Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa 156 1.6 TS - Egzostan Beyaz Duman Atma  (Okunma sayısı 782 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Muratt81

• Membro
Alfa 156 1.6 TS - Egzostan Beyaz Duman Atma
« : 29 Şubat 2016, 10:09:54 »
Selam arkadaslar araniza bende yeni katildim.2000 model 156 1.6 ts aracim asiri sekilde beyaz duman atiyor. Aracta su eksiltme yok. Bakimlarinida yeni yaptirdim. Bujiler triger filtreler ve yag komple degismesine ragmen hem gazda hem benzinde duman atiyor ve bu beni asiri sekilde rahatsiz ediyor. Biraz titiz bir insanim. Silindir kapak contasinda sorun yok olsa zaten su eksiltmesi yapacak sorun sizce ne olabilir ve cozumu nedir daha once yasamis birisi varsa yardim edebilirmi bana. Simdiden cok tesekkurler...
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

admin

• Amministratore
Ynt: Alfa 156 1.6 TS - Egzostan Beyaz Duman Atma
« #1 : 29 Şubat 2016, 11:07:05 »
Beyaz duman muhtemelen su buharıdır ve özellikle soğuk havalarda kendini daha çok belli eder. Bu aynı zamanda motorunuzun sağlıklı çalıştığının bir göstergesidir. Yazdıklarına bakarak, içiniz rahat olabilir.
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

Muratt81

• Membro
« #2 : 29 Şubat 2016, 14:16:30 »
Ilginiz icin tesekkurler o halde bu aldigim yakitta sorun oldugunu gosteriyor yakitimi bp den aliyordum  bide degistirip deneyeyim bakalim duzelecekmi. Beyaz duman cikmasi benden cok arkamdan gelen araclara problem oluyor. Eeee haliyle alfa kullaniyorsan cogu arac zaten arkaniizda kaliyor  :p

TOLGA a.f.r.

• Membro
« #3 : 01 Mart 2016, 20:51:29 »
sizin beyaz duman eksozdan çıkınca hemen kayboluyorsa su buharıdır fakat hemen kaybolmayıp epey gözüküyorsa ve beyaz ve cok hafif mavimsiyse yağ dumanıdır araç fazla yağ eksiltiyormu ona bakmanız lazım eğer yağ eksiltmesi fazlaysa ilk önce silindir kapak sökülür conta sibop lastiklerine bakılır ve silindir ölçümü yapılır ona göre net bişey çıkar tabi benimki tahmindir bu dumanı alfa ustasının görüp ona göre değerlendirme yapmalıdır

feridunaksu

• Membro
« #4 : 23 Mart 2016, 12:34:13 »
Egzoz susturucularinida kontrol ettirin delik patlak var ise gaz direk disariya atilacagindan duman fazla olur. Ayrica yakiti ve cekisinizide etkiler. Tecrube ile sabit.
İnsan beyni bizim anlayabileceğimiz kadar basit olsaydı, onu anlamayacak kadar aptal olmamız gerekirdi.

OnurG

• Membro
« #5 : 23 Mart 2016, 13:57:32 »
hemen havaya karışıyorsa iyi,
hemen kaybolmuyorsa, yağ veya suya dikkat ederek yol almanızı öneririm.

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal