Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: su motoru gibi ses ???  (Okunma sayısı 1210 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xtreme06

• Ziyaretçi
su motoru gibi ses ???
« : 26 Ağustos 2007, 22:01:16 »
Dün ankaradan dönerken shell den benzim aldım . Boluyu geçtikden sonra arabada sanki biri tutup bırakıyormuş gibi yığılmalar olmaya başladı.Gaza basıyorum gaz yemiyor, bekleme yapıyor.Hiç bir şekilde stop etmiyor, rölantisi felanda düzgün.. Neyse bi 10 dk mola verdim , tam yola çıkacam, araba albeların dizelleri gibi gaza bastığım halde gaz yemeyip sonra birden fırlama yaptı. Bununla beraber rölantideyken  garip bir ses , aynı su motoru gibi pör pör pör pör pör ....  hafta içi servise götürcem tabi. Ama daha önce başına böyle bişey gelen varmı? Malum, servise hiç bişey bilmeden gitmek istemem.
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2007, 10:51:47 Gönderen: xtreme06 »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

admin

• Amministratore
su motoru gibi ses ???
« #1 : 26 Ağustos 2007, 22:16:37 »
Kötü benzin, mümkünse depodakini çektirip temizini koy.
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2007, 22:16:37 Gönderen: a/a »
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

alfa146

• Ziyaretçi
su motoru gibi ses ???
« #2 : 26 Ağustos 2007, 23:35:38 »
metro tesislerindeki shell istasyonundan mı aldın??
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2007, 23:35:38 Gönderen: alfa146 »

ilkaysarp

• Ziyaretçi
su motoru gibi ses ???
« #3 : 27 Ağustos 2007, 09:17:28 »
Kötü benzin. Shell'in denetimlerinin zayıf olduğunu düşünüyorum. Farklı shellerden kaynaklı kötü benzinden kaynaklı olarak farklı marka iki aracımızında katalitik konvertörleri tıkandı. Deponuzu boşalttırdıktan sonra mutlaka benzinden örnek alın, yapılan tamir masraflarının faturasını almayı kesinlikle ihmal etmeyin. Daha sonra shellin müşteri hizmetlerine başvurun. Bu söylediklerimi akıl edememiş, o yüzden hakkı mı arayamamıştım.
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2007, 09:17:28 Gönderen: ilkaysarp »

xtreme06

• Ziyaretçi
su motoru gibi ses ???
« #4 : 27 Ağustos 2007, 09:30:03 »
Anakaraya giderkende yenisahra metro marketin karşı tarafındaki shellden benzin aldım . Gerizekalı pompacı pompayı yanlışmı taktı ne yaptı bilmiyorum,  doldurmaya başlar başlamaz,benzin dışarı akmaya başladı. Naapıyosun birader dikkat etsene felan derken, abi senin araba farklı ya, depo hava yapmış o yüzden dışarı veriyo benzini demezmi... Arkadaş bu arabaya ilk defa benzin almıyorum, deponun ağzı yukarı doğruda değil, saçmala felan dedik ama en az 5 milyonluk benzin aktı dışarı. Neyseki kimsede sigara yada benzeri ateş yoktu.  Allah korudu. Walla herşey benimi buluyor bilmiyorum ama en geç yarın aracı kötürmek lazım. İnşallah katalitik tıkanmamıştır. Sizin dediğiniz gibiyse benzin filtresini felan değiştirince düzelir gibi görünüyor.
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2007, 09:30:03 Gönderen: xtreme06 »

xtreme06

• Ziyaretçi
su motoru gibi ses ???
« #5 : 27 Ağustos 2007, 18:26:33 »
Anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz bir özel servis varsa makbule geçer. (agucba sen söyleme abi )
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2007, 18:26:33 Gönderen: xtreme06 »

admin

• Amministratore
su motoru gibi ses ???
« #6 : 27 Ağustos 2007, 18:28:36 »
Carium/Zeki-Onur, Bostancı sanayi 0216 575 44 57 (selamımı unutmayın giderseniz)
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2007, 18:28:36 Gönderen: a/a »

n/a

• Ziyaretçi
su motoru gibi ses ???
« #7 : 27 Ağustos 2007, 18:53:34 »
quote:

benzin filtresini felan değiştirince düzelir gibi görünüyor.

Malesef öyle bir şansınız yok.. Benzin filtresi benzin pompasına entegre şekilde.. Ve bu pompada doğal olarak benzin deposunun içinde.. E benzin deposunu'da açmak içinde arka koltukların sökülmesi gerekiyor malesef : ( .. Nolurdu kaputun içine değiştirilebilir bi benzin filtresi koysalardı..

ha unutmadan benzin pompasını söktürürseniz mutlaka benzinle yıkatın.. bazı sivri akıllı servisler suyla filan çalıştırıyor gözlerimle gördüm : )
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2007, 18:53:34 Gönderen: n/a »

xtreme06

• Ziyaretçi
su motoru gibi ses ???
« #8 : 27 Ağustos 2007, 19:05:58 »
tşkler Bektaş bey. Birde orayı deneyim. Tabi ki selamınızı söylerim..Tanımadık servise gitmekde zulüm. Oooo hoş geldin kucaa muhabbetlerine uyuz oluyorum. Hele bazıları, sanki hiç arabadan anlamıyormuşsun gibi davranıyor. Servis yazmak için olmadık senaryolar çizip, iyice moral bozuyorlar....Araba bi dert, servisleri ayrı dert. Wallaha bıktım desem yeri..
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2007, 19:05:58 Gönderen: xtreme06 »

simendifer

• Ziyaretçi
su motoru gibi ses ???
« #9 : 27 Ağustos 2007, 20:13:25 »
quote:

quote:

benzin filtresini felan değiştirince düzelir gibi görünüyor.

Malesef öyle bir şansınız yok.. Benzin filtresi benzin pompasına entegre şekilde.. Ve bu pompada doğal olarak benzin deposunun içinde.. E benzin deposunu'da açmak içinde arka koltukların sökülmesi gerekiyor malesef : ( .. Nolurdu kaputun içine değiştirilebilir bi benzin filtresi koysalardı..

ha unutmadan benzin pompasını söktürürseniz mutlaka benzinle yıkatın.. bazı sivri akıllı servisler suyla filan çalıştırıyor gözlerimle gördüm : )

Benzin borusunu kesip iki parça arasına benzin filtresi koysak nasıl olur deneyen varmı acaba yada bilgisi olan????
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2007, 20:13:25 Gönderen: simendifer »

n/a

• Ziyaretçi
su motoru gibi ses ???
« #10 : 28 Ağustos 2007, 00:12:27 »
quote:

Dün ankaradan dönerken shell den benzim aldım . Boluyu geçtikden sonra arabada sanki biri tutup bırakıyormuş gibi yığılmalar olmaya başladı.Gaza basıyorum gaz yemiyor, bekleme yapıyor.Hiç bir şekilde stop etmiyor, rölantisi felanda düzgün.. Neyse bi 10 dk mola verdim , tam yola çıkacam, araba albeların dizelleri gibi gaza bastığım halde gaz yemeyip sonra birden fırlama yaptı. Bununla beraber rölantideyken  garip bir ses , aynı su motoru gibi pör pör pör pör pör ....  hafta içi servise götürcem tabi. Ama daha önce başına böyle bişey gelen varmı? Malum, servise hiç bişey bilmeden gitmek istemem.

« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2007, 00:12:27 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
su motoru gibi ses ???
« #11 : 28 Ağustos 2007, 00:18:48 »
Alıntı
Alıntı

Hemen depoyu boşaltın...95 oktanı koyun...rolantide 10-15 dakika çalıştırın, bu 1 depoyu Alfa nızı fazla zorlamadan bitirin, sonra tekrar fulleyin...2 nci depodan sonra normale doner. Ayrıca, bilmediğiniz bir yerden benzin aldığınızda, uzun yoldaysanız,  gaz yememe problemi başgösterirse kesinlikle zorlamayın ve sakın "ne oldu?" diye 5 nci vitesde gaza sonuna kadar basmayın...silindir kapak contanızı yakarsınız...bu da başınıza birsürü iş açar...
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2007, 00:18:48 Gönderen: n/a »

xtreme06

• Ziyaretçi
su motoru gibi ses ???
« #12 : 28 Ağustos 2007, 09:51:29 »
quote:

Alıntı
Alıntı

Hemen depoyu boşaltın...95 oktanı koyun...rolantide 10-15 dakika çalıştırın, bu 1 depoyu Alfa nızı fazla zorlamadan bitirin, sonra tekrar fulleyin...2 nci depodan sonra normale doner. Ayrıca, bilmediğiniz bir yerden benzin aldığınızda, uzun yoldaysanız,  gaz yememe problemi başgösterirse kesinlikle zorlamayın ve sakın "ne oldu?" diye 5 nci vitesde gaza sonuna kadar basmayın...silindir kapak contanızı yakarsınız...bu da başınıza birsürü iş açar...

Depo şu anda boş. Servise gidecek diye benzin almadım. Ama gaz yememeye  başlayınca 5. vitesde otobanda biraz zorladım. İnşallah contayı zorlamadık.
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2007, 09:51:29 Gönderen: xtreme06 »

Fatih_AurA

• Ziyaretçi
su motoru gibi ses ???
« #13 : 28 Ağustos 2007, 10:11:17 »
quote:

Carium/Zeki-Onur, Bostancı sanayi 0216 575 44 57 (selamımı unutmayın giderseniz)

Geçmiş olsun.Türkpetrol'den dönen shell istasyonlarında buna benzer sorun çok yaşanıyor.Bende Carium'u tavsiye ediyorum.Onur ustaya selamımı söylerseniz sevinirim
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2007, 10:11:17 Gönderen: Fatih_AurA »

xtreme06

• Ziyaretçi
su motoru gibi ses ???
« #14 : 28 Ağustos 2007, 19:26:59 »
Bugün aracı servise bıraktım. (bostancı carium). Sonuç,.. kötünün iyisi.. Pistonun birtanesi hiç çalışmıyor. Araba 3 pistonla taaa ankaradan istanbula kadar geldi , İnanılmaz bişey. İyi yanı , en azından piston da veya subaplarda kırılma, eğrilme yokmuş. Temizliyorlar..Aracı yarın verecekler.  Sebeplerin başında kötü benzin geliyormuş. (Benzin aldığınız yere dikkat edin arkadaşlar.) Gerçekten ne yazacağımı bilemiyorum. Acayip moral bozukluğu var, ve her ..oktan şey benimi buluyor anlamıyorum .. Arabayla ilgili acayip bir şanssızlıktır gidiyor bakalım....Hayırlısı..
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2007, 19:26:59 Gönderen: xtreme06 »

admin

• Amministratore
su motoru gibi ses ???
« #15 : 28 Ağustos 2007, 20:22:06 »
Barış gene şükret, beni bilirler burdakiler şu on senedir falan başıma gelenleri bir anlatsam varya üyfff üff. Arabayı sattığımdan beri unutuldu ama bana Bahtsız Deve derler. Dediğim gibi şüret

Neyse hiç değilse, kısa yolda kesmişsinde, fazlası olmamış. Geçmiş olsun
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2007, 20:22:06 Gönderen: a/a »

Tufan

• Membro
su motoru gibi ses ???
« #16 : 28 Ağustos 2007, 23:42:04 »
geçmiş olsun Barış, hiç beklenmedik anda böyle şeyler olabiliyor. büyük bir sorun çıkarmadığına şükretmek lazım.
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2007, 23:42:04 Gönderen: Tufan »

n/a

• Ziyaretçi
su motoru gibi ses ???
« #17 : 29 Ağustos 2007, 00:01:41 »
geçmiş olsun..
benzini mümkün olduğunca bilindik yerden almakta fayda war.
şehir dışında falansamda bulailirsem opet tercih edip opet kartımı kullanıyorum ki noolur noolmaz :)

geçmiş olsun tekrar
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2007, 00:01:41 Gönderen: n/a »

xtreme06

• Ziyaretçi
su motoru gibi ses ???
« #18 : 29 Ağustos 2007, 10:51:47 »
Herkese tşk  ederim. Walla arabayı aldığımdan beri  bütün kutup ayıları beni buluyor.  Şükrediyom artık daha beter bişey çıkmadı diye.. Biraz önce onur usta aradı. Araç normale dönmüş. (Bektaş Bey size ayrıca tşk ederim. Selamınızı söyledim cariuma baya ilgilendiler. İnşallah fiyatta da yardımcı olurlar.)
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2007, 10:51:47 Gönderen: xtreme06 »