Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: ALFA ROMEO MITO TERCİHİ  (Okunma sayısı 728 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

canvarol

• Ziyaretçi
ALFA ROMEO MITO TERCİHİ
« : 27 Haziran 2013, 18:03:14 »
Mini Clubman S bakıyorduk 1.5 aydır abime içimize sinen bir araç olmadı,piyasada istediğimiz gibi bir clubman S bulamadık mecburen Alfa Romeo Mito almaya karar verdik.2 tane beğendiğim araç var yalnız hangisi daha iyi karar veremedim.Mitoyu bilenlerin,anlayanların yardımını bekliyorum.:)

2011 Kırmızı 1.4 tct 135 bg sportivo 28 bin km de hafif kazası var,garantisi bitmiş 41 bin tl.

2011 Beyaz qv 1.4 170 bg 58 bin km de kazasız,2 yıl garantisi devam ediyor 41 bin tl.

İki araçta kondisyon olarak çok iyi durumda fiyatları da aynı ama hangisini günlük kullanımda daha iyi olur tercih etmek zor.:) Birde tct şanzıman yağlı mı yoksa kuru mu?Kullananların bahsettiği gibi çok iyi bir şanzıman mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-sahibinden-kazasiz-2011-mito-qv-170-bg-114855553/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-fiyat-dustu-kapanin-elinde-kalir-124753766/detay
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Alfadanadam

• Moderatore
Ynt: ALFA ROMEO MITO TERCİHİ
« #1 : 27 Haziran 2013, 18:19:45 »
Büyükşehirde otomatik büyük avantaj ama öte tarafta 170 tane beygir var. Zor seçim :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

agucba

• Amministratore
« #2 : 27 Haziran 2013, 19:53:38 »
Aynen Bülent'in dediği gibi. Şehir içinde kullanım açısından TCT iyidir, performansı çok yabana atılmamalı.

Öte yandan 170 CV'lik QV'nin de tadından yenmez.

Gerçekten zor seçim.

Bekar olsam QV, evli iken TCT derim.

///////////////

egeozal1

• Ziyaretçi
« #3 : 27 Haziran 2013, 21:19:18 »
QV kesinlikle. Kazalı araç ikinci elde büyük sorun yaratır. 170 cv yabana atılmamalı. :)

emin

• Membro
« #4 : 27 Haziran 2013, 21:46:25 »
beyaz qv forumdan bir arkadaşındı diye hatırlıyorum.

tartışmasız QV arada dağlar kadar fark var ama selespeedden sonra arada ben de TCT mito mu diye düşünmüyor değilim tabi 10-15 saniye sürüyo bu.
BMW E46 3.18ci - Ducati Hypermotard - Ducati Monster 695

LUCI0

• Membro
« #5 : 27 Haziran 2013, 22:13:30 »
Bir Mito QV sahibi olarak kesinlikle QV derim.Otomatik vites şartı yoksa bence hiç düşünmeden QV yi alın derim,

Mevcut araçlar hakkında bir yorum yapamam ama, hayırlısı olsun diyelim...

canvarol

• Ziyaretçi
« #6 : 27 Haziran 2013, 23:09:11 »
Cevaplar için teşekkürler.Genel olarak QV tavsiye ediliyor.

Tct ile Qv nin arasında kalmamın en büyük sebebi kilometreleri. Biri 28 bin km de diğeri 58 bin km de. Qv için 58 bin km acaba çok mu diye düşünüyorum.Qv yi ilerde satmak istesek yüksek km den dolayı 100-120 bin km gibi sıkıntı yaşarmıyız acaba?

emin

• Membro
« #7 : 27 Haziran 2013, 23:19:02 »
QV daha düşük kmde olanları da denk gelir sabretmek lazım, kmsi yüksekse ona göre pazarlık yapmak lazım.

Bizim bir arkadaş satıyor ilanı da var ama fotoğrafsız sedefli beyaz mesela onun km düşük ama iki aracı yanyana koyup değerlendirmek lazım. Biri diğerinden beklenin aksine daha temiz çıkabilir diğeri de daha doludur vb. Sadece km karar kıstası olmamalı. Tabi lastik, balata iç deformasyon vb bunlar önemli.

canvarol

• Ziyaretçi
« #8 : 27 Haziran 2013, 23:27:21 »
QV daha düşük kmde olanları da denk gelir sabretmek lazım, kmsi yüksekse ona göre pazarlık yapmak lazım.

Bizim bir arkadaş satıyor ilanı da var ama fotoğrafsız sedefli beyaz mesela onun km düşük ama iki aracı yanyana koyup değerlendirmek lazım. Biri diğerinden beklenin aksine daha temiz çıkabilir diğeri de daha doludur vb. Sadece km karar kıstası olmamalı. Tabi lastik, balata iç deformasyon vb bunlar önemli.

Uzun süredir bekliyoruz,daha iyileri gelir mi diye ama bu zamana kadar en iyisi bunlardı.:)

Qv çok diri durumda,Sahibi içine dışına özenle bakmış 5 ayda bir boya koruma,detaylı iç temizlik yaptırmış, iç döşemelerinin sıfır km bir araçtan pek farkı yoktu.Lastiklerini yeni değiştirmiş 3-4 bin km olmuş.Ve en önemlisi bence 2 sene daha garantili olması avantajlı geliyor bana.

Birde kadın sürücü kullanma faktörü de var.Qv yi  şöförlüğü çok iyi olmayan bir kadın kullanabilir mi? Tct şanzımanlı alsak sorun yaşamaz ama Qv nin pedalları ve vites geçişleri sert gelir mi diye düşünmeye başladım.:)

emin

• Membro
« #9 : 27 Haziran 2013, 23:32:26 »
TCT çok efendi eşimin, annemin, sevdiğimin altına hiç düşünmeden veririm çok uğraştım aracı çizgisinden saptıramadım, ama zerre de keyif almadım. Kararı siz verin.

QV'nin vites geçişi kısa ve sert ama alışılmayacak gibi değil bence zamanla keyif bile alabilir.
Dinamik moda almasın ama bir süre =)

Ben sırf eşimi QV'ye ikna etmek için Güvenli sürüş dersi alırdım beraber :)

GoogleTagged