Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: İlk çalıştırmada gelen yoğun beyaz duman  (Okunma sayısı 196 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Testarossa

• Membro
Herkese merhaba  :alfisti:
156 bu aralar ilk marşta yoğun şekilde beyaz duman atıyor , ortalama 1dakika sonra duman kesiliyor.Geçen kış böyle bir sorunla karşılaşmadım.
Dumanın yoğunluğunu tarif etmem gerekirse sokağı kaplıyor,fotoğrafını atıyorum.

20210221_142450 by Emre Emre, on Flickr

Duman giderek azalıyor ve bitiyor.Son yaptırıdığım işlemlerle alakası olabilir mi? Yapılan işlerin listesini paylaşıyorum.

Fincan takımı (orjinal)
Buji kabloları
NTC sensör
2 adet bobin( diğerleri mayısta değişmişti)
Egzantrik keçeleri
Sibop kapak conta
Egzantrikleri usta beğenmedi değiştirdik
Termostat
Varyatör yatakları
Egzoz askı lastikleri(orjinal)
Klima radyatörü
su radyatörü
orjinal yedek su deposu ve kapağı
Radyatör hortumları
yağ pompası
Yataklar

« Son Düzenleme: Dün, 17:20:47 Gönderen: Testarossa »
2.0

Burock27

• Membro
Herkese merhaba  :alfisti:
156 bu aralar ilk marşta yoğun şekilde beyaz duman atıyor , ortalama 1dakika sonra duman kesiliyor.Geçen kış böyle bir sorunla karşılaşmadım.
Dumanın yoğunluğunu tarif etmem gerekirse sokağı kaplıyor,fotoğrafını atıyorum.

20210221_142450 by Emre Emre, on Flickr

Duman giderek azalıyor ve bitiyor.Son yaptırıdığım işlemlerle alakası olabilir mi? Yapılan işlerin listesini paylaşıyorum.

Fincan takımı (orjinal)
Buji kabloları
NTC sensör
2 adet bobin( diğerleri mayısta değişmişti)
Egzantrik keçeleri
Sibop kapak conta
Egzantrikleri usta beğenmedi değiştirdik
Termostat
Varyatör yatakları
Egzoz askı lastikleri(orjinal)
Klima radyatörü
su radyatörü
orjinal yedek su deposu ve kapağı
Radyatör hortumları
yağ pompası
Yataklar
Subap keçesinden silindir içine yağ indiriyor. Ilk çalıştırmada o yağı yakıp bitirinceye kadar yağ yakıyor bitince duman kesiliyor. Benim tahminim.

CPH2009 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

radar54

• Membro
Yağ yakıyor ustaniza götürüp baktırın bir yerde kaçak var. Fabrikada bi arkadaşımın Mazda 323 vardı ilk çalıştırmada 5 dk aynı bu şekilde yağ yakardı. Sonra hiçbir şey kalmazdı.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2004_156 1.6 TS Progression 2015-2018

2008_147 1.6 TS Collezione 2018-2019

2004_156 2.0 TS Distincive Selespeed 2019-...

Testarossa

• Membro
Cevaplar için teşekkür ederim, bu işlemlerden önce arabada böyle bir duman yoktu ve yağ eksiltme kesinlikle yoktu.
Arabayı teslim aldığım ilk gece gördüm bu dumanı ilk.Şuan şehirdışındayım 156 İstananbulda yatıyor,geldiğimde ustaya bırakıcam.Bu şekilde yürütmek istemedeğimden uzun yola çıkmadım ,yürütsem daha fazla zarar verir miydim?
2.0

halil

• Membro
Subap keçesinden silindir içine yağ indiriyor. Ilk çalıştırmada o yağı yakıp bitirinceye kadar yağ yakıyor bitince duman kesiliyor. Benim tahminim.

doğru teşhis. :yukari-ok:          ilk çalıştırmada mavi duman subap lastikleri ya da subap keçelerinden kaçan yağ nedeni ile olur.
ama hareket halinde iken de ,mavi duman atıp atmadığını kontrol et.mümkünse iki araçla arkalı önlü  trafiğe çıkıp,hareket halinde iken özellikle dip gaz yapıp (2. ve 3. viteslerde )dumanı kontrol edin.hareket halinde de mavi duman varsa segmanlar kaçırıyordur.
cehennemde ateş yoktur.her insan kendi  ateşini bu dünyadan götürür.P.S.A

Burock27

• Membro
doğru teşhis. :yukari-ok:          ilk çalıştırmada mavi duman subap lastikleri ya da subap keçelerinden kaçan yağ nedeni ile olur.
ama hareket halinde iken de ,mavi duman atıp atmadığını kontrol et.mümkünse iki araçla arkalı önlü  trafiğe çıkıp,hareket halinde iken özellikle dip gaz yapıp (2. ve 3. viteslerde )dumanı kontrol edin.hareket halinde de mavi duman varsa segmanlar kaçırıyordur.
Dün okurken dumanı mavi olarak algıladım nedense ve Yağ yakma olarak düşündüm. Duman beyaz ise su kaynaklı olmalı. Zaten kokusu da belli eder. Yağ yakıyorsa geniz yakan bir yağ kokusu olur. Su buharı ise zaten koku olmaz.

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

halil

• Membro
evet beyaz duman yanma odasına su kaçtığının belirtisidir.üst kapak contasından büyük ihtimalle yanma odasına su kaçıyordur.su seviyesini kontrol edin.ayrıca rolantide gaz vererek su deposunda fokurdama var mı kontrol edin.
cehennemde ateş yoktur.her insan kendi  ateşini bu dünyadan götürür.P.S.A

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal