Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 2006 GT 2.0 JTS SS - 34 TH 8825  (Okunma sayısı 12078 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emin

• Membro
Ynt: 2006 GT 2.0 JTS SS - 34 TH 8825
« #100 : 30 Mayıs 2013, 09:47:52 »
emin akşam işin yoksa sportivo ' ya uğrayayım.
görüşmüş oluruz. benim GT ' yi incelersin, yapmak istediklerin varsa diye bakarsın

Abi Levent'teyim, normal saatimde bile çıksam bu trafikle sportivoya yetişemem 7'de kapatıyorlar çünkü. Ayrıca kaçta çıkacağım da belli olmuyor salı 6.30 da çıktım dün 11'de :) o yüzden birşey diyemiyorum yetişemem büyük ihtimalle.

@volkan; toparlanıyor bakalım ufak ufak. Sonra zaten iç dış bi Soner Abi'ye teslim ederim.

BMW E46 3.18ci - Ducati Hypermotard - Ducati Monster 695

Veloce

• Ziyaretçi
« #101 : 30 Mayıs 2013, 14:58:08 »
Beyler öyle olsun böyle olmasın vs vs. Orjinali dururken bunlar neden anlamıyorum... Ekteki resim ORJİNAL karartılmış far ve XENON farlı resim... Orjinal olarak böyle üretilmiş araç, nokta.  8)

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Veloce

• Ziyaretçi
« #102 : 30 Mayıs 2013, 14:58:23 »
 8)

erdem1904

• Membro
« #103 : 30 Mayıs 2013, 15:10:10 »
bunun da jantlar harika ama...
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

wolkanku

• Membro
« #104 : 30 Mayıs 2013, 15:10:14 »
e senin gt'de niye karartma yoktu o zaman ey sevgili Veloce :)
gösterdiğin araç blackline , eminin arabası ise standart bir GT :)
OEM duruş herşeyden önemli bence :)
'98 Honda Civic
'06 Alfa Romeo 156 1.6 TS
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'06 Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
'11 Opel İnsignia
'06 Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
'11 Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm SP2
08' Alfa Romeo 159 Jtdm Distinctive+

emin

• Membro
« #105 : 30 Mayıs 2013, 15:50:55 »
Ya benim araç açık renk olsaydı kesinlikle denerdim karartma olayını ama şimdi yapsam jantlarla komik duracak gibime geliyor. ondan karartmıyorum. Blackline'a döndürmek için jant ve ayna kapağı almak lazım onun dışında blackline'ların bir farkı var mı bilmiyorum, içerdeki döşemeleri genelde kırmızı dikişli siyah deri oluyor kadranlar da siyah zemin üzeri kırmızı oluyor galiba.

Karartmalı far da sonuçta orjinalde olan birşey ama bilemedim, geri dönüşü olmaması herkesin zevkine uymaması yarın bigün satmak istersek çok kurcalanmış hissi verebileceği için yaptırmıyorum.

Ön plakalık iptali düşündüm plaka 150, tampon komple boya 100 tutunca vazgeçtim. Bunları aracın ileride mekanik ihtiyaçları olursa onlara ayırırım.

Fatihob

• Membro
« #106 : 30 Mayıs 2013, 20:10:36 »
Arkadaşlar neden bu oem sevdası? Volkan bey orjinali var ama piyasada var mı? Varsa ne kadar? Volkan oem diyorusnda sendede 5cm yay ve Oz jant varda jantlar oem mi, sağ taraftaki egsoz ucunu saymıyorum o hiç oem bi görüntü değil çakma 3.2 Gta 159 1.9jtdm :)

Görsellik için yapılan şeyler bunlar. Dönüp baktınmı güzel oldu bu diyorsan ve bu yaptıkların yolda kimseyi rahatsız etmiyorsa oemmiş görüntüymüş falan ne farkeder. Canımız sıkılır odamızın şeklini ve duvarların rengini değiştirirz, arabalarımızda aynıdır bize güzel gelmesi için çeşitli değiklikler yaparız üstünde. Şimdi Okan abinin CLV 88 GQV si o tamponla kötümü oldu. Oem değil sonuçta. Yada Çamurluğuna yonca yapıştıran Guliler kötümü duruyor yoksa çakma GQV mi deniyor? Arkadaşımın FD6 Civic arabasına sonradan siyah, ledli ve mercekli oem olmayan farları taktık kötümü oldu? Hepside arabaya yakıştı bence. İlla orjinal kalsın takıntısı varsa cam filmi bile çekmeyin.
..

wolkanku

• Membro
« #107 : 30 Mayıs 2013, 21:04:23 »
hooow sakin fatih. gençlik ateşi yaz güneşi hormonlar derken biraz ateşlenmişsin.
herşeyden önce şimdi kalkıp aracıma çakma 3.2 gta 1.9jtdm dersen çok afedersin ama ben de o skimsonik ledli farlı civice otomatik vitesli 1.6 audi farlı typeR kalpli civic dememin yolunu açarsın.  8)
oem'i kastederken emin ne demek istediğimi anladı.
hani bazen bir carrera, bir m3 görürsün, içinde yaşlı bir amca , belki 19" jant bir de coilover takmıştır ama araç fabrikadan o şekilde çıkmış gibi gözükür. oem look derler hatta. uzun uzun oem look yazmamak adına oem kalması adına emine tavsiyede bulundum.
yoksa kim aracına ne eklemiş ne takmış çok umrumda mı sence?

'98 Honda Civic
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'11 Opel İnsignia

Fatihob

• Membro
« #108 : 30 Mayıs 2013, 22:58:30 »
Hah sanki 14-15 yaşındayımda gençlik ateşiymiş, hormonlarmış :)) Sanki gördün tanıdında beni kişiliğim hakkında bi fikrin var böyle şeyler yazıyorsun. İyiki girdinde benden 4-5 yaş büyük oldugunu gördün profilimden. Forumlardada böyle zaten yaşı gör küçükse yaştan ez. Ben sitenin parkına iniyorum kumu ıslatmışlar kale yapıyorlarmış, sana iyi oem duruşlar.
..

egeozal1

• Ziyaretçi
« #109 : 30 Mayıs 2013, 23:02:45 »
Değerli Alfisti'ler burada 17 yaşında eleman var alınıyorum bak  :asagi-ok: :-[ :))

Veloce

• Ziyaretçi
« #110 : 31 Mayıs 2013, 00:24:15 »
e senin gt'de niye karartma yoktu o zaman ey sevgili Veloce :)
gösterdiğin araç blackline , eminin arabası ise standart bir GT :)
OEM duruş herşeyden önemli bence :)

Sen bana ne bakıyorsun Volkan, ben modifiye meraklısı değilimki... ;) Birazcık görsellik yetiyor bana aksi taktirde GQV'ye en basitinden bir novitec box taktırabilirdim kolayca... Daha 18 yaşıma girmeden Toyota Celica GT (1996, bu yıllardaki araçların yanında Celica erişilmez efsanevi bir araçtı emin ol) ile otomobil hayatıma girdi benim. Devam eden yıllarda da heveslerimi zamanında aldım sanırım. Ben orjinallikten yanayım ama farlarımı herhangi bir nedenle sokötürecek olsam (orjinali de üretildiği için) o zaman resmini yolladığım şekle çevirirdim. Durduk yerde kurcalamam o ayrı. O araç için üretilen belirli parçalar bence motor hacmi ya da üretim serisi gözetmeksizin kullanılabilirler. Sonuçta karoseri aynı...

Ben servislerde arkadaşların nasıl parçalandıklarını görüyorum zaman zaman, o paraları oralara dökmek yerine alternatif aslında kendi tavsiye ettiklerim... Genelde servis sahiplerini de tanıdığım için bu konuları dillendirmiyorum ama arkadaşların gereksiz yaptıkları ya da gereksiz yere yapması için yönlendirildikleri harcamaları çıkartsak zaten basit modifiyelere yetecek bütçe kalıyor kenarda...

Emin alınmasın ama arabayı aldığı dakkadan beri 18" jantları al, bütçen yoksa kredi kartına taksit yaptır koy kenara diyorum (1000-1050 TL). Lastik falan da alma, şimdilik masraf etme ilerde kullanırsın diyorum ama tabi bunlar tercih meselesi. Zaten söylemeyi bıraktım. İki üç ay sonra fellik fellik jant ararken ben görevimi yaptığımı bileceğim en azından... Çünkü 18" jantları olmayan bir GT bana ne yaparsan yap isterse 500hp olsun hep eksik görünecek.

Bugüne kadar orjinal 5x98 çıkma orjinal jant bulabilen tek tanıdığım kişi ise şanslı kardeşim Onur (obasar). Bu tip jantların çıkmalarını bulmak hayalden öteye gitmez, binde bir anca. Ayrıca çıkmalarına da kimse güvenmesin. Orjinal çok çubuklu 18" GT jantlarım 5 defa çatlayıp tamir gördüler. OEM olanlar hiç bir sorun çıkartmadı... Bu dediğimden sonra orjinal bulan olursa dahi bir kaç defa düşünsünler...

ku2

• Membro
« #111 : 31 Mayıs 2013, 00:28:41 »
GT ve 18 jant..
Yazdım daha önce de.. Çok kollu GT jantı.. Bitti. (Veloce Volkan da aynı şeyi söylüyor zaten..)

Bak mesela..
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-center-dan-alfa-romeo-gt-3.2-v6-distinctive-siyah-bordo-122710749/detay

--
2004 Subaru Impreza WRX STI / 34 VK 0778
2015 Subaru Levorg 1.6 GT-S SPORT / 06 BM 4785

emin

• Membro
« #112 : 31 Mayıs 2013, 01:55:47 »
Sözüm Volkan kardeşime, Fatih'ime. Beyler Fatihim kardeşimsin, bitanesin şu ortamda seni en yakından tanıyanlardan biriyim. İyi niyetini efendiliğini biliyorum, senin mesajlarını okurken ben ses tonunu bile kafamda canlandırabiliyorum, ne kadar egolarından arınmış keyifli bir adam olduğuna da ben şahidim.

Volkan kardeşim, seninle kısmet olmadı daha tanışamadık ama forumda yakın bir diyalog gelişti, oem vurgunu anlıyorum, ve benim anlatmak istediğimi anlatıyosun aslında, gerçekten de öyle m3 csl görüp bu fabrika çıkışlı dedirtebilmek niyetim. Orjinale bu kadar bağlanmamın sebebi, mitoda gereksiz harcamalar yapıp bazı denemeleri yapmış olmam. Volkan ile Fatih birbirinizi tanısanız, en azından benim tanıdığım Fatih'in her muhabbete katkısı vardır. Üslupta bir frekans farklılığı olmuş bence, ikinizin de iyi niyetine inanıyorum, bir gün zaten bir buluşmada oturur tanışırız, sonra bu muhabbetler de ortadan kalkar. Bu biraz insanların birbirini tanımamasından da kaynaklanıyor, en azından ben bir süredir toplantılara katılamıyorum ama daha önceden tanıdıklarımla bir şekilde iletişim halindeyim.

Volkan abi, senin söylediklerine gelirsek, herbirini 2-3 kez düşünüyorum kendimce değerlendirmeye çalışıyorum. Far konusunda kendimce bir hevesim vardı, farlar da biraz bakım istiyordu, ayar tutar mı tutmaz mı diye uğraşmaktansa, yaptığı işleri gördüğüm güvendiğim bir kişiye teslim etmeyi uygun buldum. Xenon konusu da kapanmış oldu diyelim. Jant konusunda gelirsek, para olmasına var ama gerek motor harcamalarım, gerekse aracın ileride ihtiyacı olacak mekanik ihtiyaçlarını karşılamak adına çok da açılmak istemiyorum. Dediğin gibi o jantı bu fiyatlara bulmak zor, ama boyatması var, lastiği var. vb. Dediğin de mantıklı al kenara koy, istediğinde tak. Bunu ciddi ciddi düşünmeye başladım. hatta gun metal halleri ile alıp takıp karartmalı farlarla kullansak efsane durabilir :)

Neyse senin boyattığın hali daha orjinal duruyor, brera ve spiderlardaki jantın birebir aynısı gibi duruyor.

Beyler, abiler, kardeşler, cumartesi sabahtan motorla bi Sportivo'ya uğrayıp aracın son halini göreceğim eksiklere gediklere bakacağım. Teslim tarihini netleştireceğiz. eğer vaktiniz olursa 10-10.30 gibi uğrayın sohbet edelim. 0535 247 90 33, facebook ve wassupdan da ulaşabilirsiniz mütemadiyen kontrol ediyorum.

Şuana kadar fikrini paylaşan herkese teşekkürler, herkesten farklı bir bakışaçısı edindim, ama ne olur birbirinizi kıracak yorumlara girmeyelim. Rahat rahat yazsak bile psikolojilerimize göre farklı algılanabiliyor. İki kez düşünerek yazalım. Benim için problem değil, ben sizleri dinleyip okuyup, kendimce doğru olanı netleştirip uyguluyorum.

Herkese saygılar,

Veloce

• Ziyaretçi
« #113 : 31 Mayıs 2013, 02:29:04 »
Alkış butonu olmadığı için tıklayamadım Emin :) Güzel yaklaşımın için seni tebrik ediyorum. Forumda zaman zaman ben dahil herkese örnek olabilecek bir tarz... Bende Volkan'ı birebir tanıyorum ve çok sevidiğim bir kardeşim eksik olmasın. Bir araya gelinse sohbetler çok keyifli olur kesinlikle biliyorum bunu. Yazılar mimik, tonlama vs. içermiyor sonuçta ve ifade anlaşılmazlıkları bu yüzden mümkün, yüz yüze böyle olmazdı...

Cumartesi oralarda olabilirsem yüzyüze sohbet etmek isterim seninle mutlaka, bolca fikir alışverişimiz olur... Ekstra bir para geçse elime piyasada o jantlardan kaç takım varsa alıp koyardım kenara inan :) ... Boyatmadan da kullanılabilir, o şekilde çok beğenenler de var. Bir süre bu şekilde kullanıp artık bıkınca boyatılabilirde, hem değişiklik olur ucuz yollu... Orjinal jantlar ile görünüm zaten aynı ayrıca, çok inceledim ;)

Bu arada aklımda başka bir jant var yine 18" fakat varlığından emin olmadan gündeme getirmeyeceğim. Bir GT alırsam tek olsun diye pek dillendirmek istememiştim ama yüzyüze gelirsek konuşuruz bu konuyu da.

Sen yine de beni dinle derim, en kötü böl kredi kartıyla al ;) Sıkışırsan satarsın en kötü yahu :))

emin

• Membro
« #114 : 31 Mayıs 2013, 02:33:03 »

Abi bu sana gelsin o zaman =) görüntü olarak nihai hedef bu ama dediğin gibi fümelerle de kullanılabilir.
Jantları satan arkadaşın dükkanı nerde?

wolkanku

• Membro
« #115 : 31 Mayıs 2013, 02:39:19 »
Hah sanki 14-15 yaşındayımda gençlik ateşiymiş, hormonlarmış :)) Sanki gördün tanıdında beni kişiliğim hakkında bi fikrin var böyle şeyler yazıyorsun. İyiki girdinde benden 4-5 yaş büyük oldugunu gördün profilimden. Forumlardada böyle zaten yaşı gör küçükse yaştan ez. Ben sitenin parkına iniyorum kumu ıslatmışlar kale yapıyorlarmış, sana iyi oem duruşlar.

kırıcı olduysam affola, ancak senin yorumunu forum ortamında mimiksiz okuyunca malesef ben de savunmadan ziyade atak yazmak durumunda kaldım, emin'in yazdığına istinaden , daha önce de benim de başıma geldiği için biliyorum bazen esprili bir şey demek istersin ama mimik yoktur karşı tarafı kırar. seni de anlayıp , özür dilerim.
4-5 yaş inan çok büyük fark. bana hep derlerdi inanmazdım. en basitinden askere gidip gelmek bile tüm mantaliteyi değiştiriyor..döndüğünde anlamıyorsun ama üzerinden 4-5 ay geçince farkına varıyorsun.
yoksa 4 yaş büyüğüm ezerim ulen diye bir kafa yapısına hiç sahip olmadım, hatta kendimden küçük yaştakilere bir şeyler öğretmek göstermek çok keyifli oluyor, o adam gösterdiğim şeyi yapabildiğinde benden mutlusu yok (özellikle detailing vb. konularında)
4-5 sene önce leonun her yerini mıncıklardım sökerdim takardım, o zaman bu kadar apaçi bi leon kitlesi yoktu, böyle bagaj kapağına led vb. gibi şeyler saçmalanmaya başlamamıştı, farklı olabilecek her şeyi denerdim, güzel olanı zaten kopyalarlardı hemen forumda görenler.
şimdi 159'a her aklıma geleni uygulamayı denemiyorum, daha doğrusu çok içimden gelmiyor, sadece oem görüntüde ne yakalayabilirim diye düşünüyorum. mesela iç mekana bmw'lerdeki gibi ambiyans aydınlatması. 159'un içerideki kapı çıtalarında buna müsait çok alan var ;)
neyse bu muhabbet uzar gider, birbirimizi kırmaya gerek yok. özür dilerim. :serefe:
'98 Honda Civic
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'11 Opel İnsignia

emin

• Membro
« #116 : 31 Mayıs 2013, 02:42:50 »
eyvallah Volkanım muhabbet uzasın gitsin zaten amaç tabi keyifle, ben sen de leon olduğunu bilmiyordum :) ben nerden bileyim giydirdik durduk o kasaya da ahaha kusura bakma :) ama arkadaki gizli kapı kolunu seat çıkarttı denmesine sebep olan araç o, kafadan 1-0 yenik başlıyor bende =)

Veloce

• Ziyaretçi
« #117 : 31 Mayıs 2013, 02:47:53 »

Abi bu sana gelsin o zaman =) görüntü olarak nihai hedef bu ama dediğin gibi fümelerle de kullanılabilir.
Bekle biraz burdaysan sana senin araç için hyperblack renk ile acele bir PS çalışması yapacağım... Jantlar birkaç yerde vardı yarın araştırır buluruz umalımki ellerinde hala olsun... :)

Veloce

• Ziyaretçi
« #118 : 31 Mayıs 2013, 02:50:27 »

kırıcı olduysam affola, ancak senin yorumunu forum ortamında mimiksiz okuyunca malesef ben de savunmadan ziyade atak yazmak durumunda kaldım, emin'in yazdığına istinaden , daha önce de benim de başıma geldiği için biliyorum bazen esprili bir şey demek istersin ama mimik yoktur karşı tarafı kırar. seni de anlayıp , özür dilerim.
4-5 yaş inan çok büyük fark. bana hep derlerdi inanmazdım. en basitinden askere gidip gelmek bile tüm mantaliteyi değiştiriyor..döndüğünde anlamıyorsun ama üzerinden 4-5 ay geçince farkına varıyorsun.
yoksa 4 yaş büyüğüm ezerim ulen diye bir kafa yapısına hiç sahip olmadım, hatta kendimden küçük yaştakilere bir şeyler öğretmek göstermek çok keyifli oluyor, o adam gösterdiğim şeyi yapabildiğinde benden mutlusu yok (özellikle detailing vb. konularında)
4-5 sene önce leonun her yerini mıncıklardım sökerdim takardım, o zaman bu kadar apaçi bi leon kitlesi yoktu, böyle bagaj kapağına led vb. gibi şeyler saçmalanmaya başlamamıştı, farklı olabilecek her şeyi denerdim, güzel olanı zaten kopyalarlardı hemen forumda görenler.
şimdi 159'a her aklıma geleni uygulamayı denemiyorum, daha doğrusu çok içimden gelmiyor, sadece oem görüntüde ne yakalayabilirim diye düşünüyorum. mesela iç mekana bmw'lerdeki gibi ambiyans aydınlatması. 159'un içerideki kapı çıtalarında buna müsait çok alan var ;)
neyse bu muhabbet uzar gider, birbirimizi kırmaya gerek yok. özür dilerim. :serefe:

Bugünlük sana uyuz oluyorum... Sen yarın kısa bir tatile çıkıyorsun değil mi? Hafta sonu için İzmir taraflarına Çeşme Alaçatı oralarda bir yere :)) Dönene kadar sana uyuz oluyorum kardeşim döndükten sonra bir kaç gün içinde geçer  :serefe: (Bende Pazar günü Sapanca yapayım en azından :( )

emin

• Membro
« #119 : 31 Mayıs 2013, 03:02:36 »

Bekle biraz burdaysan sana senin araç için hyperblack renk ile acele bir PS çalışması yapacağım... Jantlar birkaç yerde vardı yarın araştırır buluruz umalımki ellerinde hala olsun... :)

abi yarın sabah 9 da mesai var =) bugün de bir haylü yorucuydu birazdan yatacağım, bahçelievlerde bi ilan gördüm, yarın arayıp nakitte en son fiyatı nedir öğreneceğim, yalnız bunların göbekleri hiç orjinal durmuyor biz kendi elimizdekini takabiliyor muyuz uyuyor mu? logodaki bordo kırmızı gibi mübarek bu jant göbeklerinde.

photoshop çalışması yapacaksan yarın sabah seve seve bakarım.

Veloce

• Ziyaretçi
« #120 : 31 Mayıs 2013, 03:06:49 »
Bu arada senin eklediklerin 19" inch'den bile büyük olur sanırım gerçek hayatta :) Orjinal olarak boyut şu şekilde görünecektir...

Veloce

• Ziyaretçi
« #121 : 31 Mayıs 2013, 03:09:31 »

abi yarın sabah 9 da mesai var =) bugün de bir haylü yorucuydu birazdan yatacağım, bahçelievlerde bi ilan gördüm, yarın arayıp nakitte en son fiyatı nedir öğreneceğim, yalnız bunların göbekleri hiç orjinal durmuyor biz kendi elimizdekini takabiliyor muyuz uyuyor mu? logodaki bordo kırmızı gibi mübarek bu jant göbeklerinde.

photoshop çalışması yapacaksan yarın sabah seve seve bakarım.

Göbeklerde orjinal olanları biraz küçük gelir ama oradan verecekleriyle şimdilik idare edersin. Bostancıdaki lastikçilerde orjnal renkleriyle aynı olanklar var sorun değil yani ;) Sana iyi uykular kardeşim, yarın konuşuruz..  :kahve:

emin

• Membro
« #122 : 31 Mayıs 2013, 03:12:27 »
boyut olarak benim yaptıklarım 21 inc olmuş nerdeyse =) siyahlar da güzel durdu, biz şu jantlara bi bakalım. Bostancı'daki lastikçilerde yokmudur bu janttan, göbek bir şeklde ayarlanır ama o jantlarla gelen göbek takılacağına hiç takmamak daha mı iyi bilemedim. bu jantlarla kullanılan lastik boyutu neydi.

215/40/18 mi?

Veloce

• Ziyaretçi
« #123 : 31 Mayıs 2013, 03:13:10 »
Son olarak, en kötü bir gün benim Spider'daki jantları senin arabaya takar deneriz görürsün üşenmezsen ;) Zaten o andan sonra kimse tutamaz seni :))

Veloce

• Ziyaretçi
« #124 : 31 Mayıs 2013, 03:14:31 »
boyut olarak benim yaptıklarım 21 inc olmuş nerdeyse =) siyahlar da güzel durdu, biz şu jantlara bi bakalım. Bostancı'daki lastikçilerde yokmudur bu janttan, göbek bir şeklde ayarlanır ama o jantlarla gelen göbek takılacağına hiç takmamak daha mı iyi bilemedim. bu jantlarla kullanılan lastik boyutu neydi.

215/40/18 mi?

Göbek sorun değil onu düşünme... Boyut orjinal olarak 225/40/18. BOstancı'da kalmamıştı bir ara vardı. En son yoktu sorduğumda. Yarın araştırır varsa mutlaka buluruz... 1050 TL'yi geçmeyecektir...

GoogleTagged