Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: STOP ETME SORUNU ACİLL :(  (Okunma sayısı 1187 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emremeletli

• Membro
STOP ETME SORUNU ACİLL :(
« : 27 Ekim 2016, 10:12:40 »
Merhaba,
Aracım 2006 model 1,6 twinspark benzin+lpg li  alfa 156   
Bir hafta önce aracımı bakıma götürdüm motor bakımı yağ filitreler vs değişti.ayrıca triger değişimi ön disk ve balata ve el firen teli değişimi yapıldı.
Sorun şuki ertesi gün araç trafik ışıklarına yaklaştığımda fren ve debriyaj ile dururken devir 1 in altına iniyor ve stop ediyor.1 gün etmiyorsa ertesi gün 4 lambanın 3 ünde ediyor.normal çalışmada rolantide bir problem yok motorda ses yok.çalışma çok düzgün.
ustayla görüşüp aracı lpgden benzine çektim lpgdeki kadar sık yapmasada bu sefer stop etmiyor fakat devir bazen 1 in altına iniyor stop edecek gibi oluyor topluyor sonra.
aracı bilgisayara bağlattık debimetre hatası çıkmıyor.şüphem debimetre idi.şuan aklıma beyin geliyor yada elektriksel bir sorun gibi geliyor...bobin desek stop etmez yada tekleme yapar en azından diye düşünüyorum.konu hakkında fikirlerinizi rica ediyorum.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ihsany

• Membro
Ynt: STOP ETME SORUNU ACİLL :(
« #1 : 27 Ekim 2016, 10:52:49 »
Rolanti müşürü ve rolanti regülatörü ikilisini kontrol ettirebilirsiniz. Benzin az geldiğinde de benzer durum olabilir.
Alfa Romeo 147 1.6 Eco
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MA TCT
Alfa Romeo 156 2.0

İhsan Yaprak
L'amore è diverso in italiano

A.S.GÜMÜŞ

• Membro
« #2 : 27 Ekim 2016, 17:55:46 »
Kelebek motorunu resetlemeyi deneyin, anahtarı mar konumuna getirip 1,5 dk bekleyin, kontağı kapatın 1,5 dk bekleyin ardından tekrar 1,5 dk mar konumunda bekleyin ve motoru çalıştırın, 5-10 dk rolantide çalışsın, 156'ım varken benzer sorunu yaşamıştım, bu şekilde hallettiğim oldu. Devir dalgalanması ve stop etme durumu bende kelebek motoru ile ilgiliydi. Tabi bakım sırasında Lpg sökülüp takıldığı için ayar yapılması da gerekiyor

07 DH 800

halil

• Membro
« #3 : 27 Ekim 2016, 18:18:27 »
buji ,buji kablosu ve bobinleri kontrol ettirin.
cehennemde ateş yoktur.her insan kendi  ateşini bu dünyadan götürür.P.S.A

murat

• Amministratore
« #4 : 28 Ekim 2016, 15:08:19 »
Benzer sorun bende 145 varken rölanti regülatöründen kaynaklanmıştı.
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)

TOLGA a.f.r.

• Membro
« #5 : 30 Ekim 2016, 09:18:51 »
Kelebeğin temizlenmesi işinizi görür

Majo

• Membro
« #6 : 31 Ekim 2016, 22:50:52 »
Rölanti regülatörü, boğaz kelebeği ve benzin pompasının oringi. Bu üç seçeneği gözden geçirin.
Risk yoksa ben de yokum.

fluhayat

• Membro
« #7 : 07 Kasım 2016, 17:29:21 »
eskiden bende marea vardı bende de vitesi boşa aldığımda yapıyordu. bir kaç kere yaptı sonrasında kendi kendine geçti ve üstünde durmadım. sizin elektriksel olsa giderken de bunu bir şekilde yapması gerekir. ya da arada tekleme falan yapması gerekir. benim aklıma da hava sisteminden olabileceği geliyor. çünkü yavaşladığında hava sistemi giderken ki kadar hava alamıyor sonuçta. bir de beyinden kaynaklı da olabilir. sensörlerden birinin yanlış bir bilgi göndermesi sonucu olabilir. ama usta napıyor hemen buji buji kablosu bobin vs değişiyor sormadan etmeden. ezbere iş yapıyor çoğu.
alfa romeo 2004 156 distinctive

baronet

• Membro
« #8 : 08 Kasım 2016, 20:41:48 »
Merhaba,
Aracım 2006 model 1,6 twinspark benzin+lpg li  alfa 156   
Bir hafta önce aracımı bakıma götürdüm motor bakımı yağ filitreler vs değişti.ayrıca triger değişimi ön disk ve balata ve el firen teli değişimi yapıldı.
Sorun şuki ertesi gün araç trafik ışıklarına yaklaştığımda fren ve debriyaj ile dururken devir 1 in altına iniyor ve stop ediyor.1 gün etmiyorsa ertesi gün 4 lambanın 3 ünde ediyor.normal çalışmada rolantide bir problem yok motorda ses yok.çalışma çok düzgün.
ustayla görüşüp aracı lpgden benzine çektim lpgdeki kadar sık yapmasada bu sefer stop etmiyor fakat devir bazen 1 in altına iniyor stop edecek gibi oluyor topluyor sonra.
aracı bilgisayara bağlattık debimetre hatası çıkmıyor.şüphem debimetre idi.şuan aklıma beyin geliyor yada elektriksel bir sorun gibi geliyor...bobin desek stop etmez yada tekleme yapar en azından diye düşünüyorum.konu hakkında fikirlerinizi rica ediyorum.

Bakımın ertesi günü bu problemle karşılaştıysanız, muhtamelen hava filtresi değiştirirken veya başka bi işlem esnasında hava emiş borusu üzerinde bir nokta gözle görünmeyen bi açıklık kalmış olabilir. debimetrenin bakım sonrası arızalanması çok zor ihtimal,

rölanti motoru da bakım sonrası pat diye arızalanmaz.

arkadaşların yaklaşımları normal şartlarda doğru yani rölanti motoru ve debimetre en yuksek olasılıkla parçalar bu arızaya neden olabilecek...

ancak bakımın hemen ertesi günü oldu demişsiniz, ben de bu yuzden bu 2 parçanın arızalanma olasıklarını düşünmedim. ancak hava emiş borusunda debimetreye gelen kısma kadar ve debimetreden boğaz kelebeğine olan kısma kadar herhangi bi noktadan hava almaya neden olacak bi durum oluşmuş olabilir.

yağ miktarını fazla koyup bujiler yağlanmış olabilir...

fluhayat

• Membro
« #9 : 09 Kasım 2016, 11:30:56 »
Şimdi aklıma geldi. yanlışım varsa düzeltin. yeni nesil araçlarda cut off sistemi var. gaza basmadığımızda araçların gücü mekanik enerji olarak elde edilir. yakıt kullanımı o esnada sıfırdır ve ya çok çok azdır zaten. bu yüzden yakıt sistemi ve ateşleme sistemi çalışmaz. beyin sadece mekanik enerjiden yararlanır. bana göre aracın beyinde oluşan yanlış bir komut buna neden oluyordur diyorum.ya da hava akış sisteminde.
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2016, 11:35:17 Gönderen: fluhayat »
alfa romeo 2004 156 distinctive

musa düzgün

• Membro
« #10 : 19 Aralık 2016, 11:40:41 »
Triger setini değiştirirken dış atlatması yapmış olabilir usta

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal