Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Araç içi aydınlatma  (Okunma sayısı 499 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tg19o5

• Membro
Araç içi aydınlatma
« : 22 Ağustos 2016, 15:17:34 »
Merhaba arkadaşlar 2004 156 mk2 2.0 ss sahibiyim aracımı 2 ay önce aldım o tarihten bu yana " aracı alırken ekspertize girmesine rağmen muhtemelen gözden kaçtığını düşünüyorum, iç tavan ön ve arka aydınlatma ile bagaj aydınlatması " yanmıyor. Sorunun öncelikle en basiti ampul ve sigorta olabileceğini düşündüm ancak ampulleri değiştirmeme rağmen aydınlatma çalışmadı.Sigortaları da kontrol ettiğimde herhangi bir problem gözükmüyordu ancak işin garibi aynı şekilde iç tavan da bulunan makyaj aydınlatmaları çalışıyor. Aracımı bir elektrikçiye götürdüğümde aracın aydınlatması ile ilgili beyninin yandığını söyledi. Kendisine güvenmeyerek farklı bir elektrikçiye daha gittim orası da kontrollerini yaptıktan sonra kablo tesisatıyla ilgili olabileceğini ama bunun tamamını kontrol edebilmek için de tavanı sökmesi gerektiğini aktardı. Başına bu şekilde bir şey gelen var mıdır? Konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2016, 15:18:02 Gönderen: Gouki »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

tg19o5

• Membro
Ynt: Araç içi aydınlatma
« #1 : 24 Ağustos 2016, 13:42:29 »
Araç içi aydınlatma tesisatı ile ilgili bilgisi olan varsa desteğini bekliyorum.

ihsany

• Membro
« #2 : 24 Ağustos 2016, 15:25:37 »
Bende de benzer sorun vardı, tavan lambası değişince sorun çözüldü. Bostancı sanayide Sportivo da bakmıştık.
Alfa Romeo 147 1.6 Eco
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MA TCT
Alfa Romeo 156 2.0

İhsan Yaprak
L'amore è diverso in italiano

tg19o5

• Membro
« #3 : 24 Ağustos 2016, 15:30:44 »
Tavan lambasını değiştirdim ama sorun çözülmedi hocam ya. Elektrikçilerde sürekli tavanı sökeriz gibi cümleler kullanıyor. Tekrardan düzgün toparlayamayacaklarını düşündüğüm için de sorunun ne olabileceğini bulmaya çalışıyorum.

octinum

• Moderatore
« #4 : 24 Ağustos 2016, 23:55:28 »
Tavan lambasını değiştirdim ama sorun çözülmedi hocam ya. Elektrikçilerde sürekli tavanı sökeriz gibi cümleler kullanıyor. Tekrardan düzgün toparlayamayacaklarını düşündüğüm için de sorunun ne olabileceğini bulmaya çalışıyorum.

İlkinden kaçmakla doğru yapmışsınız; daha doğru dürüst test etmeden "beyin bu!" diye çıkan yerden kaçınız. :)

Yine test ve ölçüm yapmadan tavanı sökmeye kalkmalarından da kaçınmak isabet olmuş.

Önümüzdeki haftalarda 156'nın diyagramına girişmeye niyetim var. Benim de arka iç aydınlatma sorunlu zaten. Oradan bir yerlere varırız. Yalnız benim tavsiyem, kendinize bir multimetre alın. Uni-T UT33 serisi benim uzun yıllar işim gördü. 30-40TL arası bir fiyata rahat bulunması gerek. Olmadı Koçtaş malı da iş görür. Mühim olan kısadevre testi ve voltaj ölçümü yapabilmesi. Gelecekte de sizi pek çok "elektrikçi"nin kucağından kurtarır.

tg19o5

• Membro
« #5 : 25 Ağustos 2016, 12:00:40 »
İlkinden kaçmakla doğru yapmışsınız; daha doğru dürüst test etmeden "beyin bu!" diye çıkan yerden kaçınız. :)

Yine test ve ölçüm yapmadan tavanı sökmeye kalkmalarından da kaçınmak isabet olmuş.

Önümüzdeki haftalarda 156'nın diyagramına girişmeye niyetim var. Benim de arka iç aydınlatma sorunlu zaten. Oradan bir yerlere varırız. Yalnız benim tavsiyem, kendinize bir multimetre alın. Uni-T UT33 serisi benim uzun yıllar işim gördü. 30-40TL arası bir fiyata rahat bulunması gerek. Olmadı Koçtaş malı da iş görür. Mühim olan kısadevre testi ve voltaj ölçümü yapabilmesi. Gelecekte de sizi pek çok "elektrikçi"nin kucağından kurtarır.

@octinum teşekkür ederim hocam en yakın zamanda obd ile multimetreyi çözeceğim. Makyaj aydınlatmaları yanarken beyin arızası denmesi pek mantıklı gelmedi sonuçta iç aydınlatmanın tek beyin üzerinden çalışacağını düşünüyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bandırmalı

• Membro
« #6 : 26 Ağustos 2016, 13:47:58 »
Bostancı da muhsin ustayı bulun. Gözü kapalı sorununuzu çözer.
Adam alfa romeo uzmanı.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal