Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Bagaj logosunun alti icin öneri  (Okunma sayısı 437 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dodogitar

• Membro
Bagaj logosunun alti icin öneri
« : 12 Ekim 2016, 09:22:15 »
Merhabalar aracin eski sahibi bagaj logosu altina metal bi yapistirma eklemis ve bunu da japon yapistiricisi ile yapmis. Cikartmaya calistigimda iz kalacak kazilacak boya kalkacak. Sirf onun yuzunden bagaj kapagini veya o bolgeyi boyatmak istemiyorum. Resim bakip baska bi yontemi varmidir veya onu soktukten sonra yerine ne yapabilirm   

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2004 147 1.6 Progression
2008 147 1.6 Distinctive

ArinFırat

• Membro
Ynt: Bagaj logosunun alti icin öneri
« #1 : 12 Ekim 2016, 09:32:06 »
japon yapıştırıcılar için çözücü sprey tarzı bişeyler vardı sanırım..şöyle bir mantık yürütecem,yapıştırıcı kristal ve camsı bir yapıdadır dolayısıyla kuruduktan sonra cam gibi dökülme özelliğine sahiptir, halihazırda kurumuş halde olduğu için fiske darbesi veya yumuşak çekiçle yapıştırdığı o zımbırtıya vur,vur vur..sıcak su dökerekte deneyebilirsin.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ego

• Membro
« #2 : 12 Ekim 2016, 10:36:08 »
Japon yapıştırıcısını kaportadan çıkarmak sıkıntılı bir iş. Japon sökücü olarak satılan ürünler denenebilir ayrıca saflığı yüksek asetonun da çıkardığı söyleniyor.

dodogitar

• Membro
« #3 : 12 Ekim 2016, 11:29:47 »
Son care hic bir sekilde cikmazsa  yonca yerlestirecegim oraya

Simdiki halindrn bin kat daha iyi olur

2004 147 1.6 Progression
2008 147 1.6 Distinctive

dodogitar

• Membro
« #4 : 12 Ekim 2016, 11:30:38 »
Bu japon cikartici spreyler daha once kullanan oldumu hic rastladim nettede fazla visi vulamadim

2004 147 1.6 Progression
2008 147 1.6 Distinctive

cemoo89

• Membro
« #5 : 12 Ekim 2016, 11:55:40 »
Japon yapıştırıcısını kaportadan çıkarmak sıkıntılı bir iş. Japon sökücü olarak satılan ürünler denenebilir ayrıca saflığı yüksek asetonun da çıkardığı söyleniyor.

Aseton boyada matlığa sebep verir ve sökeceğini hiç sanmıyorum. Benim gördüğüm en iyi çözücülerden biri çürütücü diye geçen saflığı çok yüksek solvent ancak donmuş japona ne yapar bilmiyorum o da muhtemelen boyaya zarar verecektir.

dodogitar

• Membro
« #6 : 12 Ekim 2016, 12:20:41 »
En iyisi boyali bir demir parcasina japon dokup disarda guneste bekletecem bi kac gun sonra solvent var once onu sonuc olmazsa su japon sokucu kullanacam sonuclarida yazarim

2004 147 1.6 Progression
2008 147 1.6 Distinctive

ihsany

• Membro
« #7 : 14 Ekim 2016, 16:01:39 »
En iyisi boyali bir demir parcasina japon dokup disarda guneste bekletecem bi kac gun sonra solvent var once onu sonuc olmazsa su japon sokucu kullanacam sonuclarida yazarim

@dodogitar
Japon yapıştırıcısını aseton ile çıkarmıştım, ancak benim çıkardığım yer kapı içindeki plastiğin üzeriydi. 4-5 saatte sabırlı bir şekilde pamuklu bez ile çıkardım ancak benimkinin üzerinde sizdeki gibi bir parça yoktu. O yüzden işim sizinkine göre daha kolay oldu.
Elimde bir de yapıştırıcı sökmek için sprey de var, markasını hatırlayamadım ama Bauhaus'dan almıştım. Cam yüzyede kullandım, başarılı sonuç verdi ama boya üzerinde uygulanabilir mi emin değilim, bakıp yazarım.
Alfa Romeo 147 1.6 Eco
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MA TCT
Alfa Romeo 156 2.0

İhsan Yaprak
L'amore è diverso in italiano

dodogitar

• Membro
« #8 : 14 Ekim 2016, 16:13:29 »
Logonun altindaki o sekilin aldi sanirim bantli. Onu rahat sokerim ama tam orta tarafina japistirici dokmusler. Arac boyasi ile boyanmis bi parcanin ustune japon doktum iki gundur bekliyor biraz daha bekletip solvent ile denicem boyaya zarar veriyormu diye basarili olursa aracta denicem..

2004 147 1.6 Progression
2008 147 1.6 Distinctive

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal