Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa 147 GENEL KM SAYACI ARIZASI  (Okunma sayısı 348 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eray41

• Membro
Alfa 147 GENEL KM SAYACI ARIZASI
« : 18 Mayıs 2021, 10:43:39 »
Merbaba arkadaşlar
Alfa 147 TSpark araç sahibiyim, aracımın krank mil sensörü arıza yaptı ustaya verdim aracın akü kutup başı sökülüp 4 gün sanayide parça bekleyip yattı. Aracı aldıktan sonra genel km göstergesi ------ oldu. Km göstergesinin ecusunda genel km gösteriyor ama göstergede ----- mevcut. Km sayıyor ama genel km eklemiyor. Kutup başı tekrar söküp taktım düzelmedi beyinci kod veya yazılım atmaya çalıştı bir türlü düzelmedi. Usta km göstergesini değiştirelim dedi eski km yazalım dedi yazabilirsek diye ama araştırdım alfaların km eğer bir oynama olucaksa da bu şekilde korumaya alabiliyormuş yani tekrar bu sorunu yaşayacaksam bu da çözüm değil diye düşündüm. İstanbul servisi birmont acaba yapabilir mi telefondan aradığımda hiç duymamış gibi cevaplıyorlar ya da bunun çözümü nedir yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar
https://www.hizliresim.com/eibufej
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

sbk0655

• Membro
Ynt: Alfa 147 GENEL KM SAYACI ARIZASI
« #1 : 23 Mayıs 2021, 17:11:05 »
Hatırladığım kadarıyla proxy hizalama işlemi yapılıyordu. Alfa servislerinde yapılır. Gittiğiniz servis alfa servisimiydi?

EVA-L19 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eray41

• Membro
« #2 : 23 Mayıs 2021, 17:13:47 »
Hayır sanayi elektronikçisine gittim orda beyinci yardımcı olmaya çalıştı ama yapamadı, istanbuldaki birmont bu sorunumu çözebilir mi yani

Gouki

• Amministratore
« #3 : 23 Mayıs 2021, 21:43:05 »
------- göstermesi göstergedeki km sayaç çipinin bozulması nedeniyle de olabiliyor, ya da bir sınır değer var (147 için bilemiyorum ama bazı modeller için 599.999 km denmiş). Eğer gösterge bir nedenle bu değere geldiyse (müdahale, hatalı sensör verisi, ya da hakkıyla vs.) yine bu durum olabiliyor.

İşini bilen bir usta gösterge panelinin yazılımını okumayı deneyebilir, belki de direk çipi sökerek. Eğer okuyamazsa zaten donanımsal hata var demek. Eğer okursa ve km bilgisi yüksek bir değerse sorunun yazılımsal olduğu anlaşılabilir.

Eray41

• Membro
« #4 : 23 Mayıs 2021, 21:46:40 »
Çipi söküp baktığında sistemde km değerini gösteriyor ama kod yükleyip tekrar taktığında hiçbirşey değişmiyor, yanıtınız için teşekkür ederim

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal