Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: ZEHİRLENDİM lütfen yardım..  (Okunma sayısı 1737 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

whiskey133

• Membro
ZEHİRLENDİM lütfen yardım..
« : 14 Aralık 2017, 12:42:23 »
Merhaba sevgili ALFA aşıkları,

Size kısaca alfa hikayemi anlatmak istiyorum. 40 yaşındayım ve gençlik yıllarımdan beri Alfa hayranıyım, bir çok arabam oldu hepinizin bildiği malum  sebeplerden dolayı hiç bir zaman almaya cesaret edemedim Alfayı, ta ki geçen yılın Mart ayına kadar bu kez hiç kimseyi dinlemeden içimden geleni yaptım ve 159 ile flört etmeye başladım 2 gün içinde de evlendik buraya kadar her şey normal.

Araba kullanmaya bayılırım, şöyle anlatayım işim gereği 4 yıl içinde tüm Türkiye de 290,000 km yapmış biriyim ve çok nadir sıkılırım direksiyon başında olmaktan genelde sakin ve stresten uzak bir sürüş tarzım vardır, vardı!!!. 159 ile tanışınca işler biraz değişti yol da atraksiyon yaratmaktan keyif alır oldum, akşam evde otururken birden dışarı çıkıp gazlayıp geri dönmeyi adet edindim. Haziran ayın da bir öğleden sonra İzmir den arayan eski bir arkadaşım beni özlediğini söyledi 5,5 saat sonra yanındaydım :)

İstanbulu vuran dolu felaketi içimden geçti ön ve arka camım patladı dünya kadar dolu göçüğü oluştu  >:(  Bursa da turbom iflas etti tam da bayram arifesi bir pazar günü sanayi de bulduğum bir turbocu pis elleri ile Alfamı kirletti, 800 tl mi aldı ama problemi çözemedi (neyse sonra hallettim)  gibi olumsuzluklar da yaşadım ama yine de aracım ile çok mutluyum.

Gelelim hangi konu da sizlerden yardım istediğime. Elime 35,000 tl nakit geçti aracımın şu an ki satılabiliri değerinin 55,000 tl olduğunu düşünüyorum ki bence daha fazla eder 90,000 tl param var ama binecek araç bulamıyorum 159 dan sonra. Çok yakın bir arkadaşımın 1.4 TB MultiAir Distinctive Giulietta sı var iki hafta önce tüm hafta sonu bendeydi denemek için bindim fakat üzülerek söylüyorum benim aracım yanından bile geçemez 159 da ki viraj kabiliyetini sizlere anlatacak olursam ukalalık yapmış olurum. Subaru XV baktım hiç ısınamadım, 3 kasa BMW ile Kadir İnanırcılık oynamak bana göre değil, Mercedes C ile işim olmaz, A3 sedan (gülesim geldi).

Bütün gümrük masraflarına katlanarak İtalyadan Tİ versiyon 2011 model bir 159 getirtmeye kalksam çok mu saçmalamış olurum acaba???

Yorumlarınızla beni ihya edersiniz, sevgiler..

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Ormanci

• Membro
Ynt: ZEHİRLENDİM lütfen yardım..
« #1 : 14 Aralık 2017, 12:48:57 »
Getirtemezsiniz yanlış bilmiyorsam. Yurtdışında çalışan gurbetçilerin kesin dönüş yaparken 2.el getirme hakkı var bunun dışında 2.el araç ülkeye giremiyor vergilerini vs. vermeye kalksanız bile...

Anca böyle gümrükten çekme, gümrükte kalan araçlarda falan olabiliyor diye biliyorum yine...

Geçmiş olsun diyelim son olarak :D

peyzaj44

• Membro
« #2 : 14 Aralık 2017, 12:57:30 »
bende sizin gibi düşünüyorum. Şu an bende 156 kullanıyorum 159 almak ama italyadan getirmek istiyorum 2010 2011 model kırmızı yada beyaz türkiye de temiz yok gibi olan varsada satmıyor.Bilgisi olan var ise sevinirim bende bu konuda.

whiskey133

• Membro
« #3 : 14 Aralık 2017, 13:25:54 »
Getirtemezsiniz yanlış bilmiyorsam. Yurtdışında çalışan gurbetçilerin kesin dönüş yaparken 2.el getirme hakkı var bunun dışında 2.el araç ülkeye giremiyor vergilerini vs. vermeye kalksanız bile...

Anca böyle gümrükten çekme, gümrükte kalan araçlarda falan olabiliyor diye biliyorum yine...

Geçmiş olsun diyelim son olarak :D

Yurt dışın da çalışan gurbetçi iyi fikirmiş aslında hiç aklıma gelmemişti. Annemin bir arkadaşı dönmek üzere geçen akşam konuşmuştuk du bakalım

Alsift140

• Membro
« #4 : 14 Aralık 2017, 13:51:20 »
Maddi yönden  zarara girmek sizin için sıkıntı olmayacaksa, elinizdeki 35 bini mevcut aracınıza mezar yaparak, enfes bi araca sahip olabilirsiniz bence.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Semih izgi

• Membro
« #5 : 14 Aralık 2017, 14:32:21 »
159... Bende Mondeo 2.0 240hp  veya Jaguar bakarken 159 aklımı çeldi ve Alfalara bakmaya başladım.

Kafama göre 159 bulamayınca ve Giulietta'nın ihtiyaçlarımı karşıladığını görünce yaz aylarında ilk Alfamı alıp gerçek bir alfisti oldum. :)

159un kalitesini ilk olarak James Bond filminde keşfettim.  Aston Martin'i kovalıyorlardı ve dikkat ettiğim şey film sahneside olsa Aston'un girdiği virajlara çok rahat giriyorlardı  :))

Bu aracın peşinde nekadar gezerseniz gezin yadırgamam. Keşke 1.75 turbo benzinlisini bulabilseniz.

Takipteyim.

balesanist

• Membro
« #6 : 14 Aralık 2017, 16:30:12 »
Kullanılmış otomobil ithali yasak. Kesin dönüş yapan gurbetçiler için getirilecek aracın 3 yaşını geçmemiş olması şartı var.
"Mantığınla sev, duygularınla seç"

coyote

• Membro
« #7 : 14 Aralık 2017, 16:50:58 »
Hazır konu canlıyken, gümrükten satılan araçlarla alakalı merak ettiğim bir konuyu sorayım. Bu gümrükten satılan araçları gümrüğe kim bırakıyor. Adam gümrük kapısına kadar araçla geliyor, sonra "hadi bana eyvallah" deyip, ceketini alıp araçtan inip yoluna yayan mı devam ediyor? :) 3 yaşından daha eski araçlar da olabiliyor bu satışlarda. Bilen arkadaşlar aydınlatırlarsa sevinirim.

fluhayat

• Membro
« #8 : 14 Aralık 2017, 17:08:54 »
mesleğim gereği zehirlendim denince yerimden hopluyorum.. yapma abi böyle şeyler :)   :haydi:ayrıca hayırlısı olsun.
alfa romeo 2004 156 distinctive

blackgear

• Membro
« #9 : 14 Aralık 2017, 17:28:32 »
Sizdeki Alfa ile Bulgaristan' a gitseniz, aracı orada bir yere bırakıp İtalya ya geçseniz, sizin araç ile aynı renk bir Ti alıp bulgaristan' a dönseniz. Orada aracın plakalarını, şase kartını değiştirseniz (mümkünse), sizin aracı orada terk edip yeni araçla Türkiye' ye girseniz...

Çok mu yasa dışı olur ki?  >:D

(Direk beyin zehirlenmesi durumu yani :D )

sacak

• Membro
« #10 : 14 Aralık 2017, 17:45:55 »
Sizdeki Alfa ile Bulgaristan' a gitseniz, aracı orada bir yere bırakıp İtalya ya geçseniz, sizin araç ile aynı renk bir Ti alıp bulgaristan' a dönseniz. Orada aracın plakalarını, şase kartını değiştirseniz (mümkünse), sizin aracı orada terk edip yeni araçla Türkiye' ye girseniz...

Cinayetten fazla yatarı var  :)
156 2.0
INFINITI FX -35

coyote

• Membro
« #11 : 14 Aralık 2017, 18:02:40 »

Scorpions grubu, tarif ettiğiniz bu işlemle ilgili bir şarkı yapmıştı zamanında:

Wind of çenç  :D

balesanist

• Membro
« #12 : 14 Aralık 2017, 21:09:34 »
Hazır konu canlıyken, gümrükten satılan araçlarla alakalı merak ettiğim bir konuyu sorayım. Bu gümrükten satılan araçları gümrüğe kim bırakıyor. Adam gümrük kapısına kadar araçla geliyor, sonra "hadi bana eyvallah" deyip, ceketini alıp araçtan inip yoluna yayan mı devam ediyor? :) 3 yaşından daha eski araçlar da olabiliyor bu satışlarda. Bilen arkadaşlar aydınlatırlarsa sevinirim.

Geçici giriş yapıp süreyi geçiren oluyor. Hakkı olmadığı halde kullanan oluyor. Araç kaçakçılıkta kullanılıyor, uyuşturucu vb. ÖTV muhabbetini çoğumuz duymuştur zaten vs. Çeşitli sebeplerle mülkiyeti kamuya geçiriliyor araçların, sonrasında da ihale yöntemiyle satılıyor.
"Mantığınla sev, duygularınla seç"

devirsever

• Membro
« #13 : 15 Aralık 2017, 01:20:07 »
159... Bende Mondeo 2.0 240hp  veya Jaguar bakarken 159 aklımı çeldi ve Alfalara bakmaya başladım.

Kafama göre 159 bulamayınca ve Giulietta'nın ihtiyaçlarımı karşıladığını görünce yaz aylarında ilk Alfamı alıp gerçek bir alfisti oldum. :)

159un kalitesini ilk olarak James Bond filminde keşfettim.  Aston Martin'i kovalıyorlardı ve dikkat ettiğim şey film sahneside olsa Aston'un girdiği virajlara çok rahat giriyorlardı  :))

Bu aracın peşinde nekadar gezerseniz gezin yadırgamam. Keşke 1.75 turbo benzinlisini bulabilseniz.

Takipteyim.

Onlar 159 Q4, 3.2 V6 GM motorlu 4x4, 260ps. Virajlardaki 4x4 artilarini saymazsak o agirlikla Aston Martin takip edebileceklerini tahmin etmiyorum ben  :)
1996 155 Q4
1996 GTV V6 TB
1998 166 3.0 V6
2006 GT 3.2 V6
2008 GT Q2
1999 156 3.0 V6 Turbo Q2(Güncel)
1998 156 3.0 V6 (Güncel)

agucba

• Amministratore
« #14 : 15 Aralık 2017, 04:02:39 »
159 3.2'lerde büyük sıkıntı var. Egzantrik zincirleri zamanla uzuyor ve artık yok. Kıyıda köşede kalmış olanları bulunca kendilerini şanslı sayıyorlar.
Belki Avustralya'da vardır!

Gesendet von meinem Lenovo K53a48 mit Tapatalk

///////////////

coyote

• Membro
« #15 : 15 Aralık 2017, 06:13:36 »
Geçici giriş yapıp süreyi geçiren oluyor. Hakkı olmadığı halde kullanan oluyor. Araç kaçakçılıkta kullanılıyor, uyuşturucu vb. ÖTV muhabbetini çoğumuz duymuştur zaten vs. Çeşitli sebeplerle mülkiyeti kamuya geçiriliyor araçların, sonrasında da ihale yöntemiyle satılıyor.

Teşekkürler.

whiskey133

• Membro
« #16 : 15 Aralık 2017, 18:01:23 »
mesleğim gereği zehirlendim denince yerimden hopluyorum.. yapma abi böyle şeyler :)   :haydi:ayrıca hayırlısı olsun.

:alfisti: bu forumun eşi benzeri yok. Sakin  :alkis:

whiskey133

• Membro
« #17 : 15 Aralık 2017, 18:02:59 »

Etkilendim, senaryo şahane dizi film mi çeksek ne yapsak  8)

admin

• Amministratore
« #18 : 18 Aralık 2017, 10:20:21 »

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu saatten sonra düşük kilometreli bir 159 bulmak sıkıntı olur, düşük kilometreli olup henüz daha satışa çıkmamış, sahibinin garajında bekleyen 159'ların ne zaman geleceği de belli değil veya çıksalar bile fiyatı muhtemelen yüksek olur.
O kadar bekleyeceğinize elinizdeki 35.000 TL'yi, mevcut 159 için kullanın ve uzuuuuuun yıllar mutlu mesut devam edin.
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2017, 16:19:13 Gönderen: admin »
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

Alsift140

• Membro
« #19 : 18 Aralık 2017, 11:50:07 »

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Evet alaelecele yazdım cümle biraz saçma oldu, ukalalık yapmakta(ne dediğimi anladığınızdan da eminim) sonuna kadar haklısınız. Sevgili admin ne demek istediğimi bir üste gayet açık bir şekilde yazmış sağolsun. Okuyup tatmin olabilirsiniz

Bu arada gülüp gülmediğinizi takmıyorum, hatta amuda kalkıp ta yazabilirsiniz onuda takmam rahat olun lütfen. Sağlıcakla kalın...

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

« Son Düzenleme: 18 Aralık 2017, 16:18:54 Gönderen: admin »