Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: rolanti problemi  (Okunma sayısı 1116 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hllzn

• Membro
rolanti problemi
« : 26 Eylül 2016, 04:15:19 »
merhaba arkadaşlar,

aracım 2006 model 1.6 manuel 156.

aylardır üstesinden gelemediğimiz bir sorunumuz var.

arabayı bir yere rolantide bırak, döndüğünde stop etmiş şekilde görürsün.

belirli bir hızda gidiyorsun vites değişeceksin veya tamamen duracaksın debriyaja basman gerekiyor, devir saati hızlı bir şekilde iniyor 0 'a yaklaşıyor bazen topluyor 1 e getiriyor bazen de stop ediyor. Araçta LPG yok. Ama bu sorunu nadiren yapıyor. makineye bağlıyoruz bir şey çıkmıyor. ne bir sensör arızası ne de başka bir şey. boğaz kelebeğinden şüpheleniyoruz ama net değiliz. parça da pahalı zaten.

valla çok can sıkıcı bir durum, yardımlarınızı bekliyorum.

TOLGA a.f.r.

• Membro
Ynt: rolanti problemi
« #1 : 26 Eylül 2016, 11:31:07 »
bence önce akü sağlammıdır ona baktırın çünkü akü zayıfsa fan veya elektiriği ceken başka bişey açıldığında zayıf akım aracınızı rölantisini bozabilir ikinciside manifolddan hava alıyormu ilk bakılacak yerde enjektör lastikleridir bunları kontrol ettirebilirsiniz tabi benin söyleddiklerim teknik bilgidir tahmindir başka aksamındada sorun olabilir alfa ustasının aracınıza bakması gerekebilir iyi günler
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ihsany

• Membro
« #2 : 26 Eylül 2016, 11:31:38 »
merhaba arkadaşlar,

aracım 2006 model 1.6 manuel 156.

aylardır üstesinden gelemediğimiz bir sorunumuz var.

arabayı bir yere rolantide bırak, döndüğünde stop etmiş şekilde görürsün.

belirli bir hızda gidiyorsun vites değişeceksin veya tamamen duracaksın debriyaja basman gerekiyor, devir saati hızlı bir şekilde iniyor 0 'a yaklaşıyor bazen topluyor 1 e getiriyor bazen de stop ediyor. Araçta LPG yok. Ama bu sorunu nadiren yapıyor. makineye bağlıyoruz bir şey çıkmıyor. ne bir sensör arızası ne de başka bir şey. boğaz kelebeğinden şüpheleniyoruz ama net değiliz. parça da pahalı zaten.

valla çok can sıkıcı bir durum, yardımlarınızı bekliyorum.

Rolanti regülatöründen olabilir. Bu parça bilgisayarda hata göstermiyor diye biliyorum.
Alfa Romeo 147 1.6 Eco
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MA TCT
Alfa Romeo 156 2.0

İhsan Yaprak
L'amore è diverso in italiano

hllzn

• Membro
« #3 : 27 Eylül 2016, 16:11:23 »
bence önce akü sağlammıdır ona baktırın çünkü akü zayıfsa fan veya elektiriği ceken başka bişey açıldığında zayıf akım aracınızı rölantisini bozabilir ikinciside manifolddan hava alıyormu ilk bakılacak yerde enjektör lastikleridir bunları kontrol ettirebilirsiniz tabi benin söyleddiklerim teknik bilgidir tahmindir başka aksamındada sorun olabilir alfa ustasının aracınıza bakması gerekebilir iyi günler

onu da düşündük akü değiştik.

hllzn

• Membro
« #4 : 27 Eylül 2016, 16:13:16 »
Rolanti regülatöründen olabilir. Bu parça bilgisayarda hata göstermiyor diye biliyorum.

ustama aynen yazdım bakalım ne der.. teşekkürler.

milano 75

• Membro
« #5 : 27 Eylül 2016, 23:48:06 »
konuyu okuyunca direk enjektör oringlerini bakın diyecektim arkadaş yazmış zaten,kesinlikle bakın,başıma geldi ,biliyorum.
delilikten muzdarip değilim,her anının tadını çıkarıyorum

hllzn

• Membro
« #6 : 28 Eylül 2016, 04:03:47 »
konuyu okuyunca direk enjektör oringlerini bakın diyecektim arkadaş yazmış zaten,kesinlikle bakın,başıma geldi ,biliyorum.

emin misiniz? belki ustam bakmıştır ben pek anlamam ne işe yarar bu parçalar. nasıl bir zarar verilirki bu parçaya? bozuluyor mu değişmesi mi gerek nedir? gerçi baktım internete 8 tl fiyatı var ama tuhaf geldi.

ayrıca bu arıza makinede görünmez mi?

yigitekimdemir

• Membro
« #7 : 28 Eylül 2016, 09:10:49 »
90 saniye kontak açık motor kapalı halde  bekleyin, 90 saniye kontak kapalı bekleyin, sonra motoru çalıştırıp 90 saniye bekleyin ve ardından kapatın. Bu işlemler sırasında hiç bir pedal ve butona dokunmayın. En sonunda tekrar çalıştırıp bir tur atın sorunda düzelme var mı bizi bilgilendirin :)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

milano 75

• Membro
« #8 : 28 Eylül 2016, 11:33:03 »
emin misiniz? belki ustam bakmıştır ben pek anlamam ne işe yarar bu parçalar. nasıl bir zarar verilirki bu parçaya? bozuluyor mu değişmesi mi gerek nedir? gerçi baktım internete 8 tl fiyatı var ama tuhaf geldi.

ayrıca bu arıza makinede görünmez mi?
enjektör diplerinde bu oringler,conta yani.zamanla veya sök takla işlevini yitirip ordan hava girişine sebep olabiliyor,buda çalışma dengesini bozuyor.test basit,enjektör diplerine spreyle hafifden su yada balata spreyi sıkılır,kaçak varsa çalışma değişir,hatta gözlede görülür sıvıyı çekişi içine
delilikten muzdarip değilim,her anının tadını çıkarıyorum

hllzn

• Membro
« #9 : 29 Eylül 2016, 03:22:23 »
enjektör diplerinde bu oringler,conta yani.zamanla veya sök takla işlevini yitirip ordan hava girişine sebep olabiliyor,buda çalışma dengesini bozuyor.test basit,enjektör diplerine spreyle hafifden su yada balata spreyi sıkılır,kaçak varsa çalışma değişir,hatta gözlede görülür sıvıyı çekişi içine

ustama söyledim baktım ona dedi kaçak falan yokmuş. şuanda her şeyi denedik diyor yalnızca deneme yanılma yoluyla 3 tane lambda sensörünü değişip görmek lazım diyor veya beyin değişecek dedi.

hllzn

• Membro
« #10 : 29 Eylül 2016, 03:24:34 »
90 saniye kontak açık motor kapalı halde  bekleyin, 90 saniye kontak kapalı bekleyin, sonra motoru çalıştırıp 90 saniye bekleyin ve ardından kapatın. Bu işlemler sırasında hiç bir pedal ve butona dokunmayın. En sonunda tekrar çalıştırıp bir tur atın sorunda düzelme var mı bizi bilgilendirin :)

hocam çok enteresan bir çözüm sundunuz, mantığını anlatmanızda bir sakınca var mı? :)

hllzn

• Membro
« #11 : 29 Eylül 2016, 03:54:11 »
rolanti dalgalanması ile onlarca konu var internette ama hiçbiri alfa değil. verilen cevaplarda hiç onların verdiği cevaplara benzemiyor :) ne değişik araba bu alfa..

halil

• Membro
« #12 : 29 Eylül 2016, 09:07:22 »
motordan fren merkezine giden hortumu  ve bağlantılarını kontrol edin.
cehennemde ateş yoktur.her insan kendi  ateşini bu dünyadan götürür.P.S.A

yigitekimdemir

• Membro
« #13 : 29 Eylül 2016, 11:09:05 »
hocam çok enteresan bir çözüm sundunuz, mantığını anlatmanızda bir sakınca var mı? :)
Gaz kelebeğini sıfırlıyor hocam en azından bir süreliğine düzeltebiliyor :)

umitkilic

• Membro
« #14 : 29 Eylül 2016, 13:13:29 »
Motor soğukken yapmayıp ısındıktan sonra yapıyorsa gaz kelebeginin temizlenmesi gerek.kelebeği sökün ve bakın.hareketli kapağın etrafı yağ ve toz birleşiminden tıkanıyor. Balata spreyi halleder senin sorununu (inşallah)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hllzn

• Membro
« #15 : 29 Eylül 2016, 15:52:51 »
Motor soğukken yapmayıp ısındıktan sonra yapıyorsa gaz kelebeginin temizlenmesi gerek.kelebeği sökün ve bakın.hareketli kapağın etrafı yağ ve toz birleşiminden tıkanıyor. Balata spreyi halleder senin sorununu (inşallah)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yok onu defalarca söküp temizliğine baktık, ilk yaptığında bakmıştık gerçekten baya kirlenmişti temizledik ama sorun devam ediyor. teşekkür ederim.

hllzn

• Membro
« #16 : 29 Eylül 2016, 16:05:19 »
motordan fren merkezine giden hortumu  ve bağlantılarını kontrol edin.

danışacağım, teşekkürler.

hllzn

• Membro
« #17 : 29 Eylül 2016, 16:13:32 »

bugün deneyeceğim bunu

hllzn

• Membro
« #18 : 01 Ekim 2016, 03:47:56 »

hiçbir değişiklik yok  :duvar:

yigitekimdemir

• Membro
« #19 : 01 Ekim 2016, 09:58:18 »
hiçbir değişiklik yok  :duvar:
O zaman sorun gaz kelebeği ile ilgili değildir diye düşünüyorum :)

alfacello

• Membro
« #20 : 01 Ekim 2016, 20:55:44 »
Bence bir yerden hava alıyor.Dikkat beyin kelebek denilerek kucağa gelmeyin.İyi kalpli ustalarımız !!!!

hllzn

• Membro
« #21 : 04 Ekim 2016, 03:21:35 »
Bence bir yerden hava alıyor.Dikkat beyin kelebek denilerek kucağa gelmeyin.İyi kalpli ustalarımız !!!!

ne demeleri lazım?

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal