Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Kaç litre antifriz koymalıyım ve antifrizin özellikleri nasıl olmalı  (Okunma sayısı 435 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nihat159

• Membro
malum kış ayı geldi sabah erken saatlerde arabayı çalıştırdığım için hava soguk oluyor. Servisin bana uzak olması ve araba konusunda çok bilgim olmadığı için sizlerinde desteği ile bazı küçük seyleri internetten sipariş ederek kendim yapmak istiyorum.

Alfa Romeo 159'a kaç litre antifriz konuyor ve antifrizde hangi markayı tercih etmeliyim koyarken ne gibi adımlara dikkat etmeliyim şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

TRSemih

• Membro
Donmanın yanı sıra korozyon ve paslanmayı da önlediğinden antifirizi yaz kış ihmal etmemek gerekli.

Aracınızda bir süredir antifiriz yoksa soğutma suyunuz muhtemelen kirlidir. Dolayısıyla doğrudan antifiriz eklemenizi önermiyorum. 159da radyatörün altında tapa var mı emin değilim. Yoksa radyatör hortumunu çıkarıp bütün suyu tahliye edin. Hortumu tekrar taktıktan sonra %100 su ekleyin. Rölantide bir süre çalıştırıp termostatın açtığına ve suyun devirdaim ettiğine emin olun. Bu sayede radyatör ve blokta kalan su da temizlenmiş olacak. Aslında en güzeli bahçe hortumunu dayayıp berrak suyu görünceye kadar sistemi yıkamak.

Soğutma suyunun yeterince temiz olduğuna kanaat getirdikten sonra mevcut suyu son kez boşaltıp, %50 su %50 antifiriz ekleyerek işlemi sonlandırın. Tüm bu işlemlerin ardından radyatör havasını almak gerekir. Aksi halde motor hararet yapabilir.
159 '06 1.9 JTDM (2016-...)
156 '05 1.6 TS (2012-19)
156 '98 2.0 TS (2014-15)

nihat159

• Membro
tşk ederim semih peki radyatörün %50 si kaç litre antifriz yapar ona göre sipariş geçeyim

TRSemih

• Membro
3 lt antifiriz koyman yeterli bence. Tam olarak kaç lt su alıyor bilmiyorum ama 8 lt gibi düşünsek suyu boşalttığında bir kısmı radyatör ve blokta kalacak. 3 lt su boşalsa 3 lt antifirz yeterli olur.
159 '06 1.9 JTDM (2016-...)
156 '05 1.6 TS (2012-19)
156 '98 2.0 TS (2014-15)

nihat159

• Membro
tşkler yardımın için

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal