Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Giuletta Gaz Yememe ve Servis  (Okunma sayısı 1900 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aillei

• Membro
Giuletta Gaz Yememe ve Servis
« : 20 Ağustos 2020, 00:04:17 »
Merhabalar, foruma yeni uye oldum. Yaklasik iki hafta once 2011 model manuel distinctive bir giuletta aldım ve cok severek kullanıyorum. Km 200,000de ve onceki sahiplerini bildigim bakımlı bir arac. Lakin bugun basima bir is geldi tam da zurnanın zırt deliginde geldi. Cumartesi gunu dugunum var ve esimin memleketinde giresundayım. Son iki uc gundur aracta motor sogukken 1500 devir civarinda tekleme oluyordu, su dugun isi gecsin baktırırım diyordum. Bugun kayınpederin yayladaki evine cikarken hafif dik bir yokusta araba 2de gaz yememeye basladı, yavas yavas devir dustu, 1e alıp biraz devir yaptım kendine geldi tekrar 2ye aldıgımda devir tamamen sondu. Hemen kenara yanasıp stop ettim,edis o edis. Var mı bilmiyorum ama sanırım motor kendini korumaya aldı mars basıyor ama kesinlikle almıyor araba. Mazot pompasını deneme amaclı hortumu sokup Kontagı cevirdim mazot baya tazzikli fiskirdi. Yakıt basınc sensoru olabilir mi diye dusunuyorum. Yarın sabah erkenden kaskonun cekicisi gelip trabzondaki yetkili servis tunalar otomotive goturecek aracı. Kaskonun goturdugu yerde tamirat zorunlu mu bilmiyorum da eger degilse forumdaki karadenizli abilerimden kardeslerimden servis tavsiyesi de alabilirim yabancısıyım pek bilmiyorum buraları. Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyor, hepinizi tekrar selamlıyorum. Umarım arıza baslıgındaki son mesajım olur 😀
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Dellobaltino

• Membro
Ynt: Giuletta Gaz Yememe ve Servis
« #1 : 20 Ağustos 2020, 01:15:42 »
Aracınız benzinli mi dizel mi belirtirseniz ona göre yorum yapılır.
Edit:Mazot pompası dediğinize göre dizel sanırım araç. Herhangi bir hata mesajı aldınız mı?

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dellobaltino

• Membro
« #2 : 20 Ağustos 2020, 01:30:50 »
Mazot pompası ya da enjektör kaynaklı olabilir. Marş motorunun kömürü bitmiş olabilir. Yakıt basınç sensörü kaynaklı olabilir. Yedek anahtarla çalıştırmayı deneyin immobilizerde sorun olabilir. Aklıma ilk gelen bunlar

aillei

• Membro
« #3 : 20 Ağustos 2020, 03:29:43 »
Merhaba, arac dizel evet. Henuz cihaza baglanmadigindan hata kodunu bilmiyoruz sabah servise cekince belli olacak. Sadece motor ariza isigi yaniyor ve kontak cevirince mars basiyor fakat araba calismiyor. Immobilizer yurur haldeyken yavas yavas gaz kesip stop ettirır mi? Yarin bir de yedekle calistirmayi deneyeyim o halde. Enjektorler 20bin km once degistirildi bu arada. Benim de aklima bir tek mazot pompasi ve yakit basinc sensoru geliyor umarim az masrafli olandir 😀

Onurkaymaz

• Membro
« #4 : 20 Ağustos 2020, 08:55:35 »
Immobilizer ile ilgili olacağını hiç sanmam zira araba çalıştıktan sonra bir işi kalmıyor, devreden çıkıyor. Büyük ihtimalle arıza kodunu aldığınızda mevzu çözülür. Farklı bir yerlerden mazot aldıysanız pompanıza veya enjektörlerinizden birine zarar vermiş olabilir. Dizel bir motor bu şekilde giderken arıza verip azalarak tükeniyor sonra da tekrar çalışmıyorsa ve ters köşe bir sensör arızası değilse büyük ihtimalle yakıt püskürtme sistemidir bence.

Merhaba, arac dizel evet. Henuz cihaza baglanmadigindan hata kodunu bilmiyoruz sabah servise cekince belli olacak. Sadece motor ariza isigi yaniyor ve kontak cevirince mars basiyor fakat araba calismiyor. Immobilizer yurur haldeyken yavas yavas gaz kesip stop ettirır mi? Yarin bir de yedekle calistirmayi deneyeyim o halde. Enjektorler 20bin km once degistirildi bu arada. Benim de aklima bir tek mazot pompasi ve yakit basinc sensoru geliyor umarim az masrafli olandir 😀

Onurkaymaz

• Membro
« #5 : 20 Ağustos 2020, 08:57:09 »
Hocam marş motoruna nasıl bağlandı iş.  :D :D

Mazot pompası ya da enjektör kaynaklı olabilir. Marş motorunun kömürü bitmiş olabilir. Yakıt basınç sensörü kaynaklı olabilir. Yedek anahtarla çalıştırmayı deneyin immobilizerde sorun olabilir. Aklıma ilk gelen bunlar

aillei

• Membro
« #6 : 20 Ağustos 2020, 10:29:01 »
P0340 eksantrik mili pozisyon sensoru sinyal karsilastirmasi hatali diye bir hata kodu aldik da gergin bir bekleyis hakim😀 sensoru bir cihaza baglayip denediler arac calisti gibi gordum ama iceri giremiyorum ne donuyor bilmiyorum perde arkasinda 😀

Onurkaymaz

• Membro
« #7 : 20 Ağustos 2020, 10:33:49 »
Umarım sensör arızasıdır da 500 600 lira ile kurtarırsınız.

P0340 eksantrik mili pozisyon sensoru sinyal karsilastirmasi hatali diye bir hata kodu aldik da gergin bir bekleyis hakim😀 sensoru bir cihaza baglayip denediler arac calisti gibi gordum ama iceri giremiyorum ne donuyor bilmiyorum perde arkasinda 😀

aillei

• Membro
« #8 : 20 Ağustos 2020, 11:52:47 »
Umarım sensör arızasıdır da 500 600 lira ile kurtarırsınız.

Saniyorum degil. Spreyle calisiyor ama geri stop ediyor sokulup bakilacak

Dellobaltino

• Membro
« #9 : 20 Ağustos 2020, 11:53:59 »
Hocam marş motoruna nasıl bağlandı iş.  :D :D
Başka birşeye bağlayın siz de

Onurkaymaz

• Membro
« #10 : 20 Ağustos 2020, 18:30:30 »
Bağlayalım. Spreyle çalışıp geri stop etmesini de göz önünde bulundurarak mazot borularında filtrede vs hava yapacak bir delik olabilir.

Başka birşeye bağlayın siz de

aillei

• Membro
« #11 : 20 Ağustos 2020, 18:37:08 »
Guncelleme yapalim. Ariza tespit edilemedi. Sensor arizasi giderildigi halde ayni sikinti devam edince sorun beyinde diye soylediler. Tamir olabiliyormus sanirim sokup durumuna bakacaklar trabzonda tamir yapabilirlerse duzeltip takacaklar yapamazlarsa ankaraya gidecek. Biriniz basimi oksayip olur kocum oyle seyler derse cok makbule gecer :(

stan

• Membro
« #12 : 21 Ağustos 2020, 08:57:44 »
Araç sente atlamış da olabilir. Bir kaç hafta önce dizel Giulietta'sı olan bir arkadaşımızın da aynısı başına geldi, 2 hafta boyunca araç sanayideydi, beyinden, enjektörüne, pompasına kadar her şeyine bakıldı, bir şey bulunamadı.

En son sente kontrol edilince sente atlandığı anlaşıldı.

Arkadaş da aracını normal kullanırken, ilk etapta araçta çekişten düşüş yaşadı, ertesi gün de araç hiç bir şekilde marş basmasına rağmen motor çalışmıyordu.

uzun lafın kısası, muhakkak senteyi kontrol ettirin.

ealprsln

• Membro
« #13 : 21 Ağustos 2020, 11:48:18 »
şu ana kadar olası yaklaşım @stan 'in ki, umarım sente atlamamıştır. Silindir üst kapak sökülüp subap vs bakıldı mı?
THE ROMANCE OF PERFORMANCE
'11 MiTo Quadrifoglio Verde

aillei

• Membro
« #14 : 22 Ağustos 2020, 08:55:53 »
Araç sente atlamış da olabilir. Bir kaç hafta önce dizel Giulietta'sı olan bir arkadaşımızın da aynısı başına geldi, 2 hafta boyunca araç sanayideydi, beyinden, enjektörüne, pompasına kadar her şeyine bakıldı, bir şey bulunamadı.

En son sente kontrol edilince sente atlandığı anlaşıldı.

Arkadaş da aracını normal kullanırken, ilk etapta araçta çekişten düşüş yaşadı, ertesi gün de araç hiç bir şekilde marş basmasına rağmen motor çalışmıyordu.

uzun lafın kısası, muhakkak senteyi kontrol ettirin.

Keske daha once haberimiz olsaydi. Evet sorun buymus ama motorda herangi bir problem yokmus. Yine de duzeltip testlerini yapacaklar. Umarim motor yenilemek zorunda kalmayiz dugun nedeniyle aracin basinda da duramiyorum ne oluyor ne bitiyor anca telefonla haber alabiliyorum

GoogleTagged