Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Acill... Bu parçaları nerden bulabilrim arkadaşlar acilll..  (Okunma sayısı 1007 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bypamuk

• Membro
selam sevgili alfisti dostlarım

bugün yaşadığımız vahim olay neticesinde ( trafik kazası)
şu parçaları aramaktayım

yardımlarınızı esirgemezseniz teşekkür ederim

Alfa Romeo 147 1.6 Prog. - 2005 model

1 - Motor yağ karteli
2- Su radyatörü
3- Direksiyon ve Yolcu Hava yastığı

* ayrıca fiatın bazı modellerinin uyumlu olduğunu duymuştum bilgisi olan varmı ?
* kayseri de ve ankara da tavsiye edebileceğiniz 2. el satan varmı?

tşk ederim
Sevgi ile kal...

Koful

• Membro
Geçmiş olsun öncelikle, umarım önemli birşey yoktur.

Çıkma arıyorsanız Ankara'da Huzur oto var yıldız sanayi sitesinde. Ben arka reflektör almıştım, yardımcı oluyorlar. Telefonunu internetten bulabilirsiniz.
Başka da büyük bir yer bilmiyorum.

bypamuk

• Membro
tşk ederim kardeşim sağolasın

evet buldum onları bakalım yarın bir arayacağım birde merakım şu

hasarlı araçtan parçaları alıp taksak uyum sorunu olurmu acaba

şöyle düşündüm sonuçta ikiside alfa 147  mk1 yada mk2 de farklı parça kullandıklarını hiç sanmıyorum

Sevgi ile kal...

Koful

• Membro
O konuyu tam bilmiyorum, sizin yerinizde olsam herhangi bir Alfa ustasını arayıp ilgili parçaları sorardım mk1/mk2 farkı var mı diye...
Gerçi burada da ezbere bilenler vardır da, size hemen cevap dönemeyebilirler...

ozoozo

• Ziyaretçi
Geçen Oğuzlara uğradığımda görmüştüm , ellerinde vardı sanırım tabi sormakta fayda var. @OğuzCanAlantor
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

OğuzCanAlantor

• Membro
Benim elimde mevcut isterseniz yardımcı olurum . Ankaradayım

Kartel 400 TL
Radyatör 270 TL
Direksiyon ve hava yastığı 1200 TL

@bypamuk

bypamuk

• Membro
arkadaşlar çok çok teşekkür ediyorum

oğuzcan özelden yazıyorum tşk ederim
Sevgi ile kal...

tolga_ozhan

• Membro
Bu yazılan fiyatların çok çok altına ben satıyorum :)

Bu sadece örnek.
https://www.alfaromeoparca.com/product/alfa-romeo-gt-direksiyon-airbag-830

bypamuk

• Membro
arkadaşlar

2005 model yeni kasa malum aynı yılda eski kasa da
sorun uyum sorunu olurmu?

ilgi alakanızdan ötürü kocaman teşekkür ediyorum
( para ayarlamaya çalışıyorum )
Sevgi ile kal...

krm1983

• Membro
Çok geçmiş olsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Siamo fatti della stessa materia di cui sono fatti i sogni.

Bandırmalı

• Membro
Geçmiş olsun. Sanırım kaldırıma çıktın. Allah beterinden saklasın.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

schumi

• Membro
Geçmiş olsun...

erkan

• Membro
 İstanbuldan @tolga_ozhan aklıma gelen ilk isim çıkma parça konusunda :yukari-ok: konuyada yazmış zate kendisiyle iletişime geçin derim, geçmiş olsun bu arada.

Alfista35

• Membro
Bu yazılan fiyatların çok çok altına ben satıyorum :)

Bu sadece örnek.
https://www.alfaromeoparca.com/product/alfa-romeo-gt-direksiyon-airbag-830
merhaba , bose hoparlör arıyorum. sol ön ve sağ pandizot üstündeki patlamış. uygun fiyatlı olursa almak istiyorum.(özel mesaj gönderilmiyor size)
Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive

bypamuk

• Membro
Tolga ozhan a 4-5 gundur ulasamiyorum... Lutfen varsa arkadasi yakini olan bilgi versin...

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sevgi ile kal...

bypamuk

• Membro
İlk kargoyu sorunsuz gonderdi... Sonrakinde kendisine ulasamiyorum....  Telefonu kac gundur calyor ama acmiyor.. Bir saglik problemi varsa arkadasi yakini olan iletsin bana lutfen. Yoksa hakkinda iyi dusunmeyecegim...

Sevgi ile kal...

ArtemiS

• Membro
Tolga Bey bir haftadan beridir forumda da aktif olmamış...Siz kalbinizi karartmayın hocam, mutlaka bir aksilik yaşanmış, kendisi de onunla meşgul olmuştur. Mütamadiyen ilk fırsatta size dönüş yapar...Ayrıca iletinizi gören bir arkadaş mutlaka kendisinin durumundan haberdar olup, size yardımcı olacaktır.

bypamuk

• Membro
Arkadasim tsk ederim... Lakin dusundugumuz gibi degil. Bende iyimser yaklastim ama oyle degil...

Defalarca aradim donmedi.. Simdi calisitigi usta ile gorustum.. Bugun burdaydi demis... Benim konu ile ilgili konusmadigimiz seyleri yalan yanlis anlatmis anlam veremedim yakistiramadim.... Buyuk bir saygisizliktir bu.. Kargoya verdim dedi gelen bisey yok.. Vermemis kendiskne ustasi ulasiyor ama bize donmuyor...
Umudum yok artik buda ders olsun...

Uzuldum esnaflik bu degil....

Sevgi ile kal...

blackgear

• Membro
Alakasız olacak ama, ürünü nereden aldınız? Eğer sahibinden üzerinden aldıysanız sitede bir problem varmış sanırım. Kargo numarası falan çıkmadığı için satıcılar ürün kargolayamıyor bir haftadır. (Sanırım GET ilanlarda durum bu)

Belki benzeri bir durum yada sorun vardır.

bypamuk

• Membro
Sahibinden degil dostum
Direk telefon ile aldim..

Sevgi ile kal...

max-ime

• Membro
Konuyu üstlere taşıyalım.

Bir gelişme var mıdır?

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tolga_ozhan

• Membro
Bu konuyla ilgili açıklama yapacak olmam üzücü. Bana kalsa yazmazdım ama yazmamı rica eden kıramayacağım 1-2 kişi rica ettiği için yazıyorum.
1. 147 Direksiyon airbag 200 TL
2. 147 Yolcu airbag 200 TL
3. Radyatör alt sacı 130 TL
4. 147 Behr radyatör 250 TL
5. 147 Yağ karteri (aks destekli, özellikle aks destekli olduğunu belli ediyorum) 400 TL

Bu parçalar için anlaştık parası ödendi ve yolcu airbag hariç (hazırda yoktu) diğer parçalar aynı gün kargoya verildi.

Yolcu airbag beklenirken Mehmet bey hava filtre kutusunu da istesi ve parasını verdi.
1 hafta sonra parçalar geldi, hava filtre kutusu yanlış arabanınki çıktı, tekrar getirtmek durumunda kaldık.

Benim de elimde olmayan geçikmeler oldu. Ebay'den verilen siparişin 1 ayda ali baba siparişinin 1.5 ayda geldiği bir ülkeye 1 haftada parça getirmeye çalışıyorum :)

Bu aksilik olupta parça gecikince, Mehmet Bey'i mağdur etmemek için hava filtre kutusunu ben aramaya başladım Türkiye'de. Hiçbir yerde yok. Hani olsa biliyorım ki 300 küsür lira fiyat isteyecekler, umrumda olmadan vereceğim parasını alıp göndereceğim ama yok :)

Mecbur bekledik, kutu sağ salim geldi. Kargoya verdim, tesadüf sonucu aynı gün Ankara Güven oto'yada kargo çıkardım. Kargo iki paketide güven otoya teslim etmiş. Önce kargo kayboldu sandım. Ara tara bulamadım nerede olduğunu. Kargo'dan cevap beklerken Güven oto aradı. Benden gelen paketleri geç açmışlar ve içinde alakasız olan hava filtre kutusunu görmüşler. Bende hemen Kayseri'ye kargolamalarını rica ettim. Filtre kutusuda sağ salim ulaştı.

1. Dolandırıcılık yapacak adam 6 parçadan 5 tanesini gönderip son 1 tanesinin üstüne yatmaz.
2. Mehmet Bey mağdur oldu, haklı. Fakat mağduriyet bana ulaşamaması konusunda değildir. Zira ben kimseye sürekli haber veririm, her aramaya cevap veririm diye söz vermedim, vermem de. Mağduriyet parçanın güzide ülkemizde bulunmaması kaynaklıdır.
3. "Al kardeşim paranı, ne halin varsa gör" demenin bana yakışmayacağını düşündüm. Çünkü her ne olursa olsun o parçayı en hızlı tedarik yolunun beklemek olduğunu biliyordum. Mehmet Bey'e yukarıda yazılan ithamlardan dolayı bir sitemim yada dargınlığım yok. Polemiğe açık ama gereksiz bir konu olduğu için uzatmamak taraftarıyım.
4. Birlikte çalıştığım usta diye birşey yok. Ben kimseyle beraber çalışmıyorum. Sadece sanayide düzenli uğradığım yerler var. Kimseye de bu konuyla ilgili birşey anlatmadım.
5. Tolga Özhan iyilik mi yaptı, mağdur mu etti diyenler yukarıda fiyatı verilen parçaları bir zahmet fiyat ve bulunulabilirlik olarak bir araştırsınlar (özellikle aks destekli karter)

Son olarak da kimseye yorum hakkı doğuracak bir konu olmadığını hatırlatır ve çok merak ediyorsanız "hımm böyleymiş" deyip orda bırakmanızı rica ediyorum.

Gouki

• Amministratore
« Son Düzenleme: 26 Mart 2016, 10:28:34 Gönderen: admin »

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal