Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Mito Vites Körüğü & Topuzu ve Çakmaklıktan 12V Beslemesi  (Okunma sayısı 516 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

stan

• Membro
Selamlar Arkadaşlar,

Bir süredir fellik fellik aradığım Mito'yu bugün Ankara'dan aldım.

Aracın konusunu açıp, detayları tek tek sizlerle paylaşacağım. Ama öncelikle aracın iç mekanında gözüme çarpan, çok da büyük olmayan 3 sorun mevcut. Bunları nasıl çözeriz, bununla ilgili fikirlerinizi rica ederim.

i) Vites körüğünde ufak bir yırtık var. Yedek parça olarak nereden bulabilirim? Yada bu körük herhangi bir araba ile ortak kullanılmış mıdır?
ii) Vites topuzu hafiften gevşek ve sağa sola az da olsa oynuyor. Bunu nasıl olması gereken konumda sıkabilirim?
iii) Çakmak çalışmıyor. Tabi çakmaklığa takılan usb üstünden 12V besleme de çalışmıyor. Bu kronik bir şey midir? ilk olarak neye bakmalıyım?
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ugur_1903e

• Membro
Oncelikle hayırlı olsun. Vites topuzu ve körüğü hakkında @Sercan Keklik yardımcı olur. Cakmaklik olayı büyük ihtimal sigorta ile alakalıdır, bende böyle bir sorun yaşamıştım sorun  sigorta da çıkmıştı.

stan

• Membro
Oncelikle hayırlı olsun. Vites topuzu ve körüğü hakkında @Sercan Keklik yardımcı olur. Cakmaklik olayı büyük ihtimal sigorta ile alakalıdır, bende böyle bir sorun yaşamıştım sorun  sigorta da çıkmıştı.
Eğer dediğin gibi olay sigortadan ise hocam gerçekten çok ince gördünüz;) Yarın ilk iş ona bakarım.

shopalfisti diye bir site buldum, baya güzel şeyler var. oradan hiç alışveriş yapan var mıdır? Özellikle kargo masrafları konusunda fikri olan var mıdır?

http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/Alfa-MiTo/Interior/Leather-Gear-Boot-Cover-Nero-With-MiTo-Letters::6140.html?language=en

DcD-Semih

• Membro
Vites körüğünü yedek parça yerine herhangi bir döşemecide istediğiniz deri/alcantra ve istediğiniz renk dikişlerle orjinalinden daha güzel yapabilirsiniz.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2001 Alfa Romeo 145 1.6 T.spark - Giallo Zoe
2002 Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed - Rosso
2002 Alfa Romeo 156 2.0 T.Spark - Bianco Polare
2002 Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed - Grigio Chiaro
2000 Alfa Romeo 156 2.0 T.Spark - Rosso
2004 Alfa Romeo 156 2.0 T.Spark - Grigio Metallico

stan

• Membro
@DcD-Semih tavsiye için teşekkürler hocam. Kendi döşeme ustama gösterdim körüğü, kendisi direk "ben bunu yaparım" dedi. Baya da cüzzi bir rakama iş hallolacak, yarın körüğü teslim alacağım.

@ugur_1903e tam olarak senin dediğin gibi çıktı hocam. Sigortayı değiştirdik, sıkıntı bitti.

Son olarak vites topuzundaki gevşeklik kaldı. Ona alternatif çözüm verebilecek var mıdır?

Bir de anahtarın kabını shop.alfisti dışında nereden halledebiliriz?

ugur_1903e

• Membro
Anahtar kabını aliexpress den alabilirsiniz 1 aya yakın sürüyor gelmesi ama baya ucuz oluyor. Kalite olarak beklentiniz çok yüksek olmayacaksa tabi.

stan

• Membro
Bugün anahtar kalıbını aliexperessten sipariş ettim. Ayrıca AUX kablosunu da ebay'den sipariş verdim. İkisinin de maliyetleri 10$ altında. İnşallah çok dandik birşey gelmez.

OğuzCanAlantor

• Membro
Hayırlı olsun  :nazar:

ugur_1903e

• Membro
E bay da ödeme ıslemini nasıl yaptiniz? Paypal kapandıktan sonra ödeme baya sıkıntı oluyor.

stan

• Membro
E bay da ödeme ıslemini nasıl yaptiniz? Paypal kapandıktan sonra ödeme baya sıkıntı oluyor.
Bu konuda TT'de arkadaşlar yazmış, oradan görüp de ben de aldım.
Adresi normal türkiye adresi şeklinde tam olarak giriyorsunuz. Sonra ödeme işleminde kredi kartını seçiyorsunuz. Kredi kartı bilgilerini sorduğu sayfada ülke olarak bu sefer turkmenistan'ı seçiyorsunuz. Diğer bilgiler ise hep olması gerektiği gibi dolduruluyor.
Bu yöntem ile çok arkadaş alışveriş yapmış ve sıkıntı olmamış. Benim ürün ocak ayı içinde bana ulaşacak, o zaman net iekilde göreceğiz sıkıntı olup olmadığını.

O değil de, şu vites topuzu gevşekliğine yok mıdur bi çözüm?

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal