Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa Romeo MiTo 1.4T 155 HP LPG Uyumu  (Okunma sayısı 5675 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

stan

• Membro
Ynt: Alfa Romeo MiTo 1.4T 155 HP LPG Uyumu
« #25 : 03 Eylül 2018, 17:05:38 »
konu eski ama bende 2012 mito 1.4 tb multiair araç sahibiyim 6 ay önce atiker tüp taktırdım araç çok ısınıyor ve motor suyu sürekli bi eksilme oluyor normalmi kaç tane ustaya baktırdımsa normal olduğunu söyledi ama yinede kafama oturmadı

LPG'den dolayı su eksilmesi kesinlikle normal değil. Borular, bağlantılar (özellikle regülatör bağlantısı), su haznesi gibi yerleri yakından kontrol edin. Bir patlak falan olursa başınıza çok iş açılır.

araç çok ısınıyor derken, soğutma suyu sıcaklığı mı artıyor? Öyleyse kaça çıkıyor? Çünkü bu da normal bir durum değil.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

stan

• Membro
« #26 : 03 Eylül 2018, 17:17:14 »
2 hafta önce Aydın'da 155'lik çok güzel bi Mito buldum, fiyatı da makuldü. Adamla telefonda anlaştım, ertesi gün gidip alacaktım arabayı. Dedim ki emin olayım, arabanın motor koduyla beraber kendi LPG ustama danıştım. Sağolsun o da araştırdı. Dönüşü ise "piyasada uyumlu denilen kitler var ama bu motorda genel olarak sorun yaşanıyor" şeklinde yorumda bulundu. Öyle olunca içim cız ederek olsa da arabadan vazgeçtim. 2 gün sonra da araba başkasına satıldı.
Zaten o araba resmen içimde uhde kalmıştı, bu başlığı da okuyunca resmen bağrıma taş basma durumuna geldim arkadaş ya:(

Hakikaten eski konuymuş bu arada:)

Çünkü o Aydın'dan Ankara'ya satılan ve içimde uhde kalan arabayı gittim Ankara'dan Aralık 2016'da aldım. Tüpü de taktım. 50.000km'dir de biniyorum. Çok şükür.

Şu anda anılar anılar moduna geçtim:)

qncylmz

• Membro
« #27 : 04 Eylül 2018, 09:53:21 »
LPG'den dolayı su eksilmesi kesinlikle normal değil. Borular, bağlantılar (özellikle regülatör bağlantısı), su haznesi gibi yerleri yakından kontrol edin. Bir patlak falan olursa başınıza çok iş açılır.

araç çok ısınıyor derken, soğutma suyu sıcaklığı mı artıyor? Öyleyse kaça çıkıyor? Çünkü bu da normal bir durum değil.

günaydın @stan boruların ve bağlantıların kontrolü yapıldı bostancı sanayide 3 tane alfacı baktı patlakta yok kışın bu sorunum yoktu yazın oldu araç d modunda özellikle çok ısınıyor motor su haznesi özellikle iyice takıntı oldu bende

qncylmz

• Membro
« #28 : 04 Eylül 2018, 09:54:22 »
Hakikaten eski konuymuş bu arada:)

Çünkü o Aydın'dan Ankara'ya satılan ve içimde uhde kalan arabayı gittim Ankara'dan Aralık 2016'da aldım. Tüpü de taktım. 50.000km'dir de biniyorum. Çok şükür.

Şu anda anılar anılar moduna geçtim:)

evet dün fark ettim baya eski konuydu ama belki çözüm bulurum açısından yazdım :)

stan

• Membro
« #29 : 04 Eylül 2018, 10:02:29 »

günaydın @stan boruların ve bağlantıların kontrolü yapıldı bostancı sanayide 3 tane alfacı baktı patlakta yok kışın bu sorunum yoktu yazın oldu araç d modunda özellikle çok ısınıyor motor su haznesi özellikle iyice takıntı oldu bende

Su haznesine dikkat et.

Daha 1 ay önce benim de başıma geldi, su haznesinde gözle görülür bir çatlak olamasına rağmen, biraz gazlayınca haznenin yan duvarlarında ıslaklık oluyordu.  Uzun vadede de, az da olsa su haznesinden su azalıyordu. Öncelikle boru bağlantılarını ve kelepçeleri yenilemiştim, sıkıntı çözülmedi. Sonradansu haznesine yeniledim. Hazne dış yüzeyindeki ıslaklık da gitti, su azalması da bitti.

Özellikle arabayı park ettiğin gibi kaputu açıp haznenin dış düzeyini kontrol etmeni tavsiye ederim.

qncylmz

• Membro
« #30 : 04 Eylül 2018, 10:05:07 »
Su haznesine dikkat et.

Daha 1 ay önce benim de başıma geldi, su haznesinde gözle görülür bir çatlak olamasına rağmen, biraz gazlayınca haznenin yan duvarlarında ıslaklık oluyordu.  Uzun vadede de, az da olsa su haznesinden su azalıyordu. Öncelikle boru bağlantılarını ve kelepçeleri yenilemiştim, sıkıntı çözülmedi. Sonradansu haznesine yeniledim. Hazne dış yüzeyindeki ıslaklık da gitti, su azalması da bitti.

Özellikle arabayı park ettiğin gibi kaputu açıp haznenin dış düzeyini kontrol etmeni tavsiye ederim.

su haznesi değiştirdim içim rahat etmediği için ama sorun çözülmedi d modunda sürüşte ciddi anlamda su kaybı yaşıyorum borularda kelepçelerde veya bağlantıda sorun yok iyice paranoyak oldum bagajda 5 lt su ile dolaşıyorum :)

GoogleTagged