Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 27 AEK 99 Giulietta  (Okunma sayısı 134594 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozoozo

• Ziyaretçi
Ynt: 27 AEK 99 Giulietta
« #125 : 22 Ağustos 2013, 08:55:20 »
Xenon u ne marka aldiniz

Kensun diye bir marka güzel yorumlar almış USA içerisinde ona güvenerek aldım philips alacaktım son anda vazgeçtim 150-250$ arası philipsler mevcuttu , Xenon'a çok para verme taraftarı değildim vazgeçtim.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ozoozo

• Ziyaretçi
« #126 : 30 Ağustos 2013, 04:08:21 »

Veloce

• Ziyaretçi
« #127 : 30 Ağustos 2013, 04:11:35 »
Turuncu siyah Sparco ve sarı yazılı Momo çok hoşuma gittiler... Yazı tura atar öyle karar verir alırdım :) İkiside İtalyan ikiside sırıtmazlar Alfa'da. Gayet şıklar bence...

ozoozo

• Ziyaretçi
« #128 : 30 Ağustos 2013, 04:15:58 »
Turuncu siyah Sparco ve sarı yazılı Momo çok hoşuma gittiler... Yazı tura atar öyle karar verir alırdım :) İkiside İtalyan ikiside sırıtmazlar Alfa'da. Gayet şıklar bence...

Turuncu benim gönlümde de ağır basıyor abi :) o momo uygun mu acaba bizim arabalar için eğer öyleyse sparcolar da uygun oluyor haliyle , o zaman buradan alabilirim ürünü tabi giu ya uygunsa :)

Veloce

• Ziyaretçi
« #129 : 30 Ağustos 2013, 04:27:44 »

Turuncu benim gönlümde de ağır basıyor abi :) o momo uygun mu acaba bizim arabalar için eğer öyleyse sparcolar da uygun oluyor haliyle , o zaman buradan alabilirim ürünü tabi giu ya uygunsa :)

Universaldir diye düşünüyorum hepsi...

FB10ur

• Membro
« #130 : 30 Ağustos 2013, 07:59:48 »
Turuncu siyah pedal seti sahibinden.com'da satılıyor ben bakmıştım bir ara fakat o sırada satıcının elinde olmadığı için alamamıştım:)

ozoozo

• Ziyaretçi
« #131 : 30 Ağustos 2013, 09:32:21 »
Turuncu siyah pedal seti sahibinden.com'da satılıyor ben bakmıştım bir ara fakat o sırada satıcının elinde olmadığı için alamamıştım:)

aramadım ama bulamadım malesef , ama başka bir yerde buldum , oradan alacağım büyük ihtimalle. Amazonda falan bulamadım turunculuyu siyah metalik var.

engin uzun

• Membro
« #132 : 30 Ağustos 2013, 11:57:49 »
Bunu tavsiye ederim.
http://www.ebay.com/itm/PEDALIERA-SPORTIVA-IN-ACCIAO-ALFA-ROMEO-GIULIETTA-1-4-2-0-TBI-JTDM-JTD-/170912554347?pt=Ricambi_automobili&hash=item27cb2e9d6b
Daha bir orjinal gibi durur,ayak dayamasıda var.Ölcüleri falan tam bizim araca göre.Bende var son derece memnunum.Kayma vs yapmıyor.
Bir zamanlar Giulietta 1,4 TB idi....

ozoozo

• Ziyaretçi
« #133 : 30 Ağustos 2013, 23:14:27 »
Bunu tavsiye ederim.
http://www.ebay.com/itm/PEDALIERA-SPORTIVA-IN-ACCIAO-ALFA-ROMEO-GIULIETTA-1-4-2-0-TBI-JTDM-JTD-/170912554347?pt=Ricambi_automobili&hash=item27cb2e9d6b
Daha bir orjinal gibi durur,ayak dayamasıda var.Ölcüleri falan tam bizim araca göre.Bende var son derece memnunum.Kayma vs yapmıyor.

bu ve bir tanede mito ya uyan pedal takımı için Gouki (Özgün) ile konuşmuştuk hatta sipariş edecektim, uyar demesi üzerine ancak siparişi geçerken ellerinde olmadığını ve sonradan geleceğini söylediler haliyle benim dönmeme de 10 gün kaldı ondan dolayı onu sipariş edemiyorum, hatta bir tanede taiwanda vardı oda çok güzeld oda yine stokta kalmamıştı  >:(

ozoozo

• Ziyaretçi
« #134 : 13 Eylül 2013, 19:50:57 »
Herkese merhabalar , bugün uzun bir aradan sonra (40 gün) aracıma kavuştum , hemen kolları sıvadım kafamda bazı planlar vardı bugün sabahtan beri arabayla uğraşıyorum desem yeridir :) Öncelikli olarak egzoz işini ele aldım , gittikçe gözüme küçük görünüyordu dif. in yuvalarını dolduracak şekilde büyüttük , daha sonra Sislere ve Normal farlarıma aldığım Xenon kitlerini bağlattım , daha sonra servisin yolunu tutarak k&n kutu içi filtremi taktım,app plakalar takıldı ve son olarak orjinal qv logoları alarak aracımın eksiklerini tamamladım :)

Yapılacak işlemler ;

1-Cam filmi çektirmeyi düşünüyordum  ancak 120 kilo ve düz taban olunca artık ayaklarım iflas etti ve Ankarada yaparım dedim artık  :kahve:

2- Spacerları da Ankaraya bıraktım çünkü bugün sipariş verseydim en erken yarın gelebilirdi sanırım, ondada ben antepte olmayacağım için en iyisi Ankaraya gittiğimde sipariş vereceğim yarın Ankarada olacağım pazartesi salıda spaceri halledeceğim.

3-Yine Ankaraya gittiğimde gmg garage a uğrayıp ön tamponu , normalde ek alarak takılan ön tampon eki şeklinde kaplatacağım

Şimdilik bu şekilde inşallah önümüzdeki ilkbahar'a doğru motor işlerine girişeceğim.

Xenon işlemi sırasında arkadan bir fotoğraf , sislere xenon takarken ön tamponu biraz açmak zorunda kaldık çünkü sağ ön sise ulaşmak gerçekten çok zordu mecbur o şekilde bir yol izledik

--

Hava filtresini takarken k&n kutu içi filtre orjinal filtreye göre daha büyük geldi , napalım ne edelim derken Oğuz u aradım oda direk uyduğunu söyledi , ancak benzinliyle dizelin hava filtreleri farklıymış buda merak edenler için bilgi olabilir , oğuza kesmeyi düşünüyoruz dedim sağolsun oda öğrenip dizeller için o hava filtresinin ucundaki çıkıntı kesiliyormuş , onuda keserek işlemimizi yaptık

yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi soldaki k&n , sağdaki orjinal filtre o çıkıntıyı kestik ve sorunu çözdük.

--

App plakamızı taktık , inşallah yarın Ankaraya gelirken düşmez  :haydi: daha kurumamıştı çünkü.

Buda Arkadan görüntüsü , tabi bantlar çıkarıldığında daha güzel bir görüntü ortaya çıkıyor , app plakanın bu kadar çok değiştirdiğini daha doğrusu plakanın aracı bu kadar değiştirdiğini yapınca farkettim :)

Buda servisten çıkarken  :serefe:

Xenon normal farlar ve sis farları ;

Sadece üstler ;

Sadece sisler ;

QV logo :

Arkadan fotoğraf ;

Buda bonus ; Parça bekleyen gtv  :(

Umarım beğenmişsinizdir , Xenon un herhangi bir arıza lambası vs yakması olmadı ancak şöyle bir - var garajda fotoğraf çekerken farkettim sisleri açtığımda araçta USB den müzik çalıyorken , Radyoya geçiyor özellikle sisleri denedim sisten dolayı oluyor sanırım ancak tekrar düzeliyor sanırım beyinde bir çakışmamı oldu vs ama benim için bir problem değil radyoya geçiyor tekrar usb ye basıyorum geçiyor. Hayırlı akşamlar  :alfisti:

Oğuz

• Membro
« #135 : 13 Eylül 2013, 20:03:25 »
Hayırlı olsun egzozlar ve plaka güzel olmuş, xenon'ların gece resmini de atarsan sevinirim.  :nazar: :clover:
2006 147 1.6 TS Distinctive
2013 Giulietta 1.4 MultiAir Distinctive

ozoozo

• Ziyaretçi
« #136 : 13 Eylül 2013, 20:08:27 »
Hayırlı olsun egzozlar ve plaka güzel olmuş, xenon'ların gece resmini de atarsan sevinirim.  :nazar: :clover:

Teşekkür ettim kardeşim sağolasın  :serefe: 1-2 saate dışarı çıkacağım gece atarım  :arkadasim:

ozoozo

• Ziyaretçi
« #137 : 14 Eylül 2013, 01:39:45 »
Aydınlatmam bu şekilde oldu , bence gayet güzel :)

Oğuz

• Membro
« #138 : 14 Eylül 2013, 01:49:25 »
Kaclik bu xenonlar ya cok beyaz duruyor ?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
2006 147 1.6 TS Distinctive
2013 Giulietta 1.4 MultiAir Distinctive

ozoozo

• Ziyaretçi
« #139 : 14 Eylül 2013, 11:07:25 »
Kaclik bu xenonlar ya cok beyaz duruyor ?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Resimden dolayıda belki öyle görünüyor olabilir , 6000K

Ferhat_27

• Membro
« #140 : 14 Eylül 2013, 11:22:11 »
hayırlı olsun,son derece güzel olmuş  :nazar:

Tolga033

• Membro
« #141 : 14 Eylül 2013, 11:27:04 »
Maşallah çok güzel olmuş. :nazar: :clover:

Gouki

• Amministratore
« #142 : 14 Eylül 2013, 11:36:08 »
Maşallah. Jant farz olmuş artık Özdemir.

Lbe

• Membro
« #143 : 14 Eylül 2013, 15:04:03 »
Maşallah güzel olmuş :) Yoncaların fiyatları ne olmuş?

ozoozo

• Ziyaretçi
« #144 : 14 Eylül 2013, 22:35:44 »
Hepinize tek tek teşekkür ederim , Özgün bakalım inşallah aradığımı bulurum bende çok istiyorum ancak 18" var her yerde onunda lastik derdi var düzgün bir lastik almak istiyorum haliyle de fiyat uçuyor :) aslında delilik yapıp alabilirim ama araba üzerinde başka şeylere harcamayı düşünüyorum , belki jantları siyah yapabilirim nasıl olur ? Yoncalar 150 tl ye geldi Burak , aslında indirim yaptırırdım ama plakaları taktırma , hava filtresini taktırma falan aradan çıkarttığım için hiç pazarlık yapmadım.

Eve yeni geldim , Gaziantep-Ankara yolculugum ; 6.0 ortalama ile Ankaraya girdim ancak gölbaşı ve eskişehir yolunu özlediğim için 6.2 ile ile eve geldim :D Akşama kalmamak için Antep-Adana arası biraz hızlı geldim  malesef 2 tane radara girdim  >:( Anlamadığım nokta otobanda kadın pazarlarlar ceza yok , birinde 138 ile girmişim diğerinde kaç ile girdim bilmiyorum 2 ay sonra babam arar  :haydi: ancak 160-180 arası bişeydi mecbur hızlı gitmek zorundaydım tek başımaydım ve 8 saat araba kullanmak gerçekten yorucu oluyordu ve uyku bastırıyor haliylede akşama kalmim dedim ama malum 4 senedir Ankaradayım gidip geliyorum hala ulukışla-ankara arasında yolu bitiremediler.

Lbe

• Membro
« #145 : 15 Eylül 2013, 22:19:30 »
Radarlar için çok geçmiş olsun.Şükür daha trafik lambası dışında Türkiye'de ceza yemedim.Bi yolda iki kere ceza yesem babam vurur herhalde :D

Ayrıca app plaka bi aracı bu kadar mı değiştirir ya..Benim normal plakam tampona silikonlu.Acaba plakayı bozmadan nasıl çıkarabilirim ki?

ozoozo

• Ziyaretçi
« #146 : 15 Eylül 2013, 22:31:58 »
Radarlar için çok geçmiş olsun.Şükür daha trafik lambası dışında Türkiye'de ceza yemedim.Bi yolda iki kere ceza yesem babam vurur herhalde :D

Ayrıca app plaka bi aracı bu kadar mı değiştirir ya..Benim normal plakam tampona silikonlu.Acaba plakayı bozmadan nasıl çıkarabilirim ki?

Valla o kadarda söyledi dikkat et yavaş git diye üzerine bunlar olunca artık haberini öğrenince kulağım çınlayacak  :-X , tamponu bozmadan nasıl çıkarabilirim diyecektim kardeşim sanırım :D valla misina ile falan çıkartıyormuş bir çok kişi tampona,boyaya zarar vermeden istersen bir internette araştır mutlaka vardır.

Lbe

• Membro
« #147 : 15 Eylül 2013, 22:35:28 »
Doğru diyosun saçmaladım bi an :D Misinayı bende duydum da pek olanak vermemiştim ama ayaklanınca bi bakayım ona :yukari-ok:

ozoozo

• Ziyaretçi
« #148 : 15 Eylül 2013, 22:38:31 »
Doğru diyosun saçmaladım bi an :D Misinayı bende duydum da pek olanak vermemiştim ama ayaklanınca bi bakayım ona :yukari-ok:

estf. kardeşim espri anlamında dedim :) valla herhalde ince olduğu için araya girerek o silikonu kesiyor plakayı çıkarta biliyorsun sanırım ben öyle mantık yürüttüm denedim hiç ama forumda da okumuştum bir çok arkadaş öneriyordu görürlerse yardımcı olurlar sanırım.

shadycome

• Membro
« #149 : 16 Eylül 2013, 10:39:34 »
dün ben sizi ankara Konya yolunda akşam saat 8:30 da gördüm sanırım orta şeritten 70-80 gidiyordunuz.

GoogleTagged