Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: dinamik süspansiyon ile ilgili bilgi paylaşımı  (Okunma sayısı 2009 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ersinnisre

• Ziyaretçi
dinamik süspansiyon ile ilgili bilgi paylaşımı
« : 25 Mayıs 2013, 02:14:02 »
Merhaba arkadaşlar geçen gün giulietta almak için arkadaşımla bayiye gittik
Ancak çelişkiler zinciri ile karşılaştık sorum şu olacak dinamik süspansiyon sistemi ile
Bazı bilgilerin doğrulanması için biraz sohbet etmek istiyorum.
Benim alfanin sitesinden öğrendiğim dinamik süspansiyon sisteminin ön suspansiyon larda bulunan sensör ler yolun durumunu algılayıp arka ve ön amortisör lerin sertlik derecesini elektronik bir kontrol sistemi ile ayarlayıp en iyi şekilde ayarlayıp her koşulda stabil bir
Yolculuk sağladığı oğrendim . Ayni sistem deltada reaktif süspansiyon diyerek opsiyon olarak sunuluyor. Ben şunu merak ediyorum giuliettanin alt takımını inceleyen arkaslar varmi amortisör lere herhangi hortum veya kablo girişi olup olmadığı nı gören varmı. Bu ozellik arabada standart olarak sitesinde var deniyor ancak servis ve satıcılar emin değil bu çelişki yüzünden biraz soğudum alfanin müşteri hizmetleri aradım bir süre sonra cevap geldi bu özellik satışta olan araçlar da mevcut değil dendi daha önceki giulietta araç larda vardı deyince aklım iyice karıştı .site bilgisinde var diyor merkez yok. meraklaninda bi inceleyin arkadaşlar. Teşekkürler
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Lbe

• Membro
Ynt: dinamik süspansiyon ile ilgili bilgi paylaşımı
« #1 : 25 Mayıs 2013, 03:42:10 »
İlk defa duydum desem

Alper

• Membro
« #2 : 25 Mayıs 2013, 08:28:42 »
Mito QV de opsiyon olarak vardi.
Ama gui de duymadim gormedim.

ersinnisre

• Ziyaretçi
« #3 : 25 Mayıs 2013, 12:20:28 »
alfanın sitesinde en alttaki teknolajı yazan başlığın alt menüsünde var (dinamik süspansiyon) bi inceleyin  diyeciktim ancak sayfanın linkini göndermek istedim bir baktım link ortadan kaldırılmış bu demek oluyo ki. alfa romeocular yanlış anlamasın beni ancak araba satmak için olamayan özellikleri varmış gibi gösterip insanların arabayı alma güdüleriyle dalga geçiyorlar, bu olaya izmirdeki bir bayi ye sormakla başlayan macera alfa merkez 444 19 10 nolu telefona bu özelliğin olup olmadığını sormak la devam etti, ve sonunda bu özelliğin yazılı olduğu, varmış gibi gösterilen özelliğin 2 günde site kaldırmalarına neden oldu bu konu derin ve uzun bir konu olabalilr, kimi için aman boşver bu özellik olsada olur olmasada olur diyenler olacak tır ancak burada tüketiciyi yanıltmak anlamına geliyor ve sadece bu yüzden 2 tane alfacı olmak için çaba gösteren müşterilerini kaybettiler yorum yapacak arkadaşları bekliyorum.

(not:çağrı merkezi bu özelliğin ilk çıkan arabalarda olduğunu satıştaki araçlarda olmadığını söylemişti) satıcılar bu özellik var diye satıyorlar.

bir konu daha var sitede opsiyon olarak alına biliecek miş yazan opsiyonların varmış gibi gösterilmesin karşıyım bizi yanıltıyorlar örnek :NAVİGASYON  ve AFL gibi özellikler.

arkadaşlar bu yazdığım konularla ilgili insanların bilinçsizliğini kullanılmasına karşıyım ve bilinçli tüketici olmaya davet ediyorum bu bilinç bize daha kaliteli ürün sunmak zorunda kalsınlar. bilinçlenin bilinçlendirelim,bilinçlensinler,   

ersinnisre

• Ziyaretçi
« #4 : 25 Mayıs 2013, 12:28:36 »
http://www.youtube.com/watch?v=_7IC5ORCqyo bu link o süspansiyon sisteminin nasıl çalıştığını gösteriyor.
(Lancia Delta Reactive Suspension System [ENG])

asklepios

• Membro
« #5 : 25 Mayıs 2013, 13:58:41 »
Ersin bey, maalesef sonuna kadar haklısınız...Zaten burada kalkıp kimse Alfa Romeo Türkiye'yi savunmaz...Herkes biliyor ne mal olduklarını.

Rezalet bir satış,işe yaramaz bir servis hizmeti  mevcut...Bu durumda ince eleyin,sık dokuyun,ondan sonra karar verin alacağınız araca

Veloce

• Ziyaretçi
« #6 : 25 Mayıs 2013, 13:59:58 »
alfanın sitesinde en alttaki teknolajı yazan başlığın alt menüsünde var (dinamik süspansiyon) bi inceleyin  diyeciktim ancak sayfanın linkini göndermek istedim bir baktım link ortadan kaldırılmış bu demek oluyo ki. alfa romeocular yanlış anlamasın beni ancak araba satmak için olamayan özellikleri varmış gibi gösterip insanların arabayı alma güdüleriyle dalga geçiyorlar, bu olaya izmirdeki bir bayi ye sormakla başlayan macera alfa merkez 444 19 10 nolu telefona bu özelliğin olup olmadığını sormak la devam etti, ve sonunda bu özelliğin yazılı olduğu, varmış gibi gösterilen özelliğin 2 günde site kaldırmalarına neden oldu bu konu derin ve uzun bir konu olabalilr, kimi için aman boşver bu özellik olsada olur olmasada olur diyenler olacak tır ancak burada tüketiciyi yanıltmak anlamına geliyor ve sadece bu yüzden 2 tane alfacı olmak için çaba gösteren müşterilerini kaybettiler yorum yapacak arkadaşları bekliyorum.

(not:çağrı merkezi bu özelliğin ilk çıkan arabalarda olduğunu satıştaki araçlarda olmadığını söylemişti) satıcılar bu özellik var diye satıyorlar.

bir konu daha var sitede opsiyon olarak alına biliecek miş yazan opsiyonların varmış gibi gösterilmesin karşıyım bizi yanıltıyorlar örnek :NAVİGASYON  ve AFL gibi özellikler.

arkadaşlar bu yazdığım konularla ilgili insanların bilinçsizliğini kullanılmasına karşıyım ve bilinçli tüketici olmaya davet ediyorum bu bilinç bize daha kaliteli ürün sunmak zorunda kalsınlar. bilinçlenin bilinçlendirelim,bilinçlensinler,

İster Alfa Romeo, ister farklı bir marka olsun, bir araç alırken yurt içi kaynaklara ya da çoğu eğitimsiz olan satış elemanlarına ya da çağrı merkezlerindeki elemanlara danışmak yerine, yurtdışı kaynakları tarayıp bu şekilde alışverişe çıkmaktan yanayım... Dün bu iletiyi ilk yolladığında araştırdım biraz... Sonuç, Mito QV ile birlikte standart olarak gelen bu "active suspension" adındaki sistem, Giulietta ile birlikte hiç anılmamış...

AR resmi sayfaları bugün bakmadım ama dün dünya genelinde birkaç ülke dışında hizmet dışı idi. Gelelim aktif süspansiyon olayına, iki arkadaş sadece bu özellik olmamasından dolayı değil, olmayan birşey varmış gibi lanse edilmesinden dolayı alışverişten vazgeçmişsinizdir diye düşünüyorum. Eminim bu sadece bu özellik var diye bu araçları almaya karar vermemişsinizdir. Bu doğrultuda satın alacağınız ürünün kendisine kızıp üründen vazgeçmek yerine, bundan sonra ilk gördüğünüz yazıya göre değil, yurtdışını da kapsayan geniş çaplı bir araştırma yapıp ona göre karar almanızı tavsiye edebilirim ancak...

Bahsettiğiniz özelliğin mevcut olmaması dışında sunduğu birçok özellik ve makul opsiyon listesi artı büyük bir sürüş keyfini, sadece aktif süspansiyon yok diye bir kenara itmeyip, ilk anda yaşanan bu keyifsiz tecrübenize rağmen yine de AR Giulietta tercih edip, araçlarınızla birlikte aramıza katılmanız şüphesiz bizleri memnun edecektir. Eminim kullanıp keyfine vardıkça bu memnuniyet sizde de artarak devam edecektir...

dnr1

• Membro
« #7 : 25 Mayıs 2013, 15:30:19 »
Arkadas hakli valla gui ilk ciktiginda hatirliyorum dna. Modlarinin her birinde. Yukseklik ve sertlik ayarini o moda gore yapiyor deniliyordu
.demek iyi sallamislar..

ersinnisre

• Ziyaretçi
« #8 : 25 Mayıs 2013, 18:21:11 »
http://www.alfaromeo.com/com/#/technology/dynamic-suspension
inceleğin global sitede mevcut . buşekilde lase edilen ama olmayan özellik :(

volkan arkadaşıma
 Ortağımla birlikte giu testi yaptığımızda yol tutuş ve performansını başarılı bulup ondan sonra ikimizde almaya kara verdik ve bayaaa araştırıp inceleyip karar verdik teknik konuda biraz hassas sızdır.ve malesef de bu işlerden anlarız ukalalık olarak algılamayın bizi soğutan bu şekilde yapılan kaçamak satış yöntemleri bir süre sonra soğuduğmuzda tekrar almaya gidebiliriz ancak heveslenmiştik bu özellik yüzünden o yüzdende yaşadığımız kimine göre sorundur kimine değildir. yanlış bir uygulama. yapılanının yanlış olduğunu fark etti lerki bizim sorgumuzun karşılığı siteden kaldırılmış. sadece duyarlıyız o kadar.

Yaptığımız test sürüşünü aracı limitlerinin üzerine çıkarmaya çalıştıkça araç sanki rayda gidermiş cesine yolundan ayrılmadı hayran kaldık, sadece motor ara hızlanmaları bize yetersiz geldi.şu an kullandığımız araçlar (1.6 120 lik multijet) hızlanma eğiliminde sürekli vites küçültmek gerekti onun haricide sınıfına göre
başarılıydı. diyeceğim şu ki biraz zaman geçsin bakalım belki 2014 de kasa makyaj görecekmiş birde göğüslük değişecek miş belgi o zaman düşünürüz hayırlı bol bilgili forumlar :)

Lbe

• Membro
« #9 : 25 Mayıs 2013, 19:47:02 »
Global sitede mevcut evet, fakat Giulietta için bahsedilmemiş

ersinnisre

• Ziyaretçi
« #10 : 25 Mayıs 2013, 22:05:19 »
global sitede dinamik süspansiyon giu adı altında yazılmış yandaki değişen resme bakarsan hem mito hemde giu görünüyor öyle olmasaydı ben ortalığı karıştırmadan önce türkiye sitesin deki dinamik süspansiyon açıklamasını kaldırmazlardı :)

ersinnisre

• Ziyaretçi
« #11 : 25 Mayıs 2013, 22:09:52 »
neyse arkadaşlar zaten alfa ve diğer firmalar satacaklar ürünler üzerinde istedikleri gibi değişiklik yapma hakkını kendilerine vermişler zaten o yüzden seneye de başka bir özelliği kaldırabilir de ekleye bilirler  :D
sadece benim canımı sıktılar 

Veloce

• Ziyaretçi
« #12 : 26 Mayıs 2013, 04:31:16 »
neyse arkadaşlar zaten alfa ve diğer firmalar satacaklar ürünler üzerinde istedikleri gibi değişiklik yapma hakkını kendilerine vermişler zaten o yüzden seneye de başka bir özelliği kaldırabilir de ekleye bilirler  :D
sadece benim canımı sıktılar

Sen söylediklerinde ve karşılaştığın durum konusunda benim açımdan haklısın. Fakat, bu özellik olsa dahi, sizin yoldan çıkartamadığınız 120hp olan Gui'de olmazdı ki, ben Giulietta Quadrifoglio Verde kullanıyorum ve 15. yılını hala sorunsuz yaşamış bir Alfa kullanıcısıyım...

Bahsettiğiniz özellik benim bildiğim ilk Ferrari Fiorano'da sunulmuş bir özellik vs vs. kesin bilgi değildir ilk onda karşılaşmıştım bu özellikle... Bence, Alfa almayın, çok s.bktan bir markadır. Herkes kullanamaz, kullanmaları da beklenemez... Ben bu kadar tantanadan sonra başka birşeyler kurmuştum kafamda fakat öyle değilmiş... Kadıköy tarafında, Selamiçeşme civarındayım, gerçek araba (Alfa Romeo) kullanmak isterseniz PM mesaj atmanız yeterli... Son parasıyla kimse Alfa almasın bence...

Lbe

• Membro
« #13 : 26 Mayıs 2013, 05:02:35 »
global sitede dinamik süspansiyon giu adı altında yazılmış yandaki değişen resme bakarsan hem mito hemde giu görünüyor öyle olmasaydı ben ortalığı karıştırmadan önce türkiye sitesin deki dinamik süspansiyon açıklamasını kaldırmazlardı :)

Ne yazık ki global sitede Giulietta altında bulamıyorum bu bilgiyi.Giulietta>Technology>Suspension and DNA altında süspansiyon sistemi hakkında sadece bu bilgi var:
'' The advanced McPherson front suspension and MULTILINK rear suspension have been designed to provide perfect balance even at the limit.''

Yanlış bi bilgi yok burda.

Ana sitede Technology>Dynamic Suspension sekmesinde temsili Giulietta fotoğrafına takılmış olabilirsiniz, ama Giuliettada bu özellik var demediklerinden sonra kimseyi insanları kandırıyorlar diye suçlayamazsınız.

ersinnisre

• Ziyaretçi
« #14 : 26 Mayıs 2013, 21:29:00 »
Daha 5 gun once alfa romeo tr de dinamik suspansiyon diye vardi sonradan kaldırdılar
Siteyi ezberlemistim :) yukarida ayrintili yazmistim zaten  alfa merkez bu spansiyon ilk cikan giu larda vardi daha sonra kaldırıldı dedi bende site var gozukuyor deyince biz inceliyelim dediler  nekadar dogru bilemem bu konusmadan 1 gun sonra aciklama gitti olabilir boyle seyler

Ormanci

• Membro
« #15 : 27 Mayıs 2013, 11:22:20 »
Ben de sağdan soldan duydum, aracı kullanmayanlar bile öğrenmiş "Dynamic'e alınca süspansiyon sertleşiyormuş" diye.

Yok öyle birşey...
Önceden satılan Giu'larda da yoktu. Yurtdışında varsa bile Türkiye'de satılanlarda hiç olmadı.

Bunun haricinde Alfa almayın, çok kötüdür, kimse kullanmasın, bilmesin olayına da katılmıyorum. En ufak sorundan vb'den bahsedince hemen bu cümleler dökülmeye başlıyor. Şimdi niye gündeme geldi onu da anlamadım ama, dünyada hiçbir seri üretim yapan otomobil firması, "aman benim aracımı herkes kullanmasın, bilinmesin, bir kesim kullansın" diye otomobil üretmiyor. Zaten öyle üretse şimdiye çoktan batmıştı. Bence bu mantaliteden kurtulunması lazım. Kullandığımız/kullandığınız şeyler "otomobil"den ibaretler. Bir Corolla'dan farkı ise, amacın sadece A noktasından B noktasına gitmek olmaması, sürüş keyfi vb. sunması. Ama bunu da dünya üzerinde sadece Alfa Romeo yapmıyor, onu da hatırlatmak istedim.

Audi'nin reklamı vardı hatırlarsınız, vites topuzu etrafına tesbih koymuşlar, Mercedes ve BMW'ye gönderme yapıp "Audi'de bulamayacağınız aksesuarlar" diyordu.

Şimdi ne oldu, Audi'li apaçileri, beğenmedikleri "kro"ları da görüyoruz.
Türkiye'de reklamı böyle yapıp parası olan, Mercedes BMW'den farklı bir araç almak isteyen müşterileri çekmeye çalıştılar ama aslında Audi'nin bi tarafında mıdır sizce vitesin etrafında tespih taşıyan bir kullanıcı kitlesinin bu araca sahip olup olmadığı??
Hiç sanmıyorum.
100 bin Euro'luk aracı iteledikten sonra, adamın sosyal durumunu mu inceletecekler?
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2013, 16:12:53 Gönderen: Ormanci »

alpuras

• Ziyaretçi
« #16 : 30 Mayıs 2013, 09:11:24 »
Bende bahsedilen ilk Giulietta'lardan var 2011 şubatta aldığım. Bende nedense aracı aldıktan sonra ilk ona bakmıştım, süspansiyona herhangi bir kablo vesaire gidiyor mu diye, hayır yoktu. Fakat siz de benim gibi "aa bak dinamiğe aldım sertleşti sanki" diye senelerce kendinizi kandırmakta özgürsünüz. Zira teknoloji belli belirsizdir bazen Alfa Romeo'da. Bkz. AFL olan xenon farlarımın mükemmel(!) dönüşü.

Sportivo

• Membro
« #17 : 30 Mayıs 2013, 09:15:20 »
Benim görüşüm Mito QV'de olan dinamik süspansiyon sistemini AR TR sitesi bilgi ve araştırma eksikliğinden kaynaklı olarak Mito'da olan bir sistem kesin Giulietta'da da vardır diye düşünüp siteye eklemişler. Sonra da duruma uyanınca hatayı örtbas ederek düzeltmek istenmiş. Olay bundan ibaret bence.
Alfa Romeo 156
35 AU 4494

ku2

• Membro
« #18 : 30 Mayıs 2013, 10:12:16 »
Aktif süspansiyon paketi ayrı alınan bir paket
Mito QV de 18 jant, vs..vs.. ile adaptif süspansiyon paketi diye ekleniyor

--
2004 Subaru Impreza WRX STI / 34 VK 0778
2015 Subaru Levorg 1.6 GT-S SPORT / 06 BM 4785

GoogleTagged