Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 34 RUH 02 PLAKALI 2010 Model ALFA ROMEO MiTo 1.4 TB 155 HP  (Okunma sayısı 1943 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matekin

• Membro
34 RUH 02 plakalı mitoyu 2-3 hafta önce aldım. Malesef hep aynı sorun satın alırken olmayan ama belli bir süre sonra çıkan direksiyon uyarısı almaya başladım. Aracın geçmişini bilen arkadaşlardan bilgi istiyorum.sadece hata mesajı alıyorum direksiyonda sertleşme olmadı.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

OğuzCanAlantor

• Membro
34 RUH 02 plakalı mitoyu 2-3 hafta önce aldım. Malesef hep aynı sorun satın alırken olmayan ama belli bir süre sonra çıkan direksiyon uyarısı almaya başladım. Aracın geçmişini bilen arkadaşlardan bilgi istiyorum.sadece hata mesajı alıyorum direksiyonda sertleşme olmadı.

O aracın 2 eski sahibinde aynı problem vardı , akünüzü kontrol ettiriniz sonra servisinize başvurunuz

Matekin

• Membro
Akude ne sorun olablir bilginiz var mı yeni değişmiş sanırım.sorundan haberdar olup satışta bilgi vermeden satmak hiç etik değil. Satıcının en azından tamir maliyetine ortak olması gerekmez mi.
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2018, 21:20:32 Gönderen: Matekin »

murat

• Amministratore
Akude ne sorun olablir bilginiz var mı yeni değişmiş sanırım.sorundan haberdar olup satışta bilgi vermeden satmak hiç etik değil. Satıcının en azından tamir maliyetine ortak olması gerekmez mi.

Eğer son anda da böyle bir arıza vardıysa etik değil tabi, siz aracı incelerken böyle bir ikaz vermiyor muydu?
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

Matekin

• Membro
Araç halihazırda da 10-15 seferde bir motor çalıştırmadan evvel bu hatayı veriyor yani alirken bir hata yoktu hata verdiğinde direksiyonda sertleşme de olmuyor ilginç umarım sadece sensor hatası gibi birseydir. Serviste tespit yaptırıp satıcı ile gorusecem umarım maliyete ortak olur
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2018, 23:45:14 Gönderen: Matekin »

Sercan Keklik

• Membro
direksiyon mekanizması komple değişecek tahmini rakam 4-5 bin tl başka bir çaresi yok. tamir ediyolar 2 ay dayanıyor.
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

Matekin

• Membro
Satıcıysa görüştüm bende böyle hata yoktu banane dedi  :haydi: be hayatta böyle bir şey yapamam. Neyse aracı toplayacam artik. Aracı tanıyan arkadaşlardan başka sıkıntısını bilen varsa haber etmesini rica ediyorum boyle binemem de satamam da  :clover:

E.Ç.M. (MiTongin)

• Membro
Satıcıysa görüştüm bende böyle hata yoktu banane dedi  :haydi: be hayatta böyle bir şey yapamam. Neyse aracı toplayacam artik. Aracı tanıyan arkadaşlardan başka sıkıntısını bilen varsa haber etmesini rica ediyorum boyle binemem de satamam da  :clover:
bende ankaradan aldım yolda arıza verdi. arkadaşta akü falan dedi değiştik sonunda 4 bin kaçtı  :lol:
*Smiles per gallon*

( Yaktığınız yakıt başına düşen gülümseme oranı )

stan

• Membro
aynı araca yaklaşık 2 yıldır sahibim.

benim de aldığımdan bir kaç hafta sonra bu hata çıktı. ama sadece ilk çalıştırmalarda çıkıyordu. Kontağı kapatıp, 5-10 saniye sonra açınca herşey temiz. Direksiyonda falan sertleşme olmuyor. Ve sürüş esnasında 1 kez bile bu hata karşıma çıkmadı.

Sonra aküyü değiştirdim, hatanın gözükme sıklığı baya bir azaldı ama arada, özellikle soğuk havalarda, bu hata yine çıkıyor.

Alfa Romeo servisine başvurduğumda direksiyon açı sensörü değişse yeter dendi.

bir başka bakış açısı da, arkadaşların dediği gibi komple direksiyonu değişmek ama tuzlu kaçar.

Ya da, benim gibi yaparsın, akü değiştikten sonra hata azalıyorsa ve sürüş esnasında bir hata olmuyor ya da direksiyon sertleşmiyor ise bununla yaşamayı öğrenirsin. Tabi, arabanın forumlardaki konusunda bunu şu an yaptığın gibi açık açık yazarsın ki, yarın arabayı satarken alacak olan arkadaşa karşı da şeffaf olursun (sözüm meclisten dışarı)

ama sürüş esnasında zınk diye hata çıkıyor ise sıkıntı olabilir.

Matekin

• Membro
Bu aracın satıcısının ve arkadaş grubunun da bu formda üye olduğunu hatta bunları okuduğunu düşünüyorum. Ben boyle bir satış yapamam. Bugün son söz teklif yaptım maliyete ortak ol bari diye. Bendeyken hic bir sorun yoktu hic hata mesajı almadim dedi hic üstüne alınmadı. :alkis: :alkis: neyse saat gibi yapcam aracı inşallah

kaanromeo

• Membro
Eğer arizayi bilipte kurtulmak için sattiysa
Merak etmeyin o para ona yar olmaz
Ama inşallah satıcı arkadaşın dediği gibidir onda hiç bir problem olmamistir...

Matekin

• Membro
34ruh02 2010 1.4 t 155 hp 105.000 kmde satışa çıkartıyorum. Önceki sahibi uyanıklık yapmış ama ben yapamazdım. Oynar volan, baskı balata ve rulman takım değişti. 10 bin bakım yapıldı. Hiçbir sorunu kalmadı. Araç için bursa aytuğ acardan bilgi alabilirsiniz. İşlemler aytuğ abinin serviste yapıldı. Lastikleri ku39 la sıfırlamıstım.

GoogleTagged