Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 07 ALF 95 - Giulietta  (Okunma sayısı 1288 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Microsiemens

• Membro
07 ALF 95 - Giulietta
« : 07 Mart 2020, 14:23:00 »
Arkadaşlar merhaba,

Uzun bir arayışın sonucunda sonunda ikinci Alfam ile karşınızdayım. Aracı yaklaşık iki ay önce almama rağmen iş yoğunluğumdan ancak şimdi fırsat bulabildim konusunu açmaya. 

Ben sizlere biraz aracı alma muhabbetimden bahsedeceğim. Uzun yazı olacak, zamanınız varsa çayı kahveyi alın toplanın.  :kahve:
07 BRG 77 (MKII, 147) ’yi ilana koyduğumun ikinci haftasında satmıştım. Eylül gibi. Aslında kafamda yükseltme planı vardı ama arabayı satıp kredilere göz gezdirince resmen çöküş yaşadım. Hiçbir şekilde hesaplarım dâhilinde para çekemiyorum. Şöyle bir aylık düzenli harcama, yeni maaşı komple kartlara yatırma vs. derken baktık ki olmuyor Giulietta’ların yanına yaklaşamıyoruz, kendi kendime dedim bekler biraz yaza alırım.

Tabi her gün malum siteye girip bakıyorum, forumda dolaşıyorum, aynı zamanda da @kuti147 ile ki kendisi benim ilk aracın önceki sahibidir, her gün konuşuyoruz ne olur, ne alınır ne alınmaz. O sıralar yine bir iş için yurt dışındayım ve Giulietta’lara bakıyorum. Sadece param olsaydı bunu alırdım diye gönderiyorum araçları Kutay'a. O da dedi ki kardeşim bak bu araç bu kadar para etmez, benim çalışma arkadaşım var onun aracını bile şu an alsan ki çok temizdir bundan daha ucuza alırsın. Dedim alayım söyle arkadaşına. Bu vesile ile Zafer ile tanıştık. Yaklaşık 2 hafta konuştuk ama tabi yine o rakamlara çıkamıyoruz. O satıcı olmadığından ben de alamadığımdan dedik ki acele etmeyelim, biraz zaman geçsin bakarız.

Tabi arabasızlık inceden inceye vurduğu zamanlar yolda giderken bizimkilerle bir MiTo QV gördük. Sahibinden rica ettim biraz inceledik aracı, içi dışı vs. hoşuma gidince artık MiTo bakmaya başladık. Yine malum siteydi, forumdu arkadaşlardı derken, iki ayda telefon ettiğimiz araç sahibi üç. Bunlardan görmeye gittiğimiz ise sadece bir. Aradığımız gibi temizini bulamadık bir türlü. Bu sırada her gelen ilanı da Instagram’daki mitoclub sayfasına atıyorum. Sağ olsun her araç için yorum yapıyor, alınır alınmaz, önceki sahibi kimdi nasıl kullanıldı vs.

Derken bir gün bir MiTo beğendik ama renk vs. çok iyi. Kutay ile Zafer’den rica ettik malum Antalya’da olunca İstanbul'a git gel riskini almayalım dedik. Beni kırmadılar, iş yerlerinden izin alarak araca bakmaya gittiler. Detaylı bir ekspertiz yaptırdık. Araçta kozmetik olarak birkaç giderilmesi gereken sıkıntılar vardı. Onun haricinde araba temiz olmasına rağmen tam olarak içime ve hatta içimize sinmeyen bir şeyler vardı. Sahibi de pek fazla pazarlığa da yanaşmayınca ben de vazgeçtim ve artık gözlerim karardı.

Elimdeki tüm parayı mevcut borçlara dağıttım. Sonra bankalar arayıp size şu kadar kredi verelim bu kadar verelim dedi. Hesap ettik, altından girdik üstünden çıktık baktık Zafer’in aracı alıp İstanbul’dan buraya getirebiliyorum. Yolda benzinimi alıp karnımı doyurabiliyorum. Gerisini de aldıktan sonra düşünürüm diyerek gaza geldik ve kendisi ile konuşmaya başladık. Ortak bir fiyatta anlaştık ve benim işim sebebi ile Aralığın ilk haftası İstanbul'a geleceğim için, o tarihte alım satım vs. hepsini hallederiz dedik. Bu arada Zafer’de zaten kendi yapılacaklar listesinde olan ön ve arka tampon, marşpiyeller ve ufak çizikleri giderecek bir boya yaptıracaktı araca.  Yani aracı cillop gibi teslim alacaktım. Bunun üstüne kozmetik olarak; yeni difüzör taktırdık ve tek çıkış egzozu da faal çift çıkış egzoza döndürdük.

Tabi ki hayatta her şey plana göre gidemezdi ve mutlaka bir aksilik çıkması gerekirdi. Klima ile ilgili bir problem yaşandı ve bunun çözümü ile ilgili ulaşılmayan yer kalmadı ve en son bir İtalyan forumunda bu probleme hangi parçanın sebebiyet verdiğini ve bu parçanın değiştirilmesi gerektiğine kanaat getirildi. Tabi ki bu parçayı Sercan bey aracılığı ile bulundu ve parça teslim alınmaya giderken trafikteki başka bir aracın hatalı dönüşünden dolayı araç maalesef kazaya karışmış oldu.
Tabi ki her iki tarafın, hatta bu işe müdahil olan herkesin morali bozuldu ama kazadır bu yapacak bir şey yok deyip bir sonraki odaklanmamız gereken nokta olan, acaba 9 Aralığa kadar araç toplanır mı sorusuna yoğunlaşmaya başladık. Aslında hasar gören parçalar sadece ön tampon ve ön far olmasına rağmen, sigorta işleri vb. derken bu süreç uzadıkça uzadı ve malum biz aralığın ilk haftasında arabayı teslim alamadık ama aracı görmüş olduk.

Tabi ki bu arada sigortanın spor paket için göndermesi gereken siyah background’lu farlar yerine, beyazı göndermesi ısrarla bunun doğru olduğunu belirtmesi vb. gibi çok detaylı ve herkes için sıkıcı bu süreçte atlattık. Zafer çoğu insanın yapmayacağı bir şekilde, bana mahcup olduğunu belirterek aracı Antalya’ya getireceğini ve expertizi müteakip, satış işlemi sonrasında,  kendisinin geri uçakla döneceğini belirtti.

Zafer geldi, hafta sonu kendisini misafir ettim, aracın devir işlemlerini gerçekleştirdik, sağ salim gönderdik. Her zaman olduğu gibi detaylı bir temizliğimi yaptım ve uzun yıllar sürecek bir birlikteliğe başlamış olduk hayırlısıyla.

Gelelim araç hakkında ufak bilgilere;
Araç 89000 km’de. MKI Spor Paket. Bakımlar düzenli olarak yapılmış ve kayıtları mevcut. MultiAir Ünitesi’nde yaşanan sıkıntıdan dolayı orijinal sıfırı ile yenilenmiş, baskı, balata, volan, triger kayışı vb. parçalar orijinalleri ile yenilenerek tüm bakımları yapılmış. Araçta ekstradan kırmızı fren kaliperleri, Eibach yaylar ve orijinal servisinde takılmış Parrot bluetooth sistemi mevcut. 
Arabaya masraf yapayım dedim ama henüz yapacak bir kalem bulamadım.  :'(  Akü yeni start/stop uyumlu, muayene yeni, yağ bakımı yeni yapılmış.

Uygun bir zamanda artık aracı İstanbul’a getirip Paddock’a teslim edeceğiz. Tek masrafımız bu olacak gibi.  :yukari-ok:

Bir de spacer fikrimiz var ama tabi bunu da zamanla göreceğiz.

Buraya kadar okuyan herkese de ayrıca teşekkür ederim. O kadar bahsettik birkaç fotoğraf koymadan da olmaz.

Sağlıacakla kalın.  :clover: :nazar: :alfisti:

07 BRG 77  | 2008 147 MK2
07 ALF 95   | 2011 Giulietta

ekdellal

• Membro
Ynt: 07 ALF 95 - Giulietta
« #1 : 07 Mart 2020, 22:10:10 »
Hayırlı olsun. Azmin zaferi. Plakası da kendisi de çok güzel.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

fikri.şakar

• Membro
« #2 : 07 Mart 2020, 22:29:52 »
Hayırlı olsun

murat

• Amministratore
« #3 : 08 Mart 2020, 01:58:45 »
Hayırlı olsun, çok güzel  :alfisti: :nazar:
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

Testarossa

• Membro
« #4 : 08 Mart 2020, 14:32:04 »
çok güzel görünüyor hayırlı olsun  :clover:  :clover:
Semy synthetic hater

Vesper

• Membro
« #5 : 08 Mart 2020, 22:28:20 »
Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın :clover:
2013 1.4 170 Hp TCT Giulietta "Nero Etna"

alihan

• Membro
« #6 : 09 Mart 2020, 21:18:27 »
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın :)Bu arada müsait olduğunuz bir gün kahve içelim tanışalım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
2011 Giulietta QV

SkY

• Membro
« #7 : 13 Mart 2020, 12:01:24 »
hayırlı olsun kazasız belasız kullanın

Tolga033

• Membro
« #8 : 14 Mart 2020, 20:55:41 »
Hayırlı olsun. Kazasız belasız.  :nazar:

kuti147

• Membro
« #9 : 12 Nisan 2020, 13:13:45 »
Yahu ben buraya yazmamışım :)
Ozanım tekrar hayırlı uğurlu olsun. Kazası belasız günlerde kullan inşallah. Baya uzun ve sıkıntılı bir süreç oldu ama sonu güzel oldu.
2 alfani da alfistilerden almış olman en büyük şansın  :rock:
34 BS 3090 - Rosso Mk1 147
34 FH 3300 - Rosso Mk2 147
34 KY 5602 - Jarama Mk2 156 SS
34 NT 0522 - Jarama Mk2 156 SS
A4 2.0T Quattro Sline
——————————————-
34 ERH 07 -- Jarama Mk2 147

GoogleTagged