Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa 147 ayna ayar ve cam tuş takımı hk.  (Okunma sayısı 326 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

smlcvsgl

• Ziyaretçi
Alfa 147 ayna ayar ve cam tuş takımı hk.
« : 04 Ocak 2013, 15:31:36 »
Merhabalar arkadaşlar,

Yaklaşık 5 ay önce bir 147 aldım, siteye de yeni üye oldum ve yazılanlar çok beğendim. Öncelikle böyle bir dayanışma ortamı hazırlayan herkese teşekkür ve tebrik ederim.

Bende bir problemimi paylaşmak istiyorum. Alfa 147 2005 model bir aracım var ve aracın sol ön tarafta bulunan ayna ayarlama ve cam açıp kapamaya yarayan tuşların bulunduğu tuş takımının tırnakları bir kaç gün önce kırıldı. Şimdi tuş takımını orjinali ile değiştirsem komple değiştiriyorlar ve 630tl civarında bir masraf çıkartıyorlar. Şu anda camların açılmasında bir sorun yaşamasam da ayna ayarlamak işkence.

Birde gördüğüm bütün 147'lerde tuş takımları üzerleri plastikleri erimiş tarzda bir görüntüsü var, sildikçe içinden yenisi aynı halde çıkıyor.

Bunun gibi bir sorunla daha önce karşılaşan yada çözüm önerisi olan yardımcı olursa duacı kalırım.

Saygılarımla.

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Gouki

• Amministratore
Ynt: Alfa 147 ayna ayar ve cam tuş takımı hk.
« #1 : 04 Ocak 2013, 15:56:31 »
Aramıza hoşgeldiniz İsmail bey. Tırnaklar için plastik tamiri yapabilen bir yer belki çözüm olabilir. Ya da arızalı bir çıkma buton grubu bulup onun kasasını, çerçevesini kullanabilirsiniz. Eriyen tuşlar direksiyon üzerindeki tuşlar mı ?

smlcvsgl

• Ziyaretçi
« #2 : 04 Ocak 2013, 16:12:50 »
Hoş bulduk,

İstanbul'da yaşıyorum, yedek parça bulabileceğim bildiğiniz yerler var mı acaba? Net'ten bulduğum yerlere telefon ettim maalesef bulamadım. Plastiği sökülen ise kapı iç kapı tutamacı, klima çalıştıran tuşların göbeği diyebilirim.

Gouki

• Amministratore
« #3 : 04 Ocak 2013, 16:31:13 »
Kapı tutamakları soyulabiliyor malesef. Tutamakları mat siyah bir boya ile veya plastidip ile boyayabilirsiniz. Çıkmacılar için İstanbul'daki arkadaşlar size bir kaç yer önerecektir.

agucba

• Amministratore

///////////////

smlcvsgl

• Ziyaretçi
« #5 : 04 Ocak 2013, 17:04:29 »
Benim tırnakları kırılan parçamda buydu zaten. Bunun 147 olanı için bulamadım halihazırda. Acaba bir vida yardımıyla iki tarafından kapıya sabitlesem mi diye bile düşünüyorum.

Temizleme formülü için çok teşekkürler en kısa zamanda deneyeceğim.

agucba

• Amministratore
« #6 : 04 Ocak 2013, 17:20:45 »
Bildiğim kadarı ile uygulamada bahsedilen spreyler biraz ağır spreyler, umarım olumsuz etkisi olmaz.

///////////////

FB10ur

• Membro
« #7 : 04 Ocak 2013, 23:16:32 »
Temizlik olayı ile ilgili düşüncem iyi hoş güzel olmuş... ama söylendiği gibi spreyler ağır tamamını yapmadan önce ufak bir kısımda denemekte fayda var...

Parça olayına gelirsek sanırım bostancı  sanayi'de parçayı bulabilirsiniz eğer bulamazsanız sahibinden.com'da hasarlı araçlar var onlara bakın belki satarlar...

FB10ur

• Membro

smlcvsgl

• Ziyaretçi
« #9 : 07 Ocak 2013, 09:22:57 »
Tekrar merhabalar,

Onur dostum senin tavsiyene uydum ve bostancı oto sanayine gittim hafta sonu, dükkanın adı alfist'le başlıyordu bilenleriniz olabilir. Oradaki usta yardımcı oldu sağ olsun yenisini bulamasak da parçaları birbirine yapıştırarak sabitledik.   :yukari-ok:

Hepinize ilginizden ötürü teşekkür ederim.

agucba

• Amministratore
« #10 : 07 Ocak 2013, 09:48:00 »
Alfist Servis'te yapıştırma işini muhtemelen Durmuş Usta yapmıştır. Onlarda çareler tükenmez. :yukari-ok:

///////////////

GoogleTagged