Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: hava akıs valfı  (Okunma sayısı 258 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

n/a

• Ziyaretçi
hava akıs valfı
« : 02 Haziran 2007, 17:07:39 »
uzun zamandır gaz yememe stop etme tekleme sorununun hava akıs valfınden kaynaklandını söledıler fakat guvenemedım ıcın degıstırtmedım bu hafta ıcı gıdıp degıstırcem fakat fıyatının ne kadar oldugunu ne kadara mal olacagı hakkında en ufak bılgım dahı yok yardım cı olursanız sevınırım tesekkkurlerr
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2007, 17:07:20 Gönderen: borriscc »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

burcintun

• Ziyaretçi
hava akıs valfı
« #1 : 02 Haziran 2007, 17:57:17 »
eğer orjinal numarası 836617 ise bosch marka olanı 340 euro. Ama yurtdışında daha ucuz onu da belirteyim. Yanlız fiyat biraz yüksek geldi bana. 340 Euro takım herhalde bu.
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2007, 17:57:17 Gönderen: burcintun »

Alfadanadam

• Moderatore
hava akıs valfı
« #2 : 03 Haziran 2007, 04:23:12 »
quote:

uzun zamandır gaz yememe stop etme tekleme sorununun hava akıs valfınden kaynaklandını söledıler fakat guvenemedım ıcın degıstırtmedım bu hafta ıcı gıdıp degıstırcem fakat fıyatının ne kadar oldugunu ne kadara mal olacagı hakkında en ufak bılgım dahı yok yardım cı olursanız sevınırım tesekkkurlerr

Problem valfin kendinden mi? Yani fiziksel bir kusur mu var yoksa size söyledikleri potansiyometre mi? Eğer potansiyometre ise 300 ytl civarı idi. Ancak modelden modele çok değişir fiyatı. Örneğin 156 2.0 ile 146 2.0 motorları nerdeyse aynı olmasına karşı birinin potansiyometresi 30-40 ytl civarıyken diğeri 300 ytl civarı olabiliyor.

Ayrıca alternatif olarak EPER'den ilgili parça numarasıyla FIAT'ta kullanılanı var mı bakarsanız iyi olur.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2007, 04:23:12 Gönderen: Alfadanadam »

n/a

• Ziyaretçi
hava akıs valfı
« #3 : 03 Haziran 2007, 14:44:26 »
Bazı parçaların "nedense" orjinal fiyatları çok abzürt bir şekilde yüksek olabiliyor .Mesela bazı MAF sensörlerinin (hava akış metre) bosch fiyatları çok daha uygun olabiliyor ,parçanın üzerinde yazan parça numaraları aynı ,bir kutu orjinal alfa romeo ambalajına sahip diğeri bosch ,açıyorsunuz her ikisininde içlerinden üzerlerinde aynı numaralar yazan parçalar çıkıyor ama birinin fiyatı çok daha uygun .O yüzden (bazı parçalar dışında) aman orjinal olsun diye kasmanın alemi yok ,çünkü ikiside gerçekten aynı.
Eğer parça fiyatı saçma yüksekse bosch`dan araştırıp bir fiyat almakta fayda var .
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2007, 14:44:26 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
hava akıs valfı
« #4 : 03 Haziran 2007, 14:46:19 »
Ekleme yapmak istiyorum ,
Bosch tan satın alıp ,orjinal fiyatını tahsil eden Uyanık servisler yoktur umarım
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2007, 14:46:19 Gönderen: n/a »

borriscc

• Ziyaretçi
hava akıs valfı
« #5 : 03 Haziran 2007, 17:07:20 »
geçenlerde izmir de devko da bakım yaptırdık. aynı bosch parçaları birinin üzerinde ekstra alfa romeo yazıyor fiyat iki katı...
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2007, 17:07:20 Gönderen: borriscc »