Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: OBD Bağlantıları - Fiat Ecu Scan Programı Kullanımı  (Okunma sayısı 56607 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alfadanadam

• Moderatore
Debimetre bu kadar net arıza nadir verir, o da gerçekten öldüğü zaman :)
Ama parça değişimi öncesi temizliği dene mutlaka. Debimetreyi emme borusundan ayırmana gerek olmadan sadece fişin bağlandığı parçayı sökebilirsen bir temizlik denemesi yaparsın.

http://s3.hubimg.com/u/2600570_f260.jpg

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

alfacan

• Membro
Debimetre 17.08.2012 tarihinde  121 bin km de değişmiş . 4 bin km de bozulması şans işi gibi  :(

Temizleme işini denicem ağbi ,  sıfır alma seçeneğinide düşünebilirim ... Ortalama 150 tl civarında sanırım   :kahve:
« Son Düzenleme: 02 Mart 2013, 23:57:20 Gönderen: alfacan »

Alfadanadam

• Moderatore
Debimetre 17.08.2012 tarihinde  121 bin km de değişmiş . 4 bin km de bozulması şans işi gibi  :(

Temizleme işini denicem ağbi ,  sıfır alma seçeneğinide düşünebilirim ... Ortalama 150 tl civarında sanırım   :kahve:

Değişim sonrası resetlenmediği için o hata var olabilir. O hatayı sil ve bir süre kullanıp tekrar kontrol et. Boş yere sağlam şeyi kurcalama :)

alfacan

• Membro

Değişim sonrası resetlenmediği için o hata var olabilir. O hatayı sil ve bir süre kullanıp tekrar kontrol et. Boş yere sağlam şeyi kurcalama :)

Teşekkürler ,

Daha 1 hafta önce kontaktan resetleme işlemi yapmıştım veya ben resetledim sanmıştım . . Arıza kaydını silip tekrar bakıcam hata veriyor mu vermiyor mu diye  :)

Gouki

• Amministratore
Bu işi çözdün Ercan'ım yakında boeing'e de bağlamandan korkuyorum :p

alfacan

• Membro
Bu işi çözdün Ercan'ım yakında boeing'e de bağlamandan korkuyorum :p

:))  neden olmasin ki 

ismail

• Membro
Arkadaşlar az önce gelen bir mailde ilginç bir uygulama vardı. Sizlerle paylaşmak isteddim. Sitesini altta bulabilirsiniz.

Bluetooth ile cihazınıza telefonunuzdan bağlanıyorsunuz. Telefonda uygulama size motor hakkında bilgi veriyor. Arıza kayıtlarına müdahale edebiliyorsunuz. Yakıt kullanım bilgilerini de veriyor. Arıza veya kaza durumunda sizin belirlerdiğiniz kişilere acil durum mesajı atıyor.

Bir bakın isterseniz, mayıs ayında satışa çıkacakmış.

http://www.automatic.com/

http://www.zagg.com/community/blog/70-gadget-plugs-into-your-car-and-syncs-with-your-smartphone-to-diagnose-engine-problems-save-money-on-gas-and-more/?utm_source=SilverpopMailing&utm_medium=email&utm_campaign=Content%20-%20Blog%20Highlights%20-%20032713%20B&utm_content=&spMailingID=5855977&spUserID=MzI4OTM3NzQ3NjAS1&spJobID=69728032&spReportId=Njk3MjgwMzIS1

Alfadanadam

• Moderatore
Yukarıdaki cihaz ve programın JTS motorlu "olamayan" 147 ve 156'ları kapsadığını hiç sanmıyorum. İlgili formdan yıl ve model seçebildiğinize aldanmayın. Örneğin 2005 diye seçtiğiniz 156'yı aslında JTS olarak kabul ediyor. OBD anlamında TS motorlar ile JTS motorlar arasında çok ciddi farklar var.
Akıllı telefonla TS motorlara, Android platformunda sadece Alfaobd, windows platformunda ise multiecuscan'ın ilgili programları bağlanabilir.

ArinFırat

• Membro
hazır pirlerimiz buradayken ; vivid workshop diye bi proğram var.geçen gün sanayide bi elektronikçi usta kurcalarken gördüm,detaylı bakamadım..araçlarımıza ait tüm modeller ve elektronik aksam ile ilgili teknik detaylar,  vb ilgimi çekti..o proğram ile araca müdahale ediliyormu bilgisi olan varmı?

Alfadanadam

• Moderatore
Bahsettiğiniz program tecdoc tarzı bir parça programı yanlış bilmiyorsam. Araca elektronik anlamda müdahale için değil, araçta kullanılan parçaların tüm üreticiler ve parça kodlarını veren bir program. Örneğin yağ filtremiz 14-15 farklı üretici tarafından üretilmiş. Bu program tüm üreticilerin isimlerini, parça numaralarını ve varsa resimlerini veriyor.

ArinFırat

• Membro
bahsettiğiniz dökümantasyon proğramı değildi..googleden aratıp görsellerine bakarsanız eğer nasıl bi proğram olduğunu çözersiniz. kendi sitesinde demosu var http://www.workshopdata.com/identification.do?method=root bu linkten alfa veya başka bi markayı seçtikten sonra ekrana gelen görüntüye bakılırsa bissürü teknik parametreye ulaşabiliriz..

Alfadanadam

• Moderatore
Oldukça güzel bir programa benziyor. Ben eve gidince bir ilgileneyim bununla :)

ArinFırat

• Membro
dediğim kadar var değilmi? demo değilde ful versiyon olsa ekrandaki bütün linkler çalışacak ve araçlarımızın farklı bir çok özelliğini öğrenip belkide müdahale şansımız olacak..işyerinde internet kullanımımız kısıtlı olduğu için download işlemi yapamıyorum..daha önce fiatecu veya benzeri proğram kullanmadığım için hiç bilgim yok,,çalışmanızın sonucunu merakla bekleyecem :) şimdiden kolay gelsin

mustafaolcay

• Ziyaretçi
güzel bilgiler,teşekkürler.

Alfadanadam

• Moderatore
En az 3-4 gün bu işlere bakacak vaktim olmayacak. Merak içindeyim ama beklemek zorundayım diğer meşguliyetler sebebiyle.

ArinFırat

• Membro
sen yeterki bu işi çözerek dön. değil 3-4 gün 30-40 gün daha bekleriz ;) şimdiden kolay gelsin

alfistahakan

• Membro
Benim ustada da vardı bu program ama eski versiyondu.Zar zor internetten yeni sürüm kopyasını buldum cracklaedim çalıştırdım.Yazılım firması çok iyi korumuş zira en az 1000 siteye baktım nerdeyse(belki abarttım:)) .Yalnız programı çalıştırdım marka model seçimi bile yaptım ama araç verilerine ulaşamadım.Program hakikaten dünyada tek diyebilirim.Tüm marka modellere göre parça bilgileri mevcut.
Hakan
Forever Alfa

Onur ÖZTÜRK

• Membro
Ecuscan programında motorun zengin yada fakir karışımda çalıştığını nasıl anlayabiliriz ve bunu nasıl düzeltebiliriz? Bilgisi olan var mı?
                                                                                                                           Stile Italiano

Alfadanadam

• Moderatore
Parametreler kısmında ltf-stf satırı vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bir süredir bağlanma imkanım olmadığı için hatırlamıyorum tam olarak.
Ayrıca enjeksiyon süresinin altında enjeksiyon düzeltme diye bir satır gördüm bu konunun ilk sayfasında.

Alfadanadam

• Moderatore
Dün akşamüstü bir üyemiz ile yaptığım telefon görüşmesinde aşağıda linkini verdiğim ürüne denk geldik. Bu ürün normalde ABS ve airbag için farklı bağlantı ucu gereksinimini ortadan aldırıyor. Üzeirndeki dipswitch'ler sayesinde bir tek bu adaptör sayesinde hem motor, hem ABS hem de Airbag ile ilgili parametreleri görebilir hem de arızaları silebilirsiniz.

http://www.aliexpress.com/item/VAG-KKL-FIAT-ECU-SCAN-Free-Shipping/746434723.html

sp4rc0

• Membro
Parametreler kısmında ltf-stf satırı vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bir süredir bağlanma imkanım olmadığı için hatırlamıyorum tam olarak.
Ayrıca enjeksiyon süresinin altında enjeksiyon düzeltme diye bir satır gördüm bu konunun ilk sayfasında.

FES'de FRA 1-2 ve DTV 1-2 faktörü olarak var.
'06 147 1.6 TS (2006-...)
'17 Volvo V40 CC 1.5 T3 (2017-...)

blazer06

• Ziyaretçi
herkese merhaba
bir sorum olacaktı,formda kurcalamadığım yer kalmadı, aracım 2006 model 156 1.6,bluettoth adaptörle telefonuma bağlanmak istiyorum,fakat iphone kullanıyorum, ios icin hangi programı kullanmalıyım, adaptör olarak hangisini almalıyım obd2 bluetoothlu olan iş görür mü,birde adaptörün arabada sürekli tskılı kalması sorum yaratırmı? üstadlar cok sordum ama bu iş kafamı cok mesgul ediyor.
saygılar

sifyan

• Membro
İyi günler bişey merak ediyorum bu programın register dediğim zaman olmayan bi siteye gönderiyor. googleye soruncada;
http://www.multiecuscan.net/Default.aspx
site çıkıyor. programı indirdim kurdum arayüzleri aynı gibi geldi bana. bide fiatecuscan 3.4.1 versiyonu ile hava yastıkları ve diğer şeyler için obd key istiyor o nedir? kullandığım kablo;
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/elm-327-kablolu-obd-ii-usb-baglanti-cd-78657877

sorunum kablo mudur yoksa başka kablolarada ihtiyacım varmı? şimdiden teşekkür ederim.

alfacan

• Membro
İyi günler bişey merak ediyorum bu programın register dediğim zaman olmayan bi siteye gönderiyor. googleye soruncada;
site çıkıyor. programı indirdim kurdum arayüzleri aynı gibi geldi bana. bide fiatecuscan 3.4.1 versiyonu ile hava yastıkları ve diğer şeyler için obd key istiyor o nedir? kullandığım kablo;
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/elm-327-kablolu-obd-ii-usb-baglanti-cd-78657877

sorunum kablo mudur yoksa başka kablolarada ihtiyacım varmı? şimdiden teşekkür ederim.

Airbag lere bakmak için obd 2 kablosu edinmeniz gerekcektir veya mevcut kablonuzda modifiye yapmanız ...

@gouki söylemişti  :D

sifyan

• Membro

Airbag lere bakmak için obd 2 kablosu edinmeniz gerekcektir veya mevcut kablonuzda modifiye yapmanız ...

@gouki söylemişti  :D

Bu kabloyu kulanan biri varmıdır varsa yaptığı modifikasyonu anlatabilirmi?
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2013, 19:50:07 Gönderen: sifyan »

GoogleTagged