Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: HGS SAHTEKARLIĞI  (Okunma sayısı 729 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaos

• Ziyaretçi
HGS SAHTEKARLIĞI
« : 01 Nisan 2013, 10:13:54 »
Arkadaşlar garanti bankası internet şubesinden 30 tl hgs aldım, alt limit 15 tl talimat'dan başka seçenek yoktu. Şimdi 15 tl atına indiği anda 15 tl dolum yapıyor, yani kullanmadığım sistemin parasını ödüyorum, ve sürekli kartdan içeri giriyorum. Bankayı aradıgımda karayollarının sistemi böyle dedi. hgs'yi kapattıgımda kalan bakiyemi alacakmışım. Bankalar bu şekilde kaç milyon kişinin parasını kullanıyor kimbilir...Bu talimatı iptal etme durumu yokmudur ?
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

baslikaya

• Membro
Ynt: HGS SAHTEKARLIĞI
« #1 : 01 Nisan 2013, 10:55:10 »
dün otobanda ilk girdiğimde kaçak geçiş dedi dönerken de önümdekine kaçak yazdı benimkini okudu bu  sistemi getirenlerin Allah belasını versin benimde ilk başta 30 tl yüklediler 20 tl ye düşünce bir 20 daha yüklüyor devamlı 20 tl içeride milyonlarca arabayla bu rakamı çarpın bakalım???? ondan sonra ekonomi iyiye gidiyormuş bu kadar para toplasam bende düzeltirim ekonomiyi
GİULİETTA DİZEL DİSTİNCTİVE 2012

Anıl

• Membro
« #2 : 01 Nisan 2013, 11:01:12 »
Haftasonu buluşmaya giderken kaçak geçiş yazdı okumadı,dönüşte ise bir sorun olmadı. Sonra düşüyormuş vs. ama niye OGS'de böyle sorun olmuyor!Arada da olsa okumuyorsa bu sistemde bir sorun vardır bence.
İtalyanlar sadece otomobilleri değil, hayalleri de yaratırlar...

1998 GTV V6 TB

Murat Sağlam

• Ziyaretçi
« #3 : 01 Nisan 2013, 11:14:54 »
eger bankadan alip kredi kartina bagladiysaniz OGS de ayni..
bu arada ogs ne zaman kalkiyor..

erol1903

• Membro
« #4 : 01 Nisan 2013, 11:17:47 »
Ben dışarıdan çok çirkin durduğu için ruhsata yapıştırılacak etiketi çıkarıp yapışkanın olduğu kağıdı çıkarmadan ufaltarak ön konsola fırlattım, en dibe ön camla konsol arasına. Hep okuyordu 2 gün önce kaçak geçiş yazdı. Kontrol ettim şimdi hesabımdan normal fiyatı düşmüşler. Bu bakiye olayı ise en hafif tabirle vatandaşı okşamak zaten.

OGS ne zaman kalkıyor bilmiyorum ama OGS hala çok daha avantajlı. HGS den geçmek için özellikle yoğun otoban gişelerinde en sağa kamyonların arasına atmak gerekiyor kendini ve HGS gişelerinin sayısı daha az.
Giulietta TCT Rosso Competizione - 34BK1903

dragut

• Membro
« #5 : 01 Nisan 2013, 11:20:33 »
İlk kez hgs kullanacaklar dikkat!

Hgs kaydı için bazen form kalmadı, bazen de sistem kapalı diyorlar. (Halbuki form var. Ben buna gözümle şahit oldum!) Peki ne yapacağız dediğinizde de şimdilik kaçak geçin; ama 1 hafta içinde ptt'den kaydınızı yaptırın diyorlar. Halkımızın ihmalkarlığını ve işi son güne bırakacaklarını düşünerek 1 hafta içinde yapılmayan başvurulara 120 tl civarında ceza kesiyorlar!

Bu da işin diğer paradoksal yanı.
"Alfa sevgisi"

Murat Sağlam

• Ziyaretçi
« #6 : 01 Nisan 2013, 11:21:34 »
ogs de kalkiyormus  sene sonuna kadar

mahoretti

• Membro
« #7 : 01 Nisan 2013, 12:41:47 »
OGS için yoklama çekiyorlar şu anda... öyle KGS>HGS gibi geçiremiycekler. Herkesin depozitosu var içerde. Mahkemelerle uğraşırlar. Avukat savcı çok nasıl olsa kullanan....

baslikaya

• Membro
« #8 : 01 Nisan 2013, 13:28:58 »
tamam kaçak geçişleri sonradan hesaptan düşüyor ama en uzak mesafeyi alıyor ben karaburuna gittim 1.80 tl ama benden 3.00 aydına gitmiş gibi işlem yapıyor... buna  ne demeli
GİULİETTA DİZEL DİSTİNCTİVE 2012

Anıl

• Membro
« #9 : 01 Nisan 2013, 16:00:34 »
Benim sinir olduğum neredeyse 10km/h hızla geçtim,kameranın camına sokmadığım kaldı hgs'yi niye kaçak yazıyorsun,birşeyi yapacaksan tam yap değil mi! Okudu,okumadı derken zaten trafik duracak gibi oluyor,hızlı geçemedikten sonra ne anlamı kaldı bu işin. Dediğiniz gibi bir de en uzak mesafe alıyor,okuyamazsa!

1998 GTV V6 TB

Cuore Sportivo

• Ziyaretçi
« #10 : 01 Nisan 2013, 16:02:52 »
sadece bizim sokaktan geçen 50 kişiden (bakın sadece 10 kişiden diyorum herkesden değil) para toplasam , bu suni yolla bende ekonomimi oldukça düzeltirim.

Bizim millete uçan kuş vergisi koysalar sesi çıkmaz.Alıştırılmışız çünkü. Benzinden ''KÜLTÜR BAŞKENTİ VERGİSİ'' alınan bir ülkede yaşıyoruz.

Faturalardan kesilen katkı payları trajikomik.Önümüze ne koyarlarsa kabul ediyoruz.Dünya'Nın hiçbir ülkesinde bukadar vergi alınmıyor vatandaşlardan .

Arabayı alıyorsunuz;

Alırken KDV ÖTV ....
Ondan sonra 1000 çeşit vergi (sigorta,kasko vs herşeyden A'dan Z'ye..)
Yola çıkıyosunuz kendi memeleketinizde köprü verigisi veriyosunuz:)
Arabayı Allah'ın yoluna parkedeceksiniz,yer var,parka müsait...onada park parası alıyorlar yani vergi.

Bu ülke nasıl batmıyor diyenlere cevap olsun bu.Batar mı arkadaş bu ülke biz varken hayatta batmaz ;)

mahoretti

• Membro
« #11 : 01 Nisan 2013, 16:17:21 »
nasıl bir sistem tasarlıyorlar ben anlayabilmiş değilim. "BAZEN OKUMAYABİLİR ÖNEMLİ DEĞİL SİSTEM PLAKADAN SİZİ BULUP HESABINIZDAN DÜŞER" demek ne demek ??? OGS'nin hiç okumama gibi bir lüksü yok mesela... Bunun niye okuyamama lüksü var ve bu SÜRÜCÜYE mal ediliyor.... Nereye deniyorsa insanlar oraya yapıştırıyor daha ne olacak. Çok hassas ise senin memurun insin aşağı yapıştırsın neresi düzgün olacaksa.... :kahve:

Anıl

• Membro
« #12 : 01 Nisan 2013, 16:25:53 »
Birisi gelsin,diğeri gitsin değişen birşey yok koyun gibi ödüyoruz önümüze ne konulursa! En son sigorta şirketleri zarar ediyormuş,birgünde bir ayar sigortalara %50 zam, ne oldu para bizden çıktı,gariban sigortacıların hazinesi daha da doldu :)
Bu koyun örneğini verince aklıma birşey geldi,eskiden ARENA programı vardı,o zamanda gizli kamera ile kayıt yapıyorlardı. Bir bölümde İstanbulda ki otopark mafyası konusu vardı,elemanlar gitti alelen bir sokakta değnekçilik yaptı,bir fark vardı makbuzda veriyorlardı,aracın birisi geliyor birisi gidiyor,herkes tıkır tıkır parasını ödüyor makbuzu alıyor,hiçkimse de hayırdır bu neyin parası demiyor! Buna ilave olarak hiç kimsede makbuza bakmıyor,adamların makbuzda sahte, üzerinde yazanda "Bu park parası ayıları sevenler derneği adına toplanmaktadır." İşte böyle vurdumduymaz ve bilinçsiz bir millet olduk artık.

1998 GTV V6 TB

Alfadanadam

• Moderatore
« #13 : 01 Nisan 2013, 17:35:14 »
OGS'nin hiç okumama gibi bir lüksü yok mesela...

OGS'nin de okumadığı oluyor Mahmut hocam, o zaman kamera kaçak geçiş kaydı alıyor, sonra sistemden karşılaştırıyor. Eğer plaka kayıtlıysa hesaptan düşüyor. Benim OGS'nin bu HGS'den bir farkı yok. Kredi kartına tanımlı ve sürekli belirli bir miktar var içinde.

zephry

• Membro
« #14 : 01 Nisan 2013, 20:21:15 »

Babamın arabasında aynanın arkasındaki dedikli yere yapıştırdım hgs yi.Benim alfada ise göz zevkimi bozduğundan yapıştırmadım gişeden geçerken dedikli yere dayıyorum hgs yi.30-40 km hızla geçiyorum ve şimdiye kadar okumadığı olmadı.Aynanın altına yapıştırıldığında yansıma yapabiliyor.Zaten bu noktalı yerlerde bu ogs hgs tarzı şeyler için var yanılmıyorsam.

Hgs işi tamamen para tuzağı 5 tl sorma ne parası sonuçta kıytırık bir çip ve kağıt parçası.Her arabayı değiştirdiğinde pttye gidip yenilemen gerekiyor.Bankadan ücretsiz alınan hgsler ise hep seni 15-20 tl içerde tutuyor.Totale vurduğunda meblağ baya yüksek.Vatanşı tavuk gibi her yerden yoluyor bunlar.

sifyan

• Membro
« #15 : 01 Nisan 2013, 21:22:32 »
Sıkıntı yapmaya gerek yok yaklaşık 22 aracımızda HGS var kartı okumasa bile sistem plaka üstünden çalışıyor.  cezalı dese bile plakadan sistem kendini düzeltiyor ve bunu etiket olmasa bile yapıyor.

GoogleTagged