Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Rölantide Titreme(motorun sarsıntılı çalışması),Devir göstergesi sabit  (Okunma sayısı 2122 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fluhayat

• Membro
Herkese iyi akşamlar. 2004 model 1.6 Alfa Romeo 156'ım var. 2 gün önce aniden başlayan bir sorunla karşılaştım. Arabamın lpg regülatöründe sorun olduğu için onu değiştirmek için gazcıya gittim. regülatör değiştirildi ve ben arabamı aldım. ancak arabaya biner binmez arabanın titrediğini farkettim. Benzine alıp deneyince aynı şey devam etti. Bu durum sadece rölantideyken oluyor ya da araba hareket ederken farkedemiyorum. ama arabayı ilk çalıştırdığımda haliyle devir yüksek olduğundan böyle bir durum yaşamıyorum.  motor ısınıp devir 0.9 civarına geldiğinde motorda sarsıntılı çalışma başlıyor. performansta veya başka bişeyinde sorun yok. yakıt sarfiyatı normal düzeylerde. regülatör, hava hortumunun o kısmına takıldı. acaba ordaki bir sensör ya da başka bişey yerinden mi oynadı. pek kurcalamak da istemiyorum iyice bozarım diye. şimdi aracı sanayiye götürsem leş kargası gibi çökerler onu değiş bunu değiş beni mahvederler. sizin bu konuyla ilgili bir fikriniz var mı? şimdiden teşekkür ederim.
bakımları yaptırdığımda ustam bujilerin kablolarının bobinin ve sibop ayarlarının vs iyi durumda olduğunu söylemişti.
alfa romeo 2004 156 distinctive

halil

• Membro
Boğaz kelebeğini temizletin.ateşleme  bobinini,buji ve kablolarını kontrol ettirin.
cehennemde ateş yoktur.her insan kendi  ateşini bu dünyadan götürür.P.S.A

melih123

• Membro
Rolantide titremenin büyük sebebi aracın hava alış tesisatından kaynaklanıyor eğer çekişte sıkıntı yoksa, hava hortumları hava filitresi kutusunun iyi kapandığını ve boğaz kelebeğin durumuna bakılmalı.
Alfa Romeo Gt 2.0 JTS Selespeed

fluhayat

• Membro
elektrik ve ateşleme sisteminde bir sorun olmadığını söylemişti ustam. sibop ayarları da iyiydi. şimdi geçenlerde ben bunun triger setini değiştirtmiştim. acaba sente mi kaçırdı da yeni yeni belirmeye başladı. egsozda da pıtı pıtı bir ses var. böyle bişey olabilir mi? sente kaçsa anında belli etmezmiydi kendini? kafam karıştı iyice.

tfnsmsk

• Membro
Öncelikle geçmiş olsun,
Umarım benim yaşadığım sorun değildir,
...
LPG, 1.silindirin büyük buji yatağını eritmişti..
Uzun yolda başıma geldi, yalnızca rölantide sallıyordu..
Detay bilgi, aşağıdaki linkin 13 ve 14. sayfalarında mevcut,
http://www.alfistiturkey.com/forum/uyelerimiz-ve-alfa-romeo-lari/06-bj-999-'99-156-2-0/300/
...
Sorun, umarım bu değildir, saygılar
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2016, 20:07:43 Gönderen: tfnsmsk »
sportif ruh.

fluhayat

• Membro
Öncelikle geçmiş olsun,
Umarım benim yaşadığım sorun değildir,
...
LPG, 1.silindirin büyük buji yatağını eritmişti..
Uzun yolda başıma geldi, yalnızca rölantide sallıyordu..
Detay bilgi, aşağıdaki linkin 13 ve 14. sayfalarında mevcut,
http://www.alfistiturkey.com/forum/uyelerimiz-ve-alfa-romeo-lari/06-bj-999-'99-156-2-0/300/
...
Sorun, umarım bu değildir, saygılar

sağolasın hocam. birden beliriveren bir durum olduğu için anlamlandıramadım. çünkü usta chek up yapıp bir sorun görememişti. lpgcide regülatör değişimi yaptıktan sonra bu durum belirdi. ben de az önce eve döndüm. kaputu açtım orasına burasına baktım. yokladım falan.sonra gittim 70 liralık benzin aldım.kafayı kırıp yola çıktım. benzinde kullandım. çok zorlamadan 120-140 aralığında kullandım. sonrasında araba böyle gaz verdiğimde yememeye başladı ve akabinde aniden kendine geldi. çekişi falan düzeldi. fakat motorun sesi eskisi gibi değil sanki yüksek devirde. ya da hava koşullarından kaynaklı bir ses de olabilir. evin önüne parkettim ve kaputu açıp motora baktım ve sarsıntı neredeyse bitmiş gibiydi.  kendine ustayım diyen lpg ustacığı  benim gaz ayarını yaparken acaba avans ayarını mı bozdu ne yaptı anlayamadım. yarın en iyisi eskişehire götürüp ustaya bırakayım. alsın baksın. teşhisi ya tam koysun ya da dokundurtmayacam. ne olacaksa olsun. onu değiştir bunu değiştir yapamam. ben arabamı bu sanayiciler beni yolsun diye almadım.

fluhayat

• Membro
herkese tekrardan merhaba. bugün sabah erkenden çıkıp eskişehirde otobay(osman ustaya) gittim. yolda giderken de çekişte problemler yaşadım. yokuşta araba kendini bırakıyor ve beni zorlama ölecem diyordu resmen. her neyse osman ustaya gittim arabayı aldı şöyle bi denedi ve bu arabayı bana bırak bi bakayım dedi. olası durumlarla ilgili fikir yürüttük. subap,buji,bobin, buji kablosu vs. gibi şeylerin sağlam olduğunu bunlara dokunulmaması gerektiğini söyledi. regülatör değişiminden sonra böyle bişey olduğu konusuna yoğunlaştık. gaz ayarı, debimetre, gibi şeylere yoğunlaştık. osman usta kaputu açıp şöyle bir kol açan etti yeni baştan. bakarken regülatöre bağlı olması gereken "vakum hortumunun" boşta olduğunu gördü. yerine takınca herşey düzeldi. meğersem o hortum ekstra hava alıp debimetrenin ölçümünü sağlıklı yapmasını engelliyormuş. o hortum REGÜLATÖRÜN altında kaldığı için ben de farketmemiştim açıkçası. anlayacağınız sorun çözüldü. ellerine sağlık. tabi bu bana biraz pahalıya mal olacak gibi. radara girdim sanırım  :alkis: :alkis: :clover:

fluhayat

• Membro

ihsany

• Membro
Geçmiş olsun, hortumun bir fotoğrafını koyabilir misiniz, neresi çıkmış?
Alfa Romeo 147 1.6 Eco
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MA TCT
Alfa Romeo 156 2.0

İhsan Yaprak
L'amore è diverso in italiano

fluhayat

• Membro
Geçmiş olsun, hortumun bir fotoğrafını koyabilir misiniz, neresi çıkmış?

teşekkür ederim. elimde fotoğraf yok ancak netten bulduğum fotoğrafı yükleyeyim.

http://i.hizliresim.com/jB9r1n.jpg

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal