Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: park sensörünün sesi kısıldı...  (Okunma sayısı 8487 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

blackeyekenan

• Membro
Ynt: park sensörünün sesi kısıldı...
« #25 : 12 Şubat 2013, 23:20:45 »
Oysa darıltmadım ama:)

Sent from my iPad using Tapatalk HD

ALFA 156 1.6 DISTINCTIVE (2005)

dragut

• Membro
« #26 : 08 Temmuz 2013, 14:29:17 »
Arkadaşlar benim de park sensörünün sesi daha önceden kesildi geri geldi derken şimdi yine gitti! Galiba bendeki de ya kablolarda temas sorunu ya da hoparlör problemi. Normalde ses arkadan bir yerlerden geliyor. Bunun kontrolünü nasıl yapıyoruz bilen var mı? Yoksa oto elektrikçiye mi gitmek gerekecek?

Bu arada araç mk2 147. Park sensörü aracın kendi oriinal sensörü.
"Alfa sevgisi"

egeozal1

• Ziyaretçi
« #27 : 08 Temmuz 2013, 14:33:06 »
Sesin tam kaynağını bulduğunuz zaman buzzer o bip bip ses çıkaran mekanizma da ayar olacak oradan yükseltip kablolarıda kontrol edebilirsiniz. :)
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

dragut

• Membro
« #28 : 08 Temmuz 2013, 14:40:42 »
Şu an ses gelmediği için nerede olduğunu tam bilemiyorum. Sadece arkalardan geldiğini biliyorum :) (Bagaja yakın bir yerde olabilir.) mk2 orjinal park sensörlerinin belli bir yeri var mı acaba?
"Alfa sevgisi"

egeozal1

• Ziyaretçi
« #29 : 08 Temmuz 2013, 14:45:24 »
3 stop lambasına yakın oluyor genellikle küçük kutucuk

dragut

• Membro
« #30 : 08 Temmuz 2013, 14:47:02 »
3 stop lambasına yakın oluyor genellikle küçük kutucuk

Teşekkür ederim.
"Alfa sevgisi"

Yiğit Doğukan

• Membro
« #31 : 10 Temmuz 2013, 19:07:13 »
Herkese merhabalar, hayırlı ramazanlar. Benim sorunum da park sensörüyle  ilgili olduğundan yeni konu açmaya gerek duymadım.

Bugün, muayene için söktürdüğüm xenon'ları yeniden taktırmak üzere oto elektrikçiye gittim. Xenon'lar takıldı v.s her şey gayet olağan bir şekilde giderken aracı çalıştırıp farları yaktığımda park sensörü aktif hale gelip kalan mesafeyi "0 mt" olarak gösteriyor ve sürekli dit dit dit ötüp duruyor. Oto elektrikçi tekrar açıp baktı ve "Tesisatı komple değişmeliyiz" dedi. Oruç ağız benim şarteller attı ancak yine de sukuneti korudum.
Bir de şu dikkatimi çekti; parkları yakınca bu sorun yaşanmıyor. Xenonlar aktif olunca ötmeye başlıyor. Benim tahminim ampülle beyin arasında ki kabloda sorun olabilme ihtimali. Yarın yine oto elektrikçiye gidicem ancak bu konuda bilgili arkadaşların beni aydınlatmasına ihtiyacım var.

egeozal1

• Ziyaretçi
« #32 : 10 Temmuz 2013, 19:27:51 »
Xenonların montajı yapılırken park sensörüyle ilgili bir işlem yapılmadı değil mi?

Yiğit Doğukan

• Membro
« #33 : 10 Temmuz 2013, 22:14:23 »
Xenonların montajı yapılırken park sensörüyle ilgili bir işlem yapılmadı değil mi?

Yapılan tek işlem, ampüllerin sökülüp xenonların takılması

Yiğit Doğukan

• Membro
« #34 : 11 Temmuz 2013, 11:47:41 »
Herkese merhabalar, hayırlı ramazanlar. Benim sorunum da park sensörüyle  ilgili olduğundan yeni konu açmaya gerek duymadım.

Bugün, muayene için söktürdüğüm xenon'ları yeniden taktırmak üzere oto elektrikçiye gittim. Xenon'lar takıldı v.s her şey gayet olağan bir şekilde giderken aracı çalıştırıp farları yaktığımda park sensörü aktif hale gelip kalan mesafeyi "0 mt" olarak gösteriyor ve sürekli dit dit dit ötüp duruyor. Oto elektrikçi tekrar açıp baktı ve "Tesisatı komple değişmeliyiz" dedi. Oruç ağız benim şarteller attı ancak yine de sukuneti korudum.
Bir de şu dikkatimi çekti; parkları yakınca bu sorun yaşanmıyor. Xenonlar aktif olunca ötmeye başlıyor. Benim tahminim ampülle beyin arasında ki kabloda sorun olabilme ihtimali. Yarın yine oto elektrikçiye gidicem ancak bu konuda bilgili arkadaşların beni aydınlatmasına ihtiyacım var.

Sanırım bu konuyla ilgili kimsenin pek bilgisi yok. Tıpkı oto elektrikçiler gibi :) Bugün sabah 09.00 itibariyle beş adet oto elektrikçi gezdim ve hiç biri çözüm getiremedi. Hepsinin ortak görüşü tesisatın arızalı oluşuydu ama ben tesisatla ilgili olmadığını düşünüyordum. Nitekim tesisatla alakası olmadığını kendim biraz kurcalayarak çözdüm. Sorunun menşei park sensörünün ön tarafta boşta bulunan kablosuyla alakalıymış. Xenon'lar açıkken o kabloyla oynadıkça park sensörü deli gibi ötmeye başlıyor. Sanırım kabloda ki yıpranmadan dolayı şase yapıyordu. Yarım metre kadar kablonun uc kısmından kestim ve ucunu bantladım. Şu an sorun çözülmüş durumda. Oto elektrikçilere kalsaydık tesisatı komple söküp elden geçirecektik.

Gouki

• Amministratore
« #35 : 11 Temmuz 2013, 12:31:06 »
O kablo neden boşta Yiğit ?

Yiğit Doğukan

• Membro
« #36 : 11 Temmuz 2013, 13:16:30 »
O kablo neden boşta Yiğit ?

Benim park sensörü hem ön hem de arka için. Ancak ön tarafa sensörler takılmamış ve kablosu müsait bir yere bantlanmış. O kablo uzun süredir beni işkillendiriyordu nitekim arıza çıkardı başıma :)

Gouki

• Amministratore
« #37 : 13 Temmuz 2013, 15:08:08 »
Turgut abi 147 için bulamadım ama GT'de bagajın sol tarafındaymış. Eper'den 147 için bakınca şöyle bir görüntü var:

dragut

• Membro
« #38 : 13 Temmuz 2013, 21:54:01 »
Teşekkür ediyorum Özgün. Umarım bu kıymetli orijinal sensörün nerede oldugunu buluruz :)
"Alfa sevgisi"

GoogleTagged