Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Mardinden selamlar..  (Okunma sayısı 1677 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ikesen

• Ziyaretçi
Mardinden selamlar..
« : 04 Şubat 2013, 00:47:10 »
Merhaba arkadaşlar. Cumartesi günü çevremden yapılan tüm olumsuz yorumlara rağmen Mardinden çıktım yola Gaziantepten 2005 model 1.6 alfa 156 aldım. Alır almaz hemen sorunlar başladı :D yağının ve hava filtresinin değişmesi gerekiyor ama burda servis olmadığı için tanıdığım bi ustaya gittim. bana orjinal yağ filtresini bul değiştirelim elimdekiler olmayabilir dedi. arkadaşlar benim sizden isteğim ben bunları hava filtresi, yağ filtresi ve ihtiyaç olması halinde diğer yedek parçaları nerden bulabilirim? internette bulabilir miyim? biraz forumu inceledim kafam karıştı. aracı almadan önce forumdan araştırdım 156 larda varyatör sorunu olduğunu öğrendim aracı aldığım arkadaşa varyatörü değiştimi hiç dediğimde o ne dedi? araç şuan 71.000 de. 60.000 de triger değiştiğini söyledi. varyatörde sorun olup olmadığını nasıl anlarım? biraz uzun oldu biliyorum ama daha çoookkk soracağım sorular var. burda olmayı sevdim ben. :D birde bana yardım eden arkadaşlar olursa daha çok sevineceğim. mahrumiyet bölgesi (zorunlu) mardinden selamlar.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Gouki

• Amministratore
Ynt: Mardinden selamlar..
« #1 : 04 Şubat 2013, 00:53:21 »
İbrahim bey aramıza hoşgeldiniz. 156'nız hayırlı olsun. Filtre gibi sarf malzemeleri satan parçacılar (örneğin: http://www.alfaromeoyedekparca.com) var, alıp kendi ustanıza yaptırabilirsiniz. Varyatör için koltuğa geçiyorsunuz, marşa basıyorsunuz, sesi dinliyorsunuz. Eğer ilk 3-5 saniye farklı bir ses (Alfisti arasında dizel sesi) duyarsanız varyatörünüz artık ömrünü tamamlamak üzeredir. Soru sormaktan lütfen çekinmeyin elbet bir Alfista yardımcı olacaktır. Mardin'e selamlar. :alfisti:

ikesen

• Ziyaretçi
« #2 : 04 Şubat 2013, 01:12:57 »
Teşekkür ederim Özgün bey hoş bulduk. yeni aracımla iş yerime ilk defa gideceğim sabah. ne kadar olumsuzluklar varsa duyacağım. çok karşı çıktılar almama ancak ben inat ettim ve bu aracı aldım. İnşallah pişman olmam.

Gouki

• Amministratore
« #3 : 04 Şubat 2013, 01:15:50 »
Kıskanç gözlere hazır olun :)

Sercan Keklik

• Membro
« #4 : 04 Şubat 2013, 01:26:26 »
Hemserim hos geldin :)
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

Yiğit Doğukan

• Membro
« #5 : 04 Şubat 2013, 01:33:29 »
Hoş geldiniz  :alfisti:

emin

• Membro
« #6 : 04 Şubat 2013, 02:12:18 »

Bir yanımın memleketine selamlar, Sercanım sen de mi Mardinlisin ya bak bunu bilmiyordum?  :haydi:
BMW E46 3.18ci - Ducati Hypermotard - Ducati Monster 695

fevkalbeser12

• Membro
« #7 : 04 Şubat 2013, 08:59:13 »
Hoşgeldiniz:) mardinde ustası bulmam kolay olmayacaktır o yüzden tebrik ederim sizi büyük cesaret:) :alfisti:
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

agucba

• Amministratore
« #8 : 04 Şubat 2013, 09:42:51 »
İbrahim Bey merhaba ve hoşgeldiniz.

Alır almaz sorunlar başladı demenizi yadırgadım...  :) Yağ değişimi ve filtre değişimi sorun ise yandınız.  :)

İşin şakası bir yana, Özgün'ün size internetten  alabileceğinizi tavsiye etmesinin yanında özellikle Bostancı'da bulunan servislerden de yardım alabilirsiniz.

Benim devamlı gittiğim Bostancı'daki Alfist Servis mesela devamlı olarak kargo ile bir çok malzemeyi Türkiye içerisine gönderiyor.

///////////////

sp4rc0

• Membro
« #9 : 04 Şubat 2013, 09:56:17 »
hoşgeldiniz, kazasız belasız keyifli sürüşler.. :yukari-ok:
'06 147 1.6 TS (2006-...)
'17 Volvo V40 CC 1.5 T3 (2017-...)

may-alfa

• Membro
« #10 : 04 Şubat 2013, 10:01:17 »
Hoşgeldiniz..  :alfisti:
Mehmet Arif

147BLACK

• Membro
« #11 : 04 Şubat 2013, 10:09:28 »
Selamlar...
Hoşgeldiniz. :)
Alfa Romeo uzun sürerdir Fiat bünyesinde olan bir markadır ve bir çok parçası Fiat modelleri ile uyum sağlar.
En kötü ihtimal yetkili Fiat servisinden veya özel bir Fiat servisinden yardım isteyebilirsiniz.
please teach me how to dream
I long to be more than a machine

Alfadanadam

• Moderatore
« #12 : 04 Şubat 2013, 10:55:16 »
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Yağ filtresi ve hava filtrelerini internetten kirazcioğlu ya da otoerdem'den alabilirsiniz.

Tapatalk 2

Alper

• Membro
« #13 : 04 Şubat 2013, 11:00:13 »
Hayırlı olsun aracınız.
10 bin bakımını her hangi bir usta yapabilir zaten parça oldumu elinizde.
Triger değişimi içinde en olmadı 50 TL olan bir kilit aparatı alarak değişimde gerekli parçalarla beraber herhangi bir fiat ustasına da gitseniz değiştirebilir pek dert etmeyin derim.
Zaten her hangi bir sorun yaşadığınızda ilk olarak buradan sorarsanız hepimiz yol gösteririz size.

ikesen

• Ziyaretçi
« #14 : 04 Şubat 2013, 22:37:54 »
Çok teşekkür ederim arkadaşlar hoşbulduk. burda olmak güzelmiş.

Sercan bey insanın memleketi doğduğu yer değil doyduğu yer mantığıyla düşünürsek hemşeri sayılırız  ;)

Hava filtresi, yağ filtresi ve polen filtrelerinin siparişini verdim istanbuldan. bugün alt takımdan gelen sesler için bi baktırayım dedim ve usta direksiyon kutusunun değişmesi gerekiyor dedi   :(  bana biraz masraf açıcak galiba ama inşallah toparlarım.

tekrar hoşbuldum arkadaşlar teşekkürler

agucba

• Amministratore
« #15 : 04 Şubat 2013, 22:45:57 »
Direksiyon kutusu mu değişmesi gerekiyormuş?

Bence bir kaç yere daha gösterin ve hemen değişim yoluna gitmeyin.

///////////////

ismet

• Membro
« #16 : 05 Şubat 2013, 10:21:45 »
öncelikle hoşgeldiniz..

alfa ustaları bile bazen sorunları teşhis edemiyorken başka ustalar direkt olarak size değişim önerecektir. sorun çözülmeyince "demek ki ondan değilmiş, bir de bunu değiştirelim" diyeceklerdir. ancak ücret iadesi yapmayacaklar, hem sizin bütçe azalacak hem de "gördün mü bak alfa sorunlu araba" diyen bir sürü kişi olacaktır.. sorundan emin olunana kadar değişim yapmayın. gerekirse teminat alın, sorun çözülmezse ödeme yapmam deyin. bu konularda forumdan "mutlaka" görüş isteyin. emin olun, burada tecrübelerini ücretsiz paylaşacak onlarca kişi bulacaksınız  :alfisti:
I am the master of my fate
I am the captain of my soul

dragut

• Membro
« #17 : 05 Şubat 2013, 10:42:26 »
Hoşgeldiniz.

Öncelikle verdiğiniz karardan ve gösterdiğiniz cesaretten dolayı sizi tebrik ederim. Bu kadar ön yargıya ve bulunduğunuz yerde servis olmamasına rağmen Alfa aldığınız için. Emin olun size yardımcı olmak için herkes elinden geleni yapacaktır.

Yedek parça konusunda Özgün Bey'in bahsettiği site (www.alfaromeoyedekparca.com) güvenilir bir sitedir. Buradan birçok yedek parça temin edebilirsiniz.

Bakım konusunda size önerim, mekanik konusunda güvenilir ve becerikli bir usta bulun. Hangi parçaların değişeceğine karar verdikten sonra parçaların siparişini verin. Fakat motor konusunda gerçekten Alfa'dan anlayan birilerine aracınızı emanet edin. Ben Hatay'da yaşıyorum. Burada da benzer sıkıntılar var. Ciddi bakımları yaptırmak için altı ayda bir Ankara'ya gidiyorum. Siz de yaz tatillerinde ya da müsait olduğunuz başka zamanlarda Alfa servislerinin olduğu şehirlere yolculuk yaparsanız (Mesela Antep, Adana, Ankara, Mersin) bu işleri orada halledebilirsiniz.
"Alfa sevgisi"

ikesen

• Ziyaretçi
« #18 : 20 Şubat 2013, 00:45:08 »
arkadaşlar bugün ayna ayar düğmesi arızalandı. tamiri mümkün müdür değişmesi gerekir mi? nerden bulabilirim? fiyatı nerelerdedir??

45volkan45

• Membro
« #19 : 20 Şubat 2013, 08:47:08 »
Ayna ayar düğmeni Alfa olarak ararsan bulamazsın. Fiat marea ile aynı.En güzeli düğmeyi sök parçacıları öyle gez genelde Fiat parçalarıyla aynı.

Alfadanadam

• Moderatore
« #20 : 20 Şubat 2013, 08:50:07 »
Ayna ayar düğmeni Alfa olarak ararsan bulamazsın. Fiat marea ile aynı.En güzeli düğmeyi sök parçacıları öyle gez genelde Fiat parçalarıyla aynı.

Makyajlı kasa ile ilk kasanın bu tür ekipmanları farklıdır...

ALFAŞK

• Membro
« #21 : 20 Şubat 2013, 09:17:06 »
aracınız hayırlı olsun
keşke iyi bir servis olsaydı şehrinizde
ama güzel bir bakımdan sonra gönül rahatlığı ile binebilirsiniz
ben alfamı alalı 3 ay oldu toplam 1400 tl verdim
sonunda rahatladık hem alfam hem ben
huzurla binmeniz dileği ile...
''Aslında Herkes Alfa' sını arar, şanslı olanlar bulur.''

45volkan45

• Membro
« #22 : 20 Şubat 2013, 10:39:42 »

Makyajlı kasa ile ilk kasanın bu tür ekipmanları farklıdır...
Bülent bey Haklı makyajlı kasanın ekipmanı farklı aracın makyajlı kasa olduğunu atlamışım yanlış bilgi için özür dilerim.

misket

• Membro
« #23 : 20 Şubat 2013, 11:52:36 »
arkadaşlar bugün ayna ayar düğmesi arızalandı. tamiri mümkün müdür değişmesi gerekir mi? nerden bulabilirim? fiyatı nerelerdedir??

İşinde usta, sök-tak yaparken özenli olacak bir elektrikçide öncelikle tamir yolunu deneyebilirsiniz.

Benim cam açma tuşu arızalanmıştı ustamın yönlendirdiği bir elektrikçiye değiştireyim diye gittim 10 dk. tamir edip bir çay ısmarlayıp para almadan gönderdiler  :)

ArinFırat

• Membro
« #24 : 20 Mart 2013, 09:00:45 »
selamlar..156 kullanıyorum ve diyarbakırdayım.parça konusunda hiçbir sıkıntım yok,rahatlıkla bulabiliyorum..internetteki fiyatlarla hemen hemen aynı..:-) yıllardır arabalarımı götürdüğüm bi usta var, alfamı götüre getire şimdi alfadan anlayan usta oldu :) tüm işlemlerimi rahatlıkla yaptırıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım şimdiye kadar..mardin batman urfa elazığ bingöl muş vs çevre komşu illerdeki tüm arkadaşlara elimden gelen yardımı ve desteği sunabilirim.yeter ki alfanızdan soğumayın ;)

GoogleTagged