Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 166 TS. virajlardan yoldan sapma  (Okunma sayısı 418 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ergin6767

• Ziyaretçi
166 TS. virajlardan yoldan sapma
« : 23 Mayıs 2016, 16:40:09 »
Merhabalar Alfa Romeo 166 ts 2,0 sahıbıyım 1999 model. Zonguldakta oturuyorum. Aracım vırajlara sert gırınce veya yuksek hızlara cıktıgımda ufa tefef asfalt uzereındekı pruzlerde resmen atıyor kendını sağa sola. Sordugum arkadasalr genelde arak denge kollarından kaynakladıgını soyledıler. Tabı ben bunu bılmeden komple ön takım yaptırdım araca. Aslında arak denge kollarıyla alakalı bır durummus ögrendıgımı gore. Bıraz arastıdım araka denge kollarını kucuk bır ıslem yapılınca mercedes paracasıyla ılgılı bır ıslem yapılınca ömurluk oluyormus? Bu dogrumudur zonguldakta yapıracak yer bulamıyorum yardımcı olabılır mısınız?
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

MUU

• Membro
Ynt: 166 TS. virajlardan yoldan sapma
« #1 : 23 Mayıs 2016, 17:27:30 »
Mercedes parçası ile ilgili bir uygulama hiç duymadım, Ankara' da yaşıyorum, üstadlar daha iyi cevap verecektir.

Saygılarımla,

EqunoX

• Membro
« #2 : 23 Mayıs 2016, 18:07:31 »
Arka denge kolunun neyi var ki yapilsin iki tane orta lastik 2 tanr z rot var denge kolunda  toplami 100 tl bile tutmaz die düsünüyorum .. Usta birdr dedigin olayi alt ve üst salincak burclarindan yapar

Sent from my iPhone using Tapatalk

admin

• Amministratore
« #3 : 24 Mayıs 2016, 09:49:31 »
Alfa 166'ların arka aksları basit olmayıp oldukça farklı bir geometriye sahiptir. Mercedes parçaları kullanabileceğinizi söyleyen arkadaşlarınıza, bugüne kadar kaç tane 166'nın arka aksına işlem yaptıklarını sormanızı rica ederiz.

166'nızın virajlarda veya asfaltta atlamasının lastik cinsi ve lastik havalarının aşırı yüksek olmasından tutun, amortisör veya yaylara kadar çeşitli sebepleri olabilir. İmkanınız varsa öncelikle yürüyen aksamınızı kontrol ettirebileceğimiz profesyonel bir servise gidin. Veya zaman ve imkanınza göre İstanbul'da veya Ankara'da ehil bir Alfa Romeo özel servisine gidin. Neticede İstanbul ve Ankara aynı mesafede.
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

ergin6767

• Ziyaretçi
« #4 : 24 Mayıs 2016, 10:33:22 »
Hocalar sanrım burclara mı ne işlem yapılıyor imiş. ve ondan sonra bozulma gıbı bır durum söz konusu degılmıs. İstanbulda ve ankarada kı alfa servıslerınde calsıan arkadaslardan telefon yardımı ıle aldım bu cevapları daha önce bır kac kısının daha basına geldıgı ıcın boıyle cozmusler olayı

Kaan

• Membro
« #5 : 24 Mayıs 2016, 11:01:37 »
Bahsedilen uygulamadan bilgim yok ancak özellikle de Alfa Romeo için yürüyen aksamda yapılacak hiçbir bakımın bir daha bozulmaz garantisini kimsenin verebileceğine imkan vermiyorum. Her parçanın belli bir ömrü var ve ömrü dolunca işlevini kaybedip görevini yapamaz hale geliyor. Özellikle Alfa Romeo dememde ki kasıtta genetik olarak araçlarımız sert araçlar. Bu yüzden amortisör ve ön takım düzeninin ömrü biraz da sert sürüş ile daha azalıyor. Tavsiyem adminimizinde dediği gibi Ankara veya İstanbul'da özel bir servise aracınızı göstermeniz.
Geçmiş olsun.
1 hayal
5 duyu
6.his

ergin6767

• Ziyaretçi
« #6 : 24 Mayıs 2016, 11:22:28 »
en kotu ıhtımalle öyle yapıcam.bu dedıgım olay burclar sanırım.o burclara torna ıslemı yapılnca uygun hale gelıyormus mercedesın parcası ıle ankara ve ıstan buldakı alfa servısınde calsıan arkadaslarla gorustum bu konuyu bende.hatta zonguldakta bır servıste calsıan arakdasımada sordum yapılabılr dedı bırde sızden tavsıye alayım deım belkı yaptıran vardır dıye

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal