Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Aracin icine su alması  (Okunma sayısı 2601 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ali kaynak

• Membro
Aracin icine su alması
« : 12 Ocak 2019, 01:56:58 »
2 ,3 haftadir ön camda buhulanma vardi,kardan dolayi paspaslar islaniyor diye önemsemedim, 10 gun önce farkettim ki arka taban halisi sag ve sol taraf bayagi ıslanmış.sileceklerin ordaki tahliyeler aklima geldi baktim bi taraf tikaliymis tikali olan yeri temizledim tamam sorunu bulduk dedim aracın icini kuruttum. fakat dun tekrar baktım gene arka taraf sag ve sol taban halısı bayağı ıslak .
Arka kapinin tam altinda olan toz fitilinin oradan ic tabana dogru su sızıyor. sizinti oldugunu tahmin ettigim yere kuru bez koydum bi saat sonra baktigimda bez komple ıslanmış.
Su sızan yer ,aracin su aldigi yer belli , fakat fitillerde yirtık pırtık veya asinmis bi yer görünmüyor ama arka taban sag sol komple ıslak,napcam sasirdim.
Kapi fitillerinin mi yoksa kapinin tam altindaki toz fitilinin mi değişmesi mi gerekiyor,veya kapida su tahliye var omu tıkandı anlayamadım.
Arac 2008 model 159.
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2019, 02:00:33 Gönderen: ali kaynak »
Lancia delta III

ali kaynak

• Membro
Ynt: Aracin icine su alması
« #1 : 12 Ocak 2019, 02:17:26 »

« Son Düzenleme: 12 Ocak 2019, 02:27:03 Gönderen: ali kaynak »
Lancia delta III

Tengri79

• Membro
« #2 : 12 Ocak 2019, 04:11:56 »
Kapı fitillerinizde bir şey buyuk ihtimal.Öncelikle kapınızı biraz sallayın çünkü kapının tam altında bir toz fitili var ve bu fitillerin içinde her kapıda 3 er tane olmak üzere su tahliye olukları var,buralar tıkalı olabilir.Bura tıkalı olmasa da yagmurda her kapının içine su alır ve bu su kapı dosemesının altında bazı arabalarda elyaf bızlerınkınde ise metal bir parça ile döşemeye gelmeden tahliyeye yönlendırılır.Çok yüksek ihtimal kapı içindeki bu metal parçanın kapı sacı ile birleştiği yerlerdeki silikon vari yapıştırıcı madde özelliğini yitirmiş ve oradan su sızdırıyor.Sızan su ise kapı eşiğine dökülüyor oradan da araç içine.Aynı şeyleri yaşadık sizle;benimde aracımda döşemeler hafif ıslanıyordu ve sizin yaptıgınız gıbı sılecek kolları altındski su tahliye oluklarından sandım çünkü çok tıkalıydı temizledim.Araçda genelde garajda oldugundan uzun bir sure sorunu hallettım sandım fakat taki 1 ay oncesıne kadar.Araç içinde yağmur altında sorunu tespit ettim.Sag arka ve ön kapılarımın altından kapı dosemesının içinden su sızdırıyordu

Kapı döşemelerini söktüm su ile denedım dediğim yerden su su alıyordu.Hatta videosunuda çektim atabilirsem atarım.Döşeme içini bir guzel kurutun,alt kısmı slikonla ben siyah silikon dysonla döşeme içindeki saç ile kaporta sacının birlesim yerine guzel işcilikle silikon çekin.Dysonun kuruması için 24 saat bekleyin su işi hallolacaktır.Ben bizzat o işlem sonrası şansım yaver gitti havalar hep yagmurluydu aracı hiç garaja koymadım 2-3 gun kadar;tek damla dahi su almadı içeriye

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Tengri79

• Membro

Tengri79

• Membro

erkan

• Membro
« #5 : 12 Ocak 2019, 15:04:07 »
Ali Abi merhaba, 159 ların kapı içlerinde yağmur bariyeri var mı bilmiyorum fakat bmw lerin genelinde videodaki şekilde su sorun yaşanıyor uzun vadede .. nedeni kapı içlerindeki yağmur bariyerlerinin zaman içinde kendisini bırakmasıyla, araçlar seninde belirttin yerden içeriye su alıyor. Bu arada 159 hayırlı olsun :)

https://www.youtube.com/watch?v=wNuv8fI6odM

https://www.youtube.com/watch?v=IVO2AFwOV2k

ali kaynak

• Membro
« #6 : 12 Ocak 2019, 17:52:21 »
@Tengri79 nokta atisi yapmışsınız:) muhtemelen bendeki sıkıntı aynidir ,cok can sikan bi durum inş çözüm olur.
Teşekkürler

@erkan teşekkür ederim yarin kapı döşemeleri ni söküp bakicam.
Lancia delta III

Tengri79

• Membro
« #7 : 12 Ocak 2019, 18:50:50 »
Kapılar açıkken kapı camlarına kesıntısız 5 dk su dokerseniz hangı kapıdan ve neresinden geldiğini tespit edersiniz gereksiz kapı pandizotunu sokmenıze gerek kalmaz,kolaylıklar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ali kaynak

• Membro
« #8 : 13 Ocak 2019, 22:06:28 »
Camlar dan su döktüm.aracın sağ ön ve sağ arka kapi içlerinden ayni anlattığıniz gibi su siziyordu ,dyson kullanarak 4 kapı içine silikonladim ilk kapida silikon işçiliği iyi olmadi ama diğerleri daha iyi oldu. Bu arada ön kapinin içindeki kapi acma çerçevesinin basina ufak bi kaza geldi :( aracida silikonlar kuruyana kadar kapali otoparka bıraktım.

Şimdi iş taban halısını kurutmaya geldi ,elinizle tabana bastirinca bayağı su çıkıyor, süngerle çektikten sonra, fanli soba ile kurutmaya yi düşünüyorum.

Birde arabanin içinde su oldugu icin içten fazlaca buharlanma oluyor. bi video da görmüştüm  silica kedi kumunnu çorap gibi biseyin icine doldurup koltukların altina koyuyorlardi denemek için sipariş verdim. inş sorunu bu şekilde çözmüş ve havuzu kurutmus oluruz  :)
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2019, 22:14:41 Gönderen: ali kaynak »
Lancia delta III

Tengri79

• Membro
« #9 : 13 Ocak 2019, 22:23:11 »
Elinize sağlık sipariş geçtiğiniz şey umarım çözüm olurda taban döşemesini sökmek zorunda kalmazsınız.Kapı pandizotlarını takmadan mutlaka tekrar bi test edin derim

GoogleTagged