Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa romeo giulietta 1.6jtd 120hp 88kw euro 6 motor yağ hakkında  (Okunma sayısı 963 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sametcetin

• Membro
Merhaba arkadaşlar;

2016 model alfa romeo giulietta 1.6jtd 120hp 88kw euro 6 motorlarda orjinal servisi aradıgımda 5-30 yağ koymayın motora zarar verir 0-30 tam sentetik yağ koyun deniliyor servisin koydugu yağ araştırmalarımın sonucunda 0-30 opmar marka yağ koyuyorlar ama internette dolastıgımda sağdece yağı onlar satıyor acaba satış politakısı için mi boyle birsey yapılıyor ben genelde dısarıdaki sanayi servislerin motul 5-30 ve lique marka 4300 5-30 yağı onerdiklerini biliyorum bu konuyu bilen arkadaşlar bana yardımcı olabilirmi? gerçekten kafamı karıştırdı şimdiden vericeğiniz cevaplar için teşşekur ederim  bu arada 2015 model onceki araclar motorları 1.6 jtd 105 hp euro 5 diye geciyor
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2019, 23:14:19 Gönderen: sametcetin »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ysbilgin

• Membro
Euro6 multijet ve multiair motorlarda ACEA C2 uyumlu 0w30 yağ kullanmalısınız. Özel servislerin çoğu maalesef specleri yakından takip etmiyorlar.

Servisin koyduğu opar = opet. Kendi yağları yani. Ben tercih etmiyorum.

Yağınızı kendiniz alacaksanız Motul 8100 Eco-Clean 0w30 ya da Liqui Moly top-tec 4310 0w30 kullanabilirsiniz. İkisi de Alfa'nın belirttiği standartlara uygun, tam sentetik kaliteli yağlar. Motul'ü biraz daha ucuza bulabilirsiniz.

5w30 ve 5w40'tan 0w30'a geçişin temel sebebi CO2 emisyonu ve tüketimi düşürmek bu arada.
Hayat sıkıcı otomobillere binmek için çok kısa!

admin

• Amministratore
Kitapçığa bakın ve orada ne yazıyor ise onu kullanmaya özen gösterin.

Kitapçıkta 2016 model yılı için yazan da aşağıdaki gibi olmalı (eğer kitapçık doğru ise);
Sentetik yağ,
SAE Sınıfı 0W-30
ACEA C-2
Fiat 9.55535-DS1

Yağ firmalarının genelde internet sayfalarında filtreleme yaparak bu değerleri veren yağları bulmak mümkün.

Göz atmakt fayda var.

Bu arada özel servisler genelde SAE sınıfı haricindeki değerlere pek dikkat etmedikleri doğrudur, ancak yetkili servise göre litre bazında fiyatları da çok çok uygundur.
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

ysbilgin

• Membro
Bu arada özel servisler genelde SAE sınıfı haricindeki değerlere pek dikkat etmedikleri doğrudur, ancak yetkili servise göre litre bazında fiyatları da çok çok uygundur.

Kesinlikle, ayrıca "kaliteli" özel servislerin kullandığı yağlar servisin opar'ından daha kaliteli.
Hayat sıkıcı otomobillere binmek için çok kısa!

sametcetin

• Membro
verdiğiniz bilgiler cok faydalı oldu teşşekur ederim o zaman (Motul 8100 Eco-Clean 0w30) 
                                                                                   (Liqui Moly top-tec 4310 0w30)  yağlardan birini alıyorum oncekı alfa servisi 5w30 mobil 1 yağ koymustu hemen değiştiriyim.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal