Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Merhaba  (Okunma sayısı 1471 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

orhantrman

• Ziyaretçi
Merhaba
« : 20 Şubat 2013, 11:01:25 »
Selamın Aleyküm arkadaşlar, yeni katıldım aranıza bende Alfa aşığıyım. İstanbulda yaşıyorum Bilişim işi ile ilgileniyorum photoshop bilgim çok iyidir yakında bi kaç araç çalışmamı eklerim, Alfa Romeo 156 almayı düşünüyoruz kime sorduysak hep kötülüyo arabayı hayal kırıklığına uğruyorum iyice araştırıp dolu bilgiler edinmek istiyorum Alfa sahipleri yardımcı olursa çok makbule geçer bende boş vakitlerimde hep araştırıyorum zaten, şimdiden teşekkür ederim herkese.  :)
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

wolkanku

• Membro
Ynt: Merhaba
« #1 : 20 Şubat 2013, 11:06:45 »
Selamın Aleyküm arkadaşlar, yeni katıldım aranıza bende Alfa aşığıyım. İstanbulda yaşıyorum Bilişim işi ile ilgileniyorum photoshop bilgim çok iyidir yakında bi kaç araç çalışmamı eklerim, Alfa Romeo 156 almayı düşünüyoruz kime sorduysak hep kötülüyo arabayı hayal kırıklığına uğruyorum iyice araştırıp dolu bilgiler edinmek istiyorum Alfa sahipleri yardımcı olursa çok makbule geçer bende boş vakitlerimde hep araştırıyorum zaten, şimdiden teşekkür ederim herkese.  :)

hoşgeldiniz orhan bey.
kötüleyenler hep olmuştur olacaktır, benim cevabım ; abi benim psikolojik sorunlarım var,başıma iş açmazsam rahat hissedemiyorum o yüzden bu arabayı aldım." diyorum.
keyifle de aracıma biniyorum :)
'98 Honda Civic
'06 Alfa Romeo 156 1.6 TS
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'06 Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
'11 Opel İnsignia
'06 Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
'11 Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm SP2
08' Alfa Romeo 159 Jtdm Distinctive+

orhantrman

• Ziyaretçi
« #2 : 20 Şubat 2013, 11:27:37 »
Alıntı
hoşgeldiniz orhan bey.
kötüleyenler hep olmuştur olacaktır, benim cevabım ; abi benim psikolojik sorunlarım var,başıma iş açmazsam rahat hissedemiyorum o yüzden bu arabayı aldım." diyorum.
Hoşbuldum, millet babamın aklına giriyo yok parçası pahalı dayanıksız bunu diyenlerde alfa kullanmayan insanlar deli oluyorum ya.  :)

Yiğit Doğukan

• Membro
« #3 : 20 Şubat 2013, 11:33:05 »
Dayanıksız mı?? Bırakın konuşanları.. Alfa'ya binmeden yapılan yorumlar bunlar. Ben milleti dinleseydim şimdi 2008 model clio'ya biniyordum.

Alfadanadam

• Moderatore
« #4 : 20 Şubat 2013, 11:34:59 »
Aramıza hoşgeldiniz. Her aracın kronik problemleri vardır.
Alfa Romeo ile ilgili en büyük problem: Herkes sahip olmak ister ama cesaret edemez, kendi alamadı diye kimse de almasın ister. Emin olun durum bu.
Bakın demiyorum Alfa Romeo en hızlıdır, en güzeldir, en sağlamdır en problemsizdir. Mutlaka kronik hastalıkları var ama muhtelif sebeplerle birçok farklı araç sahibi oldum. Bunlardan 5 tanesi Alfa Romeo idi.
Sanayiye en çok Alfa Romeo için gittim, ama şundan. Diğerlerindeki sıkıntılar için sanayiye gidesim gelmedi, önemsemedim. Ama konu Alfa olunca en küçük seste gittim, olay budur.

orhantrman

• Ziyaretçi
« #5 : 20 Şubat 2013, 12:04:09 »
Her internet sitesinde okuduğumda alfa sahibi olmayanlar kötülüyo aracı ama gerçek araç sahipleri gerçekten iyi diyolar, alfaya ait istediğim bilgiyi burada bulacağıma eminim.

Photoshop alanında sanal modifiye çalışmalarımdan 2 tane örnek paylaşayım. :)

Audi A4
Orijinali
Sanal Modifiye

Bmw E30
Orijinali
Sanal Modifiye

wolkanku

• Membro
« #6 : 20 Şubat 2013, 12:05:57 »
Her internet sitesinde okuduğumda alfa sahibi olmayanlar kötülüyo aracı ama gerçek araç sahipleri gerçekten iyi diyolar, alfaya ait istediğim bilgiyi burada bulacağıma eminim.

Photoshop alanında sanal modifiye çalışmalarımdan 2 tane örnek paylaşayım. :)

Audi A4
Orijinali
Sanal Modifiye

Bmw E30
Orijinali
Sanal Modifiye

e30'a neler olmuş :)) baya emek harcamışsınız.
güzel 159 çalışmalarınızı bekliyoruz :) ama alfalara bu kadar abartı gitmiyor , kararında dokunuşlar bekliyoruz :)
hatta benim üyeler sayfasındaki topic'imdeki fotoları da kullanabilirsiniz. :rock:
'98 Honda Civic
'06 Alfa Romeo 156 1.6 TS
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'06 Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
'11 Opel İnsignia
'06 Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
'11 Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm SP2
08' Alfa Romeo 159 Jtdm Distinctive+

ALFAŞK

• Membro
« #7 : 20 Şubat 2013, 12:07:14 »
aramıza hoş geldiniz
4 ay araştırdım alfaları kime sorduysam alma dedi
ama trafikte karşıma çıkan her alfaya aşkla bakıyordum
bir gün 156'ım karşıma çıktı
4000 devrin üzerindeki farklı ses ve mükemmel performans beni bırakma diyordu bana
o an olumsuz düşünceleri geride bırakıp onu seçtim
3 ay oldu alfa mı alalı ve hiç pişman değilim hele ki
trafikte bütün gözlerin üzerimizde olduğunu görünce en iyisini aldım diyorum
ben alfayı tavsiye ediyorum tabi ki karar sizin
''Aslında Herkes Alfa' sını arar, şanslı olanlar bulur.''

Gouki

• Amministratore
« #8 : 20 Şubat 2013, 12:10:33 »
Aramıza hoşgeldiniz.

sp4rc0

• Membro
« #9 : 20 Şubat 2013, 12:15:30 »
hoşgeldiniz, PS'tan çok karakalem çalışmalar çok güzel..  :yukari-ok:
'06 147 1.6 TS (2006-...)
'17 Volvo V40 CC 1.5 T3 (2017-...)

orhantrman

• Ziyaretçi
« #10 : 20 Şubat 2013, 13:02:13 »
Teşekkür ederm, yakında yaparım Alfaya hafif modifiyeler zaten Alfa orijinal hali ile modifiyeli o ayrı konu :)

ismet

• Membro
« #11 : 20 Şubat 2013, 17:18:16 »
hoşgeldiniz.. gönlünüzün sesini dinleyin ama alfa eşkiyalarından da uzak durun.. sorunlu araçları sorunsuz gibi satıyorlar, alan arkadaşlar da çok çekiyorlar, sonra alfa'yı kötülüyorlar..
I am the master of my fate
I am the captain of my soul

dragut

• Membro
« #12 : 20 Şubat 2013, 17:39:23 »
Alfa Romeo ile ilgili en büyük problem: Herkes sahip olmak ister ama cesaret edemez, kendi alamadı diye kimse de almasın ister. Emin olun durum bu.

Bülent Bey çok güzel bir noktaya deginmiş. Türkiye'de Alfa'ya binmek biraz cesaret ve özgüven işidir bence. (Kendi açımdan ve birçok kişi açısından bunun böyle oldugunu düşünüyorum.) Binmek isteyip de binemeyenlerin markayı kötülemeleri, vazgeçirmeye çalışmaları sizin bu konuda gösterdiginiz cesaretin onlarda olmayışıyla ve bu durumdan dolayı o kişilerin kendilerini kötü hissetmeleriyle karakterizedir. Yani siz Alfa aldıgınızda almak isteyip de alamayan hem size imrenecek, hatta sizi kıskanacak; öte yandan markayı kötüleyip yaptıgınız tercihi maddi, manevi anlamda eleştirecektir.

Biraz mesleki bir degerlendirme oldu; ama başka insanlara yapılan, iyi niyetli gibi görünen "Yapma, etme, tavsiye etmem" türü yönlendirmeler çogunlukla o kişinin o tercihte başarılı olacagı korkusuyla dogrudan alakalıdır.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2013, 17:45:07 Gönderen: dragut »
"Alfa sevgisi"

ercan zengin

• Ziyaretçi
« #13 : 20 Şubat 2013, 18:08:11 »
hep beraber ii sanayiye gitmeler o zaman   :haydi:

agucba

• Amministratore
« #14 : 20 Şubat 2013, 21:42:47 »
Ercan Bey, siz gidiyorsunuz diye herkes gidecek değil. Sizin 156'nın sorunlu olması 156'nızın suçu değil.

///////////////

tfnsmsk

• Membro
« #15 : 20 Şubat 2013, 22:38:34 »
ruha sahip alfaların garajına ve onların kalp atışlarını duyabilenlerin arasına hoş geldiniz. 

:alfisti:

kendi hikayemden bahsedeyim.. alfa sahibi olmak için karar verme ihtiyacı dahi duymadım, bu benim için bir ilk aşk meselesi idi. doğaçlama ve kendiliğinden gelişti. hepimizin farklı bir hikayesi var elbet, ancak o virüs içinize girmişse.. sanırım yapacak fazla bişiy yok.. keyfini çıkarmak lazım.
ruha sahip otomobillerin, tıpkı canlılar gibi kabul edilebilir küçük kusurları ve güzel sürprizleri barındırabileceğini unutmayın. bu makineler iyi seçilmişse, kendinizi sık sık direksiyon başında, ona yaklaşırken.. vs. vs. gülümsüyor bulabilirsiniz.. hatta daha ötesi, motorun hırıltısıyla  gözlerinizi kapatıp, çikolata ısırmış kadın gibi "işte istediğim şey bu" diyebilirsiniz :) bu yönüyle çevrenizdekiler deli olduğunuzu zannedilebilir. zannetsinler.. siz her zamankinden daha mutlusunuzdur..
bu güzellikleri yaşamak için.. sanırım tüm yapmanız gereken; düşündüğünüz alfayı kah siteden, kah çevrenizden referanslı ehil bir/birkaç özel servise göstermek. forumlarda biraz vakit harcayıp takip ve dikkat edilmesi gereken konulara vakıf olmak.. hatta sitede referanslı satılık makineler daha sağlıklı sonuçlara götürebilir.. buna rağmen her 2. el alımın her marka için bir risk yönetimi olduğunu unutmamak lazım..

sağlıkla, tez zamanda alfanıza kavuşmanız temennisiyle..
sportif ruh.

sifyan

• Membro
« #16 : 20 Şubat 2013, 22:45:27 »
ilk önce iyi günler diliyorum hepinize. Bende 2 hafta önce aldım kuzumu. araba kullanmayı daha yeni yeni öğreniyorum. çok da keyif alıyorum. iş nedeni ile Bartın da yaşıyorum. ustası yok servisi yok anlayanı hiç yok neredeyse. en yakın çalışma arkadaşım (kendisi bmw kullanıcısı bu arada) o bile daha düzgün bir araba almamı tavsi etti. Ancak herkese tamam deyip yine bildiğimi okudum aldım. biraz slogan gibi olacak ama hayalini takip et. bmv ciler bile alfacı olma yolunda   :serefe:

FB10ur

• Membro
« #17 : 21 Şubat 2013, 00:13:06 »
Bizlerin alfa sahipleri olarak taraflı olduğumuzu düşünebilirsiniz fakat kesinlikle öyle bir durum söz konusu değil alfa çok farklı araçlardır kime sorsan evet alma der ama fırsatı olsa ilk alacak kişi o sorduğun kişidir..Cesaret meselesi söz konusu değil bana göre bakarsan alfa dahil her arabaya seni üzmez..Kısacası alfa romeo bir aşk bir tutkudur...

hep beraber ii sanayiye gitmeler o zaman   :haydi:

Ercan bey sizin aracınızda yaşanan şanssızlıktan dolayı her araba sanayiye gidecek diye bir olay yok..

orhantrman

• Ziyaretçi
« #18 : 21 Şubat 2013, 02:37:31 »
Su araci almayi dusunuyoruz arkadaslar ;
http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=114314272
Nasil sizce ?  :)

Bu arada tabletde turkce karakter yok kusura bakmayin   :D

Volkey

• Ziyaretçi
« #19 : 21 Şubat 2013, 05:40:40 »
Alıntı
hoşgeldiniz orhan bey.
Hoşbuldum, millet babamın aklına giriyo yok parçası pahalı dayanıksız bunu diyenlerde alfa kullanmayan insanlar deli oluyorum ya.  :)

Öncelikle şunu altını çezerek belirtmek istiyorumki, Alfa Romeo herkesin sahip olmak isteyipte, gereksiz bir ön yargıdan dolayı sahip olamayıp, akabindede kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş misali çamur attığı bir marka olmuştur ne yazıkki. (sadece Türkiye'de)

Kendi önyargıları bu kişilerin kendi "Alfa Romeo paradoksu"nu oluşturmuştur. Uzanamadıkları ciğere laf etmeleri, aslında sahip olmak isteyipte sahip olamayan önceki otomobil kullanıcılarının geçmişte içlerinde oldukları durumdur... 1-Alfa almak iste, 2- başkalarının sözleri ile hareket et ve alma, 3- alamadıktan sonra sen de alamadığın için başkalarının almalarına engel ol çamur at, 4- sonra onlardan biri ol...

Bu ve benzeri forumlar işte bu saçma ve gereksiz önyargıları yok etmek için de varlar. Biz burada Alfa Romeo kullanıcıları olarak bu düşünceleri kolayca çürütebilecek kadar tecrübe sahibiyiz sanırım. En kısa süre kullanan dostumuz bile, bu tip ön yargıları basitçe çürütebilecek bir tecrübesinden bahsedebilir eminim... Kaldıki diğer tüm markaların sahip oldukları kronik sorunlar, söz konusu Alfa Romeo olduğunda bir anda yok sayılıveriyorlar.

Biraz uzun oldu buradaki açıklamam belki ama ben 15 yıldır Alfa Romeo kullanıyorum. Duyduklarınızın %90'ı tamamen kullanıcı hatası ve bir kısmıda şehir efsanelerinden ibaret karalamalardır. Bu güne kadar ben, başka başlıklar altında da belirttiğim gibi, hiç bir büyük sorun yaşamadığım gibi, küçük sorun dahi yaşamadım diyebilirim. Bir elin beş parmağını geçmemiştir bunlarda. Düzgün ve bakımlı bir araç seçilip alındığında, servise periyodik bakımlar için gidersiniz sadece. Kullanıcı olarak üzerinize düşenleri yerine getirmeyi de unutmayarak tabiki...

Çok yakıyor diyenlere, belirli bir enerji, güç üretimi, karşılıksız olamaz, Alfa Romeo'ların sarfiyatlarını, kendi ürettikleri güçle aynı gücü üreten ve aynı ağırlıktaki araçlarla kıyaslamaları gerektiğini söyleyebilirim. Teneke vs, gibi sağlam olmadığından bahsedenlere ise sözüm, ben 2005 yılında "pert bir 156" içinden hiç abartısız burnum dahi kanamadan çıktım. Bu kazayı saatte 200km sürat ile giderken E5 üzerinde sabaha karşı, taksi ile banket arasına girerek yaptım ve döne döne parçalandı araç... (Bu arada araç yapıldı ve satıldı, hala kullanıyor biri)

Sonuç; Alfa Romeo alınır, ikinci el alıncaksa geçmişte ilgisiz hor kullanan birilerinin elinden geçmiş olma olasılığına karşı titizce ayrıntıları gözden geçirilir. Neticede araç tatminkar ise alınır ve yıllarca sorunsuz şekilde binilir. Umarım en kısa zamanda kendinize uygun Alfa Romeo aracınıza kavuşursunuz.

Saygılar...

agucba

• Amministratore
« #20 : 21 Şubat 2013, 09:56:57 »
Orhan Bey, biz de Volkan Bey uzun yıllardır, daha doğrusu 1986 yılından beri aralıksız Alfa Romeo markası otomobiller kullanıyoruz. Yani 27 sene oldu. Almanya'daki çok kısa bir Alfasud süresini saymıyorum.

Babam ilk Alfa Romeo'muzu aldığında, '79 model bir Giulietta 1,6 idi kendileri, aşık olmuştum ona. Ve bir önceki otomobilimiz olan Mercedes'i bana unutturmuştu (O da '79 model Mercedes Benz 280 SE idi ve gümrük kanunları sebebi ile TR'ye getirememiştik). Daha önceki sahipleri çok hor kullanmış olsalar ve bize çoğu kez sorun çıkarmış olsa da motorunun gücü, dayanıklılığı, Weber Karbüratörü'nün çıkardığı ses (hele filtreyi çıkartıp kapağı açık iken), arkadan itişli olması, kocaman bagajı, renkli camları, farklı tasarımı ile beni çok etkilemişti. Daha sonra babamın biraz ihmalkarlığı sebebi ile karteri delip 1,8 motora geçiş yapmıştık. Plakası 34 P 7444 idi.
Sonra 27.000 km'de '86 Alfa 75 1,6 almıştık. Oturduğumuz yerde Alfa Romeo'ya olan ön yargıyı bir anda yok etmişti. O da ayrı bir dünya idi. Piyasadaki tüm otomobillerden hem iç hem de dış tasarım olarak çok farklı idi. Bizim bu 75'i almamızdan sonra oturduğumuz kasabaya bizden bir adet 75, bir kaç tane 33 ve bir tane Giulietta gelmişti. Onun plakası 34 BJF 92 idi ve sattığımızda bir tek debriyajında sorun vardı. Daha doğrsu satmadık '90 bir Alfa 164 T. Spark ile takas etmiştik.
164'ümüzü aldığımızda 86.000 km idi ve yıl 1994 idi. O zaman için muhteşem bir otomobil idi ve bana uzay mekiği gibi geliyordu. Bu 164'ü 385.000 km olana kadar aralıksız 15 yıl kullandık. Ve sattığımızda hala daha rektifiye görmemiş motoru üstünde idi. Bir kez annemin dikkatsizliği sebebi ile hararet yapmış ve contalarını değiştirmek durumunda kalmıştık. Bizden sonra sitemizden Tolga Özhan almıştı bu 164'ü ve kendisi en son 420.000 km'ye getirmişti.  Hala daha aynı motordu.
Babam şu anda '94 164 T. Spark kullanmaya devam ediyor. Memnun olmsaydık ve sitemizin kurucusu olan Tolga olmasaydı, belki başka markaya geçmiş olurdu. Ama çok memnunuz.
Ben 2006'dan beri 145 QV sahibiyim.
Kullandığımız, en baştaki Giulietta hariç, hiç bir zaman büyük bir sorun yaşamadık. Yaptığımız tüm servis ziyaretleri rutin bakım ve değişimler ile sohbet amaçlı ziyaretler idi.
Eğer alacağınız Alfa Romeo "düzgün" ise, biraz özen ve rutin bakımlarını ihmal etmeden uzun yıllar keyfini sürebilirsiniz. Dışarıdan gelen olumsuz görüşlere kulaklarınızı tıkayınız bence.

///////////////

ercan zengin

• Ziyaretçi
« #21 : 21 Şubat 2013, 10:51:46 »
Ercan Bey, siz gidiyorsunuz diye herkes gidecek değil. Sizin 156'nın sorunlu olması 156'nızın suçu değil.
benım aracımın sorunlu oldugunu nereden cıkardınız abicim 27 senedir alfaya bınıyor olmanız sızın en ıyı en temız alfaya bındıgınızı gostermez her soylenen mualıf soze korumacı bır ruhla saldırmanız dogru deıl ben espırı nıyetınde soylemıstım bu fıkrı bırakın lutfen ama yok ben onume gelene saldırırım dıyorsan ınan bu foruma bır daha gırmem her yazılana cevap vermek zorunda deılsınız kendınızı yonetıcı ılan edıp koruma cı bır ruh ıle saldırıları bırakın sıktınız artık
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2013, 10:58:40 Gönderen: ercan zengin »

agucba

• Amministratore
« #22 : 21 Şubat 2013, 11:42:29 »
Ercan Bey, beni tanımıyorsunuz. Beni tanımadan da hakkımda gereksiz bir yorum yapmanız doğru değil.

27 yıldır Alfa Romeo kullanıyoruz ama bugüne kadar hiç bir zaman, ama hiç bir zaman ve hiç bir yerde "En iyisini ben biliyorum" demedim, demem, demeye hakkım yok. Bu yazdığıma güveniniz yoksa, bugüne kadar yazdığım beş binin üstündeki tüm mesajları okuyabilirsiniz.

Yazdıklarınıza vereceğim cevap da bu kadar. Kendinize iyi bakın. Orhan Bey'in başlığını gereksiz bir polemik ile kirletmeyi düşünmüyorum.

///////////////

murat1oglu

• Ziyaretçi
« #23 : 21 Şubat 2013, 17:20:22 »
Geçen hafta sonu Natıonal Geographıc galiba bir program var ismi (Strippers: Cars for Cash) ikişer kişiden oluşmuş iki grup hurda araç parçalayıp satıyorlar grupların biri bir GTV alıyor yanlış hatırlamıyorsam 800 paunt gibi bir rakama diyer grup porsche 944 alıyorlarki araba beni bir yere atın artık diyor. Programdaki GTV'alanlardan biri ''Çocukluğumdan beri Alfa Romeo'nun çok kötü bir araba olduğu, parçalarının çok pahalı olduğu, satışının çok zor olduğu gibi söylentilerle büyüdüm ama inanın bunların hepsi saf satadan ibaret '' demişti  Natıonal Geographıc gibi bir kanalda bunu duymak beni çok etkiledi.

Kibitzer

• Membro
« #24 : 21 Şubat 2013, 18:19:11 »
Geçen hafta sonu Natıonal Geographıc galiba bir program var ismi (Strippers: Cars for Cash) ikişer kişiden oluşmuş iki grup hurda araç parçalayıp satıyorlar grupların biri bir GTV alıyor yanlış hatırlamıyorsam 800 paunt gibi bir rakama diyer grup porsche 944 alıyorlarki araba beni bir yere atın artık diyor. Programdaki GTV'alanlardan biri ''Çocukluğumdan beri Alfa Romeo'nun çok kötü bir araba olduğu, parçalarının çok pahalı olduğu, satışının çok zor olduğu gibi söylentilerle büyüdüm ama inanın bunların hepsi saf satadan ibaret '' demişti  Natıonal Geographıc gibi bir kanalda bunu duymak beni çok etkiledi.

Aynı programı izledim. Alfa'da arma dışında herşeyi sattılar(kaportayı bir okula bağışladılar) ama Porsche'nin neredeyse tamamı press ile hurdaya gitti. 500Pounda aldıkları GTV 1100küsür Pounda satıldı, Porsche ise 270Pound kar bıraktı. TS motoru yarışçı bir ablaya sattılar, sadece o 600 pound etti zaten. Güzelim GTV'yi paramparça ettiler ama, içim acıdı.

GoogleTagged