Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Klima orta difüzorden hava akışı verememe  (Okunma sayısı 490 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cAn16

• Membro
Klima orta difüzorden hava akışı verememe
« : 17 Kasım 2016, 21:05:31 »
Arkadaşlar merhaba ,

2014 giulietta aracımda klimayı cam konumuna aldığımda hava akışı normal . Ayak kısmına geçirdiğimde alt üfleme mevcut ama orta kısıma aldığımda ne orta difüzorden ne yanlardan hava gelmiyor . Bazen içeride flap sesi duyuluyor . Yaşayan oldu mu ? Torpido inmeden çözülemeyecek gibi. Öncesinde orta konsol yan duvarını sökerek motorun hareket ettiğini gördüm ve sprey yağ sıkarak bir ay normal kullanabildim. Şimdi tekrar sorun yaşıyorum.  Fikri olan veya benzer durumu yaşayan var mı?
2008 Blackline 147 - 1.6 TS 120Hp
2014 Alfa Beyazı Giulietta 1.4 TB TCT 170Hp
2006 Jamara Black 156 1.6 TS Distinctive 120Hp

Aircraftonground

• Membro
Ynt: Klima orta difüzorden hava akışı verememe
« #1 : 08 Haziran 2017, 23:49:43 »
selamlar bu sorunu bende 2012 giuliettamda yaşıyorum. konu biraz eskimiş ama çözebildiniz mi ?
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

cAn16

• Membro
« #2 : 25 Haziran 2017, 14:49:36 »
selamlar bu sorunu bende 2012 giuliettamda yaşıyorum. konu biraz eskimiş ama çözebildiniz mi ?
Klima kazanı komple olarak değiştirildi .  Haliyle sorun çözüldü:) geçmiş olsun

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2008 Blackline 147 - 1.6 TS 120Hp
2014 Alfa Beyazı Giulietta 1.4 TB TCT 170Hp
2006 Jamara Black 156 1.6 TS Distinctive 120Hp

Muratizm

• Ziyaretçi
« #3 : 03 Ağustos 2017, 22:29:24 »
Ne kadara mal oldu kazan arkadaşım?benim 98 156dada flap sorunu var göğüslük inecek dediğin gibi ama çekincem göğüslük takıldıktan sonra trim sesleri türermi  :( birde klima kontağı çevirdiğim gibi çalışmaya başlıyor forumda bi yöntem var yaptım soğutan klima sıcak üflemeye başladı izmir sıcağında karışık bi durumdayım  :duvar:
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

misket

• Membro
« #4 : 05 Ağustos 2017, 12:29:21 »
Flapta ayar sorunu var ise torpido gözünü  sökün, teybin olduğu yönde el giren arka kısımda bir ayar vidası olacak oradan vidayı yemeden ayar yaparak flap işini geçici olarak çözebilirsiniz.

Orta havalandırma sütunu kolay sökülüyor oradanda bir kontrol edin birşey kırılmış/takılmış olabilir.

Torpidonun alt gerisinde yolcu ayak ucunda klima rezistörü olacak, fan kademesini ayarlıyor kronik arıza yapan bir parça olduğu için bazen iptal edip anahtara bağlıyolar sizinde bir yerlerde açık kalmış anahtar olabilir.

Göğüs işini iyi bir ustaya yaptırmak gerek.

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal