Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Super TCT 2017 ses sorunu  (Okunma sayısı 1455 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Metin88

• Membro
Super TCT 2017 ses sorunu
« : 08 Kasım 2017, 11:43:53 »
Merhaba arkadaşlar bundan yaklaşık 2 ay önce 2015 manuel giulietta mı takas kampanyası ile değiştirip 2017 super tct ye geçtim yalnız araçta kafama takılan bir sorun var.Sorun mu emin de değilim :) Araç durmadan önce tct den tıkır tıkır bir ses duyuyorum ve bu ses sadece ayağım frendeyken ve araç durmak üzereyken duyuluyor araç durunca bu ses kesiliyor vites yükseltirken yada yüksek vitslerden düşerken bu sesi almıyorum mesela 6 dan 5e yada 4den 3e sadece durmak üzereyken tıkırdama şeklinde duyuluyor.Bu sesi alan başka tct dizel kullanıcısı var mı bilgilendirebilirseniz sevinirim.(07LAV80>07LFM57)
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

farukakgun

• Membro
Ynt: Super TCT 2017 ses sorunu
« #1 : 08 Kasım 2017, 11:49:57 »
Vitesi 2 den 1 e alırken oluşan ses diye biliyorum.

Metin88

• Membro
« #2 : 08 Kasım 2017, 11:55:53 »
Vitesi 2 den 1 e alırken oluşan ses diye biliyorum.
2 den 1e yada tam durma anında geliyor sizde aldınız mı? yada araştırdınız mı normal olup olmadığı konusunda

Metin88

• Membro
Super TCT 2017 ses sorunu
« #3 : 08 Kasım 2017, 12:04:48 »
Merhaba arkadaşlar bundan yaklaşık 2 ay önce 2015 manuel giulietta mı takas kampanyası ile değiştirip 2017 super tct ye geçtim yalnız araçta kafama takılan bir sorun var.Sorun mu emin de değilim :) Araç durmadan önce tct den tıkır tıkır bir ses duyuyorum ve bu ses sadece ayağım frendeyken ve araç durmak üzereyken duyuluyor araç durunca bu ses kesiliyor vites yükseltirken yada yüksek vitslerden düşerken bu sesi almıyorum mesela 6 dan 5e yada 4den 3e sadece durmak üzereyken tıkırdama şeklinde duyuluyor.Bu sesi alan başka tct dizel kullanıcısı var mı bilgilendirebilirseniz sevinirim.(07LAV80>07LFM57)

agucba

• Amministratore
« #4 : 08 Kasım 2017, 12:20:28 »
O ses vitesin çalışma sesidir. Mesela siz dışarıda durun ve başkasından arabanızı park ettirmesini isteyin. Tıkır tıkır sesler duyacaksınız. 5 veya 6. viteste duyamazsınız, çünkü ortam sesi bu sesi duymanızı engelleyecektir.

Önceleri ben de bir sıkıntı olarak algılamış ve "Acaba mı?" diye düşünmüştüm ama daha sonra bir keresinde yanımdan geçen bir Citroën'de de aynı sesi duyunca rahatlamıştım.

Bu arada, umarım gerçekten de şanzımanın çalışma sesidir o...

///////////////

ufuksrl

• Membro
« #5 : 08 Kasım 2017, 17:40:48 »
Hem mitomda Hem de giuliettam da bu sesler durma esnasında geliyor. Sorun degil rahat olabilirsiniz. Bu konuda çok mesai harcadım toy dönemlerimde.  :)

Metin88

• Membro
« #6 : 08 Kasım 2017, 19:15:50 »
Hem mitomda Hem de giuliettam da bu sesler durma esnasında geliyor. Sorun degil rahat olabilirsiniz. Bu konuda çok mesai harcadım toy dönemlerimde.  :)
Çok teşekkürler içim rahatladı çünkü biraz sıkıntılı durum :)

Semih izgi

• Membro
« #7 : 09 Kasım 2017, 01:15:24 »
Hatta, yüksek tümseklerden geçerken iyice yavaşlayınca tümsekten geçiş esnasında da o tıkırdama oluyor.  Bende de benzer tedirginlik oluşmuştu ama geçenlerde 2017 tiguandan da aynı sesi duydum ve biraz araştırınca sıkıntı olmadığını öğrendim  :yukari-ok:

Keyifli sürüşler.

Increase

• Membro
« #8 : 09 Kasım 2017, 03:26:00 »

" Araç durmadan önce tct den tıkır tıkır bir ses duyuyorum ve bu ses sadece ayağım frendeyken ve araç durmak üzereyken duyuluyor araç durunca bu ses kesiliyor "
-Öncelikle aracınız hayırlı olsun... Bu yukarda bahsettiğiniz durum motor soğukken oluyorsa sorun yok derim ama, motor ısındıktan sonra yine aynı sesler varsa ki bende motor ısındıktan sonra bırakın tıkır tıkır ses gelmeyi vites geçişlerini (3-2-1) dahi hissettirmiyor.
Increase
156 1.6 TS
159 1.9 JTDM
Giulietta 1.4 TCT 170

Metin88

• Membro
« #9 : 10 Nisan 2018, 15:34:25 »
arkadaşlar serviste halledildi klima borularının çıkardığı bir sesmiş

improveyourselfforever

• Membro
« #10 : 02 Mart 2019, 12:52:45 »
sa , alfa forum sitesinde yapmış olduğunuz yoruma istinaden sizinle konuşmak istedim, sizin içinde uygunsa ... "arkadaşlar serviste halledildi klima borularının çıkardığı bir sesmiş" şeklinde bir yorumunuz olmuş , bende o frene basarken gelen sanki bir boşlukta bir metal sesi duyuyorum ve beni rahtsız ediyor. Tam olarak klima borularının ne gibi bir etkisi varmış bu seste bende gidip söylicem servise ama anlatabileyim en azından yardımcı olur musunuz ?? Daha en önce 3 özel servis ustasına götürdüm hepsi şanzıman bu galiba dedi net bişey yok..

Metin88

• Membro
« #11 : 08 Eylül 2019, 11:36:12 »
klima borularını tutan klips açılmış bende genelde frenlemede ses geliyordu. Borular sabitlenince ses kayboldu

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal