Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Giu akü ömrü (stop&startlı)  (Okunma sayısı 1521 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekdellal

• Membro
Giu akü ömrü (stop&startlı)
« : 29 Mart 2018, 18:40:54 »
Merhaba, araç 22 aylık, yani 2 yaşını doldurmadı bile ve 2 aydır bende. 30,900km’de. Aldıktan sonra pek kullanma fırsatım olmadı. 200km anca yapmışımdır. E biraz da aldığım galeride yatmıştır haliyle ve bakmaya gelen müşteriler açılır tavan vs kurcalamışlardır. Tüm bunlardan mütevellit, akü beni değiştir diyor. Bi kaç defa takviye yaptım, 30-40km kullandım, park ettim 3-4 gün ellemeyince gene çalışmıyor, takviye istiyor. Sanırım akü değişecek ve 550₺ gibi bir maliyeti var. Bir yandan da acaba boşuna mı değiştiriyorum, şöyle uzun bir kullanım yapsam ve iyice şarj olsa daha gider mi diye de bir şüphe var içimde. Tecrübeli arkadaşlar ne der? Tşk.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Orhan Hoca

• Membro
Ynt: Giu akü ömrü (stop&startlı)
« #1 : 29 Mart 2018, 19:52:16 »
Benim araç 26 ay oldu, iki sömestr birer hafta yatmak ve sık sık 2-3 gün kullanmamak dışında yatmadı. Akü ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım. Sanırım uzun sureli bir kullanım ile iyice doldurmayı denemelisiniz.

agucba

• Amministratore
« #2 : 29 Mart 2018, 20:23:36 »
Bizim Giulietta'nın aküsü de 13. aylıkken yolda kaldığı için garantiden değişti. İlk aldığımızda Start&Stop randımanlı çalışmıyordu, akü değişimi sonrası olması gerektiği çalışmaya başladı. Sanırım bayiden beklerken fazla kurcalanmaktan ömründen yendi.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

///////////////

evrenalpar

• Membro
« #3 : 30 Mart 2018, 10:56:26 »
Start stop olayını bir türlü sevemedim, 2.el aldığım Giulietta'mda ilk sahibi startstopa uygun olmayan akü taktığından olsa gerek, start stop hiç çalışmıyor, böylelikle her bindiğimde pasif duruma getirmekten kurtuldum, sistem hata da vermiyor. Kapatınca ekran sürekli "S" ibaresinin yanmasına da sinir oluyordum. :)
206GTI (2003-2008)
A3 1.6 (2008-2010)
Giulietta M.Air (2010-2012)
Honda CR-V (2012-2013)
Audi A3 1.6TDI S-Tronic (2013 - 2016)
Alfa Romeo 159 1.9JTD SW (2016 -2017)
Giulietta M.Air TCT (2017-...)

LUCI0

• Membro
« #4 : 30 Mart 2018, 11:15:45 »
Akünüz takviyeden sonra da kısa sürede bitiyorsa şarj tutmuyor olabilir.Bu durumda değişim şart gibi.Ancak hiç şarj ettirmediyseniz full şarjdan sonraki duruma bakmanızda fayda var.Akü yine bitiyorsa bu durumda değişim şart...
« Son Düzenleme: 30 Mart 2018, 11:19:13 Gönderen: LUCI0 »

Alfadanadam

• Moderatore
« #5 : 30 Mart 2018, 11:18:22 »
Merhaba, araç 22 aylık, yani 2 yaşını doldurmadı bile ve 2 aydır bende. 30,900km’de. Aldıktan sonra pek kullanma fırsatım olmadı. 200km anca yapmışımdır. E biraz da aldığım galeride yatmıştır haliyle ve bakmaya gelen müşteriler açılır tavan vs kurcalamışlardır. Tüm bunlardan mütevellit, akü beni değiştir diyor. Bi kaç defa takviye yaptım, 30-40km kullandım, park ettim 3-4 gün ellemeyince gene çalışmıyor, takviye istiyor. Sanırım akü değişecek ve 550₺ gibi bir maliyeti var. Bir yandan da acaba boşuna mı değiştiriyorum, şöyle uzun bir kullanım yapsam ve iyice şarj olsa daha gider mi diye de bir şüphe var içimde. Tecrübeli arkadaşlar ne der? Tşk.

Bence garanti imkanını değerlendirin. 2 seneden yeni ise değişirler.

ekdellal

• Membro
« #6 : 30 Mart 2018, 11:38:45 »
Güzel ve duymak istediğim post, bir deneyelim, Anadolu yakasında Küçükyalı Birmot’a mı başvurayım? Çok tşk.

agucba

• Amministratore
« #7 : 30 Mart 2018, 11:53:52 »
Güzel ve duymak istediğim post, bir deneyelim, Anadolu yakasında Küçükyalı Birmot’a mı başvurayım? Çok tşk.

Küçükyalı Birmot olabilir. Müşteri memnuniyeti sağlamak amacı ile sıkıntı çıkartmayabilirler.

///////////////

ertena

• Membro
« #8 : 30 Mart 2018, 14:28:58 »
Eski aracımda da (henüz yaklaşık 2. senesindeyken) IBS (Intelligent Battery Sensor) hatası nedeniyle devreye girmeyen start/stop şikayetiyle yaptığım başvuruda komple akü+IBS değişimi yapılmıştı.

ekdellal

• Membro
« #9 : 16 Nisan 2018, 20:10:45 »
Biraz üşengeçlikten biraz da yolumun düşmemesinden bugün gidebildim Küçükyalı Birmot’a.

İyi haber, bakımlar zamanında yapıldığı için garanti 3 yıla çıkmış.

Kötü haber, yapılan ölçüm sonrası, makina akü değişim uyarısı verdi. Ama akü garantisi 2 yıl ile sınırlıymış, o uzamıyormuş ve 30 Mart’da sona ermiş.

Tofaş’a bir kayıt oluşturuldu ve; 2.el olarak satın aldığım 2018 Ocak sonundan itibaren bu sorun olduğu ama belki yoğun kullanım sonrası akü kendini şarj eder diye hemen servise başvurulmadığı, Garanti’nin 3 yıla uzaması, aracın henüz 31k km’de olması vs vs gibi argümanlarla akü değişimi talep edildi. İyi niyet garantisi mi öyle bi tabir kullandı yardımcı olan hatun. Bakalım sonucu bekleyeceğiz.

Değişim çıkarsa tekrar uğrayıp işlemi ücretsiz yaptıracağım. Aksi halde kolay kolay Birmot’un önünden bile geçmem heralde ve şikayetvar vs gibi mecralarda uğraşırım. İnşallah müşteri memnuniyeti çerçevesinde değiştirip beni uğraştırmazlar.

Bu arada, garantiyi 1 yıl uzatma, 1500 (4 yıla çıkarma), 2 yıl uzatma 2500₺ (5 yıla çıkarma) imiş. Eğer ücretsiz akü değişimi yapılırsa 5 yıla uzatmayı düşünüyorum. Böylece 30 Mart 2021’e kadar garantide olacak aracım. Ne dersiniz? Mantıklı mı arkadaşlar?  Tşk.

murat

• Amministratore
« #10 : 17 Nisan 2018, 00:40:45 »
Biraz üşengeçlikten biraz da yolumun düşmemesinden bugün gidebildim Küçükyalı Birmot’a.

İyi haber, bakımlar zamanında yapıldığı için garanti 3 yıla çıkmış.

Kötü haber, yapılan ölçüm sonrası, makina akü değişim uyarısı verdi. Ama akü garantisi 2 yıl ile sınırlıymış, o uzamıyormuş ve 30 Mart’da sona ermiş.

Tofaş’a bir kayıt oluşturuldu ve; 2.el olarak satın aldığım 2018 Ocak sonundan itibaren bu sorun olduğu ama belki yoğun kullanım sonrası akü kendini şarj eder diye hemen servise başvurulmadığı, Garanti’nin 3 yıla uzaması, aracın henüz 31k km’de olması vs vs gibi argümanlarla akü değişimi talep edildi. İyi niyet garantisi mi öyle bi tabir kullandı yardımcı olan hatun. Bakalım sonucu bekleyeceğiz.

Değişim çıkarsa tekrar uğrayıp işlemi ücretsiz yaptıracağım. Aksi halde kolay kolay Birmot’un önünden bile geçmem heralde ve şikayetvar vs gibi mecralarda uğraşırım. İnşallah müşteri memnuniyeti çerçevesinde değiştirip beni uğraştırmazlar.

Bu arada, garantiyi 1 yıl uzatma, 1500 (4 yıla çıkarma), 2 yıl uzatma 2500₺ (5 yıla çıkarma) imiş. Eğer ücretsiz akü değişimi yapılırsa 5 yıla uzatmayı düşünüyorum. Böylece 30 Mart 2021’e kadar garantide olacak aracım. Ne dersiniz? Mantıklı mı arkadaşlar?  Tşk.

Mantıklı ve bunu onlara da söyleyin koz olarak ;) Etkili olacaktır  :alfisti:
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)

admin

• Amministratore
« #11 : 17 Nisan 2018, 11:36:22 »
Alıntı

Niye şikayet edileceği merak konusu oldu açıkcası!
Akünün garantisi 2 yıl imiş ve bu süre geçmiş. Değiştirirlerse iyi niyet ile değiştirmiş olacaklar ancak değiştirmezler ise, o zaman haksız bir durum olmayacaktır. Yoksa farklı bir durum mu var?
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

ekdellal

• Membro
« #12 : 17 Nisan 2018, 11:59:54 »
Sorun ortaya çıktığında henüz garantisinin bitmesine 3 ay vardı ve şu anda biteli de 15 gün oldu. Bu konuyu açtığımda garanti vardı mesela. Sonuç olarak 24 ay veya 31k km’de akünün değiştir uyarısı vermemesi lazım, oldukça kısa bir süre kanımca.

Ayrıca normal garanti 3 yıla çıkdı, ama akü garantisi 2 yılda kaldı denmesi de tuhaf bence.

Neyse, gelecek cevabı bekleyip ona göre pozisyon alırım artık.

Increase

• Membro
« #13 : 17 Nisan 2018, 13:59:27 »
Aktif olarak stop&start kullanmam...
Net 35. ayin sonunda miadını tamamlayan aküyü, 2 hafta kadar önce 350,-tl verip yine 2 yıl garantili 63 amper Mutlu akü ile degistirdim.
Increase
156 1.6 TS
159 1.9 JTDM
Giulietta 1.4 TCT 170

ekdellal

• Membro
« #14 : 18 Nisan 2018, 18:10:15 »
Bugün aradı Birmot Gözde Hanım. Akü değişimi onaylanmış. Cuma günü gidip işlemi yaptıracağım. Teşekkürler Birmot/Tofaş. Teşekkürler Alfa ailesi

agucba

• Amministratore
« #15 : 18 Nisan 2018, 20:10:28 »
Bugün aradı Birmot Gözde Hanım. Akü değişimi onaylanmış. Cuma günü gidip işlemi yaptıracağım. Teşekkürler Birmot/Tofaş. Teşekkürler Alfa ailesi

O zaman bundan sonra hep Birmot'a gitmeniz gerekecek çünkü akü değişiyor. Değişmese idi gitmeyecektiniz. :)

///////////////

ekdellal

• Membro
« #16 : 18 Nisan 2018, 20:21:38 »
O zaman bundan sonra hep Birmot'a gitmeniz gerekecek çünkü akü değişiyor. Değişmese idi gitmeyecektiniz. :)

E bakıcaz artık win win durumlarına

h.t

• Membro
« #17 : 19 Nisan 2018, 09:48:52 »
Benim Giuliettanın aküsü 5. Yılı bittiğinde, 120 bin km deyken ilk defa değişmişti. Hiç çalışmamazlık yapmadı , start stop sevreye girmiyordu bide bazen saçma sapan uyarılar yakıyordu(yolcu airnag devre dışı flan diye) ondan değiştirdim. Kötü şans denk gelmiş sizlere

LUCI0

• Membro
« #18 : 19 Nisan 2018, 10:27:50 »
Benim aracın (Mito QV) orijinal aküsü 6 yıl kadar dayandı.Bir defa marş almayınca korkudan değiştirdim hemen :)

ArinFırat

• Membro
« #19 : 19 Nisan 2018, 13:48:08 »
2011 giulietta SS çalışmıyor..fiat servisinde kontrol ettirdim ve "ibs sensörü okunmadı" sorunu veriyor..nasıl olsa çalışmıyor diye elektronikçiye kurcalattım bi sorun göremedi. parça kodu olarak fiat 500, bravo ve doblo ile aynı görünüyor.(oem no:51872952) çıkma parça temini veya tamirini nerede nasıl yapabileceğim konusında fikirlerinizi alabilir miyim.

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal