Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Arabam Çalındı !!!!  (Okunma sayısı 5375 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

atakaneraslan

• Membro
Arabam Çalındı !!!!
« : 09 Kasım 2012, 16:08:51 »
Evet başıma gelemeyen bir bu kalmıştı o da oldu , arabam çalındı. Gece ben evde uyurken mutfak penceresinden girip sadece arabanın anatarını alıp çıkıp gitmiş şerefsizler... Güvenlik kayıtlarından gidişini izledim güzelim arabamın !! Bakalım kasko ne fiyat verecek....
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Alper

• Membro
Ynt: Arabam Çalındı !!!!
« #1 : 09 Kasım 2012, 16:10:39 »
Hocam çok geçmiş olsun.
Aracın anahtarının kapalı bir yerde , bir çekmecede yada ne bileyim pantalon cebinde falan olduğunu belirtseydiniz polise.
Yoksa kasko karşılamıyor.

wolkanku

• Membro
« #2 : 09 Kasım 2012, 16:10:52 »
çok çok geçmiş olsun.
kabus gibi. haram olsun
'98 Honda Civic
'06 Alfa Romeo 156 1.6 TS
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'06 Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
'11 Opel İnsignia
'06 Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
'11 Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm SP2
08' Alfa Romeo 159 Jtdm Distinctive+

atakaneraslan

• Membro
« #3 : 09 Kasım 2012, 16:13:37 »
Hocam aracın anahtarının kapalı bir yerde , bir çekmecede yada ne bileyim pantalon cebinde falan olduğunu belirtseydiniz polise.

Abi anahtar oturma odasında sehpanın üstünde duruyor sonuçta , evin içine girmeye cesret eden adam onu çekmeceden de alır montun cebinden de ne farkı var.. Duvarlardaki ayak izleri bile duruyor hala , alt kattaki dairenin kurkuluğundan tırmanıp eve girmiş hırsızlar. Kaskonun karşılamama gibi bir durumu olamaz/olmamalı , daha neyi karşılicak kasko

Alper

• Membro
« #4 : 09 Kasım 2012, 16:15:09 »
Birde plaka vs. özelliklerini güncel bir fotosunu.
Diğer araçlardan ayırt edebileceğimiz bir kaç detay verirseniz gördüğümüz yerde polise ve size bildirelim.
İrtibat için falan da bilgilerinizi paylaşırsanız gezerken denk gelirsek bildiririz size de

Sportivo

• Membro
« #5 : 09 Kasım 2012, 16:15:30 »
çok geçmiş olsun, umarım aynen olduğu gibi geri alırsınız. ülkenin çivisi çıktı maalesef. evet ben de anahtar araç üzerindeyse kasko karşılamıyor diye biliyorum, umarım kayıpsız atlatırsınız.
Alfa Romeo 156
35 AU 4494

Gouki

• Amministratore
« #6 : 09 Kasım 2012, 16:16:12 »
Çok geçmiş olsun. Yakalanır umarım kanı bozuk.

atakaneraslan

• Membro
« #7 : 09 Kasım 2012, 16:18:32 »
Diğer araçlardan ayırt edebileceğimiz bir kaç detay verirseniz gördüğümüz yerde polise ve size bildirelim.
İrtibat için falan da bilgilerinizi paylaşırsanız gezerken denk gelirsek bildiririz size de

Saol Alper ,

Araç plakası 34 FH 5234 , beyaz 147 collezione. Zaten çok fazla yok etrafta. Bakalım çıkacak mı ortaya. Polis %70-80 bulunuo çalınan arabalar dio ama benim pek ümidim yok.. 30 gün içinde bulunmaz ise max. 10 gün içinde dosya kapatılıyor dedi kasko. İnşallah kasko fazla uğraştırmasa bari.. yoksa çok severek bindiğim arabama mı yanayım , paraya mı yanayım durumuna gelicem..

Alper

• Membro
« #8 : 09 Kasım 2012, 16:19:16 »
Hocam aracın anahtarının kapalı bir yerde , bir çekmecede yada ne bileyim pantalon cebinde falan olduğunu belirtseydiniz polise.

Abi anahtar oturma odasında sehpanın üstünde duruyor sonuçta , evin içine girmeye cesret eden adam onu çekmeceden de alır montun cebinden de ne farkı var.. Duvarlardaki ayak izleri bile duruyor hala , alt kattaki dairenin kurkuluğundan tırmanıp eve girmiş hırsızlar. Kaskonun karşılamama gibi bir durumu olamaz/olmamalı , daha neyi karşılicak kasko

O iş öyle olmuyor işte karşılaşılan bir şey bu.
Araştırırsanız anlarsınız demek istediğimi.
Çoğu insan bunun için mahkemelik olmuştur kasko firmalarıyla.
Siz değiştirtebiliyorsanız değiştirtin tutanağı.
Sehpa da bir şeyin içinde diyin ne bileyim. kutu vardı onun için de diyin ama ortada duruyordu demeyin.
Bizimde zamanında aracın müzik tesisatı evden çalınmıştı polisler demişti dolap içinden falan alındı diye tutalım gibisinden yoksa karşılamaz diye.

Alper

• Membro
« #9 : 09 Kasım 2012, 16:22:02 »

Saol Alper ,

Araç plakası 34 FH 5234 , beyaz 147 collezione. Zaten çok fazla yok etrafta. Bakalım çıkacak mı ortaya. Polis %70-80 bulunuo çalınan arabalar dio ama benim pek ümidim yok.. 30 gün içinde bulunmaz ise max. 10 gün içinde dosya kapatılıyor dedi kasko. İnşallah kasko fazla uğraştırmasa bari.. yoksa çok severek bindiğim arabama mı yanayım , paraya mı yanayım durumuna gelicem..

Birde plakayı falan değiştiriyorlar öyle kullanıyorlar onun için dedim farkedeceğimiz bir şey var mı araç üzerinde.
Normalde olmayan .
Jantlar nasıl mesela.
etiket yapışkanlı birşey ne bileyim camlarda film vs. gibi farklı birşeyler varmı.
mesela yonca var mı çamurluklarda gibi...

atakaneraslan

• Membro
« #10 : 09 Kasım 2012, 16:23:28 »
çok geçmiş olsun, umarım aynen olduğu gibi geri alırsınız. ülkenin çivisi çıktı maalesef. evet ben de anahtar araç üzerindeyse kasko karşılamıyor diye biliyorum, umarım kayıpsız atlatırsınız.

Teşekkürler , kaskonun karşılamama durumuna getireceğini düşünmek bile istemiyorum , derdim doğru dürüst bir fiyat alabilmek olacak onlardan. Aracımın tüm ağır bakımlarını akla gelecek hepsini yaptırdım , en az 30-40 bin km masrafı yoktu arabamın...4 bin lira keyfe keder bakımlarını yaptırdım 1,5 yıl içinde hiç sorunsuzken 60 binde araba.. İnşallah tutup bana odur budur diip 22-23 fiyat vermezler...

Alper

• Membro
« #11 : 09 Kasım 2012, 16:24:10 »

Araç bu mu?
Yay falan yok sanırım.

Alper

• Membro
« #12 : 09 Kasım 2012, 16:26:22 »

Teşekkürler , kaskonun karşılamama durumuna getireceğini düşünmek bile istemiyorum , derdim doğru dürüst bir fiyat alabilmek olacak onlardan. Aracımın tüm ağır bakımlarını akla gelecek hepsini yaptırdım , en az 30-40 bin km masrafı yoktu arabamın...4 bin lira keyfe keder bakımlarını yaptırdım 1,5 yıl içinde hiç sorunsuzken 60 binde araba.. İnşallah tutup bana odur budur diip 22-23 fiyat vermezler...

Kasko bedeli neyse onu verir ama ilk başta piyasa değerini vermeye çalışır.
Daha doğrusu hangisi daha düşükse onu vermek ister kasko.
Sizin istediğinizi zor verir.
Mesela benim aracın kasko bedeli 19 bin TL.
Standartı bu ama been 25 Bin TL lik kasko yaptırdım.
jant far ses sistemi hepsini eklettirdim.
Çalınırsa yada pert olursa 25 bin TL isterim çünkü ona göre prim yatırdım.

atakaneraslan

• Membro
« #13 : 09 Kasım 2012, 16:26:51 »

O iş öyle olmuyor işte karşılaşılan bir şey bu.
Araştırırsanız anlarsınız demek istediğimi.
Çoğu insan bunun için mahkemelik olmuştur kasko firmalarıyla.
Siz değiştirtebiliyorsanız değiştirtin tutanağı.
Sehpa da bir şeyin içinde diyin ne bileyim. kutu vardı onun için de diyin ama ortada duruyordu demeyin.
Bizimde zamanında aracın müzik tesisatı evden çalınmıştı polisler demişti dolap içinden falan alındı diye tutalım gibisinden yoksa karşılamaz diye.

Valla polis olay yeri inceleme falan da geldi hiç öyle birşey söylemediler. Çıngar çıkarırım öyle bir bahane ile gelirlerse. Kamera kayıtları da mevcut 2 kişi gelmiş adamlar muhtemelen birisi herkete durumundadır dışarda , kayıt uzaktan görüo.. İlaveten , adam evin içine girmiş gözü karartmış , araba anahtarını bulmasa benim odama falan dalar zaten o zaman resmen karşılıklı hayati tehlike durumu olur allah muhafaza...

antihero

• Membro
« #14 : 09 Kasım 2012, 16:40:25 »
çok geçmiş olsun, iyi haberler alırsınız inşallah en kısa zamanda.
145 QV
156 2.0 SW SS
145 1.6 TS Sportivo

atakaneraslan

• Membro
« #15 : 09 Kasım 2012, 16:56:29 »
çok geçmiş olsun, iyi haberler alırsınız inşallah en kısa zamanda.

Teşekkürler , bu arada cep numaram 0542 381 00 47 , arabayı gören olursa bana haber verirse sevinirim.. 34 FH 5234

Dentist

• Membro
« #16 : 09 Kasım 2012, 16:59:54 »
Geçmiş olsun;umarım en kısa zamanda kavuşursunuz 147 nize.
Bir zamanlar bunlar vardı;artık yoklar...

146 1.4 TS
147 1.6 TS Distinctive
159 1.9 JTD Distinctive Plus Qtronic
159 1750 Tbi-Ti
159 1.9 SW JTD Distinctive Qtronic

obasar

• Membro
« #17 : 09 Kasım 2012, 17:06:12 »
cok cok geçmiş olsun..
sizin kaskonuz Eureko sigorta ' da ben AXA Sigorta Müdür Yrd. olarak çalışıyorum ama sounçta çok yakın arkadaşlarım var. sorun olursa haber verin yardımcı olalım.
Alfa Romeo Mito 1.4 TCT Sportivo
Alfa Romeo 156 1.9 JTD

dragut

• Membro
« #18 : 09 Kasım 2012, 17:09:43 »
Allah kahretsin bunu yapanları...

Umarım bulunur aracınız. Alper Musa Bey'in dediği şey doğru. Kasko bundan dolayı sorun çıkarabilir.

Maalesef kasko da bazen insanın içini rahat ettirmeye yetmiyor. Bir yakınımın başına geldi. Yıldırım düşmesi sonucu araç kullanılamaz hale geldi ve kasko bunu doğal afet olarak kabul etmiyor.
"Alfa sevgisi"

sp4rc0

• Membro
« #19 : 09 Kasım 2012, 17:25:21 »
Çok geçmiş olsun, olmaz böyle birşey ya şerefsizlerin gözü dönmüş..

Satılık ilanlardan falan sürekli takip etmek lazım. Sonuçta beyaz 147 piyasada az var elbet denk gelir bir yerlerde. umarım aracı parçalamazlar.
'06 147 1.6 TS (2006-...)
'17 Volvo V40 CC 1.5 T3 (2017-...)

emin

• Membro
« #20 : 09 Kasım 2012, 17:26:13 »
geçmiş olsun abi plaka araba aklımda görürsem haber ederim.
inşallah sıkıntı olmaz.
BMW E46 3.18ci - Ducati Hypermotard - Ducati Monster 695

agucba

• Amministratore
« #21 : 09 Kasım 2012, 17:28:34 »
Atakan Bey çok geçmiş olsun. Umarım zararınız (ya Alfanız'ın geri gelmesi yada zararın tazmin edilmesi) en kısa zamanda karşılanır. Eğer Alfanız buluncak olursa da umarım sizi üzecek durumda değildir ve geri geldikten sonra gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

///////////////

A.S.GÜMÜŞ

• Membro
« #22 : 09 Kasım 2012, 17:32:13 »
Çok geçmiş olsun, umarım arabanız bulunur da kasko ile uğraşmazsınız, hırsızlık işinde bir eşyanın ortada bırakılması ve bunun hırsız tarafından görülünce dayanamadım almak istedim şeklinde mahkeme savunması gibi bir durum var yanlış bilmiyorsam. Yani eşyaları ortada bırakmamak gerekiyor

07 DH 800

atakaneraslan

• Membro
« #23 : 09 Kasım 2012, 17:37:38 »
cok cok geçmiş olsun..
sizin kaskonuz Eureko sigorta ' da ben AXA Sigorta Müdür Yrd. olarak çalışıyorum ama sounçta çok yakın arkadaşlarım var. sorun olursa haber verin yardımcı olalım.

Çok teşekkürler , ben de Garantide çalışıyorum , bakalım bir sorun çıkmaz diye umuyorum Eureko ile.

mahoretti

• Membro
« #24 : 09 Kasım 2012, 17:38:22 »
çok üzüldüm. geçmiş olsun.... inşallah bulunur da KASKO ile uğraşmak durumunda kalmazsınız. KASKO sistemi "en azı" vermeyi sevdiği için sıkıntılı bir süreç...

GoogleTagged