Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Camlar gece kendi kendine açılır mı?  (Okunma sayısı 1291 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekerem

• Membro
Camlar gece kendi kendine açılır mı?
« : 12 Kasım 2017, 10:37:47 »
selamlar,
Dün akşam evi önüne arabayı (159) parkettim. tabi camlar falan hep kapalı. gece ara ara dışarı baktığımda da bi sorun yoktu. ama sabah uyanıp 10'da evin camından bir baktım arabanın 4 camı da tam açılmış. sabah sabah şok oldum. anahtardan açılma özelliği yok diye biliyorum varsa bile anahtar çok uzakta ve basılı kalamıyacak bi yerdeydi. Sudan falan kısa devre yaptı desem hafif yağmur var ama ne yağmurlarda yıkamalarda bişey olmadı.
Başına böyle bir durum gelen var mı? neden olmuş olabilir? yine olma ihtimali nedir?

156 1.6 ts
159 1.9 jtdm Q-tronic

ucarozcan

• Membro
Ynt: Camlar gece kendi kendine açılır mı?
« #1 : 12 Kasım 2017, 11:42:31 »
Alıcı kısmında temassızlık yada kısa devre olabilir mi acaba. Çünkü arkalar aynı seviyede inmiş.
Kumanda olsa en azından benimkiler 4ü de aynı seviyede iner yada kalkar.

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arabam Şekil Yolumdan Çekil!

ergunkabahor

• Membro
« #2 : 12 Kasım 2017, 13:02:29 »
Benim 159'un camları kumandadan açılınca bu şekilde oluyor. Aracın yanına gittiğinizde kapılar kilitliyse kumanda mekanizması değildir bence
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ekerem

• Membro
« #3 : 12 Kasım 2017, 14:12:13 »
kapılar da kilitliydi. güvenlik kamerasının da ters açısında kalmış. nolduğunu anlayabilmiş değilim.
156 1.6 ts
159 1.9 jtdm Q-tronic

ufukfirtina

• Membro
« #4 : 12 Kasım 2017, 15:52:33 »
Kapıların kitli olması bir gösterge midir? Bazen araçlar belli süre hareketsiz kalınca merkezi kilit otomatik devreye giriyor. Bence alıcı kısmında bir sorun var devamlı kilit aç kısadevre kalmış ve camlar açılmış gibi geliyor.

Doğa Tosun

• Membro
« #5 : 13 Kasım 2017, 00:28:15 »
arkalar zaten maksimum o kadar inebildiği için öyle görünüyor olsa gerek.

bir tanıdığımızın araç kontrol beyni gibi bişeyi bozulmuştu. Durduk yere camları açıp kapatıyor, kapıları kitleyip açıyor, farları yakıp kapatıyordu. Umarım böyle bir durum değildir.
"AlfaRomeo 159
"BMW 320i 40th Year Edition
"BMW 520i Executive Plus

"Alfa MiTo 1.4 TB (sold)
"Alfa GT 2.0 JTS Selespeed (sold)
"Alfa 147 1.6 TS (sold)

repla

• Membro
« #6 : 13 Kasım 2017, 08:39:38 »
Benim eski aracımda olmuştu. Sağanak yağmurda camları açmış ve içi sırılsıklam olmuştu.

Aynı şekilde aracın kumandası çok uzakta ve camları açıp kapatamayacak durumdaydı. Bana da beyinde problem olmuş dolayısıyla bunu yapıyor dediler. Paranoyak olmuştum arabayı kapalıya koyup binmiyordum  :)

Ancak daha sonra bir daha hiç yapmadı, umarım sizin de ilk ve son olur. Geçmiş olsun.
verba volant scripta manent

TRSemih

• Membro
« #7 : 13 Kasım 2017, 10:38:13 »
A sütununda nem var mı? Gözle görülür bir şey yoksa iç sigorta kutusunun hemen arkasında body computer var. O kısmı kontrol eder misin su vs var mı?

Başka bir 159'da da sebepsiz sileceklerin devreye girmesi problemi vardı. Ön cam fitilleri içeri su sızdırmış ve A sütunundan giren su zamanla body computer'ı ıslatıp, şase yaptırmış. Muhtemelen sorun ve çözüm aynı.

Bu arada, aracın ön camı hiç değişti mi?
159 '06 1.9 JTDM (2016-...)
156 '05 1.6 TS (2012-19)
156 '98 2.0 TS (2014-15)

ekerem

• Membro
« #8 : 13 Kasım 2017, 14:07:21 »
A sütununda nem var mı? Gözle görülür bir şey yoksa iç sigorta kutusunun hemen arkasında body computer var. O kısmı kontrol eder misin su vs var mı?

Başka bir 159'da da sebepsiz sileceklerin devreye girmesi problemi vardı. Ön cam fitilleri içeri su sızdırmış ve A sütunundan giren su zamanla body computer'ı ıslatıp, şase yaptırmış. Muhtemelen sorun ve çözüm aynı.

Bu arada, aracın ön camı hiç değişti mi?
Evimin olduğu yer dereye çok yakın o yüzden tüm arabalar sabaha kadar sanki yıkanmış gibi nemli oluyor. Ön cam da 2 ay önce değişti. Şanssızlığim kamyondan gelen taşla çatladi. O günden beri bı sıkıntı olmadığı için  bunu hiç düşünmemiştim. Bununla olabiliyormu hocam? Çok merak ettim şimdi. Bı de konu dışı olucak ama on cam değiştikten sonra tıkır tıkır sesler gelmeye başladı çok sinir bozucu. Camcıya gittiğimde bu araçlarda kronik bu diyo iyice sinirim bozuluyor bu sesin kaynağı ile ilgili fikriniz varmı? Kotu işçilik yada iyi takilmayan bı parca ile mi ilgilidir acaba?
156 1.6 ts
159 1.9 jtdm Q-tronic

iceberg156

• Membro
« #9 : 13 Kasım 2017, 20:06:21 »
Camdan gelen sesin maalesef ki değistikten sonra olustugu belli. 159'da bu sekilde ön camdan gelen herhangi bir ses yok.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive Plus Q-Tronic
Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive
Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive

TRSemih

• Membro
« #10 : 13 Kasım 2017, 20:49:43 »

Evimin olduğu yer dereye çok yakın o yüzden tüm arabalar sabaha kadar sanki yıkanmış gibi nemli oluyor. Ön cam da 2 ay önce değişti. Şanssızlığim kamyondan gelen taşla çatladi. O günden beri bı sıkıntı olmadığı için  bunu hiç düşünmemiştim. Bununla olabiliyormu hocam? Çok merak ettim şimdi. Bı de konu dışı olucak ama on cam değiştikten sonra tıkır tıkır sesler gelmeye başladı çok sinir bozucu. Camcıya gittiğimde bu araçlarda kronik bu diyo iyice sinirim bozuluyor bu sesin kaynağı ile ilgili fikriniz varmı? Kotu işçilik yada iyi takilmayan bı parca ile mi ilgilidir acaba?

Düşük bir ihtimal ama cam değişimi esnasında çekilen silikonla ilgili bir sıkıntı olmuş ve bu nedenle direklereden su alıyor olabilir. İç direk kaplamalarını kendine doğru çekip çıkartabilirsin. Önce oraya bir bak bence. Hatta şoför tarafını çıkarsan kafi.

Cam değişimi ile tıkırtı olmaz aslında psikolojik olabilir. Ruzgar sesi oluştu filan desen anlarım da, tıkırtının başka bir sebebi vardır.
156 '05 1.6 TS (2012-19)
156 '98 2.0 TS (2014-15)

blackgear

• Membro
« #11 : 14 Kasım 2017, 12:12:46 »
Olaya farklı bir bakış açısı getireyim, gece yanından ekip otosu geçtiyse, renkli cam yüzünden parka çekilmemek adına kendini korumaya almış olabilir. :lol: Ruhu var bu makinanın derken boşuna demiyoruz ;)

balesanist

• Membro
« #12 : 14 Kasım 2017, 12:50:49 »
Olaya farklı bir bakış açısı getireyim, gece yanından ekip otosu geçtiyse, renkli cam yüzünden parka çekilmemek adına kendini korumaya almış olabilir. :lol: Ruhu var bu makinanın derken boşuna demiyoruz ;)

“Ruhumuz olmadan camlarımız kapalı”
"Mantığınla sev, duygularınla seç"

ekerem

• Membro
« #13 : 14 Kasım 2017, 14:16:20 »
Süpersiniz hocam :D
156 1.6 ts
159 1.9 jtdm Q-tronic

ekerem

• Membro
« #14 : 14 Kasım 2017, 14:17:52 »
İlginiz için tekrar tekrar çok teşekkür ederim dediğiniz gibi baktım kuru bı ıslaklık yok. Tekrarlama da yapmadı bakalım nolucak

Düşük bir ihtimal ama cam değişimi esnasında çekilen silikonla ilgili bir sıkıntı olmuş ve bu nedenle direklereden su alıyor olabilir. İç direk kaplamalarını kendine doğru çekip çıkartabilirsin. Önce oraya bir bak bence. Hatta şoför tarafını çıkarsan kafi.

Cam değişimi ile tıkırtı olmaz aslında psikolojik olabilir. Ruzgar sesi oluştu filan desen anlarım da, tıkırtının başka bir sebebi vardır.
156 1.6 ts
159 1.9 jtdm Q-tronic

ekerem

• Membro
« #15 : 14 Kasım 2017, 17:00:03 »
Sonunda sorunun ne olduğunu sanırım çözdüm :) yedek anahtarın pilini değiştirip eşime vermiştim. camların açık kaldığı akşam çantasını düzenlerken anahtarı da başka bi yere götürmüş. ''bastım sanırım ama çok uzak değil bişey olmaz ki'' dedi. araba evin önündeyken 2. katta ve binanın diğer tarafında arada en az 3 oda varken çeker mi diye aynı mesafeden denedim. anahtarın açma düğmesine 2 3 sn bastım gittim arabaya baktım camlar yine aynı şekilde açık. Tabi bu da sadece bi ihtimal ama beni baya bi rahatlattı. şükür beyin ıslaklık falan diye bişey yok sanırım. cevaplarınız, ilginiz için çok teşekkür ederim :arkadasim:  O gün heyecanla hemen burda konu açıp sordum yanlış yaptıysam özür dilerim. :alfisti:
156 1.6 ts
159 1.9 jtdm Q-tronic

TRSemih

• Membro
« #16 : 14 Kasım 2017, 17:02:31 »
Geçmiş olsun diyelim o zaman :)
Önemli olan bir sorun olmamış olması.
156 '05 1.6 TS (2012-19)
156 '98 2.0 TS (2014-15)

ergunkabahor

• Membro
« #17 : 23 Aralık 2017, 11:35:48 »
Merhabalar , aynı sorun bende de dün akşam oldu. Ama camları kapatiyorum ardından hemen açılıyor. Yağmur yağdığı için camları kapıları kapadım akü kutup başını döktüm. Manuel anahtarla kapıyı açmayı denedim ama açılmadı.vd40 sıksam da düzelmedi.

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal