Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: İzmir'den Tekrar Merhaba  (Okunma sayısı 85 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

abur_

• Membro
İzmir'den Tekrar Merhaba
« : 04 Mayıs 2021, 16:25:50 »
İzmir'den tekrar herkese merhaba!

Adım Yekta Abur, İzmirliyim ve ailemden bana geldiği şekli ile reklamcıyım.

2016 yılından beri üyesi olduğum ve sadece takip ettiğim bu forumda anladığım kadarı ile yeni güncelleme sonrasında ikinci el vb. konularda ileti sınırlaması nedeni ile yorum yapamaz olmuşum. Olsun. Öyle ise ben de aktifleşirim forumda.

Soyadımdan da anlaşılacağı üzere, İzmir ve İstanbul'dan eski Alfistalar tanıyacaklardır.

Biraz eski tarihe gidersek;
1998 yılında Verde Acero ve Bianco Polare renklerde olmak üzere siyah deri koltuklu (Bianco Polare sunrooflu) 35 plakalı 0 km 2 ayrı 156 2.0 TS aracı ailemize kazandırmış ve o yılki İstanbul Fuarında tanıtılan Zender Bodykit sonrasında 2 aracı da "Türkiye'de ilk" Orijinal Zender Bodykitli olarak kullanmaya başlamıştık. Ekstra olarak Verde Acero'da beyaz renk Speedline 17" jantlar ve Bianco Polare'de ise Selespeed 17" jantlar ve spor yaylar ile bagaj içerisinde yapılan cam düzenek ile gömme olarak hazırlanmış profesyonel ses sistemi mevcut idi.

Yine o yıllarda Verde Acero (Ebru Şallı vb. mankenler ile) çeşitli katalog çekimlerinde kullanılırken, Bianco Polare ise o yılların çeşitli tuning dergilerinde kendisine yer bulmuştu.

2000 yılında bu araçların yanına 0 km Rosso Proteo Metallico renk ve sunrooflu 146 1.4 TS, 2001 yılında ise 0 km Nero Metallico renk ve siyah deri koltuklu 156 Selespeed ekledik.

Ne yazık ki o yıllarda 0 km itibariyle Selespeed ile yaşadığımız çözülemeyen ve yorucu sorunlar neticesinde Alfa Romeo sevdamıza uzun yıllar ara verdik.

Ta ki, 2018 yılına kadar.

2018 yılında İzmir'de 2001 model Grigio Sterling renk siyah deri koltuklu ve sunrooflu 156 Selespeed ile camiaya geri döndüm.
2019 yılında aracımı sattıktan sonra, bir hafta önce satın aldığım 1999 model Grigio Streling renk ve kırmızı deri koltuklu 2.0 TS ile yoluma devam ediyorum.

Yeni aracım kondüsyon olarak çok düzgün. Kazası yok. Sadece sağ arka kapısı değişmiş. Çürüğü yok. Ancak kozmetik olarak sevilmemiş, ilgi görmemiş. Son (2.) sahibi motor, şanzıman ve alt takım bakımlarını yaptırmış ve sonucunda bütçe sıkıntısı ile kozmetiğe sıra getiremeden satmaya karar vermişti.

Ben de aracı bu hali ile satın aldım.

3 haftalık kapanma sürecinde aracımı garajıma çektim ve komple söktüm. Söktükçe neler değişmeli, neler yapılmalı, neler elden geçmeli ve en önemlisi "bu Alfa hak ettiği değeri ve sevgiyi nasıl görebilir?" düşüncesi ile her şeyini listeledim.

1 haftadır her gün piyasadan parça satın alıyorum. Mutlaka aranızdan birileri ile de iletişime geçmişimdir.
Parça konusunda çok eksiğim kalmadı.
Yakın zamanda araç ile ilgili neler yaptığımı, neler yapacağımı ve fotoğrafları da paylaşacağım.

Şu an için;
İç kısım restorasyonu bittikten sonra takmak üzere, piyasadan kaynaksız ve işlemsiz olarak bulduğum 17" 5x98 Orijinal Horse Shoe jantları satın aldım.
Tavan ve direk döşemelerini yenilemek üzere satın aldığım siyah renk kumaşım, sizlerle bu yazıyı paylaşırken elime ulaştı.
Sorunlu olarak listelediğim parçalar arasından klima paneli, tavan lambası, kadran, arka stoplar vb. parçaları da satın aldım.
Sağlam, kozmetik olarak sorunlu ancak temizlenebilir olarak gördüğüm parçaların tamamını elden geçirdim.

Uzun ve keyifli bir süreç olacağına inanıyorum.

Takipte kalın.
Sevgiler.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

YasinC

• Membro
Ynt: İzmir'den Tekrar Merhaba
« #1 : 04 Mayıs 2021, 17:55:01 »
Resimler de paylaşırsanız çok renkli ve güzel bir konu olacağı aşikar. 
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal