Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Mashart'nin 34 GZ 9518 Giulietta MultiAir Distinctive ve Yapılanlar  (Okunma sayısı 1476 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mashart

• Membro
Arkadaşlar merhaba;

Aracımı alalı yaklaşık 3 ay oldu ama konu açmak bugune nasip oldu. Sizlere Konya'dan yazıyorum. Bundan önce üst üste 4 farklı Sport Style Bravom oldu. (3 adet Multijet, 1 adet T-JET). Artık aynı araca binmekten sıkıldıgım için Giuletta almaya karar verdim.
Aracımı forumdan Cairo nickli Turgay bey'den satın aldım. Zaten aracı biliyorsunuzdur, ilk sahibi TOFAŞ'da yönetici oldugundan araç özel bir kombinasyon ile getirtilmiş. Aracı ilanda tesadüf eseri gördüm, kombinasyon inanın gece rüyalarıma girdi :) Eğer satılırsa aynı aracı bulamam diyerek Bravomu satmadan bu aracı 2 gün içinde gittim aldım.
En büyük hobim araçlarımdır, onlar ile ilgilenirim birşeyler yapmadan duramam. Araç ile ilgili yaptıgım tüm işlemleri buradan istifadelerinize sunacagım.

Öncelikle aracım budur ;

Aracımı alır almaz ilk yaptıgım şey Turbo Kitli Avrupa bir LPG montajı yaptırmak oldu. FIAT'lar dan aşina oldugum için bu motor da LPG'ye %100 uyumludur.
Montaj yaptırdıgım kit PRINS VSI2-Turbo LPG'dir. Bana maliyeti 4 bin tl'dir. Benzinden en ama en ufak performans kaybı yoktur. Taktırmak isteyen arkadaslar varsa aracımı sürüp öyle karar verebilir. KONYA'da şehir içinde 1 DEPO LPG ile en aşağı 450 KM yol yapmaktayım. (1 DEPO LPG ortalama 95-100 TL)

Daha sonra ufak tefek bakımlarına geçtim; (Yetkili servise araç götürmüyorum, KONYA'da aracımı götürdügüm ustam FIAT yetkili servisinden ayrıldıgı için, gözümün önünde herşeyi istedigim gibi yapıyor.

Triger setini Turgay bey yeni değiştirdigi için elimi sürmedim.
İlk olarak Yağ, Filtreler ve Irıdyum bujilerini yeniledim. (Yağ FIAT S2 onaylı olacak)
Sistemden fren hidrolik yağını tamamen boşalttırıp DOT 5.1 ile yeniledim. Biliyorsunuz bu yağlar 2 senede özelliğini yitiriyorlar.

Daha sonra multiair filtresini söktürüp temizlettim;

Olmazsa olmazım her aracımı aldıgımda yaptırdıgım işlem olan boğaz kelebeğini söktürüp bir güzel mazot ile yıkadık.

Eski hali;

Yeni hali; Bu temizlikten sonra gaz tepkimeleri acayip değişiyor.

Son olarak şanzuman alt takozum biraz yıpranmış, kafam rahat olsun diye onu da yeniledim.

Yaptığım ilave şeyler var fakat biraz uzattım, ilerleyen günlerde onları da buradan paylaşacagım.
Herkese selamlar;
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2017, 13:32:45 Gönderen: mashart »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

muğlalı

• Membro
Hayırlı olsun bana göre giuliettanın en güzel rengi, lpg uyumu konusunda 120 lik motorlar uygun aslında multiair için pek uygun değil diye söyleniyor.

mashart

• Membro
Hayırlı olsun bana göre giuliettanın en güzel rengi, lpg uyumu konusunda 120 lik motorlar uygun aslında multiair için pek uygun değil diye söyleniyor.

Teşekkur ederim. Bundan önceki aracım 120'lik T-JET'ti o da PRINS LPG'liydi. Fakat yine Bravolarda mevcut bulunan 140 HP Multiair motorların birçoğu LPG kullanmaktadır. Bravoforum sitesinde yüzlerce memnuniyet mesajı görebilirsiniz.
Aracım PRINS ile Dynamic modda bile en ufak bir tekleme, benzine atma vb. problem yaşatmıyor.
Tabi gider bu motora ATIKER veya başka kalitesiz markalar taktırırsanız yüz güldürmez. Uyumlu Turbo Kit seçimi çok önemli.

hamzayildiz

• Membro
Hayırlı olsun maşallah çok güzel kombinasyonda bir giulietta bu mavi güzelin bir kardeşinide ben yeni aldım 🍀 güle güle kullanın

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hamzayildiz

• Membro
Hayırlı olsun maşallah çok güzel kombinasyonda bir giulietta bu mavi güzelin bir kardeşinide ben yeni aldım 🍀 güle güle kullanın

vieri

• Membro
Hayırlı olsun güzel kombinasyon.  :nazar:

francobaresi

• Membro
giuliettaniz cok guzel, insanin aklini celecek bir kombinasyon. Gule gule kullanin

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Cuore sportivo

Cihan82

• Membro
Selam Mashart, hoşgeldin. Bravotr'de bravolarını keyifle takip ediyordum, şimdi de giu'yu edeceğim artık :) Güle güle kullan kazasız belasız  :clover:  :nazar:
2003 Azzurro Gabbiano 156 Mk 1.5 SS
1998 Laguna 2.0 RXE
2015 Ford Tourneo Courier
2009 Fiat Bravo 1.4 T-Jet Emotion
2001 Ford Focus Sport Trend

OğuzCanAlantor

• Membro
Hayırlı olsun  kazasız belasız sürüşler dilerim , Giuliettaya keşke lpg takıcağınıza dizel alsaydınız  :'(

kaanromeo

• Membro
tüplü giulietta gorunce moralım bozuluyor keske konuyu okumasaydım güzelim gium benim...

A.S.GÜMÜŞ

• Membro
Renk, kombinasyon çok iyi, kazasız belasız güzel günlerde kullanın.
Uzun yıllar Lpg kullandıktan sonra arabama bir daha taktırmak mı ? Asla !

07 DH 800

mashart

• Membro
Arkadaslar ayrı ayrı herkese çok tesekkur ederim.
Bu bir tercih meselesidir ama LPG konusunda ön yargılı olmamanızı öneririm. PRINS markasını bir araştırın, son model Mercedes, BMW'ler yalnızca bu kiti tercih ediyorlar. Ben bu aracımda yaklaşık 4 bin km'dir PRINS LPG kullanıyorum, en ama en ufak bir problem yaşamadım. Motor arıza lambası yakmıyor, Start&Stop stabil çalışıyor. Dynamic modda bile son gazda sıkıştırınca benzine geçmiyor. En önemlisi şehir içinde 170 HP bir canavar ile 20 kuruş yakıyorum. :)

Doğa Tosun

• Membro
aracınız m5 değil f355 değil alt tarafı kompakt bir hatchback, elbette LPG uygulanabilir. Keyifli gezmeler, kombinasyon müthiş  :nazar:
"AlfaRomeo 159
"BMW 320i 40th Year Edition
"BMW 520i Executive Plus

"Alfa MiTo 1.4 TB (sold)
"Alfa GT 2.0 JTS Selespeed (sold)
"Alfa 147 1.6 TS (sold)

kaanromeo

• Membro
hiç bir alfa alt tarafı bir araba değidir...

A.S.GÜMÜŞ

• Membro
Konuyu bir lpg tartışmasına döndürmek ve konunuzu kirletmek istemem, bu bakımdan tartışmaya http://www.alfistiturkey.com/forum/genel/ne-kadar-yakiyorsunuz/msg417808/#msg417808 buradan devam edelim  :D
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2017, 13:38:07 Gönderen: A.S.GÜMÜŞ »

07 DH 800

MUU

• Membro
Hayırlı olsun  kazasız belasız sürüşler dilerim , Giuliettaya keşke lpg takıcağınıza dizel alsaydınız  :'(

ön yargılı olma olum yaaa :) lpg candır, iyidir! bana da yapacağız bir tane inşallah :)

Doğa Tosun

• Membro
Haklısınız Alfa savaş uçağıdır iyi günler
"AlfaRomeo 159
"BMW 320i 40th Year Edition
"BMW 520i Executive Plus

"Alfa MiTo 1.4 TB (sold)
"Alfa GT 2.0 JTS Selespeed (sold)
"Alfa 147 1.6 TS (sold)

ssg

• Membro
Hayırlı olsun çok özel kombinasyonda bir araç almışsınız. Keyifli sürüşler :nazar::clover:
Giulietta 1.6 JTDm
-----------
MiTo 1.4 TB
GT 2.0 JTS Selespeed

EHY

• Membro
Hayırlı olsun aracınız  :) Arkadaşlar araca takılan kit prins in üst düzey bir kiti bildiğim kadarıyla yani gidip en ucuzunu takıp az yaksın da ne olursa olsun diyerek yapılmış bir uygulama değil o yüzden artık lpg ön yargısını biraz aşmamız gerek kaliteli bir kit ile gerektiğinde ekonomik gerektiğinde performanslı bir kullanım neden kötü olsun ayrıca ülkemizde yakıt fiyatları malum. araç sahibi arkadaşın benzinini ortak dolduracak iseniz o başka :D

furkan_topay

• Membro
:lol: :lol:
Yıkıldım yoruma. Lpg montajı bnm de tercihim değil fakat yapana da saygı duymak zorundayız. Alfa ruhuna konduramıyoruz ama İtalya'da fabrikasyon çıktı bi zamanlar 120 versiyonları.
Maşallah çok güzel aracınız hayırlı olsun bu arada... :yukari-ok:
Alfa Romeo 147       2007 1.6TS  Blackline
Alfa Romeo 147       2008 1.6TS  Collezione
Alfa Romeo Giulietta 2011 1.4MA Distinctive SP2
Alfa Romeo Giulietta 2011 1.4MA Distinctive SP2
Alfa Romeo Giulietta 2011 1.4MA Distinctive
Alfa Romeo 147       2008 1.6TS  Distinctive
Alfa Romeo 147       2006 1.6TS  Blackline

hkmtctnky

• Membro

Hiç bir alfa güilietta değildirr

Hepimizin alfası kendisi için özel doğrudur. Ancak biraz kişisel tercih böyle şeyler, sadece alfa seven sizmişsiniz gibi davranmayada gerek yok yani :) iyi günler :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
'03 Opel Corsa 1.7 DTi 3dr (Casablanca Weiß)
'07 Opel Corsa 1.4 Sport 3dr (MetroBlau)
‘06 AlfaRomeo 147TI 3dr (RossoAlfa)
------------------------------------------------
‘09 AlfaRomeo MiTo (NeroEtna)
‘05 Opel Corsa 1.3 CDTi 3dr (Casablanca Weiß)

hkmtctnky

• Membro
Aracınız gerçekten çok özel duruyor. İyi günlerde kullanın.
Keşke ülkemizde yakıt fiyatları makul olsada lpg dönüşümüne muhtaç etmeseler..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
'03 Opel Corsa 1.7 DTi 3dr (Casablanca Weiß)
'07 Opel Corsa 1.4 Sport 3dr (MetroBlau)
‘06 AlfaRomeo 147TI 3dr (RossoAlfa)
------------------------------------------------
‘09 AlfaRomeo MiTo (NeroEtna)
‘05 Opel Corsa 1.3 CDTi 3dr (Casablanca Weiß)

Kaan

• Membro
İçi dışı kombinasyonu tek kelimeyle mükemmel. Kazasız belasız güle güle kullanın.  :nazar: Lpg içinde herkes uyumsuz diyor ama sizle birlikte Bursa'da bir arkadaştan daha Prins'in çok uyumlu olduğunu duydum. Bence birçok kişinin bu şekilde bilgi sahibi olması önemli. Çünkü genel olarak uyumsuz olduğu bilgisi ile insanlar lpg den uzak duruyor. Lpg öcü değil kesinlikle. Ülkemizde akaryakıt fiyatları max. seviyelerdeyken 1 kmyi 25 kuruş ile almak varken neden 50 kuruş ile alalım. Bu yüzden Lpg için olumsuz yorum yapanlara çok takılmayın bence. Tekrar keyifle güle güle kullanın.
1 hayal
5 duyu
6.his

blueoyester

• Membro
hayırlı olsun çok güzel bir kombinasyon
you are my desire alfa romeo
http://i.hizliresim.com/EY2mWA.jpg

erdem1904

• Membro

:D  :alkis: