Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Giulietta Multiair Modul Arızası  (Okunma sayısı 7900 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gkt94

• Membro
Ynt: Giulietta Multiair Modul Arızası
« #25 : 25 Ekim 2016, 22:11:22 »
Her gıulıettacının korkulu ruyası su melet.Barı hatalı urettınız geri cağırın araçları
La Meccanica Delle Emozioni

E.Ç.M. (MiTongin)

• Membro
« #26 : 26 Ekim 2016, 00:13:42 »
Her gıulıettacının korkulu ruyası su melet.Barı hatalı urettınız geri cağırın araçları
multiair cilerin de bari :) benim.mito ve degisti. Kafa simdilik rahat  :kahve:
*Smiles per gallon*

( Yaktığınız yakıt başına düşen gülümseme oranı )

nazamarya

• Membro
« #27 : 26 Ekim 2016, 10:37:41 »
45.000 bakımda ben multiair filtresini değiştirdim. Filtreden doğabilecek bir sıkıntı ile multiair arızası almak yüksek ihtimal dedi zeki usta. Yakın zamanda 2 aracın multiair ünitesini değiştirmişler. 3000TL civarı parça ücreti mevcut dedi. 30.000 bakımında değişmediği için ben her ihtimale karşı değiştirdim. 70tl lik filtre için 3000tl lik üniteyi riske atmaya gerek yok.
2015 - 2012 Model  Giulietta 1.4 TB Multiair Distinctive TCT
2017 - 2012 Model Urban Line BMW 1.16 Otomatik

admin

• Amministratore
« #28 : 26 Ekim 2016, 10:41:49 »

Hatalı üretildiğine dair hiç bir kanıt yok. Her markanın her modelinde olabilecek bir arıza. Hatalı üretildi diyebilmek için bütün MultiAir ünitelerinin arıza yapmış olması gerekir ki öyle bir şey yok.
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

ayredin1982

• Membro
« #29 : 26 Ekim 2016, 11:05:19 »
45.000 bakımda ben multiair filtresini değiştirdim. Filtreden doğabilecek bir sıkıntı ile multiair arızası almak yüksek ihtimal dedi zeki usta. Yakın zamanda 2 aracın multiair ünitesini değiştirmişler. 3000TL civarı parça ücreti mevcut dedi. 30.000 bakımında değişmediği için ben her ihtimale karşı değiştirdim. 70tl lik filtre için 3000tl lik üniteyi riske atmaya gerek yok.
ben multair filtre değişimi  ile bir alakası olduğunu düşünmüyorum. heleki 100.000 km doldurmamış araçlarda.filtre değişikliği gerekse adamlar kitapçığa koyarlardi.  uygun yağ kullanılması durumunda ve 15000 de bir bakıma girerse problem olacağını sanmıyorum. tabiki üretim hatası yoksa.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Ormanci

• Membro
« #30 : 26 Ekim 2016, 11:49:34 »
Birde eğer isi yokuşa surerlerse servislerinizde opar adında alfaromeonun belirttiği özellikleri karşılamayan yağı aracimda kullandığınızı ispatlarsam bana tazminat ödemek zorunda kalırsınız deyin işe yarıyor  :rock:
Kolay gelsin...

Ben bunun için yetkili servisin garanti kapsamında gittiğim bakım faturasını saklıyordum. Hala duruyor mu bi yerlerde emin değilim ama birşey olursa bulmaya çalışacağım. Eşek gibi yazıyo Opar 0-30 bilmemne diye. Yağın özelliklerine bakıyorum, hiçbir şeyi karşılamıyor Multiair için.

Bu durumu da sonradan fark ettiğim için hiç heriflerle uğraşmadan yağı alıp kendim değiştirtmiştim ustama.

Aracım 2011, 61bin km'de, şimdilik bir sorun yok, inşallah da olmaz :)

ayredin1982

• Membro
« #31 : 26 Ekim 2016, 16:31:56 »
Ben bunun için yetkili servisin garanti kapsamında gittiğim bakım faturasını saklıyordum. Hala duruyor mu bi yerlerde emin değilim ama birşey olursa bulmaya çalışacağım. Eşek gibi yazıyo Opar 0-30 bilmemne diye. Yağın özelliklerine bakıyorum, hiçbir şeyi karşılamıyor Multiair için.

Bu durumu da sonradan fark ettiğim için hiç heriflerle uğraşmadan yağı alıp kendim değiştirtmiştim ustama.

Aracım 2011, 61bin km'de, şimdilik bir sorun yok, inşallah da olmaz :)
bendede ankara akota menşeli 5w30 mevcut. yetkili böyle yaparsa yetkisiz ne yapar.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cagdas oto izmir

• Membro
« #32 : 26 Ekim 2016, 16:35:16 »
Benim bugüne kadar tamir ve bakimini yaptigim punto.bravo gıulietta mito lancia delta araclarda multiairi bozulan modul gormedim her 10bin kmde ben müşterilerimi yag degisimini öneriyorum yag degisimlerinde de gerekirse wurth motor ic temizlemesini eger araci yeni almışsa kullandiriyoruz onceki sahibinde bakimlarin ne kadar duzenli olup olmadığını bilemeyiz yapılırsa ariza yapmaz

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oguzhanyildiz

• Membro
« #33 : 18 Kasım 2016, 00:09:26 »
Benim bugüne kadar tamir ve bakimini yaptigim punto.bravo gıulietta mito lancia delta araclarda multiairi bozulan modul gormedim her 10bin kmde ben müşterilerimi yag degisimini öneriyorum yag degisimlerinde de gerekirse wurth motor ic temizlemesini eger araci yeni almışsa kullandiriyoruz onceki sahibinde bakimlarin ne kadar duzenli olup olmadığını bilemeyiz yapılırsa ariza yapmaz

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Giulietta multiair için hangi yağları önerirsiniz. Marka ve seri verebilirmisiniz ?
01BOY53 170 hp

Ormanci

• Membro
« #34 : 18 Kasım 2016, 09:56:09 »
Giulietta multiair için hangi yağları önerirsiniz. Marka ve seri verebilirmisiniz ?

FIAT 9.55535-S2 standardını karşılayan her yağ. Her yağ diyorum ama piyasada da fazla bu standardı karşılayan yağ yok.

Selenia StAR var, yağ aslında Petronas'ın olmuş son dönemde.
Bunun yanında Mobil 1'in bir yağı karşılıyor ancak piyasada bulmak zor.
Motul X-Clean (Alfayedek'te var)
Castrol FST bilmemne diye bir serisi, tek FST değil. Piyasada en rahat bu bulunuyor sanırım.

Gerçi sanıyorum 2014'ten sonra mı ne kullanılan yağ da değişmiş. Motorda değişiklik var mı yok mu niye yağı değiştirmişler bilemiyorum. O noktada istenen standart da değişiyor.

oguzhanyildiz

• Membro
« #35 : 18 Kasım 2016, 22:50:17 »
FIAT 9.55535-S2 standardını karşılayan her yağ. Her yağ diyorum ama piyasada da fazla bu standardı karşılayan yağ yok.

Selenia StAR var, yağ aslında Petronas'ın olmuş son dönemde.
Bunun yanında Mobil 1'in bir yağı karşılıyor ancak piyasada bulmak zor.
Motul X-Clean (Alfayedek'te var)
Castrol FST bilmemne diye bir serisi, tek FST değil. Piyasada en rahat bu bulunuyor sanırım.

Gerçi sanıyorum 2014'ten sonra mı ne kullanılan yağ da değişmiş. Motorda değişiklik var mı yok mu niye yağı değiştirmişler bilemiyorum. O noktada istenen standart da değişiyor.

Çok teşekkürler bu bilgi iyi oldu . Bende shell helix düşünüyodum  :p
01BOY53 170 hp

Ormanci

• Membro
« #36 : 21 Kasım 2016, 10:23:26 »
Çok teşekkürler bu bilgi iyi oldu . Bende shell helix düşünüyodum  :p

Helix'te de karşılayan birşey var ama HX7 miydi öyle garip bi uzantısı var ve her yerde bulunmuyor. Böyle diyorum ama geçende alakasız bi Shell benzinliğinde o yağ çat diye karşıma çıktı. Şansa bulunabilir ama yenisini üretiyorlar mı emin değilim, Shell sayfasında falan da görünmüyor çünkü garip bi şekilde. Ya da ismini falan değiştirmiş olabilirler.

GoogleTagged