Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: ABS. VDC SYSTEM FAİLURE - 147  (Okunma sayısı 593 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sali

• Membro
ABS. VDC SYSTEM FAİLURE - 147
« : 05 Temmuz 2016, 20:09:22 »
Öncelikle iyi bayramlar arkadaşlar,

Rot balans yaptırıp, ön-arka lastiklerin yerini değiştirdikten sonra 2008 model 147' mde abs-vdc failure hatası aldım, asr de devre dışı kaldı. Ondan sonra 4-5 kere kontagı kapat-aç yaptım ve yol yapıdım denedim, devam etmeyince çok önemsemedim. Akşamına İstanbul' dan Aydın' a doğru yola çıktım ve 3-4 günde Aydın' da sürdüm hiç bir sıkıntı yaşamadım. Sonra birden yine uyarı vermeye başladı. 10 çalıştırmanın ortalama 5 inde veriyordu. Ustamı aradım durumu anlattım aküyü ölçtürmem gerektiğini, kuvetsizse aküyü değiştirtmem gerektiğini söyledi; devam ederse yolda bıraka bilir baktırmam gerektiğinden bahsetti. Gittim aküyü ölçtürdüm ve güçsüzdü değiştirdim. 3-4 gün gene hiç sıkıntı yaşamadım ve bugün yeniden arıza vermeye başladı.

1-Bu sıkıntı neden kaynaklana bilir acaba?

2-Aydın' da olduğum için şuan İstanbul' a dönüp ustama gösteremiyorum. İzmir' de ya da Aydın' a yakın illerde usta önerirseniz sevinirim

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

35oz41

• Membro
Ynt: ABS. VDC SYSTEM FAİLURE - 147
« #1 : 05 Temmuz 2016, 20:41:34 »
forumdan @ATA  Bey Alfa Rosso ve Özkan Demirel Alfa Milano bildiklerim. İkisi de İzmir Bornova 3. Sanayi sitesinde. Enriko Aliberti yetkili servis de oraya çok yakın. Geçmiş olsun.

Sali

• Membro
« #2 : 05 Temmuz 2016, 21:05:36 »
forumdan @ATA  Bey Alfa Rosso ve Özkan Demirel Alfa Milano bildiklerim. İkisi de İzmir Bornova 3. Sanayi sitesinde. Enriko Aliberti yetkili servis de oraya çok yakın. Geçmiş olsun.

teşekkür ederim

octinum

• Moderatore
« #3 : 05 Temmuz 2016, 21:58:09 »
Sensor kablolarını kontrol ettirin mutlaka. Önceden gevşeyip ekerlekler sökülü olduğunda oynamış olabilir. Benim helezon değişimi sonrasında aynı semptomlarla karşılaşmıştım, kontrole değer.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

MUU

• Membro
« #4 : 05 Temmuz 2016, 22:30:29 »
Merhaba geçmiş olsun,

Korkulacak bir şey yoktur umarım ama kronik sorunlarımızdan birtanesidir bu sensörler yerinden oynuyor genelde değiştirmenize bile gerek kalmayacaktır inşallah;) çok basit bu şekilde sürmeniz herhangi bir sorun oluşturmayacaktır ama dikkatli gidin seri hareketler yapmayın derim:)

Sali

• Membro
« #5 : 06 Temmuz 2016, 04:04:05 »
Sensor kablolarını kontrol ettirin mutlaka. Önceden gevşeyip ekerlekler sökülü olduğunda oynamış olabilir. Benim helezon değişimi sonrasında aynı semptomlarla karşılaşmıştım, kontrole değer.

Merhaba geçmiş olsun,

Korkulacak bir şey yoktur umarım ama kronik sorunlarımızdan birtanesidir bu sensörler yerinden oynuyor genelde değiştirmenize bile gerek kalmayacaktır inşallah;) çok basit bu şekilde sürmeniz herhangi bir sorun oluşturmayacaktır ama dikkatli gidin seri hareketler yapmayın derim:)

Verdiğiniz bilgiler ve ilginiz için teşekkür ederim. Hiç yoktan yolda kalmazsam o bile iyidir şuan benim için

octinum

• Moderatore
« #6 : 06 Temmuz 2016, 07:35:47 »
Yolda kalmazsınız muhteelen ama dikkat edin ABS devredışı kalabilir. Trafik kurallarına uyun yeter. Takip mesafesi, hız vb.

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal