordan butun hidrolik bosalmis neyse 1. viteste yaklasik 5 km araci surerek sanayiye goturdum. Sag on tekeri soktugumuzde yeni takilan fren hortumunun yerine oturtulmadigini tekerleginde hortuma surekli sürtmesi sonucu yarildigini gordum ustada kendisi gosterdi. Burada yanlis anlasilmasin kimseyi suclamiyorum insanlik halidir fakat bu denli onemli seylerin daha titizlikle yapilmasi taraftariyim. Sonuc olarak Degerli Arkadaslarim siz siz olun araclarinizi bakima goturdugunuzde ozellikle 2. el araci olanlara soyluyorum mutlaka fren hortumlarini degistirin uzun yola cikmadan once tekerlekleri tam sag ve tam sola kirarak baglanti yerlerini kontrol edin bugün bu olay belkide daha yüksek bir hizda olsaydi canimdan olabilirdim veya baskasinin canina veya malina zarar gelebilirdi buradan degerli ustalarima sesleniyorum lutfen bu konularda biraz daha hassasiyet gosterilsin. Saygılarımla

LG-D802 cihazımdan gönderildi

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Majo

• Membro
Ynt: 156 Fren Hortumu Hakkında
« #1 : 03 Temmuz 2016, 11:11:13 »
Allah esirgemiş. Duyarlı olalım lütfen. :alfisti:
Risk yoksa ben de yokum.

umtu06

• Membro
« #2 : 03 Temmuz 2016, 11:49:12 »
Çok Geçmiş olsun. Kazasız belasız halletigine sevindim. Uyarıyi dikkate alacağım.

ugur_1903e

• Membro
« #3 : 03 Temmuz 2016, 12:35:37 »
Çok geçmiş olsun, çok çok sıkıntılı bir durummuş aslında başınızdan geçen.

Theillest

• Membro
« #4 : 03 Temmuz 2016, 12:39:33 »
Allah korumuş sadece bir sıvı ve hortum okadar kritik ki yaşam la ölüm arasında ki çizgi gibi.Hızınız    Allahdan yavaşmış,öndeki hortumun koruması yıpranınca bende korktum değiştirdim hemen kontrolu önemli.Allah kimseye kaza bela vermesin keyifli sürüşler.

Xperia Z3 cihazımdan gönderildi

Gouki

• Amministratore
« #5 : 03 Temmuz 2016, 14:58:40 »
Allah korumuş, benim de başıma Ankara'daki bir özel servisin kısa yay montajından sonra gelmişti.

h.t

• Membro
« #6 : 03 Temmuz 2016, 16:04:44 »
Çok geçmiş olsun , hızınızın düşük olması büyük şans. Allah korumuş ..

Sent from my iPhone using Tapatalk

sametunver134

• Membro
« #7 : 03 Temmuz 2016, 18:00:05 »
Allah razi olsun degerli forum uyeleri. Umarim soylediklerim yanlis anlasilmamistir buradaki amacim hicbir servisi kotulemek degil sadece farkindalik yaratmak istedim..

Alfista35

• Membro
« #8 : 04 Temmuz 2016, 17:44:24 »
Allah razi olsun degerli forum uyeleri. Umarim soylediklerim yanlis anlasilmamistir buradaki amacim hicbir servisi kotulemek degil sadece farkindalik yaratmak istedim..

Geçmiş olsun, böyle hassas bir konuyu paylaştığınız için kendi adıma teşekkür ederim. Nedense bu forumda insanlar bazı şeyleri paylaşmıyorlar. Örneğin ustanın ne kadar aldığı,parça fiyatı vs.. Umarım tekrar böyle bir şeyle karşılaşmazsınız,karşılaşmayız.
Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive

sametunver134

• Membro
« #9 : 05 Temmuz 2016, 15:17:11 »
Sagolun tesekkur ederim. Olayin teferruati hic onemli degil sadece basima kotu birsey gelmedigi icin sukrediyorum kimsenin boyle bir olay yasamamasi icin paylasmak istedim.. Basima geldigi icin anladim ki megerse aracin en onemli ve kritik parcasiymis..

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal