Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfaların Orjinal yedek parça alternatifleri..  (Okunma sayısı 43742 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rst

• Membro
Ynt: Alfaların Orjinal yedek parça alternatifleri..
« #200 : 22 Temmuz 2016, 15:45:55 »
159 un gözlük kabının tırnağı kırık. Muadil bir şey bulabilir miyiz?
Servise uğramıştım sordum ellerinde varmış hemen aldım 130 TL  :)
'08 Honda Civic
'05 Honda Crv
'05 Ford Fiesta
'99 Ford Focus
'00 Ford Focus
'10 Ford Fiesta
'13 Chevrolet Cruze
'12 Peugeot 308
'11 Fiat Punto Evo
'06 Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm Distinctive
'17 Seat İbiza

ego

• Membro
« #201 : 11 Ağustos 2016, 16:04:40 »
Selamlar,

Resimdeki parçayı arıyorum, kodu 0051964555.

http://i.hizliresim.com/yVdyj7.jpg

"Kapı kolu tamir kiti" olarak geçiyor. Dış kapı kolunun kapıya ön taraftan tutturulduğu noktadaki menteşeyi içeriyor. Benimki kırıldı ve sırf menteşe için tüm kolu değiştirmek istemiyorum. Ebay ve amazon'da parçayı buldum ancak biri Türkiye'ye ürün göndermiyor diğeri ise ödemeyi sadece paypal'dan kabul ediyor. Türkiye'de bu parçayı bulma imkanım var mıdır acaba? Yoksa yurtdışında paypal hesabı olan birini bulup onun üzerinden aldıracağım artık.

Not: Parçayı 147 için kullanacağım ancak Fiat 500'le de ortak kullanılıyor sanırım.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

nocture

• Membro
« #202 : 10 Mayıs 2017, 15:57:01 »
Selamlar,

Mito geri vites lambası grande punto ile aynı mı acaba bilgisi olan var mı?

ealprsln

• Membro
« #203 : 10 Mayıs 2017, 16:02:28 »
evet aynı
THE ROMANCE OF PERFORMANCE
'11 MiTo Quadrifoglio Verde

nocture

• Membro

Bandırmalı

• Membro
« #205 : 10 Mayıs 2017, 16:51:05 »
Selamlar,

Resimdeki parçayı arıyorum, kodu 0051964555.

http://i.hizliresim.com/yVdyj7.jpg

"Kapı kolu tamir kiti" olarak geçiyor. Dış kapı kolunun kapıya ön taraftan tutturulduğu noktadaki menteşeyi içeriyor. Benimki kırıldı ve sırf menteşe için tüm kolu değiştirmek istemiyorum. Ebay ve amazon'da parçayı buldum ancak biri Türkiye'ye ürün göndermiyor diğeri ise ödemeyi sadece paypal'dan kabul ediyor. Türkiye'de bu parçayı bulma imkanım var mıdır acaba? Yoksa yurtdışında paypal hesabı olan birini bulup onun üzerinden aldıracağım artık.

Not: Parçayı 147 için kullanacağım ancak Fiat 500'le de ortak kullanılıyor sanırım.

https://www.oemotoyedekparca.com/tofas-fiat/mafsal/51964555/

Bu olabilirmi

Emrahh39

• Membro
« #206 : 12 Mayıs 2017, 17:35:44 »
Arkadaşlar merhaba, 2006 147 kullanicisiyim.. Malum ön takımdan çok fazla ses gelmeye başladı. Rot balans ustasina gittiğimde alt üst salincaklarin bozuldugunu söyledi.. Benim de aklıma on seti komple değiştirmek geldi. Teknorot marka ön set komple 500 tl . Bana uygun geldi. Sizin önerebileceğiniz herhangi başka bir marka ya da fikir var mıdır ?

bayatbeyi

• Membro
« #207 : 30 Kasım 2017, 16:03:56 »
Arkadaşlar merhaba, 2006 147 kullanicisiyim.. Malum ön takımdan çok fazla ses gelmeye başladı. Rot balans ustasina gittiğimde alt üst salincaklarin bozuldugunu söyledi.. Benim de aklıma on seti komple değiştirmek geldi. Teknorot marka ön set komple 500 tl . Bana uygun geldi. Sizin önerebileceğiniz herhangi başka bir marka ya da fikir var mıdır ?
Bende aynı konuda şikayetçiyim. Kış aylarında biraz artar tüm araçlarda. Ama benimde bir bakıma ihtiyaç var gibi.

WAS-LX1A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dellobaltino

• Membro
« #208 : 07 Ocak 2018, 02:39:55 »
Arkadaşlar size sormak istediğim birşey var.1.6 eu5 2014 dizel giu kullaniyorum.yakin zamanda aracimin bakimini yaptirdim.aracimda rölantide devir dalgalanmasi var bir miktar özellikle ilk çaliştirmada.bakimdan önce varmiydi hatirlamiyorum.zaten araci alir almaz 1-2 gün içinde bakimini yaptirdim.yetkili değil özel bir alfa servisiydi.tabi devir dalgalanmasinin birçok sebebi var. ben ilk önce basit ihtimalleri değerlendiriyorum.

Bakimda hava ve polen filtresini fuji marka, yağ ve yakit filtresini orjinal taktirdim.ben yakit filtresinden ve yakit hattindan bu devir dalgalanmasini yapabileceğini düşünerek hafizami yokladim.bakimda takilan mazot filtresinin plastik muhafazasinin üstünde ufi yaziyordu.hatta o an acaba orjinal mi diye tereddüde düştüm.çikan filtreyle takilan filtre birebir ayniydi ve üzerinde alfa romeo yaziyordu.dedim bu ufi herhalde filtre tipi.hafizamda ufi ve purflux diye iki filtre tipi olduğu kalmiş.şimdi bu devir dalgalanmasi olunca acaba filtre kaynakli olabilir mi diye düşündüm.

Orjinal eu5 1.6 dizel mazot filtresini daha önce satin almiş kullanmiş arkadaşlara sorum şu: sizin taktiğiniz filtrenin de üzerinde ufi yaziyormuydu? Yok yazmiyorsa filtreden olabilecegini düşünerek en ucuz ihtimal olarak filtre degişimi yapicam sorunumu çözmek adina

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onur26

• Membro
« #209 : 14 Şubat 2018, 00:18:33 »
Arkadaşlar size sormak istediğim birşey var.1.6 eu5 2014 dizel giu kullaniyorum.yakin zamanda aracimin bakimini yaptirdim.aracimda rölantide devir dalgalanmasi var bir miktar özellikle ilk çaliştirmada.bakimdan önce varmiydi hatirlamiyorum.zaten araci alir almaz 1-2 gün içinde bakimini yaptirdim.yetkili değil özel bir alfa servisiydi.tabi devir dalgalanmasinin birçok sebebi var. ben ilk önce basit ihtimalleri değerlendiriyorum.

Bakimda hava ve polen filtresini fuji marka, yağ ve yakit filtresini orjinal taktirdim.ben yakit filtresinden ve yakit hattindan bu devir dalgalanmasini yapabileceğini düşünerek hafizami yokladim.bakimda takilan mazot filtresinin plastik muhafazasinin üstünde ufi yaziyordu.hatta o an acaba orjinal mi diye tereddüde düştüm.çikan filtreyle takilan filtre birebir ayniydi ve üzerinde alfa romeo yaziyordu.dedim bu ufi herhalde filtre tipi.hafizamda ufi ve purflux diye iki filtre tipi olduğu kalmiş.şimdi bu devir dalgalanmasi olunca acaba filtre kaynakli olabilir mi diye düşündüm.

Orjinal eu5 1.6 dizel mazot filtresini daha önce satin almiş kullanmiş arkadaşlara sorum şu: sizin taktiğiniz filtrenin de üzerinde ufi yaziyormuydu? Yok yazmiyorsa filtreden olabilecegini düşünerek en ucuz ihtimal olarak filtre degişimi yapicam sorunumu çözmek adina

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aynı sorun bende de vardı yetkili servise gösterdim sorun görmediler, en son kasım ayında ki bakımda yakıt filtresi değiştikten sonra sorun çözüldü. ama hangi markayı taktılar bilemiyorum oem numarası mevcut faturada ama markası yazmıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yuka

• Membro
« #210 : 20 Şubat 2018, 13:55:20 »
Merhaba arkadaşlar;
159 JTD aracımın yağ soğutucusunu değiştireceğim. Bildiğiniz üzere bizim motorla vectra c 1.9'un motoru aynı.
Vectra nın yağ soğutucusu bizim araca uyumlu mudur acaba? Tavsiye eder misiniz?

murat

• Amministratore
« #211 : 12 Ağustos 2020, 19:13:40 »
Alfa 166 ön cam üst fitili Honda CRV ile birebir uyuyor. Arayan olursa diye buraya bırakıyorum  :alfisti:
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

tunerviper

• Membro
« #212 : 13 Ağustos 2020, 01:16:03 »
Merhaba arkadaşlar;
159 JTD aracımın yağ soğutucusunu değiştireceğim. Bildiğiniz üzere bizim motorla vectra c 1.9'un motoru aynı.
Vectra nın yağ soğutucusu bizim araca uyumlu mudur acaba? Tavsiye eder misiniz?
Hortum giriş kısmı farklı hortum soketlerini de alırsanız sıkıntısız uyar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Turbo Twin Spark

ozgeng

• Membro
« #213 : 29 Ağustos 2020, 21:53:59 »
159 un gözlük kabının tırnağı kırık. Muadil bir şey bulabilir miyiz?

3d yazıcısı olan bir tanıdık bulmak çözüm olabilir

https://www.thingiverse.com/thing:2987398

sailorlock

• Membro
« #214 : 18 Eylül 2020, 18:26:54 »
http://katalog.sardesfiltre.com/index.php?sayfa=filtredetay&filtrename=2091
http://katalog.sardesfiltre.com/index.php?sayfa=filtredetay&filtrename=1685

Herkese merhaba. Forumda ilk yanıtımı bu başlıkta yazıyorum. İki hafta önce 166mı bakıma götürdüğümde polen filtresini orjinal olarak 150 liraya bulabildim ve bu da beni biraz rahatsız etti. Yabancı filtre sitelerinde boyut sorgulaması yaptığımda yukarıdaki sonuçlara ulaştım. Kalınlık haricinde 166 kabin filtresi omega b ile birebir uyumlu görünüyor. Yarın bostancı sanayideki bir tedarikçiden temin edip uygunluğunu kontrol edeceğim. İki filtre arasında yaklaşık %90 fiyat farkı var :).
2005 166 2.0 TS

nsertacg

• Membro
« #215 : 30 Mayıs 2022, 22:11:19 »
Herkese merhaba. Forumda ilk yanıtımı bu başlıkta yazıyorum.  :yukari-ok: bende yeni bir giulietta kullanıcısı olarak fren balatalarımı ve fren dısklerini yenilemem lazım bundan önce değiştirenler hangi marakaları kullanan önren varsa süper olur hem balata hemde ön arka diskler için teşekkürler şimdiden herkese
 :alfisti:
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2022, 22:16:19 Gönderen: nsertacg »

tarıkcihangir

• Membro
« #216 : 01 Haziran 2022, 11:40:46 »
Herkese merhaba. Forumda ilk yanıtımı bu başlıkta yazıyorum.  :yukari-ok: bende yeni bir giulietta kullanıcısı olarak fren balatalarımı ve fren dısklerini yenilemem lazım bundan önce değiştirenler hangi marakaları kullanan önren varsa süper olur hem balata hemde ön arka diskler için teşekkürler şimdiden herkese
 :alfisti:

ben 6 ay kadar önce parçacının gazına gelip MGA marka disk ve balata alma hatasında bulundum. Marka önerisi yapamayacağım ama ne almamanız gerektiği konusunda bir önerim var : MGA almayın. Frenlemede güven hissiyatı azaldı, fren mesafesi belirgin şekilde uzadı, pedala basınca süngerimsi bir his başladı, ayrıca çok olmasa da ıslık sesi yapıyorlar. Üzerinde orjinal disk ve balata vardı çok memnundum, bu sorunların hiçbiri yoktu. Şu anda hiç memnun değilim ! Bir sonraki bakımda kesinlikle ön disk ve balataları tekrar değiştireceğim. Sanırım ATE ya da Ferodo alacağım.
2012 Giulietta 1.4 TB MA TCT

Sercan Keklik

• Membro
« #217 : 02 Haziran 2022, 09:28:32 »
ben 6 ay kadar önce parçacının gazına gelip MGA marka disk ve balata alma hatasında bulundum. Marka önerisi yapamayacağım ama ne almamanız gerektiği konusunda bir önerim var : MGA almayın. Frenlemede güven hissiyatı azaldı, fren mesafesi belirgin şekilde uzadı, pedala basınca süngerimsi bir his başladı, ayrıca çok olmasa da ıslık sesi yapıyorlar. Üzerinde orjinal disk ve balata vardı çok memnundum, bu sorunların hiçbiri yoktu. Şu anda hiç memnun değilim ! Bir sonraki bakımda kesinlikle ön disk ve balataları tekrar değiştireceğim. Sanırım ATE ya da Ferodo alacağım.

Selam,

Konu ile alakalı aldığınız yer ile görüşün. MGA ların müşteri memnuniyet garantisi vardır. Problemi dist. firma ile görüşüp iade almaları lazım.
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

tarıkcihangir

• Membro
« #218 : 02 Haziran 2022, 09:38:51 »
Selam,

Konu ile alakalı aldığınız yer ile görüşün. MGA ların müşteri memnuniyet garantisi vardır. Problemi dist. firma ile görüşüp iade almaları lazım.

bunu bilmiyordum firmayla görüşeceğim, teşekkürler.

Sercan Keklik

• Membro
« #219 : 02 Haziran 2022, 10:07:37 »
bunu bilmiyordum firmayla görüşeceğim, teşekkürler.

MGA belki piyasadaki gerçekten müşteri memnuniyeti açısından en iyi firmalardan biridir. Zarar eder ama malının arkasında durur.
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

nsertacg

• Membro
« #220 : 03 Haziran 2022, 10:18:03 »
Güzel bir görüş oldu benim için ate yada fredo markalarından birini tercih edicez ozaman yada hakketen orjinali ile değiştiricez buda ekstra bir maliyet olucak sanırsam   :yukari-ok:

tarıkcihangir

• Membro
« #221 : 03 Haziran 2022, 10:45:11 »
Güzel bir görüş oldu benim için ate yada fredo markalarından birini tercih edicez ozaman yada hakketen orjinali ile değiştiricez buda ekstra bir maliyet olucak sanırsam   :yukari-ok:

Şöyle bir ekleme yapayım; ATE markasını forumlarda çok gördüm genelde herkes kalitesinden memnundu. Daha önceden kullanmadım ama orijinale en yakın hatta orijinal kalitesinde olarak bahsedilmiş. ATE ürünleri diğer ithal markalara kıyasla daha pahalı gördüğüm kadarıyla. Ben de imkan olursa ATE alacağım, eğer ATE olmazsa Ferodo, Bosch, TRW gibi kalitesini ispatlamış markalara yöneleceğim.

nsertacg

• Membro
« #222 : 03 Haziran 2022, 11:34:08 »
bakalım ATE firmasının distiribitörüne bir mail yazdım şayet burdan fiyat verirlerse sizlede paylaşırım benimde araştırmlarımda ATE markasını görmüştüm bir kaç yerdeki firma bu konuda baya iyi bir firma  :D

nsertacg

• Membro
« #223 : 08 Haziran 2022, 09:35:52 »
Şimdi ate markalar almış başını gitmiş beyler  bende trwde seçim yapmış bulunmaktayım şimdi sizler bir ufak sorum daha olucak malum iç kapı kolları sıkıntı ben dışardan iki tane sağ ön ve sağ arkaya aldım şimdi bunları nerde değiştirtebilirim malum eli ayağı düzgün bir döşemeci bunları halledebiliyormuş istanbulda bildiğiniz bu işi yapmış kompetanı olan bir usta yada ustanız varmıdr :rock:

Dellobaltino

• Membro
« #224 : 17 Haziran 2022, 15:50:19 »
Ben de dizel giuliettamın yakın zamanda fren disk ve balatalarını değiştireceğim. Bu zamana kadar aracımın bakımlarını hep orjinal parça kullanarak yaptırdım. Gelgelelim ekonomik atmosfer artık bu durumu zorlaştırdı. Aracın sadece ön disklerinin orjinal fiyatı 3 binin üzerinde. Ön arka disk ve balatalarla birlikte ciddi bir rakama tekabül ediyor. Balataların ate olması için bütçemi zorlayacağım, fakat diskleri orjinal almam mümkün değil. Trw düşünüyorum, umarım iyidir

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GoogleTagged