Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Teyp Montajı ve Elektriksel Problem  (Okunma sayısı 2750 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

n/a

• Ziyaretçi
Teyp Montajı ve Elektriksel Problem
« : 09 Ocak 2007, 19:18:20 »
Ama yok yani..pes diyorum sadece :)

ne mi oldu ? şuan ön üst salıncaklardaki gıcırtılar yada tavandan bir süreliğine kesebildiğimiz ama yine dewam eden çatur çutur gacur gucur sesten yada yine arkadan ve amortisörlerden geldiğini düşündüğüm SES lerden bahsetmicem , dert yanmıcam.. çnkü onlarla yaşamaya çalışıyorum artık daha 11aylık arabada kaç bin defa deneyipte kesilmediler servise giderken harcadığım benzinler yeter sırf uğraşmaktan vazgeçmek için..

peki ne oldu?? sanırsak body computer nanay :)
nası mı :) bikaç zmn önce wazgeçtiğim muzik sistemi işine parça parça başlamıştım son 1haftadır herkes önce ana unite yi değiştirmemi öneriyordu ben istemiyordm bozulmasın ön taraf die ama Wolkanku (volkan) ın kaza dan sonra 156 sından söktüğü teybi almaya karar verdim ve bu işe tekrardan başlamak için.. teybi deneme amaçlı taktım. çalışıyordu gayet güzel hatta orj hoparlörlerden gelen seslerde daha kaliteli hale geldi hissedilir şekilde..
dün çerçevede aldım konsol için..taktık baktık fln..kabloları yerleştirmek gerektiğinden biraz çıkık kaldı gece öyle durmasın die eve gelincede söktüm orj. teybi taktım. ama gündüz sony takılıyken ilk olayı fark ettim..

araç çalışırken MERKEZİ KİLİDE basınca ,kapıları kitliyor ama kitleyince sürekli yanması gereken SARI ışık yanmıyordu..
dedim arkada bi söket fln oynattık çok dikkat etmedim sınawlarda yoğun uğraşmadım..
bgn okuldan çıktım eve geliyorum..fb stadının virajı müsait oldkça girmeyi severim yaklaşırken ASR yi kapatırım..
aaa aahh oda ne bastım ne ekranda ASR nin kapandığına dair bişi nede elfreni yanındaki ASR düğmesinin ışığı yanıyor..viraja girdim virajın içinde özellikle gaza bastımm önler patinaja düşünce ASR devreye girsin die.. girdi..ama devreden çıkmıyor..

sonra arkadaşımla buluşup ön tarafı teybi,kartlık/bardaklığı,klima kontrol zımbırtısını komple söktük..
baktık arkada sorun yok kablolarda..
sora bostancıda SPORTİVO ya gidip EXAMİNER a bağlattık..
HATA verir die..

II ııh hatada vermiyor.. hatta dedik belki xenon takmıştım ya yaz sonu ondandır die ama kısa farlarla ilgili bir arıza vermedi..tabi ne merkezi kilit nede asr hakkında arıza vermedi..

TEK bir HATA yazdı... !! FAR YIKAMA RÖLE si ... şaka gibi.. arabada olmayan bir parçanın HATASINI verdi :)
Yılmaz usta araç garanti de olduğundan kurcalamak istemedi ama KIRMAK ın elektrik çisini tavsiye etti..

sora geri dönerken başka şeylerde fark ettik :)

sağ ön cam açma butonun ışığı yanmıyor ama cam ın açılıp kapanmasında sorun yok..
direksiyonun solunda kalan MENU/KM ve FAR YÜKSEKLİK ayar tuşlarının arka aydınlatması geen çalışmıyor..
ve gene içeriden ÖN SİS leri açmak için basınca YEŞİL ışık yanması gerekirken yanmıyor ama ÖN SİSLER yanıyor...

kafayı yemek için.. içerideki sesler yetmiyordu bide bu çıktı hemde elektronik sorunu ve EXAMİNER da gözükmüyor hiçbirşey..

ya işin diğer kötü yanı..teybi aldım okdr başladım ilk adımla buhfta bass ı hftayada amfi yi falan alıp sonra götürüp taktırtacaktım..şimdi yalan oldukk iyice...
ya ne elektronik hastası araba buda hiçbişi yapamıosun..
motor a yapmak istesen yapamıyorsun.. teyp değiştir oda olmuo :)

varmı SONY teyp takıp böyle bişi yaşayan..özellikle orj teybi değiştiren 147 sahibi arkadaşlardan cevap bekliyorum.. varmı teyp değiştirip sorun yaşayan ??

Edited by - Can on 09/01/2007  19:25:18
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2007, 01:24:59 Gönderen: n/a »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

n/a

• Ziyaretçi
Ynt: Teyp Montajı ve Elektriksel Problem
« #1 : 09 Ocak 2007, 19:39:09 »
Bi teyp takmakla bu kadar ciddi bi sorun çıkacağını sanmıyorum, benim aracım bayağı yüklü ve bir problemim yok çok şükür..
Ancak bu arabaların elektrik sistemleri çok narin, bu işi çok iyi bilmeyen veya özen göstermeyen kişilerin yanına bile yaklaşmaması, uzaktan bile bakmaması lazım..
Benim aklıma sigortalardan bir problem olabileceği geldi..
Merak etme bu sorun halledilsin prof. bir çalışmayla 147'yi ses sistemi yarışmalarına bile sokarsın
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2007, 19:39:09 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #2 : 09 Ocak 2007, 20:02:36 »
yaa abi teybi kendim taktım ztn..
yani sadece orj. i çıkarttım yerine sony i taktım. volkan ında 156 sında kullandığı dönüşüm aparatıyla..
yani teyp takmanın herhalde iyisi kötüsü yoktur.. 2 tel sokup orj i alıosun soketleri çıkarıp soketleri takıosun  yani araçta başka bi kablo bişi tesisat oynancak bişi yapılmadı sadece deneme için tak çıkar...
bana çok saçma gelio bi teypten böyle birşey olması ama Yılmaz ustada çok hassas bunlar orj. den başka birşeye kolay kolay izin vermio araba dedi..

sigorta konusundada asr hariç hepsi çalışıyor bütün tuşlar yani işlevlerini yerlerine getiriyorlar ama çalıştığını belirten yada aydınlatmaları çalışmıo..

EXAM hiçbir hata göstermiyor bunlarla ilgili ama araçta hiç olmayan bir parçanın arızasını gösteriyor..

Edited by - Can on 09/01/2007  20:05:23
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2007, 20:02:36 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #3 : 09 Ocak 2007, 20:46:08 »
cancim sana da dediiğim gibi..olsa benim arabada da olurdu..sonuçta o da 2006 modeldi..tamam yazilim farki vs war ama kullandiğim 25 gün süre içinde hiiiiiiiç bir sorun çikarmadi ki :S
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2007, 20:46:08 Gönderen: n/a »

krm

• Ziyaretçi
« #4 : 09 Ocak 2007, 21:26:10 »
can geçmiş olsun valla senin dertlerini okudukça ben dertleniyorum :(

bu arada tıkırtılarla ilgili olacak, arabadan gelen tıkırtılarla ben hiç uğraşmıyorum, bu araçlar fabrikasyonla üretiliyor, bir vidanın ne kadar sıkılacağı bile makinalarla hesaplanıyor. bence; ondan dolayı sesler için ustaların eline vermek başka bir yerden çıkacak ses için davetiye gibi oluyor, "eğer ses çok rahatsız etmiyorsa"...

müzik-elektronik işinde de işin ustaları konuşur ama bence, en azından umarım basit bir şeydir.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2007, 21:26:10 Gönderen: krm »

agucba

• Amministratore
« #5 : 09 Ocak 2007, 21:31:43 »
Seslerin çıkma sebebini havaların soğuk olmasına verin. Ben öyle yapıyorum. Müziğin sesini biraz daha fazla açıyorum. Ses kalmıyor.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2007, 21:31:43 Gönderen: agucba »

///////////////

n/a

• Ziyaretçi
« #6 : 09 Ocak 2007, 21:33:10 »
quote:

can geçmiş olsun valla senin dertlerini okudukça ben dertleniyorum :(

bu arada tıkırtılarla ilgili olacak, arabadan gelen tıkırtılarla ben hiç uğraşmıyorum, bu araçlar fabrikasyonla üretiliyor, bir vidanın ne kadar sıkılacağı bile makinalarla hesaplanıyor. bence; ondan dolayı sesler için ustaların eline vermek başka bir yerden çıkacak ses için davetiye gibi oluyor, "eğer ses çok rahatsız etmiyorsa"...

müzik-elektronik işinde de işin ustaları konuşur ama bence, en azından umarım basit bir şeydir.

sağolasın..dertler bitmio malum alfa :)

walla fabrikasyon falan yalan bu alfa da..
uğraşıp ses kesen var :) (örn: sercan)
bende tavandakini kesmiştim ama gene başladı.. fabrikasyon sunroof kızağıyla şase birbirine sürtüo ve vidalar kasılarak takılmış :) ayrıca bazı yerlerde punto atığı war hatta hemen hemen hepimizin aracında war ön çamurlukların içinde..

bilmiorumda benm araba binersen emin ol rahatsız edicektir seslerde..
bide üst salıncakların gıcırtısı çıktı..hız kesici tümseklerde dur ,çıakrken ve inerken gııırc gııııııırcc..SİNİR.. ama artık bnde diormya artık uğraşmaktan bıktım die.. ama gel gör şimdi böle saçma sapan bişi çıktı..

yaa volkan bencede öyle.. yani hem sen kullanmışın hem birsürü orj teybi değiştiren war böle saçma bişi olması çok garip ama hemn üstüne olunca hepsi bşka bişi gelmiyor akla..

Edited by - Can on 09/01/2007  21:37:30
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2007, 21:33:10 Gönderen: n/a »

Sercan Keklik

• Membro
« #7 : 09 Ocak 2007, 22:07:02 »
walla volkan daha geçen bindi varmı ses :)
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2007, 22:07:02 Gönderen: Sercan Keklik »
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

n/a

• Ziyaretçi
« #8 : 09 Ocak 2007, 22:09:09 »
quote:

walla volkan daha geçen bindi varmı ses :)

senin arabandaki sessizlik neyse 180 derece tersi seklinde can'in arabasinda bir trim sesi soz konusu...bi canla tura cikin kesif yapin
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2007, 22:09:09 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #9 : 09 Ocak 2007, 22:15:35 »
sercan istediği keşfi yapsın anam arabada sökülmedik yer kalmadı.. hiç kesilmiyor değil kesiliyor hooop gene başlıo :)
titiziz ya cuma günü üretilmiş araba denk geldi herhalde bana :)
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2007, 22:15:35 Gönderen: n/a »

Sercan Keklik

• Membro
« #10 : 09 Ocak 2007, 22:29:02 »
:) Wolkan niye kapıyı acıyosun

Abi bendede ses var 2-3 kesilmedik ama şöyle.. Konilerim en sertte allah ne verdiyse sert.. Şimdi bide 18 leri takcam kaya olucak.. Mesela torpidodan bir ses geliyor 6-7 ayda bir mutlaka sıkılıyor. Servis diyoki sökelim torpidoyu halledelim ama ben söktürkmek istemiyorum sökünce başka yerden ses gelir bişeyini kırarlar vs.. güvenemiyorum. O Yüzden 6-7 ayda bir gidip bi el attırıyorum.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2007, 22:29:02 Gönderen: Sercan Keklik »
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

krm

• Ziyaretçi
« #11 : 09 Ocak 2007, 22:51:08 »
valla bahara 17-16 jant planlarım var ama bu can ın başına gelenlerden sonra korkuyorum açıkçası. belki 15 leri çıkartıp 14 jant kapağı takarım
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2007, 22:51:08 Gönderen: krm »

n/a

• Ziyaretçi
« #12 : 09 Ocak 2007, 23:05:04 »
abi 15 17 meselesiyle uzaktan yakından alakası yok bu işin...
işçilik zayıf ve özensiz bukadar basit..
aynı sesler 15 olan araçtada oluyor 17 olandada..
17 zaten buaraç için uygun görülen ebat lardan 18 dersin ozmn aşarsın standartlarıda biraz daha ona bişi demem..

ama tavandan gelen hep geldi bahadırdada wardı.. 0 aldım wardı yani..
çamurluklardaki sesler halledildi.. bana sökülmüş çamurluk gösterdi TSU . nerdne olduğunu yani jantla yayla alakası yok..

ön salıncaklardan gelen sesler bunlar içinde yağlanmadan başka çözüm yok oradaki malzemeyle alakası olan birşey gene..
arkada kapı kilidinden mi ne diyorlardı aama tam kesemediler o seside.. yani 15 jant la 17 jantla pek alakası olan şeyler olduklarına ben inanmıyorum..

yani başka araçlar bunu kanıtlıyor :) a3 e 17 18 takıosun üstüne bide çukurları umursamıyorsun yinede ses yok.. :) arada bişilerde fark war herhalde :)
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2007, 23:05:04 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #13 : 10 Ocak 2007, 00:51:34 »
can audilerde malum neden pahalı olduğu ortaya çıkıyor bizim arabalara göre.valla birde benim arabayı görün gözünü sevdimin balıkesir yolları..allah belasını versin her yer doğalgaz su elektirk çukuru..gel gör balıkesirdeki 100 alfanın 100 un dede aynı trim sesleri gıcırtılar ama hiçbirini rahatsız etmiyor bu sesler.diğer araçlarda da bu durum böyle civic olsun focus olsun golf olsun hepsi aynı ee malum bizim alfalar biraz daha hassas olduğu için daha çok rahatsız ediyor...balıkesir insanı araçları ne marka olursa olsun artık arabalarındaki seslerle yaşamayı öğrendiler..

Edited by - ralf on 10/01/2007  00:59:11
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2007, 00:51:34 Gönderen: n/a »

krm

• Ziyaretçi
« #14 : 10 Ocak 2007, 01:56:34 »
can bence seslerde jantlar, yanaklar çok etkili. bir çukura girdiğin zaman etkileri nasıl farklı oluyorsa zamanla oluşan seslerde de başı çeker diyorum...(bence tabi )

ama umarım ondan değildir, çok gözüme batıyor jantlar şu sıra... küçücük yahu :(

a3 olayına katılmıyorum, arkadaşımın arkadaşının :) (2002 olması lazım) s3 ünde oturamadığını, düz yolda bile koltukların gacur gucur sallandığını kesin emin olarak teyit edebilirim. almanlar o kadar da sorunsuz değil...

hele bir sorun çıkardı mı.. iflah olmuyor. gene bir arkadaş :) clk 200 u tümsekten geçmiş 100 le giderken sürekli bir takla attı uyarısı alıyordu arabadan, tente de açılmıyordu. servisi de uzun süre çözemedi.

yani alfa daki gibi 2 çekiçle olmuyor bunlarda işler.

« Son Düzenleme: 10 Ocak 2007, 01:56:34 Gönderen: krm »

Alfadanadam

• Moderatore
« #15 : 10 Ocak 2007, 09:01:44 »
Bir akşam girmedik siteye arabana neler yapmışsın Can :)

Öncelikle ön taraftan gelen sesler üst salıncaktan değil viraj demiri lastiklerinden geliyor. Viraj demirine bakılabilmesi için de ön traversin komple indirilmesi gerekiyor, o yüzden bu iş için gideceksen erken git :)

Diğer elektrik-elektronik arızalarının sebebi bana sanki aküdenmiş gibi geldi. Öncelikle akünü bir ölçtür derim.
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2007, 09:01:44 Gönderen: Alfadanadam »

murat

• Amministratore
« #16 : 10 Ocak 2007, 10:31:23 »
quote:

can audilerde malum neden pahalı olduğu ortaya çıkıyor bizim arabalara göre.valla birde benim arabayı görün gözünü sevdimin balıkesir yolları..allah belasını versin her yer doğalgaz su elektirk çukuru..gel gör balıkesirdeki 100 alfanın 100 un dede aynı trim sesleri gıcırtılar ama hiçbirini rahatsız etmiyor bu sesler.diğer araçlarda da bu durum böyle civic olsun focus olsun golf olsun hepsi aynı ee malum bizim alfalar biraz daha hassas olduğu için daha çok rahatsız ediyor...balıkesir insanı araçları ne marka olursa olsun artık arabalarındaki seslerle yaşamayı öğrendiler..

Ben arabayı aldığımın ertesi günü balıkesire gitmiştim akçaya, demek ondan benim araba bir sene iflah olmadı
Şaka bi yana bunun jantla mantla çok da ilgisi yok kötü işçilik çoğu italyan ürünün hastalığı!!
Geçmiş olsun..Benim arabadaki sesleri (tavan,arka bagaj bölümü süspansiyon sesleri, sol kapı direği kemer haznesi sesleri) ramazan da kesmişti hatırlarsanız z.kuyu ...Hala tık yok diyebilirim.
Geçmiş olsun Can..Elektronik sorun kolay hallolur bişiidir umarım
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2007, 10:31:23 Gönderen: murat »
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

omeroguz

• Membro
« #17 : 10 Ocak 2007, 11:02:18 »
Can geçmiş olsun,

Benim arabamdan hiç ses gelmiyor,
hatta çok sessiz diye bir tane fincan ve içine metal bişeyler koydumki ses yapsın :))
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2007, 11:02:18 Gönderen: omeroguz »

Tufan

• Membro
« #18 : 10 Ocak 2007, 11:14:45 »
ben de sese takıntılıyım. her bakımda mutlaka ses ile ilgili şikayetlerimi hallettiririm. ama havalar soğuyunca sesler geri geliyor. ben de çok takılmıyorum artık.

senin elektrik sorunun yanlış bağlanan bir kablo olmasın?
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2007, 11:14:45 Gönderen: Tufan »

n/a

• Ziyaretçi
« #19 : 10 Ocak 2007, 15:09:25 »
Bende de ne havalar soğudunda nede ısındığında bir gram trim sesi yok.
sadece 2 tane ses var biri teyp çerçevesinden geliyo arabayla ilgisi yok, diğeri de sunroof., o da sunroof kapalı olup da perdesi açık olduğunda gelen hafif bi ses..
Geçen arkadaşın astra gtc sine bindim arabanın içi trim sesinden durulcak gibi değildi..
bence o kadar da dramatize etmemek lazım..
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2007, 15:09:25 Gönderen: n/a »

murat

• Amministratore
« #20 : 10 Ocak 2007, 15:31:49 »
Yaa tabi bizim ki algıda seçiciliğin en üst noktasına ulaşmış durumda..2-3 ay önce arkadaşa şirket tarafından verilen sıfır saab 9-3 sport sedan'a bindim hala da sıkça bindiğim bir araba.Biner binmez daha 80-100 km.de bulunan aracın çeşitli yerlerinden gelen ufak trim çıtırtılarını duydum.Olm dedim nası duruyon ben olsam yarın servisteydim diyince siz Alfacılar hastasınız yaaa dedi bana hehehehe
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2007, 15:31:49 Gönderen: murat »
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
166 2.4 JTD (2003)

alfisti

• Membro
« #21 : 10 Ocak 2007, 15:40:04 »
o şirket hangisi, bize de iş var mı? millet palio larda dolanırken 9.3 sport sedan veren şirkete kurban olunur yahu.. :)
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2007, 15:40:04 Gönderen: alfisti »
Ulvi Toprak Tire/İzmir
2009 159 JTDM Distinctive Plus QTronic

murat

• Amministratore
« #22 : 10 Ocak 2007, 16:07:41 »
Boston  adlı tıp firması :))
Ama adam türkiye satış müdürü..Ağzımızın suyu akıyo bizim de normal olarak :))
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2007, 16:07:41 Gönderen: murat »
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
166 2.4 JTD (2003)

n/a

• Ziyaretçi
« #23 : 10 Ocak 2007, 16:37:39 »
uzaktan bir akrabam iki sene öncesine kadar bir şirkette genel mudurdu altındaki saab 'ı her sene yeniliyorlardı...
Bu arada can sunrooftan gelen ses problemini sen daha önce çözmüştün sanırım değilmi? bunun için sunroof raylarının civatalarını mı sıktırmıştın?

Edited by - ralf on 10/01/2007  16:38:08
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2007, 16:37:39 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #24 : 10 Ocak 2007, 17:43:30 »
quote:

uzaktan bir akrabam iki sene öncesine kadar bir şirkette genel mudurdu altındaki saab 'ı her sene yeniliyorlardı...
Bu arada can sunrooftan gelen ses problemini sen daha önce çözmüştün sanırım değilmi? bunun için sunroof raylarının civatalarını mı sıktırmıştın?

Edited by - ralf on 10/01/2007  16:38:08

ahahahah ahmetcim can onlari sıktırdı da yine var o sesler...artik her cukurlu yolda muzik sesini max. yapio:D
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2007, 17:43:30 Gönderen: n/a »

GoogleTagged