Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: { 34 ez 6252 } Pasta Cila Boya Koruma ve Detaylı Temizlik İşlemimiz  (Okunma sayısı 3473 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dogan48586

• Membro
alfamıza geçen hafta detaylı iç temizlik,motor temizliği( motordan bagaja) ve ardından da pasta cila ve boya koruma işlemimizi yaptırdık.
dostluğumuz uzun sürelere dayanan ve araç piyasasının sürekli içerisinde olan ve ilgisi arabalar olan ahmet gören abime ve işi yapan ustaya teşekkürler.
aracımızı ve yapılan işlemi sizlerinde görmesi ve yorumları için konu açıyorum.umarım doğru başlıktır.
fiyat konusunda gayet makul bir fiyata yaptırdık.beğenip ankarada olan arkadaşlar numarasını yazacağım iletişim kurup yaptırabilirler.

ahmet gören ( 0 506 148 52 28 )

video ve birkaç resim paylaşıyorum ve yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

aracın videosu https://youtu.be/2_heuELgr0s

uygulama sırasından birkaç foto

hepinize keyifli kazasız belasız sürüşler dileklerimle.
2008  147 1.6 distinctive { ROSSO }

E.Ç.M. (MiTongin)

• Membro
Işıl ışıl kullanın. Yanliz ankarada olduğunuda belirtseydiniz. Aracınız 34 plaka kafa karistarabilir.
*Smiles per gallon*

( Yaktığınız yakıt başına düşen gülümseme oranı )

Bar35

• Membro

Bu önceki hali mi sonraki hali mi? Kılcal çizikler olduğu gibi duruyor. Yün pad ile yapılan aşındırıcı sonrası finisaj yapılmamış belliki ya da yün pad ile çizikler alınmamış. Bitmiş hali ise malesef işçilik sıfır.

Ayrıca son fotolarda makina ''pad'' tutuş açısı ve tamponda kullanılan yün büyük pad de yanlış. İç mekanda da sanırım silikon içerikli bir ürün kullanılmış heryer parlıyor.
"12 Audi A1 1.4TFSI Exclusive
"13 / VW Beetle 1.2TSI - Sold
"16 / Infiniti Q50 2.0T
"07 / Alfa Romeo 159 1.9JTS - Sold

Kaan

• Membro
Motor kapağı tam temizlenmemiş. Ki zaten silme ile o yağ vb. lekeleri çıkarmak imkansız. İnce uçlu tornavida ve bez ile kazıyarak daha iyi sonuç alabilirsiniz.
1 hayal
5 duyu
6.his

gurkanlale

• Membro
Kırımızı pasta cila ile resmen patlamış.  :alkis:
Drive Tastefully..

dogan48586

• Membro
Işıl ışıl kullanın. Yanliz ankarada olduğunuda belirtseydiniz. Aracınız 34 plaka kafa karistarabilir.

Baslikta ankara diye belirttim tesekkur ederim.

Bu önceki hali mi sonraki hali mi? Kılcal çizikler olduğu gibi duruyor. Yün pad ile yapılan aşındırıcı sonrası finisaj yapılmamış belliki ya da yün pad ile çizikler alınmamış. Bitmiş hali ise malesef işçilik sıfır.

Ayrıca son fotolarda makina ''pad'' tutuş açısı ve tamponda kullanılan yün büyük pad de yanlış. İç mekanda da sanırım silikon içerikli bir ürün kullanılmış heryer parlıyor.

Bu ertesi gunki hali. Ben pek anlamam ama 400 tlye  onceki haline kiyasla cok cok fark var acikcasi ben begendim.arkadasima sizin yazdiklarinizi soyleyecegim bir sorsun bakalim ustaya.tesekkurler yorum icin.

Kırımızı pasta cila ile resmen patlamış.  :alkis:

Kirmizi mk2 rosso candir ustadim birazda parladiysa ohh miss

Motor kapağı tam temizlenmemiş. Ki zaten silme ile o yağ vb. lekeleri çıkarmak imkansız. İnce uçlu tornavida ve bez ile kazıyarak daha iyi sonuç alabilirsiniz.
Musait bir zamanda deneyecegim.tesekkurler.

OğuzCanAlantor

• Membro
Güle güle kullan abicim , eskiye göre epey canlanmış .  :nazar:
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Bandırmalı

• Membro

Tornavida yerine ahşap bir malzeme ile daha kolay olur.
Sonra kapak boyatmak zorunda kalmayın.  :alfisti:

Kaan

• Membro
Tornavida yerine ahşap bir malzeme ile daha kolay olur.
Sonra kapak boyatmak zorunda kalmayın.  :alfisti:
Çok haklısın Ahmet abi. Ben çok dikkat ederek yapıyorum ama anlık dalgınlıkla çizmekte olası tabii.
1 hayal
5 duyu
6.his

Erenbal

• Membro
hare giderici uygulamamış gibi, yine de güzel gözüküyor.

dogan48586

• Membro
Güle güle kullan abicim , eskiye göre epey canlanmış .  :nazar:
Aynen oguzcan.zamanla dahada canlanir ogrenicez yavastan.

hare giderici uygulamamış gibi, yine de güzel gözüküyor.
Hare giderici ne bilmiyorum bir sorayim uygulanmismi ve nedir diye
Çok haklısın Ahmet abi. Ben çok dikkat ederek yapıyorum ama anlık dalgınlıkla çizmekte olası tabii.
Cok elim yatkin degil haftasonu deneyeyim ahsap malzemeyle

Erenbal

• Membro
Aynen oguzcan.zamanla dahada canlanir ogrenicez yavastan.
Hare giderici ne bilmiyorum bir sorayim uygulanmismi ve nedir diyeCok elim yatkin degil haftasonu deneyeyim ahsap malzemeyle

önce kill ile yüzey temizliği yapılmalı,
ardından pasta atılmalı
bir sonraki aşama hare giderici ile hareler giderilmeli
daha sonra cilası atılıp
en son da wax uygulanmalı.

dogan48586

• Membro
önce kill ile yüzey temizliği yapılmalı,
ardından pasta atılmalı
bir sonraki aşama hare giderici ile hareler giderilmeli
daha sonra cilası atılıp
en son da wax uygulanmalı.

Yapilmis diye umuyorum soracagim yarin

ilbey666

• Membro
200 mm yün ped ile far bölgesinde nasıl çalışıyorlar anlamak çok güç.. Ne olacak sanki tampon bölgesinde 80mm spot pedlerle çalışsa ? Hem aracın kenar bölgelerindeki ince boya katmanını zorlamaz,hem de her yere ulaşır. Alfa kırmızısında yün ped ardında deli gibi hare bırakır. Ki güneş altındaki fotoğrafta durum zaten ortada.. Yazık olmuş.

Bu tip uygulamalarda müşteri olarak biraz daha dikkatli olun hocam. Ufak bir fark ile çok daha profesyonel bir uygulama yaptırabilirsiniz Ankara'da.

dogan48586

• Membro
200 mm yün ped ile far bölgesinde nasıl çalışıyorlar anlamak çok güç.. Ne olacak sanki tampon bölgesinde 80mm spot pedlerle çalışsa ? Hem aracın kenar bölgelerindeki ince boya katmanını zorlamaz,hem de her yere ulaşır. Alfa kırmızısında yün ped ardında deli gibi hare bırakır. Ki güneş altındaki fotoğrafta durum zaten ortada.. Yazık olmuş.

Bu tip uygulamalarda müşteri olarak biraz daha dikkatli olun hocam. Ufak bir fark ile çok daha profesyonel bir uygulama yaptırabilirsiniz Ankara'da.

Birdahakine daha dikkatli olalim.ben begenmistim uygulamayi tabiki detaylari bilmeyince. Parlamismi parlamis bize gorunen bu

murat

• Amministratore
Direk size eleştiri olarak almayın, genele yazmak için tam yeri: Şimdi orada aracın kaputu üzerinde o hareleri görmemek mümkün değil, uzaktan baktığınızda detailing görmüş her araç bir güzel durur, özellikle eski haline gözü alışmış biri için yeniden doğar. Ancak burada herhangi bir uygulamayı, ya da kişi/ustayı övmek için için o konudan anlamak gerekiyor. Zira ilk mesajınızı okuyup sonraki arkadaşların paylaşımlarını görmeden bu işi yapan kişileri kafasına/telefonuna kaydetmiş ve buraya yılda bir uğrayan kişiler var  ;)
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

kuti147

• Membro
Rosso mk2 candır bencede :)
Motor paneli temizligi için benim yöntemim de şu; kredi kartı vb bi kart ve microfiber bez. sonaxin motor temizleyicisini sıkıp biraz beklemek yeterli kirlerin yumuşaması için ;)

sonuç 35-40 dk sonra komple motor pırıl pırıl ;)

34 BS 3090 - Rosso Mk1 147
34 FH 3300 - Rosso Mk2 147
34 KY 5602 - Jarama Mk2 156 SS
34 NT 0522 - Jarama Mk2 156 SS
A4 2.0T Quattro Sline
——————————————-
34 ERH 07 -- Jarama Mk2 147

Bandırmalı

• Membro
Kutay olayı çözmüş.
Boşuna dememişler kredi kartı her kapıyı açar.  :alfisti:

dogan48586

• Membro
Direk size eleştiri olarak almayın, genele yazmak için tam yeri: Şimdi orada aracın kaputu üzerinde o hareleri görmemek mümkün değil, uzaktan baktığınızda detailing görmüş her araç bir güzel durur, özellikle eski haline gözü alışmış biri için yeniden doğar. Ancak burada herhangi bir uygulamayı, ya da kişi/ustayı övmek için için o konudan anlamak gerekiyor. Zira ilk mesajınızı okuyup sonraki arkadaşların paylaşımlarını görmeden bu işi yapan kişileri kafasına/telefonuna kaydetmiş ve buraya yılda bir uğrayan kişiler var  ;)

Yok estagfirullah elsstiri olsada sorun degil. Ben memnun kaldim dedim 400 tl odeyip hem ic hem boya koruma yaptirdim.1000 tl verseydim dediginiz hareler olmazdi ve sadece boya koruma pasta cila yaptirabilirdim. Ayrica aracim 0 km degil 2008 model ve yillarin getirdikleri varbirazda burdan bakmak lasim olaya.bu durumu dusununce bana yapilan is guzel olmus dedim. Orda 30 resim var 1 resimden de haresi osu busu ne kadar da belli olmus:)diger resimlere kimse bakmadi mi yahu:)
Demissiniz ya isin uzmani degilsiniz konu acmissiniz insanlari yonlendiriyorsunuz benim herhangi bir cikarim yokki bu isten yapilan is ortada fiyat ortada isteyen olursa ulasabilir dedim.
Admin olarak ankarada boya-pasta cila v.s. islemler nerde yatirilir ve fiyat ortalamasi adi altinda konu acin o zaman bizlerde oralara gidelim degil mi?
Hergun birsuru konu aciyorlar o kisiler konusunda uzman mi diye de sorarlar adminim:).

.
Rosso mk2 candır bencede :)
Motor paneli temizligi için benim yöntemim de şu; kredi kartı vb bi kart ve microfiber bez. sonaxin motor temizleyicisini sıkıp biraz beklemek yeterli kirlerin yumuşaması için ;)

sonuç 35-40 dk sonra komple motor pırıl pırıl ;)

Kutay bey sizin araci da gormek isterim ankaradasiniz rosso kardesligi yapar benimkinin eksiklerini gorurum uygunsa sizede

murat

• Amministratore
Kendinize bir çıkar sağlamayı ne aklımdan geçirdim ne de yukarıda böyle bir ima var tekrar okuduğunuzda göreceğiniz üzere..

Neyse siz yine de şu başlığa bir göz atınız

http://www.alfistiturkey.com/forum/teknik/detaling-ic-dis-kozmetik-bakim-hakkinda-bilgiler-sorular-cevaplar/
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

dogan48586

• Membro
Kendinize bir çıkar sağlamayı ne aklımdan geçirdim ne de yukarıda böyle bir ima var tekrar okuduğunuzda göreceğiniz üzere..

Neyse siz yine de şu başlığa bir göz atınız

http://www.alfistiturkey.com/forum/teknik/detaling-ic-dis-kozmetik-bakim-hakkinda-bilgiler-sorular-cevaplar/

Ben aciklayayim da aonradan laf soz olmasin dedim.tmm bakarim

Erenbal

• Membro
valla ben bayramdan önce arabaya komple girişeyim diyorum, işi de biliyorum, kapalı garaj da var. Varsa ankarada ihtiyacı olan, katılabilir bana, alırız malzemelerimizi bir gece girişiriz. 4-5 saatte arabaları 0'a yakın yaparız.

furkan_topay

• Membro
valla ben bayramdan önce arabaya komple girişeyim diyorum, işi de biliyorum, kapalı garaj da var. Varsa ankarada ihtiyacı olan, katılabilir bana, alırız malzemelerimizi bir gece girişiriz. 4-5 saatte arabaları 0'a yakın yaparız.
Hemen atlayabilirim çünkü bayağı bir öğrenmek istiyorum. Size uygun bi zaman haberleşebiliriz.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Alfa Romeo 147       2007 1.6TS  Blackline
Alfa Romeo 147       2008 1.6TS  Collezione
Alfa Romeo Giulietta 2011 1.4MA Distinctive SP2
Alfa Romeo Giulietta 2011 1.4MA Distinctive SP2
Alfa Romeo Giulietta 2011 1.4MA Distinctive
Alfa Romeo 147       2008 1.6TS  Distinctive
Alfa Romeo 147       2006 1.6TS  Blackline

Erenbal

• Membro
ayrıca şunu da ekleyeyim, bu işi ticari amaçla yapan arkadaşım olduğu için biliyorum; bu boya korumadır, pasta ciladır, seramiktir, su dök kaputta kalmazdır, anahtar fırlat çizilmezdir işleri tamamen laçkalaştı özellikle ankarada. 100TL'den başlıyor 3.000TL'ye kadar çıkıyor. 100-200 liraya yapan zaten birşey yapmıyor, cilalı yıkıyor geçiyor güzelce duruluyor arabayı çakıyor. Öte yandan kimi 500 600'lük yer de işin b.kunu çıkartıp cilalı yıkıyor, ekstra olarak dolgulu cila sürüp (çizikleri araç renginde doldurur ilk gördüğünüzde vay arkadaş 0 gibi dersiniz 3 5 yıkamadan sonra geri gelirler; bknz:belco teflonlu cila(belcoyu çok sever bizim millet) arabayı verip geçiyor.

Diyeceğim en temizi bu işi öğrenmek, ve uygulamak. Tabiki bunun içinde zaman + yer + istek gerekli. İlla dışarda yaptırılacaksa aracın başında kesinlikle durulmalı.

Erenbal

• Membro
Hemen atlayabilirim çünkü bayağı bir öğrenmek istiyorum. Size uygun bi zaman haberleşebiliriz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

uyarım ben, yeter ki gece olsun, işimden dolayı gece boşa çıkabiliyorum. 11 gibi başlarız, gider starbuckstan kahveleri alır piknik sandalyelerimizi kurarız, bi başlarız oh keyif : )

GoogleTagged