Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Buda benim yakışıklım.  (Okunma sayısı 3030 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HVRF.Y

• Membro
Buda benim yakışıklım.
« : 24 Şubat 2016, 17:58:01 »
İlk paylaşımım olması hasebiyle kendimi tanıtıyım.İsmim Hüseyin, 39 yaşındayım.İst/Ümraniye ikamet ediyorum.Bir çoğunuz gibi ön ızgaranın,farların ve başkalarına benzememenin,sıradan olmamanın verdiği kendinden emin duruşun içime düşürdüğü ateşi herzaman söndürecek,parçası pahalı, son sahibi olursun, çok yakıyor, bedava verseler kapıya koymamcı bir sürü arkadaşa ve tanıdığa sahiptim. Bu tür kaygılardan dolayı birbirine benzeyen,bayağı,renksiz,tatsız,parçası ucuz, peynir ekmek gibi satılan ruhsuz metal parçaları kullandım.Hiç birzaman onları kendim yıkamadım, kuş pislikleri umurumda olmadı,nereye park ettiğimide umursamadım hiç.Çocukların yanında top oynamaları kaygılandırmadı bile.Yolda nadir karşıma çıkan Alfalardan gözümü alamıyordum.Hele 159 lar bana çok kızıyordu çatık kaşları ile. Mantık evliliği yapmış ama kendini genç hissettirecek çıtır arayan andropoz durumundaydım. Ve sonunda kararımı verdim.Hayatta herşey mantıklı olmak zorunda değil,başkalarının ne düşündüğüde. Senin ne hissettiğin önemli,Arabanı kendin yıkamak,kurulamak, top oynayan çocukları kovalamak,kuşlara içerlemek, park ettiğin yerde başka araçlar manevra yaparken dokunurlarmı diye endişelenmek, balkonda sigara içerken ona bakıp keyiflenmek ve o an üzerinde gezinen kediye pissssttt diye sinirlenmek. Hissettirdikleri keşke daha önce sahip olsaymışım, kimseyi dinlemeseymişim dedirtti bana.Biraz uzun oldu yazı,kusura bakmayın.Niyetim 159 du ama bütçeyi denkleştiremedim ve 156 da karar kıldım.2014 ün Aralık ayında aldım.2004 model ve 95000 km idi.Keyifle biniyorum,159 a geçene kadar aynı şekilde devam eder inşallah. Herkese kazasız belasız iyi yolculuklar diliyorum.

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HRV.Y

ucarozcan

• Membro
Ynt: Buda benim yakışıklım.
« #1 : 24 Şubat 2016, 18:14:09 »

Aramıza Hoşgeldiniz.
Hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler.

Xperia z3

Arabam Şekil Yolumdan Çekil!

murat

• Amministratore
« #2 : 24 Şubat 2016, 18:14:46 »
Hoşgeldiniz, çok güzel anlatmışsınız. 156 ise maşallah çok yakışıklı ve her dem genç  :serefe:
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)

Bandırmalı

• Membro
« #3 : 24 Şubat 2016, 18:29:06 »
Süper...
Ama egzos ucu diye bağırıyor.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

esatkaracan

• Membro
« #4 : 24 Şubat 2016, 19:08:27 »
Hoşgeldiniz.güle güle kullanın. İnş. İstediğiniz gibi bir 159 da bulursunuz. :nazar:
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

HVRF.Y

• Membro
« #5 : 24 Şubat 2016, 19:10:05 »
Süper...
Ama egzos ucu diye bağırıyor.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aklımda dostum,teşekkür ederim. Bir kaç mekanik işim kaldı. Kozmetiğe girişicem, gamzelerden başlayarak

HRV.Y

HVRF.Y

• Membro
« #6 : 24 Şubat 2016, 19:11:29 »
Aramıza Hoşgeldiniz.
Hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler.

Xperia z3
Teşekkür ederim

HRV.Y

HVRF.Y

• Membro
« #7 : 24 Şubat 2016, 19:12:55 »
Hoşgeldiniz.güle güle kullanın. İnş. İstediğiniz gibi bir 159 da bulursunuz. :nazar:
Teşekkür ederim, inşallah alabilirim de içimde ukde kalmaz

HRV.Y

dogan48586

• Membro
« #8 : 24 Şubat 2016, 19:23:02 »
hayırlı olsun güle güle kullanın
2008  147 1.6 distinctive { ROSSO }

Utku

• Membro
« #9 : 24 Şubat 2016, 19:25:44 »
Masalah cok diri duruyor 156

Ancak benim hic anlamadigim bisey var, sonradan takilan park sensorleri neden siyah birakilir? O kadar itici bi goruntuki, hele ki bir alfa romeo da.

Ilk is oradan baslayin bence.

2003 147 1.6 Twinspark
2008 159 1.9 Jtdm-Qtronic
2005 156 2.0 Selespeed
2008 159 1.9 Jtdm-Qtronic

HVRF.Y

• Membro
« #10 : 24 Şubat 2016, 19:40:25 »
Masalah cok diri duruyor 156

Ancak benim hic anlamadigim bisey var, sonradan takilan park sensorleri neden siyah birakilir? O kadar itici bi goruntuki, hele ki bir alfa romeo da.

Ilk is oradan baslayin bence.
Çok haklısınız, ama tanpondaki çiziği, sol  stop altındaki ve sağ arka kapıdaki gamzeyi hallederken boyatırım diye sona bırakmıştım.Çünkü önce farları değiştirip bide mercekli xenon yaptırmayı düşünüyorum.

HRV.Y

krm1983

• Membro
« #11 : 24 Şubat 2016, 22:10:29 »
Hayırlı olsun. Keyifli sürüşler.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Siamo fatti della stessa materia di cui sono fatti i sogni.

schumi

• Membro
« #12 : 24 Şubat 2016, 23:14:34 »
Hayırlı olsun,hoşgeldiniz...

E.Ç.M. (MiTongin)

• Membro
« #13 : 24 Şubat 2016, 23:23:40 »
Hayirli olsun  :alfisti:
PADDOCK DETAILING

*Smiles per gallon*

( Yaktığınız yakıt başına düşen gülümseme oranı )

HVRF.Y

• Membro
« #14 : 20 Mayıs 2016, 19:59:53 »

Sizce lokal boya çok belli edermi kendini.Renk ayırırsa komple boyatmak zorunda kalırmıyım. Önereceğiniz işlem yada işletme varmı İstanbul için
HRV.Y

ArinFırat

• Membro
« #15 : 21 Mayıs 2016, 00:56:14 »

Sizce lokal boya çok belli edermi kendini.Renk ayırırsa komple boyatmak zorunda kalırmıyım. Önereceğiniz işlem yada işletme varmı İstanbul için
İlk msjında beni anlatıyorsun sandım :) güle güle kullanın..kaputtaki gamze için trendyol,morhipo veya markafonimiydi hatırlamıyorum "otomobiliniz için pratik çözümler" butiğinde vantuzlu bir aparat vardı 24 TL.. bu tarz minik göçükler için işe yarayabilir.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HVRF.Y

• Membro
« #16 : 21 Mayıs 2016, 14:38:49 »
İlk msjında beni anlatıyorsun sandım :) güle güle kullanın..kaputtaki gamze için trendyol,morhipo veya markafonimiydi hatırlamıyorum "otomobiliniz için pratik çözümler" butiğinde vantuzlu bir aparat vardı 24 TL.. bu tarz minik göçükler için işe yarayabilir.

Peki boyatmalımıyım sence.Lokal sırıtır diyo boyacı

HRV.Y

HVRF.Y

• Membro
« #17 : 21 Mayıs 2016, 19:09:10 »

Kapı iç tutacakları boyattım, pedleri tamamladım.Baya bi çiziktiler
HRV.Y

HVRF.Y

• Membro
« #18 : 21 Mayıs 2016, 19:10:38 »

Egzoz ucu takıldı
HRV.Y

ArinFırat

• Membro
« #19 : 21 Mayıs 2016, 21:21:48 »
Bence pire için yorgan yakmaya değmez..malum memleketimizde kaputu boyalı araçlara iyi gözle bakmazlar.iyi bir kaportacı lokal boya olmadan düzeltme ve rötüş ile kapatır,elin yatkın ise kaputu açıp iç taraftan çekiçle sen bile düzeltebilirsin,ardından bir iki damla rötüş ile olabildiğince göçüğü kapatabilirsin.veya bir miktar macun ile içini doldurup üzerine rötuş yap...bence boyatma

« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2016, 21:27:19 Gönderen: ArinFırat »

octinum

• Moderatore
« #20 : 21 Mayıs 2016, 22:36:43 »
Bir hoşgeldiniz dememişim, hep Tapatalk'un suçu. :) Aracınız çok güzel, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Bu renge özel bir durum var mı bilmiyorum ama geçen hafta benim "simli" dedikleri cinsten lacivert Vectra boyadan çıktı. Arabanın sol tarafı komple boyandı, sağda da çamurluk vb. boyandı. Şu anda gözle görülür bir fark yok. Yani kimse göremiyor, bugün oto yıkamada bir sürü arkadaşla inceledik, kendi aramızda boyanan yerleri tahmin etmece oynadık, hiçbiri göremedi. Ben de kendim bilmesem gösteremem neresi boyandı. Arabanın rengini şöyle tarif edeyim; lacivert, ama sabah ışığında basbayağı mor. :) Onu tutturabilen usta var, sizinkini tutturabilen usta da vardır kesin.

Demem o ki düzgün işçilikle/ustalıkla lokal de olsa yapılır bence. 159'a geçmek istiyorum diyorsunuz, demek ki alttan çekiçlenip filan mümkün olduğunca düzeltildikten sonra macunla dolgu yapılıp boyanması eğer mümkünse mantıklı. Yok arabayı uzun süre tutmayı düşünüyorum deseydiniz fotoğrafları çekip kaputu boyatın diyecektim. :)

Xenon işini henüz yapmadıysanız, yine bence, yapmayın. Far yıkama ve otomatik ayar yok araçta. Başkalarını rahatsız ettiğinize değmez, üstüne far yıkama olmadan siz de rahatsız olursunuz görüntüden. Osram'ın Nightbreaker serisi var, çok tavsiye ediyorlar, ben de Vectra'ya alacağım. Aydınlatma sorununuz varsa onu deneyin. Orijinal halinin görüntüsü de güzel çünkü, Xenon 156 için öyle büyük bir katkı sağlamıyor.

HVRF.Y

• Membro
« #21 : 22 Mayıs 2016, 01:14:30 »
Sanırım deneme yanılma ile sıralı rötuş, lokal, tüm kaput şeklinde sonuçları görerek işlem yapıcam

HRV.Y

HVRF.Y

• Membro
« #22 : 22 Mayıs 2016, 01:30:07 »
Bir hoşgeldiniz dememişim, hep Tapatalk'un suçu. :) Aracınız çok güzel, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Bu renge özel bir durum var mı bilmiyorum ama geçen hafta benim "simli" dedikleri cinsten lacivert Vectra boyadan çıktı. Arabanın sol tarafı komple boyandı, sağda da çamurluk vb. boyandı. Şu anda gözle görülür bir fark yok. Yani kimse göremiyor, bugün oto yıkamada bir sürü arkadaşla inceledik, kendi aramızda boyanan yerleri tahmin etmece oynadık, hiçbiri göremedi. Ben de kendim bilmesem gösteremem neresi boyandı. Arabanın rengini şöyle tarif edeyim; lacivert, ama sabah ışığında basbayağı mor. :) Onu tutturabilen usta var, sizinkini tutturabilen usta da vardır kesin.

Demem o ki düzgün işçilikle/ustalıkla lokal de olsa yapılır bence. 159'a geçmek istiyorum diyorsunuz, demek ki alttan çekiçlenip filan mümkün olduğunca düzeltildikten sonra macunla dolgu yapılıp boyanması eğer mümkünse mantıklı. Yok arabayı uzun süre tutmayı düşünüyorum deseydiniz fotoğrafları çekip kaputu boyatın diyecektim. :)

Xenon işini henüz yapmadıysanız, yine bence, yapmayın. Far yıkama ve otomatik ayar yok araçta. Başkalarını rahatsız ettiğinize değmez, üstüne far yıkama olmadan siz de rahatsız olursunuz görüntüden. Osram'ın Nightbreaker serisi var, çok tavsiye ediyorlar, ben de Vectra'ya alacağım. Aydınlatma sorununuz varsa onu deneyin. Orijinal halinin görüntüsü de güzel çünkü, Xenon 156 için öyle büyük bir katkı sağlamıyor.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Farlarımın yüzeyinin durumu oldukça kötü.Temizlettirdim ama birşey farketmedi.Gece görüntüsü yeterli gelmiyor bana. Ayarda yaptırdım ama içime sinmedi.Dolayısıyla yeni far almam lazım.Hazır bulaşıcakken xenon da yaptırırım diye düşünüyordum.Far yıkamamın olmaması ısınma içinmi, yoksa camın kirliliği içinmi handikap.Bide mercekli xenon düşünüyorum. Bu rahatsız edermi diğer araçları.

HRV.Y

octinum

• Moderatore
« #23 : 22 Mayıs 2016, 09:41:51 »
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Farlarımın yüzeyinin durumu oldukça kötü.Temizlettirdim ama birşey farketmedi.Gece görüntüsü yeterli gelmiyor bana. Ayarda yaptırdım ama içime sinmedi.Dolayısıyla yeni far almam lazım.Hazır bulaşıcakken xenon da yaptırırım diye düşünüyordum.Far yıkamamın olmaması ısınma içinmi, yoksa camın kirliliği içinmi handikap.Bide mercekli xenon düşünüyorum. Bu rahatsız edermi diğer araçları.

Reflektör veya ampulden de kaynaklanabilir aydınlatmaması. Gerçi 156'nın aydınlatması için zaten pek öyle başarılı demiyorlar. :)

Far yıkama tamamen temizlikte. Benim 156'mda Xenon far var. Far yıkamalar bir ara bozuldu. Arabanın kirli olduğu bir akşam resmen yolda durup indim ve farları temizledim. Aynı durumda Xenonsuz Vectra ile hiç uğraşmadan gidiyorum. Xenon aydınlatması lens ve far camının kirli olması durumunda çok etkileniyor. Halojene göre tabii.

Otomatik ayar sizin duyarlılığınızla ilgili. :) Sırf yük durumunda değil, mesela yüklüyken rampa çıkarken de değişiyor farın ayarı. Bu tip durumlarda diğer sürücüleri düşünerek ayarlarım sorun değil diyorsanız çok da önemli olmayabilir.

Tabii far yıkama ve otomatik ayar yoksa muayeneye giderken Xenon'ları söküp normal far takmanız gerekecek.

Merceklere de değinelim; merceksiz Xenon olmaz zaten. :) Nadiren bazı arabalarda olabiliyor, o da eğer üretici reflektörünü Xenon'a göre tasarlamışsa ve özel ampulle. Bizimkilerin reflektörleri halojene göre tasarlanmış durumda. Yani yukarıda söylediklerim mercekli Xenon için geçerli.

HVRF.Y

• Membro
« #24 : 22 Mayıs 2016, 13:09:19 »
Reflektör veya ampulden de kaynaklanabilir aydınlatmaması. Gerçi 156'nın aydınlatması için zaten pek öyle başarılı demiyorlar. :)

Far yıkama tamamen temizlikte. Benim 156'mda Xenon far var. Far yıkamalar bir ara bozuldu. Arabanın kirli olduğu bir akşam resmen yolda durup indim ve farları temizledim. Aynı durumda Xenonsuz Vectra ile hiç uğraşmadan gidiyorum. Xenon aydınlatması lens ve far camının kirli olması durumunda çok etkileniyor. Halojene göre tabii.

Otomatik ayar sizin duyarlılığınızla ilgili. :) Sırf yük durumunda değil, mesela yüklüyken rampa çıkarken de değişiyor farın ayarı. Bu tip durumlarda diğer sürücüleri düşünerek ayarlarım sorun değil diyorsanız çok da önemli olmayabilir.

Tabii far yıkama ve otomatik ayar yoksa muayeneye giderken Xenon'ları söküp normal far takmanız gerekecek.

Merceklere de değinelim; merceksiz Xenon olmaz zaten. :) Nadiren bazı arabalarda olabiliyor, o da eğer üretici reflektörünü Xenon'a göre tasarlamışsa ve özel ampulle. Bizimkilerin reflektörleri halojene göre tasarlanmış durumda. Yani yukarıda söylediklerim mercekli Xenon için geçerli.
Bilgilendirme için teşekkür ederim

HRV.Y

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal