Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: PEDAL BOX İŞE YARIYOR MU ?  (Okunma sayısı 8106 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

coolistanbul

• Membro
PEDAL BOX İŞE YARIYOR MU ?
« : 17 Aralık 2017, 01:01:10 »
Pedal box hakkında kullanıcılardan yorum alabilir miyim ?

Özellikle merak ettiğim başlıklar

1- SS ile uyumlu mu ?
2- Orta veya uzun vadede zarar gören oldu mu ?
3- Eco mod gerçekten işe yarıyor mu ? Benzin tüketimini düşeren oldu mu ?
4- Sport modda aracın performansı ne kadar fark etti ?

İlginize şimdiden teşekkürler...
Aşk 3 değil 4 harftir => ALFA
1997 1.6 Boxer 145 Rosso
2003 1.6 TS 156 J
1999 2.0 TS GTV Gümüş Gri
2006 2.0 SS GT

coolistanbul

• Membro
Ynt: PEDAL BOX İŞE YARIYOR MU ?
« #1 : 17 Aralık 2017, 17:49:33 »
https://www.pedalboxturkiye.com/urun

Cihaz bu deneyen var mı ?
1997 1.6 Boxer 145 Rosso
2003 1.6 TS 156 J
2006 2.0 SS GT

Doğa Tosun

• Membro
« #2 : 18 Aralık 2017, 00:18:36 »
bu ürünü pazarlayan her kimse Jet Fadıl ve Sülün Osman'dan sonra gördüğüm en kaliteli dolandırıcı.

Gaza 3 bastığınızda arabaya 5 basmışsınız gibi sinyal gönderen bir cihaz dünya tersine dönse dahi;

YAKIT EKONOMİSİ YAPTIRMAZ.

MOTOR PERFORMANSINIZI ARTIRMAZ.

ARABAYI BOL BOL SAÇMALATIR.

KULLANICI SADECE KENDİNİ KANDIRIR.

Hele ss gibi bir sistemde bol bol saçmalamayı, ilerleyen zamanda robotu kucaklamayı ben garanti ediyorum. Arkadaşlarım aldı. 420d sahibi bir arkadaşım var daha önce yazılımlı 159 ile geçmiştim kendisini, 159'u ölçmek için denemiştik. Çocuk taktı pedalı dedi ki kanka uçuyor araba süper bişey bu. Dedim uçtuğun falan yok, gel deneyelim gör uçuyor musun kaçıyor musun. Denedik, olması gerektiği gibi sonuç öncekinin birebir aynısı. Geri iade şartı ile almış allahtan, gitti verdi geri. Astra otomatiğe takan bi arkadaş şanzımanı bozdu. Daha da örnekler çoğaltılabilir.

Bu ürün ancak ve ancak dizel 159 gibi pedal hissi yavaş otomobillere güncel arabalardaki örneğin DNA sistemi efektini kazandırmak istenirse alınabilir ki bunu da tavsiye etmiyorum. Yazık araba sürekli kafa kaldırır şanzıman ne yapacağını şaşırır. Hele benzinli bi otomobile takılması paranın çöpe atılmasından başka hiçbirşey değil. Buna verilecek parayla arabaya güzel bi yazılım yapılır, işte o zaman GÜÇ artar, YAKIT düşer.
"AlfaRomeo 159 JTDM Dist.Plus Qtronic
"MercedesBenz C180 AMG Selection
"BMW 520i Executive Plus

"Alfa MiTo 1.4 TB (sold)
"Alfa GT 2.0 JTS Selespeed (sold)
"Alfa 147 1.6 TS (sold)
"BMW 320ied 40th year(sold)
"BMW X5 3.0i (sold)
"BMW 320ia (sold)
"MercedesBenz C180 AMG(sold)
"VW Passat B8 Highline(sold)
"Honda Civic SportPlus 182(sold)
"Nissan Navara 4x4 Platinum(sold)

hkmtctnky

• Membro
« #3 : 18 Aralık 2017, 00:52:05 »
Pedal Box kendinizi tatmin etmekten öte biyere gidemez ne yazık ki. Uzun uzun yazacaktım ama Doğa yeterince özetlemiş, paranıza yazık :)
'03 Opel Corsa 1.7 DTi 3dr (Casablanca Weiß)
'07 Opel Corsa 1.4 Sport 3dr (MetroBlau)
‘06 AlfaRomeo 147TI 3dr (RossoAlfa)
05 Opel Corsa 1.3 CDTi 3dr (Casablanca Weiß)
------------------------------------------------
‘09 AlfaRomeo MiTo (NeroEtna)
'05 MB CLS350
'07 Renault Clio 1.6 BVA

evrenalpar

• Membro
« #4 : 18 Aralık 2017, 10:15:11 »
Forumda 159'unda kullanan biri vardı diye hatırlıyorum. Performansta iyileşme beklemek hayal olur bence de ama sürüş zevkini artırıyor ve arabaya zarar vermiyorsa neden olmasın. Özellikle 159 gibi geç gaz tepkisi olan bir arabada dna'nın dynamic moduna almış gibi gaz tepkisi olması harika bir şey olsa gerek. Gaz basınç tepkimesini artırması ne gibi bir zarar verir bilemedim.
206GTI (2003-2008)
A3 1.6 (2008-2010)
Giulietta M.Air (2010-2012)
Honda CR-V (2012-2013)
Audi A3 1.6TDI S-Tronic (2013 - 2016)
Alfa Romeo 159 1.9JTD SW (2016 -2017)
Giulietta M.Air TCT (2017-...)

coolistanbul

• Membro
« #5 : 18 Aralık 2017, 11:21:04 »
bu ürünü pazarlayan her kimse Jet Fadıl ve Sülün Osman'dan sonra gördüğüm en kaliteli dolandırıcı.

Gaza 3 bastığınızda arabaya 5 basmışsınız gibi sinyal gönderen bir cihaz dünya tersine dönse dahi;

YAKIT EKONOMİSİ YAPTIRMAZ.

MOTOR PERFORMANSINIZI ARTIRMAZ.

ARABAYI BOL BOL SAÇMALATIR.

KULLANICI SADECE KENDİNİ KANDIRIR.

Hele ss gibi bir sistemde bol bol saçmalamayı, ilerleyen zamanda robotu kucaklamayı ben garanti ediyorum. Arkadaşlarım aldı. 420d sahibi bir arkadaşım var daha önce yazılımlı 159 ile geçmiştim kendisini, 159'u ölçmek için denemiştik. Çocuk taktı pedalı dedi ki kanka uçuyor araba süper bişey bu. Dedim uçtuğun falan yok, gel deneyelim gör uçuyor musun kaçıyor musun. Denedik, olması gerektiği gibi sonuç öncekinin birebir aynısı. Geri iade şartı ile almış allahtan, gitti verdi geri. Astra otomatiğe takan bi arkadaş şanzımanı bozdu. Daha da örnekler çoğaltılabilir.

Bu ürün ancak ve ancak dizel 159 gibi pedal hissi yavaş otomobillere güncel arabalardaki örneğin DNA sistemi efektini kazandırmak istenirse alınabilir ki bunu da tavsiye etmiyorum. Yazık araba sürekli kafa kaldırır şanzıman ne yapacağını şaşırır. Hele benzinli bi otomobile takılması paranın çöpe atılmasından başka hiçbirşey değil. Buna verilecek parayla arabaya güzel bi yazılım yapılır, işte o zaman GÜÇ artar, YAKIT düşer.
Yanıt için teşekkürler.

Pedalbox yerine, JTS için bildiğiniz yazılım yapan bir yer var mı ?
1997 1.6 Boxer 145 Rosso
2003 1.6 TS 156 J
2006 2.0 SS GT

coolistanbul

• Membro
« #6 : 19 Ağustos 2018, 12:23:34 »
Pedalbox işe yarıyor mu başlığını açtığımda henüz satın almamıştım. Deneme amaçlı aldım. 8 aydır kullanıyorum.

Her hangi bir ürün hakkında kullanmadan deneyimlemeden bir şeyler yazmak huyum değildir. O yüzden 8 aylık tecrübemi sizlere aktarıyorum.

1- İnternet kanalıyla satın aldım. Taksitle. Ertesi gün elimdeydi. Yanında da hediye olarak erkek bakım seti göndermişlerdi.

2- Serviste 5 dk. da takıldı. Montajını sizde yapabilirsiniz.

3- Modları mevcut : Eco Dinamik Sport

4- Eco modda gaz tepkimesini iyileştirirken şehir içinde %10-15 yakıt tasarrufu sağladı.

5- Dinamik modda yakıt tüketimi değişmezken gaz tepkisi iyileşti.

6- Sport mod gaz tepkisi inanılmaz iyileşti.

Kullanımı son derece kolay.

Faydaları :

Bu cihazı kullanmadan anlamanız mümkün değil. Dinamik moda aldığınızda aracınızın aslında gaz tepkisinin ne kadar hantal olduğunu anlıyorsunuz. Ya da fabrika ayarlarının ne kadar limitli olduğunu.

Benim aracım GT 2.0 Selespeed. Performansı doyurucu bir Alfa modeli olmasına rağmen Pedalbox dan sonra gaz tepkileri inanılmaz iyileşti.

Şöyle bir örnek verebilirim : Pedalbox'ı DNA da ki sadece gaz tepkisinin iyileşmesi olarak düşünün. Zaten başkada bir şey yapmıyor. Ne hp ne de torque üzerine hiç bir etkisi yok olamazda.

Herhangi bir performans testi yapmadım. Ancak gerekte hissetmedim. Zten aracımı sakin kullanırım, ihtiyacım olmadığı sürece de  zorlamam. Cihazı kullanırken hissettiğim aradaki fark yeterli oldu. Alma amacım aslında yakıt tüketimini azaltmak içindi ve bunda da başarılı oldu. Yan faydası da istediğiniz zaman dinamik / sport moda alarak sadece gaz tepkime süresini azaltırken verdiği performans keyfini yaşamak.

Özetle hiç kullanmadıysanız ve düşünüyorsanız kesinlikle öneririm.

Keyifli sürüşler...

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1997 1.6 Boxer 145 Rosso
2003 1.6 TS 156 J
2006 2.0 SS GT

octinum

• Moderatore
« #7 : 19 Ağustos 2018, 19:09:52 »
Eline sağlık, üşenmemişsin yazmışsın. :) Bizim gruplar biraz daha muhafazakar galiba bu konularda, ben de dahil.

En çok yakıt tasarrufunun bu kadar abartılı olmasına şaşırdım. Onun dışında, sport mod'da vites değişim zamanlamalarına dikkat ettin mi? Daha geç değişiyor olabilir mi? Yani normal kullanımında SS'in çıkacağı devrin yukarılarında değiştiriyor olabilir mi vitesi?

Bir de SS'te gerçekten dikkatli ol. :) Debriyajı nsıl bırakacağını belirlemek için gaz pedal sensör bilgisini de kullanıyor. Yani aslında atıyorum benim %50 gaz pedal seviyesinde verdiğim komutun sen gaza %25 basarken veriyorsun. SS de debriyaj bırakma hızı vb. parametrelerini ona göre ayarlıyor. Bu aynı zamanda aktarma sistemi ömrünü de sürekli performanslı kullanımın yaptığı gibi azaltacaktır.

156 için konuşuyorum, bu Pedal Commander'ın benim yapamadığım bir şeyi yapmasına hala ihtimal veremiyorum ben. :) Gaz pedalını birkaç cm kaydırmam zaten milisaniyeler mertebesinde. Gaza %75 basmak istiyorsam pedal konumunu oraya getiririm. Daha da önemlisi, bu tip cihazlardaki en büyük endişem gaz pedal hassasiyetimi yoketmeleri. Limitte viraj alırken gaz pedal mesafesinin tamamını kullanabilmek istiyorum. Bu pedal yanıltma cihazları işte bu hassasiyeti alıp götürüyor performans modlarında.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

coolistanbul

• Membro
« #8 : 20 Ağustos 2018, 11:06:22 »
Eline sağlık, üşenmemişsin yazmışsın. :) Bizim gruplar biraz daha muhafazakar galiba bu konularda, ben de dahil.

En çok yakıt tasarrufunun bu kadar abartılı olmasına şaşırdım. Onun dışında, sport mod'da vites değişim zamanlamalarına dikkat ettin mi? Daha geç değişiyor olabilir mi? Yani normal kullanımında SS'in çıkacağı devrin yukarılarında değiştiriyor olabilir mi vitesi?

Bir de SS'te gerçekten dikkatli ol. :) Debriyajı nsıl bırakacağını belirlemek için gaz pedal sensör bilgisini de kullanıyor. Yani aslında atıyorum benim %50 gaz pedal seviyesinde verdiğim komutun sen gaza %25 basarken veriyorsun. SS de debriyaj bırakma hızı vb. parametrelerini ona göre ayarlıyor. Bu aynı zamanda aktarma sistemi ömrünü de sürekli performanslı kullanımın yaptığı gibi azaltacaktır.

156 için konuşuyorum, bu Pedal Commander'ın benim yapamadığım bir şeyi yapmasına hala ihtimal veremiyorum ben. :) Gaz pedalını birkaç cm kaydırmam zaten milisaniyeler mertebesinde. Gaza %75 basmak istiyorsam pedal konumunu oraya getiririm. Daha da önemlisi, bu tip cihazlardaki en büyük endişem gaz pedal hassasiyetimi yoketmeleri. Limitte viraj alırken gaz pedal mesafesinin tamamını kullanabilmek istiyorum. Bu pedal yanıltma cihazları işte bu hassasiyeti alıp götürüyor performans modlarında.
Eko modda benimde beklentimi aştı hem gaz tepkimesini hafifçe (%10-15) iyileştirdi hemde sarfiyatı azalttı.

Spor modda pek kullanmıyorum genelde dinamik modu tercih ettim.

Vites değişimlerinde bir gecikme olmadı.

Hassasiyet meselesi sadece park manevralarında rahatsız etti ama ona da kısa zamanda alışıyorsunuz. Bir başkası park edecekse pedalbox ı kapatmak en güvenlisi.

Dinamik yada spor modda olsun sportif sürüşlerde ayağınız kısa bir sürede iyileşmiş gaz tepkisine alışıyor. Pedalbox ı kapattığınızda aracınızın normal gaz tepkimesinin ciddi hantal olduğunu anlıyorsunuz. Eğer isterseniz her mod için manuel olarak gaz tepkime hassasiyetini kademeli ayarlayıp hafızasına kaydetmek mümkün. Pedalbox yada muadillerini 156, 159, GT gibi modellere öneririm.

Dna sistemi olan Alfalarda ihityaç duyulacağını zannetmiyorum.

Teşekkürler katkınız için.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1997 1.6 Boxer 145 Rosso
2003 1.6 TS 156 J
2006 2.0 SS GT

S.Asil

• Membro
« #9 : 20 Ağustos 2018, 16:36:12 »
Merak ettiğim bir konuydu , bayağı açıklamada bulunmuşsunuz teşekkürler. İleri seviye gelişmeler için takipteyim.  :alfisti:
Alfa Romeo 156 SW mk2 (1)
Alfa Romeo 156 1.9JTD mk1.5 (2)

mahmutboz-pedalbox

• Membro
« #10 : 04 Ekim 2021, 08:57:58 »
Yorumunuz ve düşünceniz için teşekkür ederiz. PedalBox araçlarımızda herhangi bir tork artışı beygir artışı sağlamaz ve araçlarda şanzımana motor ve araç beynine hükmetmez. PedalBox araçlarımızdaki gaz pedallarını daha hassas hale getirir ve 2005 yılından sonra ki dönem de elektronik gaz pedalına sahip her araçta bulunan gaz tepkime gecikmesini ortadan kaldırarak araçların o aşamadaki ölü kaybını ortadan kaldırır. PedalBox bir sürüş modu uygulamasıdır ve yakıt tasarruf cihazı değildir ama TUV tarafından yapılan araştırmalarda ve analizlerde city modunda %4 - %7 arasında bir yakıt tasarrufu sağladığı onaylanmıştır. Alman markası DTE Systems'in uygulaması olup, kullanıcılarına da tüm güvenlik ve garanti koşullarını sunmaktadır. Yaşadığınız sorunun çözüme ulaştırılması ve incelenmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
444 3 043
Saygılarımızla…
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

coolistanbul

• Membro
« #11 : 04 Ekim 2021, 10:55:13 »
Admin seneler önce açtığım konuyu kapatabilir misiniz ? rica ederim.
Teşekkürler.

1997 1.6 Boxer 145 Rosso
2003 1.6 TS 156 J
2006 2.0 SS GT

GoogleTagged