Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Giuletta klima soğutmama ve silkeleme sorunu  (Okunma sayısı 184 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hirem

• Membro
Giuletta klima soğutmama ve silkeleme sorunu
« : 08 Temmuz 2021, 21:05:22 »
Merhabalar,
1 ay önce sahibi olduğum Guiletta yarı otomatik aracıma alışma sürecindeyim. Sevdim. Alıştım.  Benim için farklı bi süreç oldu. Sürücü hayatım 2 senedir var ve bu benim ikinci aracım.

İlk sorunum için konu başlığı açmıştım. Yokuşta geriye kaçırıyor diye sormuştum ve kullanıcı hatasından dolayı sorun yaşadığımı farketmemi sağlamıştınız. Tekrardan teşekkürler.
Yeni problem ise klima ve klima açıkken yaşadıklarım hakkında.

Kliması soğutmuyor. Buna eminim. Aracı kullanmaya başladıktan 20 dk sonra birazcık soğutmaya başlıyor. Ben yalnızken camı açık kullandığımdan bunu farketmemiştim ama benimle seyahat eden yolcu olduğunda klima açıyorum. Low ayarında, AC butonu açık kullanıyorum. Kaçırdığım bi nokta mı var yoksa bu araçların kliması iyi değil mi?

İkinci sorunumu ise klima açıkken farkettim. Araç yoğun trafikteyken sanki çok acemi biri kullanıyor ve frene basıyor gibi tepkiler veriyor. Yanımda biri varken açıklama yapmak zorunda hissediyorum. Rahatsız edici oluyor. Netten araştırdım silkelenme deniyormuş. Gazdan ayağımı çektiğimde sanki araç frene basıyormuş gibi tepki veriyor. Kısa süre oluyor. Bunu sadece trafikteyken yaşıyorum. Akıcı seyit halindeyken gayet rahat gidiyor. Klimayı kapattığımda sorunu daha az yaşıyorum.

Benzer durum yaşayan var mı? Çözüm önerilerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
Teşekkürler.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ysbilgin

• Membro
Ynt: Giuletta klima soğutmama ve silkeleme sorunu
« #1 : 08 Temmuz 2021, 22:26:57 »
Birinci için öncelikle klima gazı olmak üzere klima sisteminizi kontrol ettirin, polen filtrenizi değiştirin. İki farklı Giulietta kullandım, klimada sorun yaşamadım.
İkinci için de diğer konuda baskı balatanız bitiyor olabilir denmişti, kontrol ettirdiniz mi?
Hayat sıkıcı otomobillere binmek için çok kısa!

Hirem

• Membro
« #2 : 08 Temmuz 2021, 22:58:56 »
Kontrol ettirmedim çünkü artık kontrol edebiliyorum. Benim acemiliğimle ilgili bir sorun olduğunu düşündüm. Artık eskisi gibi çok geri kaçırmıyorum.
Kasım ayında yıllık bakımı gelecek. O zamana kadar bekletmeyi düşünmüştüm.
Ama klima ve bu silkelenme için gitmesi gerekecek anlaşılan.
Silkelenmenin baskı balatalarla ilgisi var mıdır?

pylon

• Membro
« #3 : 17 Temmuz 2021, 22:06:37 »
Merhabalar,
1 ay önce sahibi olduğum Guiletta yarı otomatik aracıma alışma sürecindeyim. Sevdim. Alıştım.  Benim için farklı bi süreç oldu. Sürücü hayatım 2 senedir var ve bu benim ikinci aracım.

İlk sorunum için konu başlığı açmıştım. Yokuşta geriye kaçırıyor diye sormuştum ve kullanıcı hatasından dolayı sorun yaşadığımı farketmemi sağlamıştınız. Tekrardan teşekkürler.
Yeni problem ise klima ve klima açıkken yaşadıklarım hakkında.

Kliması soğutmuyor. Buna eminim. Aracı kullanmaya başladıktan 20 dk sonra birazcık soğutmaya başlıyor. Ben yalnızken camı açık kullandığımdan bunu farketmemiştim ama benimle seyahat eden yolcu olduğunda klima açıyorum. Low ayarında, AC butonu açık kullanıyorum. Kaçırdığım bi nokta mı var yoksa bu araçların kliması iyi değil mi?

İkinci sorunumu ise klima açıkken farkettim. Araç yoğun trafikteyken sanki çok acemi biri kullanıyor ve frene basıyor gibi tepkiler veriyor. Yanımda biri varken açıklama yapmak zorunda hissediyorum. Rahatsız edici oluyor. Netten araştırdım silkelenme deniyormuş. Gazdan ayağımı çektiğimde sanki araç frene basıyormuş gibi tepki veriyor. Kısa süre oluyor. Bunu sadece trafikteyken yaşıyorum. Akıcı seyit halindeyken gayet rahat gidiyor. Klimayı kapattığımda sorunu daha az yaşıyorum.

Benzer durum yaşayan var mı? Çözüm önerilerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
Teşekkürler.
Klima Evaporatör sıcaklık sensöründen olabilir, ben ikinci defa değiştireceğim. Klima ara ara sogutuyorsa muhtemelen bundandır. 4 sene önce değiştirdim sorun çözülmüştü şimdi tekrar klima performansı düştü tekrar değiştireceğim.

ASUS_Z01RD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal