Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Yokuşta kalkarken aracın gaz yememesi ?  (Okunma sayısı 16615 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KUY65

• Membro
Ynt: Yokuşta kalkarken aracın gaz yememesi ?
« #25 : 03 Mart 2015, 23:21:01 »
Hata kodu vermeyebiliyor araç böyle nadiren yaptığı şeylerde..
öncelikle aynı şeyi benzinde de yapıyor mu ona bakın,
Yapıyorsa bujilere bakın derim. Bununla birlikte komik ama hava filtreniz çok eskimiş yıpranmış olabilir ciddi şekilde nefesini kesiyor aracın, Rolantinizde de titreme varsa boğaz kelebeği temizliği yapın.
Benzinde yapmıyorsa sorun lpgdedir.
sırasıyla önce Lpg ayarlarına
sonra Enjektörlere ve lpg filtresine(gaz filtresi)
sonra lpg beynine bakılmalı.
Bu yol haritasıyla sağlıklı çözüme ulaşırsınız diye düşünüyorum
06KUY65-MiTo Kutay Yıldız, Ankara

sp4rc0

• Membro
« #26 : 04 Mart 2015, 00:59:17 »
Çok büyük ihtimalle aracinizin lpg ayarı hatalı (zengin karışım ayarlanmış ). Bujilerin değişmesi gerekiyor ancak sorun doğrudan bujiden değil. Forum içinden lpg ile ilgili diğer konuları incelerseniz detaylı cevap ve çözümü bulacaksınız. Aracı yolda sürüş sırasında lpg ayarı yaptırmanız gerekiyor.
'06 147 1.6 TS (2006-...)
'17 Volvo V40 CC 1.5 T3 (2017-...)

156vs

• Membro
« #27 : 04 Mart 2015, 12:12:41 »
bence buji degişim en son düşünmen gereken şey  , açıp kontrol ettir önce,gereksiz masraf yapma
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

MUU

• Membro
« #28 : 31 Ağustos 2015, 17:58:43 »
Evet arkadaşlar ölü konuyu canlandırıyorum. Bildiğiniz gibi aracımı yeni aldım ( 147 mk2 1.6 ts 120) aynı sorun bende de mevcut ve çok canımı sıkıyor. Tam olarak yaşananı anlatıyorum aracın gaz pedalı hassasiyetini neredeyse kaybediyor ve gaza bassanız bile devir yükselmiyor. Sadece yokuş değil düz yolda da sakin kaldırmak isterseniz gaz vermeden önce debriyaj kullanırsanız eğer araç yığılıp kalıyor. Bakıma 3 bin km kaldı bakalım şu buji muhabbetine bende baktırmak istiyorum ama sorun gerçekten sinir bozucu bu yüzden bunu yaşayıp çözen varsa desteklerini esirgemesin bizden :))) :( :(

MUU

• Membro
« #29 : 31 Ağustos 2015, 18:00:04 »
Evet arkadaşlar ölü konuyu canlandırıyorum. Bildiğiniz gibi aracımı yeni aldım ( 147 mk2 1.6 ts 120) aynı sorun bende de mevcut ve çok canımı sıkıyor. Tam olarak yaşananı anlatıyorum aracın gaz pedalı hassasiyetini neredeyse kaybediyor ve gaza bassanız bile devir yükselmiyor. Sadece yokuş değil düz yolda da sakin kaldırmak isterseniz gaz vermeden önce debriyaj kullanırsanız eğer araç yığılıp kalıyor. Bakıma 3 bin km kaldı bakalım şu buji muhabbetine bende baktırmak istiyorum ama sorun gerçekten sinir bozucu bu yüzden bunu yaşayıp çözen varsa desteklerini esirgemesin bizden :))) :( :(

Bu arada araç bilgisayara bağlandığında hiç bir hata kodu ortaya çıkmıyor. Çok basit düşüncem cahilliğime verin lütfen gaz teli ayarı yapılabiliyorsa eğer sorunu çözecektir diye düşünüyorum ama yardım istiyorum.

mhmtmcn

• Membro
« #30 : 31 Ağustos 2015, 18:23:48 »
Arkadaşlar böyle birşey benimde başıma geldi. Gerçi benim araç 1.9 dizel.
Bende başımdan geçeni anlatayım. Rampa başında araba yığıldı kaldı öncesinde bir iki yerde hissettim bir sıkıntı olduğunu. Sonrasında turbonun işlevini kaybettiğini anladım çünkü başka bir durum olması mümkün değildi.
Sonra alfaline nusret ustayı aradım sordum. Akünün kutup başını sök yarım saat bekle, çok nadir de olsa bu şekilde kendini otomatik korumaya alabiliyormuş. Sonrasında aracı çalıştırdım ve sıkıntı gitmişti. Dizel sahiplerinin aklında bulunsun. Belki bu yöntem benzin ve lpgde de işe yarar.
Saygılar...

ST27i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

blackgear

• Membro
« #31 : 31 Ağustos 2015, 18:36:42 »
Sizin aracınızdaki problem de normal gibi geldi bana, yani problem değil, kullanım hatası gibi :) (EDIT: Yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile, yanlış anlamayın lütfen :) )

Şöyle ki, araç durduğu yerde debriyaj ile kaldırılmaz. Yani tabi ki araç hareket eder ama bu motorunuzu zorlar.

Gaza bastığınızda ilk olarak yakıt deposundan pompalanan yakıt motora enjekte edilir. İlk olası hatalar, benzin pompası, benzin filtresi, enjektörler

Bu işlem ile birlikte içeri hava girer. Kontrol noktaları hava filtresi, debimetre, hava kelebeği

Ardından ateşleme işlemi gerçekleşir. Kontrol noktaları şarj dinamosu, bobin, bujiler

Aracınız durduğu yerde gaza bastığınızda ve motor açık iken gaz kelebeğine yapacağınız müdehale ile verdiğiniz gazda tepkiler aynı ise, sorun gaz telinden kaynaklı değildir.

Lakin, sizin durumunuzda, aracı durduğu yerde debriyajdan ayağınızı çekerek kaldırmayı deniyor, ardından gaz veriyorsunuz. Araç gaz yemediği için de full gaz yapıp, aracı muhtemelen boğuyorsunuz. (Aşırı zengin karışım) Araba stop etmesin diye tekrar debriyaj ile motoru sistemden ayırıyorsunuz.

Motorun uyguladığı bir güç vardır, bu güç tork veya moment olarak, aktarma organları vasıtası ile tekerlere aktarılır. Motordan gelen güç, tekerlere aktarıldıktan sonra, uygulanan kuvvet yeterli olmaz ise, araç yerinden kalkamaz. Fazla uygulanırsa tekerler olduğu yerde dönmeye başlar. Optimum gücü bulmanız gerekir.

Rölantide, araçlarımız ortalama 600-1000 rpm çevirir. Bu devir aracın sadece motorun sürekli çalışması için gerekli gücü veren bir devirdir. Kavrama esnasında bu devir düşer. Çünkü hareketli bir sistemi, hareketsiz bir sistem ile çakıştırırsınız (baskı balata). Bu durumda motor, ekstra güç ister ve gaza basmanız gerekir. 1000-1500 rpm ile kalkış yapabilirsiniz. Gaza basmadığınızda aracınız kavrama esnasında titremeye başlar. Eğer zemin düz ise hareket de eder. Titreme aracınızın doğal frekans değeridir ve sürekli bu vaziyette kullnırsanız, aracınız belirli bir zaman sonra dağılmaya, trim aksamdan sesler duymaya başlarsınız. Bu yüzden rölanti devri doğal frekansdan uzak bir değerdedir. Araç harekete geçtiğinde, motorunuz rölanti devrin altındadır. Bu durumda gaza ne kadar yüklenirseniz yüklenin, araç asla size 120 beygir gücü sunamayacaktır. Aksine, gaza aşaırı bastığınız ve motora yeteri kadar hava girmediği için, motorunuzu boğacaksınız. Ve araç stop etme eyilimine geçecektir.

Bilinen en temel yanlış, 120 beygir bir aracın her devirde 120 beygir güç üreteceği kanısıdır. Yanlış bir bilgidir. T.S. motorlar bildiğim kadarı ile 5500-6500 rpm arasında maksimum gücü verir. Daha düşük devirlerde bu gücü alamazsınız. Çok düşük devirlerde (600-1500 rpm arası) yaklaşamazsınız bile :)

Aynı işlemi, dik bir yokuşta denediğinizde, sonuç daha vahim olacaktır. Bu da normaldir. En iyi ihtimal ile, yokuşlarda yarım debriyaj ile araç sabit tutulur ve gaza normalin de üzerinde yüklenilerek (ASR' yi de devreye sokmadan) kalkış yapılmasıdır. Çok sık yapılırsa, uzun süre yarım debriyaj kalınırsa, baskı balata biter :)

Tabi, bunlar benim bildiklerim :) Yanlışım veya eksiğim olabilir... :alfisti:
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2015, 18:44:13 Gönderen: blackgear »

KUY65

• Membro
« #32 : 31 Ağustos 2015, 19:29:43 »
Şöyle ki, araç durduğu yerde debriyaj ile kaldırılmaz. Yani tabi ki araç hareket eder ama bu motorunuzu zorlar.

:yukari-ok: :yukari-ok: Bas şu gaza diye bağırdığım arkadaşlarım var :D
06KUY65-MiTo Kutay Yıldız, Ankara

Erkay KAHYA

• Membro
« #33 : 01 Eylül 2015, 09:14:50 »
Kısaca "ver gazı".  :)

MUU

• Membro
« #34 : 01 Eylül 2015, 12:04:36 »
Sizin aracınızdaki problem de normal gibi geldi bana, yani problem değil, kullanım hatası gibi :) (EDIT: Yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile, yanlış anlamayın lütfen :) )

Gaza bastığınızda ilk olarak yakıt deposundan pompalanan yakıt motora enjekte edilir. İlk olası hatalar, benzin pompası, benzin filtresi, enjektörler

Bu işlem ile birlikte içeri hava girer. Kontrol noktaları hava filtresi, debimetre, hava kelebeği

Ardından ateşleme işlemi gerçekleşir. Kontrol noktaları şarj dinamosu, bobin, bujiler

Aracınız durduğu yerde gaza bastığınızda ve motor açık iken gaz kelebeğine yapacağınız müdehale ile verdiğiniz gazda tepkiler aynı ise, sorun gaz telinden kaynaklı değildir.

Lakin, sizin durumunuzda, aracı durduğu yerde debriyajdan ayağınızı çekerek kaldırmayı deniyor, ardından gaz veriyorsunuz. Araç gaz yemediği için de full gaz yapıp, aracı muhtemelen boğuyorsunuz. (Aşırı zengin karışım) Araba stop etmesin diye tekrar debriyaj ile motoru sistemden ayırıyorsunuz.

Motorun uyguladığı bir güç vardır, bu güç tork veya moment olarak, aktarma organları vasıtası ile tekerlere aktarılır. Motordan gelen güç, tekerlere aktarıldıktan sonra, uygulanan kuvvet yeterli olmaz ise, araç yerinden kalkamaz. Fazla uygulanırsa tekerler olduğu yerde dönmeye başlar. Optimum gücü bulmanız gerekir.

Rölantide, araçlarımız ortalama 600-1000 rpm çevirir. Bu devir aracın sadece motorun sürekli çalışması için gerekli gücü veren bir devirdir. Kavrama esnasında bu devir düşer. Çünkü hareketli bir sistemi, hareketsiz bir sistem ile çakıştırırsınız (baskı balata). Bu durumda motor, ekstra güç ister ve gaza basmanız gerekir. 1000-1500 rpm ile kalkış yapabilirsiniz. Gaza basmadığınızda aracınız kavrama esnasında titremeye başlar. Eğer zemin düz ise hareket de eder. Titreme aracınızın doğal frekans değeridir ve sürekli bu vaziyette kullnırsanız, aracınız belirli bir zaman sonra dağılmaya, trim aksamdan sesler duymaya başlarsınız. Bu yüzden rölanti devri doğal frekansdan uzak bir değerdedir. Araç harekete geçtiğinde, motorunuz rölanti devrin altındadır. Bu durumda gaza ne kadar yüklenirseniz yüklenin, araç asla size 120 beygir gücü sunamayacaktır. Aksine, gaza aşaırı bastığınız ve motora yeteri kadar hava girmediği için, motorunuzu boğacaksınız. Ve araç stop etme eyilimine geçecektir.

Bilinen en temel yanlış, 120 beygir bir aracın her devirde 120 beygir güç üreteceği kanısıdır. Yanlış bir bilgidir. T.S. motorlar bildiğim kadarı ile 5500-6500 rpm arasında maksimum gücü verir. Daha düşük devirlerde bu gücü alamazsınız. Çok düşük devirlerde (600-1500 rpm arası) yaklaşamazsınız bile :)

Aynı işlemi, dik bir yokuşta denediğinizde, sonuç daha vahim olacaktır. Bu da normaldir. En iyi ihtimal ile, yokuşlarda yarım debriyaj ile araç sabit tutulur ve gaza normalin de üzerinde yüklenilerek (ASR' yi de devreye sokmadan) kalkış yapılmasıdır. Çok sık yapılırsa, uzun süre yarım debriyaj kalınırsa, baskı balata biter :)

Tabi, bunlar benim bildiklerim :) Yanlışım veya eksiğim olabilir... :alfisti:

Araçların çalışma prensibi konusunda süper bir açıklama olmuş ağzınıza sağlık değer verip bu derece yanıtladığınız için de ayrıca teşekkür ederim. Kısaca şunu anlamalıyım ki gazın tepkisi ve yaşadığım bu olay ALFA ROMEO TS motorların karakteristik bir özelliği. Dediğiniz gibi kavramayı çok sık tutmak istemiyorum araca gaz verirken sanırım gaz ile verdiğimde ki devri ayarlamaya alışmam lazım :) Tekrar teşekkür ederim en azından bunun bir problem olmadığını açıklamanızdan rahatça anladım.  :yukari-ok:

kahraman.kilic1

• Membro
« #35 : 13 Eylül 2015, 21:03:34 »
Benim 147 de el freni yanındaki asr tuş bölmeleri boş söktüm icinde kablolar var sonradan takilabiliyo mu arkadaslar nerden temin edebilirim

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

can4242

• Ziyaretçi
« #36 : 13 Eylül 2015, 21:09:21 »
 Arkadaşlara katılıyorum, kalkışlarda gaza biraz yüklenme gerekiyor bizim araçlarda sanıyorum

e.ateskaya

• Membro
« #37 : 14 Eylül 2015, 09:35:14 »
Arkadaşlar merhaba,

aracım 2008 model 147 105 BG. Aslında bu konu birkaç kez başıma geldi. Son olarak avm'nin alt katından çıkarken otoparkın bayırında önümde araç vardı durmak zorunda kaldım. Ardında tam kalarken araba gaz yemedi ve stop etmeye yakın tekrar debriyaja bastım. Bir defa daha denedim yine yığıldı kaldı. Ardından elfreni ile kalkmayı denedim oldukça yüksek gaz verdim güç bela kalktı yerinden. Kısaca demem o dur ki normal bir aracın çok rahat kalkacağı gazın 3 misli gaz ile araç yerinden kalkmıyor. İşin sinir bozan tarafı millet tuhaf tuhaf yüzünüze bakıyor.

Forumda biraz araştırdım sanırım 147 ve 156 1.6 motorlu araçlarda bu sorunla karşılaşan arkadaşlar varmış. Fakat tam olarak çözümü nedir onu bulamadım. Bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim ?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Saygılarımla,

Aynı durum başıma geldi, aracım 120 beygir 147 idi. Aracı bilgisayara bağladığımızda 4 bobinden 1 tanesinin çalışmadığını ve bujilerin yağlandığını gördük. 180 liraya bobin 145 liraya da 8 adet buji aldık sorun çözüldü.

sbk0655

• Membro
« #38 : 14 Eylül 2015, 09:57:21 »
Arkadaşlar merhaba,

aracım 2008 model 147 105 BG. Aslında bu konu birkaç kez başıma geldi. Son olarak avm'nin alt katından çıkarken otoparkın bayırında önümde araç vardı durmak zorunda kaldım. Ardında tam kalarken araba gaz yemedi ve stop etmeye yakın tekrar debriyaja bastım. Bir defa daha denedim yine yığıldı kaldı. Ardından elfreni ile kalkmayı denedim oldukça yüksek gaz verdim güç bela kalktı yerinden. Kısaca demem o dur ki normal bir aracın çok rahat kalkacağı gazın 3 misli gaz ile araç yerinden kalkmıyor. İşin sinir bozan tarafı millet tuhaf tuhaf yüzünüze bakıyor.

Forumda biraz araştırdım sanırım 147 ve 156 1.6 motorlu araçlarda bu sorunla karşılaşan arkadaşlar varmış. Fakat tam olarak çözümü nedir onu bulamadım. Bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim ?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Saygılarımla,

Aynı durum başıma geldi, aracım 120 beygir 147 idi. Aracı bilgisayara bağladığımızda 4 bobinden 1 tanesinin çalışmadığını ve bujilerin yağlandığını gördük. 180 liraya bobin 145 liraya da 8 adet buji aldık sorun çözüldü.
Bujileriniz orjinal degil , bir zaman sonra yine cekiste problem yasamaniz muhtemel.Orjinal bujilerin fiyati 320 tl civari.

fluhayat

• Membro
« #39 : 06 Ağustos 2016, 22:24:35 »
Evet arkadaşlar konuyu hortlatıyorum. Aranıza yeni katıldım. Alfa'm dün bana ulaştı. İlk görüşte aşk dedikleri buymuş.dün ve bugün kendisiyle baya haşır neşir oldum. sanırım bu virüs bana da bulaştı. etrafıma baktığımda yeni model bir çok güzel araba görüyorum ama benimkisine baktığımda diğerlerini unutuyorum. 2 günlük ilişkimiz dolu dizgin devam ediyor.kapının önüne park edecek bir yer buldum. ara ara bakıyorum kendisine.

gelelim esas oğlana.bugün yokuşta kalakaldım. bebeğimi bir türlü kaldıramadım. kavrama noktasına getiriyorum o esnada gaza basıyorum yeterli devri alıyor ayağımı hafif hafif debriyajdan çekiyorum biraz ilerledikten sonra devir direkt düşüyor ve stop edecek duruma geliyor. bir kaç kere daha denedim zar zor kaldırabildim(gaz ve benzinde de aynısı oldu). baskı balatamıdır dedim el frenini çekip gaza vitese taktım gaza basarak kontrol ettim yerinden zıplıyor. sanırım baskı balatada sıkıntı yok. düz yolda ve yokuşta performansı fena değil onda sorun yok. bujilerden vs olsa asfaltta bukadar iyi gidemezdi sanırım. pek bir anlam veremedim. ona toz kondurmak da istemiyorum. görmezden geleyim diyorum. ancak tehlikeli durumlar oluşturacak diye korkuyorum. bu arada bakımlarını 1000 km sonra yaptırmam gerekiyor ki ondan olduğunu da sanmıyorum.çünkü bir çok araçta aynı durumda bu yokuş sorunu yaşanmıyor.
alfa romeo 2004 156 distinctive

fluhayat

• Membro
« #40 : 06 Ağustos 2016, 22:27:46 »
bir iki sorunum daha var. buraya yazayım. çoğukez ilkinde marş almıyor. yani anahtar dönmüyor. 2.kez denediğimde anahtar dönüyor ve çalışıyor. sabah da emniyet kemerini taktım sonra tekrar bindiğimde emniyet kemerini takayım dedim yuvasına bir türlü girmedi. bunu da anlayamadım. sanırım ilişkimiz fırtınalarla dolu dolu geçecek. :serefe:

TOLGA a.f.r.

• Membro
« #41 : 07 Ağustos 2016, 15:11:38 »
arkadaşlar bence 147 lerde kaputu açınca sağ tarafta bir keçe var hava filtresinin borusunun devamı oraya geliyor o keçe zamanla sününce o borunun ağzını kapatıyor yeterince hava gitmeyince sizin bahsettiniz sorunlar ortaya çıkıyor oradan olma ihtimali var  bence araça masraf etmeden önce oraya kendinizde bakıp tespit edebilirsiniz

fluhayat

• Membro
« #42 : 07 Ağustos 2016, 20:42:46 »
arkadaşlar bence 147 lerde kaputu açınca sağ tarafta bir keçe var hava filtresinin borusunun devamı oraya geliyor o keçe zamanla sününce o borunun ağzını kapatıyor yeterince hava gitmeyince sizin bahsettiniz sorunlar ortaya çıkıyor oradan olma ihtimali var  bence araça masraf etmeden önce oraya kendinizde bakıp tespit edebilirsiniz
çok sağol.sabah unutmadan ilk oraya bakayım.

mahoretti

• Membro
« #43 : 09 Ağustos 2016, 12:37:08 »
bir de bu sorunları yaşarken KLİMA açık mı ? Açıksa kapatın tekrar deneyin. Klima bu tür güçsüzlüğe neden olabiliyor.

fluhayat

• Membro
« #44 : 10 Ağustos 2016, 20:18:57 »
hocam açık klimanın bukadar etkilemesi beni düşündürür.bilemiyorum.cuma eskişehire osman ustaya bakım için götüreceğim. bakalım o ne diyecek.

judge_85

• Membro
« #45 : 11 Ağustos 2016, 09:03:44 »
Bu olay bende de oluyor, şöyle ki, rampa kalkarken araçta 4 kişi var ise kavramada bi titreme yapıyor gaz vermeye devam ettiğimde ise araba toparlayıp gidiyor. Aracım 156 1,6 / Diğer aracımız 1.3 punto 75 bg, 4 kişi klima açıkken rampalarda stop ettirdiğimi bilirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
2006 Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive
2016-05 / 93756KM

milano 75

• Membro
« #46 : 11 Ağustos 2016, 11:22:19 »
10 puanlık bi kalkış sorusuda ben sorayım,malum bi süredir alt devirde kerkinme muhabbetini çözmeye çalışıyoordum ve çözdüm.arçda 10.5 mm ipek kablo var bujilerde,yaptığım ölçümde sıralamaya göre 0.30 kohm civarı gelmesi gereken kablo 0.90 kohm civarı çıktı.distribütöre giden kısa kablo omajı 0.32 idi,onları söküp birini 1 bujiye kullandım,bobinlerle distribütör arasınada mevcut standart drençli siyah kabloları taktım. kerkinme gitti fakat özellikle kalkışlarda araba isteksizleşti,hafif eğimde bildiğin zorlanıyor,rampada balataya bindiriyor tamamen yükü hatta.Soru şu,bizim debimetre bu kablodaki omaja göre zengine veya fakire düşürüyor olabilirmi motoru,bunlar ayarlanıyor biliyorsunuz ve en son üstündeki kırmızı kablolarla ayar yapılmıştı,ayar yaptırmalımıyım.bujileri söktüm kabloları değişirken durumları iyi,3000 anca yapmışlardır zaten
delilikten muzdarip değilim,her anının tadını çıkarıyorum

fluhayat

• Membro
« #47 : 11 Ağustos 2016, 19:42:33 »
10 puanlık bi kalkış sorusuda ben sorayım,malum bi süredir alt devirde kerkinme muhabbetini çözmeye çalışıyoordum ve çözdüm.arçda 10.5 mm ipek kablo var bujilerde,yaptığım ölçümde sıralamaya göre 0.30 kohm civarı gelmesi gereken kablo 0.90 kohm civarı çıktı.distribütöre giden kısa kablo omajı 0.32 idi,onları söküp birini 1 bujiye kullandım,bobinlerle distribütör arasınada mevcut standart drençli siyah kabloları taktım. kerkinme gitti fakat özellikle kalkışlarda araba isteksizleşti,hafif eğimde bildiğin zorlanıyor,rampada balataya bindiriyor tamamen yükü hatta.Soru şu,bizim debimetre bu kablodaki omaja göre zengine veya fakire düşürüyor olabilirmi motoru,bunlar ayarlanıyor biliyorsunuz ve en son üstündeki kırmızı kablolarla ayar yapılmıştı,ayar yaptırmalımıyım.bujileri söktüm kabloları değişirken durumları iyi,3000 anca yapmışlardır zaten

çok teknik bir soru olmuş :) bugün eskişehirde osman ustaya bıraktım arabayı bakım ve triger seti değişimi için. bu yokuşta kalkamama olayını sorduğum da kesin olmamakla beraber debimetre olabilir dedi.ona da bir bakar ayar çekmeye çalışırım dedi.bakalım ne olacak.

milano 75

• Membro
« #48 : 11 Ağustos 2016, 20:40:42 »
çok teknik bir soru olmuş :) bugün eskişehirde osman ustaya bıraktım arabayı bakım ve triger seti değişimi için. bu yokuşta kalkamama olayını sorduğum da kesin olmamakla beraber debimetre olabilir dedi.ona da bir bakar ayar çekmeye çalışırım dedi.bakalım ne olacak.
sizin debimetrelere ayar çekilmiyor bildiğim kadarıyla,benim araçdaki farklı
delilikten muzdarip değilim,her anının tadını çıkarıyorum

fluhayat

• Membro
« #49 : 11 Ağustos 2016, 21:08:59 »
sizin debimetrelere ayar çekilmiyor bildiğim kadarıyla,benim araçdaki farklı
ayar çekmek biraz argo deyim oldu sanırım..çaresi yoksa değişecektir. baktığımda soketli bir parça sanırım bu. soketinde herhangi bir ufak oksitlenme dahi etkileyebilir diye düşünüyorum.çünkü bir arkadaşın arabası silkelediğinde de ecu giriş kablosunda oksitlenmeden kaynaklandığı anlaşıldı.temizleme ile sorun aşılmıştı.bunda da böyle bir durum olabilir diye düşünüyorum.tabi bu dediklerim sizin konudan bağımsız oldu.
sizin durumun da  zengin karışımın fazla olmasından kaynaklanıyor olabileceğini düşünüyorum. yani az oksijen. çiğ kokusu geliyor mu o durumda size.sadece mantık yürütmeye çalışıyorum bildiğim kadarıyla.pek de bilgim yok.okuya okuya.

GoogleTagged