Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfaların Orjinal yedek parça alternatifleri..  (Okunma sayısı 43789 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hi_cazz

• Membro
Ynt: Alfaların Orjinal yedek parça alternatifleri..
« #150 : 02 Aralık 2014, 10:20:16 »

1999 156 2.0 ts aracım için sunroof cam fitili arıyorum. Yardımcı olurmusunuz?

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Sunroof fitili cam ile beraberdir ayrı satılmaz.

Benimde bu cam fitiliyle ilgili sıkıntım var. Beraber satılıyor Olmasını acayip Saçma buluyorum. Geçen w210 e200ün lastiğini şıp diye bulduk. Alfa bu konuda sömürgeci resmen.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hasiko

• Membro
« #151 : 12 Aralık 2014, 00:18:34 »
Bir alternatif yol olması lazım. Cidden moral bozucu bir durum. Yağmur yağmasın diye dua eder oldum

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

tolga_ozhan

• Membro
« #152 : 12 Aralık 2014, 09:06:05 »
Bir alternatif yol olması lazım. Cidden moral bozucu bir durum. Yağmur yağmasın diye dua eder oldum

Yalnız sunroof fitili ile su geçiriyor olmasının doğrudan bir ilişkisi yoktur. Sizin sunroofunuz zaten su geçirir ancak tavan döşemesine gelmeden önce 4 adet tahliye kanalına yönlenen su arka lastiklerin ordan ve ön camın alt köşelerinden tahliye edilir. Bir sunroof su alıyorsa %99 problem bu tahliye kanallarında ya da suyu tahliye kanallarına yönlendiren muhtelif parçalardadır. Sadece sunroof fitiliniz paramparça olduğu için, içeri giren oluk oluk suyu tahliye kanalları dışarı atmaya yetişemiyorsa, su alma problemi fitil kaynaklıdır diyebiliriz.

ArinFırat

• Membro
« #153 : 12 Aralık 2014, 10:45:54 »
geçen hafta 2004 156 için termostat aldım.seri numarasına eperden bakıp öyle sipariş ettim.aracımdan çıkan BEHR marka ama alternatif olarak VALEO nun 820402 numaralı ürünü ve üzerine fiat stilo-punto yazıyor.demekki termostatlarımız stilo ve punto ile aynı.aklınızda bulunsun

fatihmehmet

• Membro
« #154 : 12 Aralık 2014, 11:00:41 »
147 dış kapı kolu alternatifleri nelerdir ? Birebir aynı olan var midir ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
2007 - Alfa Romeo GT Q2 1.9 JTD (2019-.....)
2004 - Alfa Romeo 156 mk2 2.0 TS Manuel. (2016- 2019)
2008 - Alfa Romeo 147 1.6 TS - Alfa Rosso. (2013-2016)

halil

• Membro
« #155 : 12 Aralık 2014, 11:20:41 »
bir ihtimal gt'nin ki uyabilir ama eperden baktığınızda alternatifi yok.sadece 147 de kullanılmış.
cehennemde ateş yoktur.her insan kendi  ateşini bu dünyadan götürür.P.S.A

misket

• Membro
« #156 : 12 Aralık 2014, 11:52:27 »
mk-1 156 aks başları

kod:

Alfa: 60815227
Fiat: 46307309
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2014, 15:34:56 Gönderen: misket »

cisenc

• Ziyaretçi
« #157 : 12 Aralık 2014, 13:52:20 »

Dostum bende de aynı sorun var.
İceri su akitmasi lastikten değil bende iç dosemedeki yağmur kanallarının yerinden oynamasi ve kırılmasından dolayı. Yağmur kanalı yerinden kopup  döşemenin en sonuna gitmiş :). Tamir için arkadasım benim araçla gidip herhangi bir yere sordu 350 dedi daha sonrasında aynı yere tesadüf ben sordum 500 tl istedi. Bildiginiz iyi bir sunroof ustası varsa bana da söylerseniz sevinirim.iyi niyetli ısinin hakkını veren hakkını isteyen adam bulmak çok zor olmaya başladi. Bu usta diye geçinenler is yapma degil yakaladığını öpme derdinde.

misket

• Membro
« #158 : 12 Aralık 2014, 13:57:27 »

İceri su akitmasi lastikten değil bende iç dosemedeki yağmur kanallarının yerinden oynamasi ve kırılmasından dolayı. Yağmur kanalı yerinden kopup  döşemenin en sonuna gitmiş :). Tamir için arkadasım benim araçla gidip herhangi bir yere sordu 350 dedi daha sonrasında aynı yere tesadüf ben sordum 500 tl istedi. Bildiginiz iyi bir sunroof ustası varsa bana da söylerseniz sevinirim.iyi niyetli ısinin hakkını veren hakkını isteyen adam bulmak çok zor olmaya başladi. Bu usta diye geçinenler is yapma degil yakaladığını öpme derdinde.

sunroof dan başlayıp aracın arka-altında biten bir tahliye hortum-veya kanalı var bunun ucu tıkandığında tahliye suyu yukarı doğru birikip sıkıntı yaratabiliyor çözüm olarak o hortumun ucunu kesiyorlar diye biliyorum sıkıntı sebebi buda olabilir.

ArinFırat

• Membro
« #159 : 12 Aralık 2014, 14:30:34 »

sunroof dan başlayıp aracın arka-altında biten bir tahliye hortum-veya kanalı var bunun ucu tıkandığında tahliye suyu yukarı doğru birikip sıkıntı yaratabiliyor çözüm olarak o hortumun ucunu kesiyorlar diye biliyorum sıkıntı sebebi buda olabilir.
arkadaşlar şiddetli yağış ve tazyikli su ile yıkamalarda hemen hemen bütün sunrooflar su alır,burada önemli olan tahliye kanalına giden yolların ve tahliye hortumunun açık olmasıdır.2011 de aynı sorun bendede vardı,tavan döşemesi ve sunroofu komple söküp elden geçirdim,son 3 yıldır yağışlarda bir damla su bile içeri girmiyor sadece petrollerde tazyikli su ile yıkandığı zaman sızıntıyı görüyorum ancak oda tahliye yoluna düşüp direk hortumdan boşalıyor dolayısıyla içeriye sızıntı olmuyor.size tavsiyem tavan döşemesini sökün,sunroof çıtasının(döşeme  altında kalan ana iskelet) kalibrasyonunu gözden geçirin,bu çıtanın 4 köşesinde de su tahliyesi için delikler vardır,her 4 deliğe hortumun takılı olduğunu kontrol edin,uzun ve esnek bir tel ile bu deliklerde tıkanıklık var ise giderin..su dökerek tıkanıklık olup olmadığını test edin..normalde sadece ön cam direklerine denk düşen 2 tahliyeyi görürüz oysa arka direklere denk gelen 2 tahliye daha vardır..ön tarafı açsanız bile arka taraf tıkalı ise biriken su sunroof çıtasındaki su yolundan içeriye sızmaya başlayacaktır..son olarak 15-20 günde bir sunroofu açın fitilini nemli bez ile silip fitile yapışan toz ve tozdan büyük minik kumları alın,çünkü tavan sacı ile fitil arasında sıkışan kumlar illaki mikron boşluklar yaratacaktır unutmayın suyun girmeyeceği delik yoktur

hasiko

• Membro
« #160 : 15 Aralık 2014, 13:03:16 »
Sunroof çözümü;
Başkent sanayide tavan döşemesi söküldü komple tahliye kanalları temizlendi. Tazyikli hava ile tıkanıklıklar açıldı. Sunroof bakımı yapıldı. Gerekli kontrol ve testler yapıldıktan sonra tavan döşemesi toplandı. Aynı gün akşam yağmur başladı ve 2 gün boyunca aralıklarla devam etti. Bir kaç saat aralıklarla park halindeki aracımı kontrol ettim. Herhangibir kaçak damlama akıtma söz konusu olmadı.
Sonuç olarak işin ehli usta ve nokta atışı tespit ile sorun çözülmüştür. Aynı sıkıntısı olan yada çözüm için soru sormak isteyen arkadaşlar özelden mesaj atsın. Gerekli bilgi adres yada telefon verebilirim.

Inan

• Membro
« #161 : 16 Aralık 2014, 22:29:21 »
Benim aracın  sürücü tarafındaki ön cam direği yağmur yağdığında ıslanıyor.
Sunroof giderleri temiz.
Hatta geçenlerde ani bir fren yaptığımda hemen direksiyonun üst kısmından su döküldü arabanın içine.
Ön camın üst köşesinden endişeliydim ama aracın tavan eğimi  yüzünden öncam üst köşesinin benim üstüme su biriktirmesi pek mantıklı gelmedi.Anlayamadım gitti.Camcıya gidip camı söktürmem gerekiyor gibi.Burdaki camcı cam patlayabilir sökülürken falan dedi. Forumda patlamaz dendi?Hatta sürücü tarafı cam direği kaplamasını söküp takmaktan klipsleri kırıldı ,döşemesi küf izleri oldu rezillik diz boyu.yani koca camı sök tavanı sök  sök ama işten anlamayan biri yapınca bir kat daha rezillik oluyor.Nasıl bir yol önerirsiniz.Kaçağın yeri de belli değil. :'( sunroof giderleri temiz.

ali kaynak

• Membro
« #162 : 16 Aralık 2014, 23:00:04 »
Sanrouf fitilini değiştirmem gerekiyor ama sanrouf camı ile birlikte satılması kötü oldu başka bi alternatifi varmı acaba
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2014, 23:06:59 Gönderen: ali kaynak »
Lancia delta III

hasiko

• Membro
« #163 : 16 Aralık 2014, 23:16:34 »
Sanrouf fitilini değiştirmem gerekiyor ama sanrouf camı ile birlikte satılması kötü oldu başka bi alternatifi varmı acaba

Banada tek çözümün sunroof fitilinin değişmesi oldugu söylenmişti. Fitil bozuk olsada sorunum çözüldü

ArinFırat

• Membro
« #164 : 16 Aralık 2014, 23:19:03 »
Benim aracın  sürücü tarafındaki ön cam direği yağmur yağdığında ıslanıyor.
Sunroof giderleri temiz.
Hatta geçenlerde ani bir fren yaptığımda hemen direksiyonun üst kısmından su döküldü arabanın içine.
Ön camın üst köşesinden endişeliydim ama aracın tavan eğimi  yüzünden öncam üst köşesinin benim üstüme su biriktirmesi pek mantıklı gelmedi.Anlayamadım gitti.Camcıya gidip camı söktürmem gerekiyor gibi.Burdaki camcı cam patlayabilir sökülürken falan dedi. Forumda patlamaz dendi?Hatta sürücü tarafı cam direği kaplamasını söküp takmaktan klipsleri kırıldı ,döşemesi küf izleri oldu rezillik diz boyu.yani koca camı sök tavanı sök  sök ama işten anlamayan biri yapınca bir kat daha rezillik oluyor.Nasıl bir yol önerirsiniz.Kaçağın yeri de belli değil. :'( sunroof giderleri temiz.
Giderin ucunun takılı olduğunu kontrol ettiniz mi?

Inan

• Membro
« #165 : 16 Aralık 2014, 23:47:39 »
Evet test ettimiştim.bu sızıntı cam fitilinden ya da sunroof fazla su alinca tahliye edemiyor gibi . gören camdandır diyor fakat ani frende üstüme su döküldü direksiyonun hemen üstüne.o birikinti kafamı karıştirdi.

tolga_ozhan

• Membro
Alfaların Orjinal yedek parça alternatifleri..
« #166 : 17 Aralık 2014, 08:53:28 »
Sunroof camı kırık değilse, fitil parçalanmış değilse su sızdırma yapmazlar.
Su geçirmeyen sunroof fitili yoktur. (156-147-159 için konuşuyorum). Yeterli tahliye yapamayan sistem vardır.

ArinFırat

• Membro
« #167 : 18 Aralık 2014, 11:13:28 »
Sunroof camı kırık değilse, fitil parçalanmış değilse su sızdırma yapmazlar.
Su geçirmeyen sunroof fitili yoktur. (156-147-159 için konuşuyorum). Yeterli tahliye yapamayan sistem vardır.
doğru söze ne denir ki?

Inan

• Membro
« #168 : 18 Aralık 2014, 11:18:42 »
Ön Cam üst köşe yüksek biraz ,silikon da sıkıntı var gibi

Erkay KAHYA

• Membro
« #169 : 26 Aralık 2014, 14:26:22 »
159 ön tampon ihtiyacı olanın işine yarar:
Gayet ucuz.  :yukari-ok:

http://www.yedekparcabayi.com/ON-TAMPON-ALFA-ROMEO-159-05-11-ASTARLI-156066291,PR-245342.html

(Site ya da satıcıyla alakam yoktur. Parçalara bakarken denk geldi. Fiyat gayet uygun olduğu için ekliyorum.)

delıfısek

• Membro
« #170 : 19 Şubat 2015, 14:11:52 »
mk-1 156 aks başları

kod:

Alfa: 60815227
Fiat: 46307309

dostum bunun mk2 sini biliyorsan yazabilirsen süper olur.

delıfısek

• Membro
« #171 : 19 Şubat 2015, 14:15:41 »
arkadalar 2005 156 1.6 ının önk aks kafası muadilini bilen varmı ? veya yönlendirebilecek bi adres.

delıfısek

• Membro
« #172 : 19 Şubat 2015, 14:47:07 »
arkadalar 2005 156 1.6 ının önk aks kafası muadilini bilen varmı ? veya yönlendirebilecek bi adres.

acele ile yazdım sorunu çözdüm yazmadım sayın arkadaşlar. :D

caksurlu

• Ziyaretçi
« #173 : 23 Şubat 2015, 12:44:46 »
2004 odel 156 nın arka helezon yaylarının muadili varmı acaba fiat grubunda başka modellle ayni olan vaya uyan

misket

• Membro
« #174 : 05 Mart 2015, 13:14:33 »
MK1 1.6 156 lambda sensörü

kod fiat: 46750241
kod bosch: 0258006190

bosch kodundan doblo 1.2 olarak ararsanız ortalama 40-50 TL kara girersiniz.  :)

GoogleTagged